Zatímco první díl vyprávěl o Georgeovi a Kathleen Lutzových, kterým se v roce 1975 podařilo utéct z nebezpečného domu, druhý díl se vrací do roku 1974, kdy byla v amityvillském domě vyvražděna rodina Montelliových. Film zachycuje, co hrůzné noci předcházelo a odhaluje kořeny smrtící posedlosti, která zatemnila mysl chlapce zneužívaného temnými silami, ovládajícími dům postavený kdysi vůdcem sekdy vyznavačů ďábla... (ScreamJay)

Rathalos

Druhy diel serie je pre mna velkym prekvapenim,skvela atmosfericka zalezitost s niekolkymi lakackami,napatim,dobrymi hereckymi vykonmi a fajn zvukovym doprovodom,pre mna urcite lepsie ako prvy film...:-) ()

Leoric

Tento film mne kdysi dokázal dokonale vyděsit. Nemohl jsem se dočkat, až si jej opět seženu, a pokusím se přijít na to, jak tenká je brána mezi emocemi vystrašeného dítka, a samozvaného podprůměrného filmového kritika. Skutečně velká.. Film mne zpočátku zklamal kamerou, která mne svým obtáčením kolem hlavního hrdiny ve chvílích přítomnosti zla v domě rychle omrzela, a atmosféru temnoty jsem hledal marně.. Chvílemi mne ovála, to když promlouval hlas ze sluchátek, či po otevření dveří do útrob domu, což ale na kvalitní horor nestačí.. Je škoda, že vzpomínky nemají sílu zavřít mi nad tím oči.. ()

helraiser

Skvělý pokračování legendárního hororu Horror v Amityville, které téměř dosahuje kvalit svého předchůdce. Skvělý mix strašidelného domu a vymítání který šlape přesně tak jak má a divák si jistě příjde na své. Prakticky vše šlape jak má a i herecké výkony jsou na vysoké úrovni. Ovšem co je prvotřídní tak je atmosféra a je jedno zda při vymítání či při oněch událostech v domě, vždy je prvotřídní. Takhle nějak by měli vypadat horory tohoto typu. Můžu jenom doporučit prakticky všem. Nádhera se na takovíto kousek koukat. Spokojenost. Jen škoda, že po tomto dílu už jde kvalita pokračování rapidně dolů. ()

snoodles

Tentokrát se s tim od začátku nikdo nesere, a tak se mi to líbí. Žádné okecávačky, skvěle vystavěná atmosféra, kamera, hudba, prostě super. ()

lakart

Návazovat na kvalitní horor je téměř vždy špatný nápad, neboť vše je většinou řečeno v prvním díle a ostatní díly jsou už jenom nastavovaná kaše, která čerpá z úspěchu jedničky. To samé jsem očekával u druhého dílu této série, ale dočkal jsem se velikého překvapení, kdy se příběh vrátil k jeho počátkům. Tvůrci nám servírují verzi toho, jak to bylo s onou rodinou, kterou našli zastřelenou klukem, který tvrdil, že mu to přikazovaly hlasy v domě. Tato část je zvládnutá na výbornou. Vše má patřičnou hororovou atmosféru a odpovídající příběh. I přesto, že pokud jste viděli předchozí díl, víte jak to asi dopadne, nejste si v některých okamžicích zcela jisti. Jednička mi přišla místy zdlouhavá a dvojka byla v některých ohledech příliš zbrklá, ale jak se říká...člověk není nikdy spokojen k naprosté dokonalosti. Nemohu hodnotit jinak než předchozí díl, protože si jsou velmi podobné a velmi dobré. 80% ()

Petulka88

Už hodně dlouho jsem neviděl něco tak moc špatnýho. Tohle by měli zařadit do silvestrovského televizního programu místo každoročních rádobyvtipných estrád. Co slovo to perla, co scéna to výbuch smíchu. Naprosto děsivě špatný příběh a dialogy jsou nic proti hereckým výkonům, které jsou naprosto katastrofální. Nechápu, že zůstalo jen u jediné nominace na Zlatou malinu. Jediné důvody proč nedávám odpad! jsou hudba Lalo Schifrina a to, že jsem u toho celkem v pohodě usnul. Zbytek je opravdu velká bída. ()

Likan7

V mnoha ohledech překvapivě lepší než první díl. Dvojka je akčnější, hororovější, krvavější a má lepší spád i pěkný masky. Jen škoda trochu nadbytečnýho závěru o vymítání. ()

rivah

Film o prokletém domě a o strašení v něm a pak vymítání. Nic nového ani zásadního, jen slušně uděláno.(50%) ()

Izi-Peťan

Kvalitní horor, který na nic nečeká a vše servíruje prakticky od začátku a nezastaví se až do závěru titulků. Možná mi trochu vadil závěr, který mi připomínal závěr mouchy, ale jinak nemám s ničím problém. 85% ()

honzic

Lepší než první verze, zejména hororovější, ale na druhou stranu zase zmatenější scénář. Hodnocení: 65 % ()

blondboss

Toto je presne ten prípad, keď sa aj vzhľadom na námet tešíte na pokračovanie, a dostanete len bezduchý vývar trápnych scénok s ešte horšími maskami doplnené o nie veľmi podarenú hororovú atmosféru. Chcel som vidieť, čo predchádzalo udalostiam v prvom dieli, ale nečakal som, že Damiani si zvolí takúto skôr thrillerovú, miestami až smiešnu, formu hororu. Škoda, lebo tu bol jednoznačne premrhaný potenciál jednotky. 45 % ()

montel

Rodina Montelliových se stěhuje do nového domu, který si vysnili. Bohužel netuší, že je dům posedlý zlými silami, které našeptávají nejstaršímu synovi, aby celou rodinu vyvraždil...Tak já byl po shlédnutí celkem zklamaný. Po úspěchu jedničky se tvůrci pustili do dalších dílů. Druhý díl postrádá nový nápad, čím by diváka zaujal a i když je film ze začátku 80. let, mohli být i masky kvalitnější. 45% ()

abrat

Pokračovanie filmu The Amityville horror, ukazuje udalosti, ktoré predchádzali prvému dielu. O niečo zaujímavejšie ako prvý diel. Kvalitný film o strašidelnom dome. ()

dalver

Ťažko porovnávať s jednotkou, keď oba príbehy sú absolútne odlišné. Dvojka rozpráva príbeh rodiny DeFeo, kde syn Ronald vyvraždil šesť členov svojej rodiny a prvý diel sa inšpiruje tiež skutočným príbehom rodiny Lutzových, ktorý sa do toho istého domu nasťahovali a boli obeťami strašenia. Rovnako tak produkcia oboch filmov je rôzna, kým strašenie v jednotke je v rukách americkej produkcie, ktorá sa drží námetu a zručne prerozpráva inak nudný príbeh o údajnom strašení, tak dvojky sa chopili v tom čase majstri oboru z Talianska. Damianiaho réžia, Di Giacomova kamera a produkcia de Laurentiisa a je vidno, že Taliani sa toho vtedy nebáli, Do príbehu aj zabalili údajný incestný vzťah, masky a záver typické pre Talianske horory. I keď sú vo filme trochu strnulejšie herecké výkony, vo vzájomných vzťahoch postáv scenár výrazne čerpá z pôvodných policajných zápisov. Slušná práca. ()

Miroslav.Zac

V podstatě bych sem mohl okopírovat odstavec, který jsem napsal pro první díl, vyzdvihnul bych ovšem výkon Jacka Magnera, coby posednutého Sonnyho, který vyvraždí svou rodinu. ()

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young