Captain America: První Avenger

• USA Captain America: The First Avenger (více)

Steve Rogers je idealistický mladík, který touží vstoupit do armády a pomoci Americe porazit nacisty. Nemá však nejmenší šanci, je neduživý a odvodové komise po celé zemi ho odmítají. Při jednom z pokusů si jeho vytrvalosti a zarputilosti všimne doktor Abraham Erskine a nabídne mu účast v tajném vojenském experimentu, jehož cílem je vytvořit pro Ameriku skupinu supervojáků. Ze Steva se tak stane dokonalá lidská bytost. Na boj s nacisty přesto nedojde. Objeví se mnohem větší a nebezpečnější nepřítel, tajná organizace Hydra, vedená všehoschopným gaunerem Johannem Schmidtem, který má svůj vlastní plán na ovládnutí světa. Jeho součástí má být i tajná formule doktora Erskina na výrobu supervojáků. Steve dostane štít, který se stane jeho poznávacím znamením, a se skupinou vojáků, které zachránil ze zajetí, začne likvidovat základny Hydry. Přinese mu tato mise nesmrtelnost, nebo smrt? (TV Nova)

haroska

I přes občasnou propacovanou akci a válečné tažení jsem se místy vyloženě nudila.Romantiku mezi ústřední dvojici jsem nežrala až na poslední pár vteřin závěrečné scény.A celé je to takové "jednoduše dobyté" a až moc americky vlastnecké.Konec zajímavý,tak jsem zvědavá zda tržby budou natolik přívětivé že bude točená i 2. ()

bakeero

Já vím, že to nejspíš měla být retro pocta se vším všudy - včetně vypravěčských postupů apod., ale mě to přišlo na dnešní dobu až příliš zkratkovité a odsýpající, bez trocha toho soucítění s některým z hlavních hrdinů. Uznávám, že tvůrci mají koule, pokusit se prodat tohle dnešnímu divákovi, ale na mě to zkrátka nějak nepůsobí. ()

Listyx

Tyjo, teď fakt nevim. Film byl v pravdě dobrý, taktéž však nijak výjimečný. Prostě, koukalo se na to dobře, žádná ze scén mě nenutila zkoumat pavučiny na stropě, ale z kina jsem neodcházel s takovým tím wow to bylo hustý, ani jsem přítelkyni nedrtil ruku z toho jakej je to vodvaz. A proč je to koukatelné? Asi díky hercům a takovému solidnímu retro (skycaptain-like) outfitu. Ale Sky Captain to dává líp. Hlavní hrdina byl fajn, padouch byl taky fajn, holky taky fajn, Stark taky fajn. Prostě takový nadprůměrně fajn film. A proč to není ten odvaz? Film je ve výsledku dost neosobní, nedokáže diváka napnout, rozbrečet, odvázat, nadchnout nebo třeba i znechutit a hlavně pořádně bavit. Hoďte po mě třeba kelímkem od popcornu, ale mě tam ten naplelismus, brečolismus, vázolismus, nadchnelismus ba i nechuťolismus a hlavně kurňa ta zábava (he zábavolismus OO~) chyběl :) A kdo za to může? Tuším, že asi rejža a scénárista. Ten první odvedl takový fajn rejžový počin ve stylu „hlavně žádné chyby“. No a ten druhý, no snad tam někdo byl, poslední dobou mám totiž podezření, že tam někde za mlhou existuje generický generátor scénářů a někdo zapomněl zatrhnout políčko „oživit postavy“ a u volby „diváka bavit“ vybrat „ano“. Suma sumárum po odchodu ze sálu se okradený necítím, ale zatraceně mohlo by to být lepší. Taková ***+ :) Ale komiksovým adaptacím fandím, tak ****:) ()

vikino1

Captain America - film věrně zachycuje strasti a útrapy prvního s Avengerů. Je to hloupá, naivní agytka na vstup do armády pro malý děcka (krev nepřátel a obyčejných lidí ve filmu vůbec neuvidíte), chodící Weavingova červená hlava mě moc nebrala (navíc jeho českoněmeckej přízvuk je totálně zprasenej, daleko radši bych šel na původní znění, bohužel tuhle variantu mě kino nenabídlo) a vůbec se ve filmu víc kecá, než aby ukázal pořádou akci. Problém je v tom, že jiné to prostě být nemohlo. Komix je přesně o tomhle a už se budu opakovat z Thora, jako prequel k Avangers Teamu docela dobrý, jako samostatnej komixovej film bych hodnotil ještě míň. Z Avengers Teamu je America rozhodně největší suchar (ani ožrat se nemohl, protože mu játra odbourávají alkec 4x rychlejí.. LOL - tak snad chlastám 4x rychleji, vypiju 4x víc a hodím 4x větší kosu !!! Ale to by nebyl pro ty Teen z Ameriky tak cool a in.... ()

Black-star

Vtipné zpracování klasického komiksového příběhu, plný spousty klišééé a zlých hochů se širokou sítí základen, které je třeba zničit. Svým způsobem povedené. Přesto pro mě mezi ostatními marvelovkami lehce zaostává. SPlnilo to ovšem očekávání a do chystaného snímku The Avangers vás to připraví a v mnoha ohledech namlsá. Takže ne nejlepší možná, ale dobrá práce. ()

Kingi

Jako bych se díval na Indiana Jonese, až na to že Indy Jones toho má víc co nabídnout. Pro mě je Captain America jen tuctový americký film ()

Ceberus

Kvalitní obsazení Lee Jonese jako plukovníka Phillipse, výborné obsazení Weavinga jako hlavního záporáka a perfektní obsazení Evanse jako kapitána Americu. Od začátku jsem věděl, že aby na mě film o hrdinovi zapůsobil, musí mi být daný hrdina sympatický. A na rozdíl od (svým způsobem) namyšleného Iron Mana mi kapitán America skutečně sedl svým pozitivním a skromným přístupem. Aby měl však film grády, potřebuje hlavní hrdina kvalitního záporáka (absence záporáka vzbuzujícího respekt pro mě pohřbila třeba Robocopa). V prvních Schmidtových vteřinách jsem si na okamžik z nějakého důvodu přál, aby se v německé uniformě ukázala tvář Karla Rodena, avšak po odhalení Huga Weavinga jsem jen uznale přikývl ke kvalitní volbě. Měl jsem sice trochu obavy, zda dokáže překročit stín svého agenta Smithe z Matrixu, ale nakonec fungoval i v roli fašistického fanatika. Společně s dokonale vyměřenou dávkou citlivého humoru tyto tři stěžejní pilíře filmu vybojovaly tu důležitou čtvrtou hvězdičku v hodnocení, která film odděluje od šedých vod průměru. I tak se však nepřiblížil mým nejoblíbenějším filmům, pro něž mám rezervovánu pátou hvězdičku. ()

duffi

Film se mi libil na 5*, i 3D bylo velmi dobre koukatelne, ale hvezdicku ubiram za desny nemecky prizvuk u ceskeho dabingu a konec filmu, tyto veci se podle mne nepovedly a je to skoda. ()

Spaziergang

Nebylo až tak špatné, ale každopádně největší návaly smíchu přišly vždycky, když Hugo Weaving zahlásil památnou hlášku "Heil Hydra", přičemž jeho přívrženci zahajlovali levou i pravou zároveň :-) :-) :-) ()

fililipekk

Tak ňák nevim, no. Dost jsem se těšil, ale v podstatě to vůbec nenaplnilo moje očekávání. Na to, že to mělo tak dlouhou stopáž tam pro mě bylo hrozně málo akce. Na druhou stranu mě to zas tak uplně nenudilo, prostě takovej průměr. Neurazí ani nenadchne. Jedinej kdo mi udělal opravdovou radost byl minutovej S. L. Jackson. ()

LordMysti

Klasický americký komiks a stále doufám že tvůrci to mysleli opravdu jako parodii na amerického hrdinu, protože jestli ne, tak má film u mě max. jednu hvězdu. ()

mak.

Takhle ne, pánové. Nezáživnou (chce se říct až odfláknutou) první půli nezachrání ani ironie, takříkaje "vod podlahy" akční soundtrack a ani kvalitní čtyřicítková atmosféra ve stylu Světu zítřka či Falloutu. Johnston zkrátka asi neví, jak na mě... nebo nevím já, jak na Kapitána Ameriku. Buď jak buď, jsem rád, že Avengers režíruje Whedon. ()

Melvej odpad!

Kdybych byl Joe Johnston, tak se někam zavřu a už nikdy nevylezu za to, co jsem zplodil. Nejblbější film za rok 2011, kolem kterého se dělalo velké divadlo. Ty dvě hodiny jsou dopravdy utrpením. Kapitán America je debil, kterýmu bych s největší radostí dal přes držku hned, jak bych ho viděl. Bodejť by taky to suprtrúpr USA nebylo plný hňupů, když maj "hrdiny" jako je tenhle komiksovej, ehm, jak ho jen pojmenovat? Na druhou stranu to chápu, přeci jen dějiny země mladší než 600 let nemůžou zrodit moc vzorů. Fuj a snad už nikdy více. ()

kwaicheng odpad!

Poser mě hajlhydra, ale fakt nezdílím nadšení většiny čsfďáků. Jako komiks to může bejt supr, jako film je to kravina. Jo a Neal McDonough s falešným knírem vypadal jako kdyby měl falešnej knír. ()

Franc1s

Povedenej komiks a ochutnávka Avengerů.Po dějové stránce a obsazení bez výhrad. Efekty lepší průměr a kdyby byl lepší soundtrack plnej počet. Myslel jsem,že se budu brečet smíchy,jak jsem si představil mužíčka v modro-bílo-červené kombinézce běhajícího po bojišti. Ale to se nestalo a s jeho partou zachráněných vojáků to řezali jedna báseň. Ten rudej záporák se mi líbil :D Pěkej bonus na konci titulků. ()

Harrison Ford je nový generál Ross

Harrison Ford je nový generál Ross

15.10.2022

MCU se po premiéře snímku Black Panther: Wakanda nechť žije a s nástupem nového roku překlopí do páté fáze, spolu s tím nás pak čeká pochopitelně hromada nových filmů, seriálů, a samozřejmě i postav.… (více)

Čtvrtý Captain America našel režiséra

Čtvrtý Captain America našel režiséra

09.07.2022

Před dvěma dny vstoupilo do kin po celém světě nejnovětší akční dobrodružství od studia Marvel pod názvem Thor: Láska jako hrom režiséra Taiky Waititiho a zatímco nový snímek o hrdinovi z Asgardu… (více)

Třetí Deadpool zůstane sprostý

Třetí Deadpool zůstane sprostý

05.06.2022

Čtvrtý Kapitán Amerika potvrzen

Čtvrtý Kapitán Amerika potvrzen

18.08.2021

Čtvrtý díl filmové série Kapitán Amerika od studia Marvel má oficiálně zelenou. Hlavní roli nového Kapitána pak ztvární Anthony Mackie, jenž přebral štít i roli po Steveu Rogersovi v seriálu Falcon… (více)