Vládci bohů Odinovi trvalo dlouhou dobu, než ve své říši nastolil mír. Když probíhá korunovace jeho syna Thora, je přerušena vpádem ledových obrů, kteří se pokusí získat skříňku, s jejíž pomocí by mohli dobýt devět světů. To se jim nepodaří a za trest jsou pohřbeni zaživa. Thor prahne po odplatě a Odin krotí jeho zápal a útok odmítá. Horkokrevný nástupce trůnu neuposlechne otcův příkaz a nechá se vyprovokovat k trestné výpravě, jež znovu rozpoutá válku. Odin však nehodlá dál jeho zpupnost tolerovat. Odebere mu veškeré božské schopnosti a za trest ho svrhne mezi pozemšťany, kde má dojít nápravy. Zavržený Thor lidmi zpočátku opovrhuje, postupně se mu ale začnou dostávat pod kůži, zejména sličná vědkyně Jane Fosterová. Thorovi ale není dopřáno užívat si pozemského klidu. Nově nastalé situace se rozhodne využít jeho mladší bratr Loki, který začne připravovat zradu. Nikdy neměl lepší možnost ke zničení Thora než teď, a rozhodne se proto rozpoutat za pomoci svých věrných ničivou zkázu na Asgardu i na Zemi. (TV Nova)

salamandrr

Tak to byl zase čajíčej jak jednou přepraná Jemča. Mám za sebou Kapitána Ameriku, Green Lanterna a teď Thora. Vzato kolem a kolem velmi podobné snímky. U mě jasně vyhrál Kapitán, je vtipný, retro a má super štít. Thor má kladivo, které umí všechno, to mi trochu nesedí, ale hlavně si to celé hraje na moc chytrou záležitost. Hlavně tam padjí národy jako asdgard a to mi připomíná hvězdou bránu, což moc nemusím. No a Green lucerna je až na bronzové příčce, je sice sem tam vtipný a možnosti prstenu využívá zajímavě, ale stejně jako Thor dokáže všechno. Prostě nemusím super hrdiny, kteří zvládnou cokoliv si zamanou a pak se jakože trápí se záporákem. Spiderman taky jen leze po zdi a střílí pavučinu, batman má pár přístrojů a odolnost slona, rorshach je jen pouliční rváč s pěknou maskou.... Prostě umět cokoliv a mít problémy, to je trochu soc ()

Rikky007

Tak asi přesně to, co se od filmu dalo čekat. I když těšil jsem se alespoň na víc superhrdinských scének. Tohle byl tak trochu spíš romantický snímek, do kterého se připletl Thor. Ovšem Odinův palác a vůbec jejich technologie, to bylo pěkně vyvedeno. Heimdall byl rozhodně o řád víc cool než Thor, škoda, že nedostal víc prostoru. Co se týče kolegů z oboru- na Iron mana to vážně nemá a snad ani na Kapitána Ameriku ne. Jako inspirace ke zvýšení zájmu o severskou mytologii ale určitě super :) ()

Fionor

Stále nedokážu pochopit, jak je možné, že se na příběhu podílel J.M. Straczinsky a přesto vzniklo tohle... Hlavní hrdina Thor je první dvě třetiny filmu prvotřídní materiál na zloducha a teprve když mu do duše promluví hlavní „padouch“ Loki, tak se vzchopí a obrátí se na dobrou cestu. O pár minut později se Lokimu prudce sníží inteligence a začne páchat jednu hovadinu za druhou, jen aby si ještě víc pokazil už tak pokažený plán, který by fungoval, kdyby Loki dodržel svou pověst šprýmaře a lháře (což je paradox, protože žádná lež nepraskne vinou okolností, ale Lokiho vlastní hloupostí). Technicky a vizuálně je film koukatelný, ale zápletka je zoufalejší než prvotina náctiletého povídkáře (tomu dojmu napomáhá i banda sidekicků, kteří nově definovali slovo zoufalost)... Slabší dvě hvězdičky jsou ale zasloužené. ()

figliar

Ale hej, prečo nie. Aj keď mnohý tento film kritizujú, mne sa páčil. Chcelo by to snáď iba viacej akcie a menej romantiky, tak ako sa od komixáku čaká. Horší než Iron Man, no lepší než Captain America. ()

Plechpetr

Jeden z nejpovedenějších comicsových zpracování v podobě filmu. Thor mě vždy bavil nejvíc a ani druhé shlédnutí filmu mě nijak neodradilo. Je fakt, že Loki táhne film možná i víc než by se dalo čekat, ale je to prece jenom začátek Thora. Tak proč ne. Jinak zde se konečně dočkáme hodně povedené potitulkové scény. Diky za ní! ()

emdvojka

Dlhý film s minimom akcii a zo záverom, ktorý ma veľmi nepotešil. Cez to všetko však nemôžem povedať, že by som sa nudil aj keď od Marvela by som čakal viac. ()

SamanthaM.M

Nádherný a (takmer) dokonalý film, ktorý však nie je typicky „marvelovský“. Už len preto, že postráda nejakú väčšiu a strhujúcejšiu akciu. Kenneth Branagh vylíčil príbeh ako shakespearovskú hru – všetko je postavené na rozkole dvoch bratov, ktorí sa zároveň ľúbia i nenávidia. Tento film je viac epickou rozprávkou s prekrásnymi kulisami a vynikajúcim hereckým obsadením, než bezduchou naháňačkou za zloduchom. Loki je rovnako hlavnou postavou ako Thor. Epizódky na zemi sú len akýmsi doplnkom k scénam z Asgardu (a aby sa divák nenudil, tak je tam aj niekoľko výbuchov). Chris Hemsworth rolu Thora zvláda s úsmevom a nepredstieraným nadšením a Tom Hiddleston ako Loki láme všetky dievčenské srdcia (moje určite). Jediný, kto mi v zostave nesedí, je Natalie Portman, jej krehká krása sa k drsnému a hulvátskemu Thorovi nehodí. Nad faktom, že sa v čisto vikingskom Asgarde objavil černoch a aziat dokážem prižmúriť očko (veď to robili Američania, prepána). Posledná vec, ktorú som nepochopila sú vystrihnuté scény, ktoré sa objavili iba na DVD – pretože práve tieto boli pre pochopenie deja a konania postáv najdôležitejšie, tak prečo ich nedali do filmu? Nevidela som film v kine, takže neviem posúdiť kvalitu 3D. Takže dohromady 4 a pol hviezdičky. ()

Blondy.

Až před pár dny jsem si udělal čas a našel chut na Thora. Moc jsem se o film nezajímal takže jsem přesně nevěděl co všechno mě čeká. Musim řict že co hudebni stránky filmu týka tak ta je naprosto famózní a podlě mě posunuje thora o hodně výše než by si pravděpodobně zasloužil. Efekty jsou pravda originální ale nemohl jsem se zbavit pocitu japonského anime které mimochodem nemám rad :P. Další věc která mě porměrne vadila ale nepřekvapila byla že Thor se na planetě zemi ocitl zrovna v USA no jaká to nahoda. Jinak ale hodnocení pozitivní tyto "maličkosti" nemůžou film posunou někam k odpadu ale zase na nejvyšší stupínek se také nedostane. Po celých 115minut jsem se nenudil ani jsem neměl tendenci dát pauzu a skočit si na cigo :D takže pro me podařený filmový zážitek. ()

tomik99

Po shlédnutí traileru jsem si říkal, že by Thor mohl dopadnout nejlépe z filmů o Iron-manovi, Hulkovi a Kapitánu Amerikovi a mohl by je až o hlavu převyšovat. Měl k tomu totiž hodně předpokladů. Příběh Thora se neodehrává jen na naší planetě, ale i v jiných zákoutích vesmíru a tam Thor mohl zabodovat nejvíce. Zčásti se mu to dokonce i povedlo, protože první 40-minutovka se mi líbila z celého filmu nejvíc. Perfektně sehraná herecky, příběhově a také (konečně u komiksových filmů) i hudebně – film nabízí opravdu silné a skvělé hudební motivy. Když se ale nabouchaný Thor dostane na Zemi, začíná se nám náš skvělý film rozpadat. Najednou jsem měl pocit, že sleduju mnohem horší film až moc s tuctovým příběhem. Když už to dopadlo takhle, tak aspoň z příletu Thora na Zem, mohli tvůrci po stránce humoru z neomaleného Thora vyšťavit více. Film má klesající tendenci až skoro do konce, závěr filmu to trošku napravuje, ale i tak jsem měl podivný pocit po závěrečných titulkách. Je to škoda, zvlášť když se i povedlo dostat do komiksového filmu tak pestré herecké obsazení. Přesto jsem si Thora užil a těším se na další díly. ()

Joppo88

Thor ma ako "boh-hrdina" bavil oveľa viac vo filme Avengers... Z pohľadu hrdinovačiek na mňa extra nezapôsobil - Hulk ma bral oveľa viac. Pridal by som na používaní kladiva, ktorým sa vo filme málo oháňal... Zato chlapci od efektov a kostýmov si u mňa šplhli. ()

Al44...

Vizuálně uspokojivý film - nulový a hlavně značně předvídatelný příběh - zajímavé téma ze severské mytologie - sympatický hlavní hrdina - pár celkem humorných scén. ()

misbos

Branagh dělal, co mohl, a - líp to asi bejt nemohlo. Je to sice zkratka převeliká, ale Asgard a Jotunheim jsou vypiplaný do posledního detailu, vztahy bohů a obrů a bohů navzájem jsou podaný a zahraný přesvědčivě, a jistou fádnost "pozemskýho" dění zachraňujou docela chytrý prdelky. A to je pak jednomu celkem jedno, že v "reálu" je Loki Odinovo brácha (nevlastní), a ne syn (nevlastní), a je to daleko větší sviňák (brousí Thorovu ženu a tak podobně). ()

Ondr@932

Výborný letní, svěží, zábavný letní komiksový, sci-fi, dobrodružný, akční film! Opravdu nadšen! Co pro nás Marvel studio připravilo! Skvělé triky, sympatické herci a výborný příběh! Co víc si přát! 100% ()

fraktal

Ač naprosto "akční", celé je to jaksi bez příběhu, bez napětí, beze šťávy. Tak za jednu hvězdu - pro nečernobílost Lokyho. Hvězdička navíc za vesmírné animace a třetí pak za Natálku s Anthonym. ()

Einherjar133

Skvělý film a podle mého nejlepší ze série filmů podle Marvelovských komiksů. Kenneth Branagh opět předvedl jak skvěle ovládá režisérské řemeslo a spolu se skvělým hereckým obsazením stvořil film jenž jsem s radostí zařadil mezi své nejoblíbenější. Scény z Åsgardu a Jotunheimru jsou dech beroucí a velmi uvěřitelné. Jediné co mi silně vadí na tomto filmu jsou nesrovnalosti mezi příběhem a původní severskou mytologií, z které komix/film čerpá. Především to je obsazení Idrise Elby jakožto černocha do role Heimdalla (také zvaný Nejbělejší z Bohů), ale přece jen, na to že si Američané upravují vše podle sebe už jsme zvyklí, takže: 10/10 ()

Kadas97

Opäť jeden z tých komiksových filmov, ktorý ma na prvý raz nadchne, ale keď ide v TV tak si ho už nepozriem (ak nemusím). Svižný dej a hláškujúce postavy sú fajn, sem tam nejaká vtipná scéna (napr. keď Thor objednával pitie v reštike). Zápletka je len konflikt medzi mladším a starším súrodencom, tažke nič svetoborné. Veľkým pozitívom bola hudba počas celého filmu. Špeciálne efekty nespomínam, lebo na tých bol tento film založený, takže na jednotku. Jediné scény čo si pamätám je nejaký plazmatický most a nejaký robotický chrlič ohňa. Priemerný film 6 z 10. ()

IPajule

Po dlouhé době a velkým váháním jsem na to nakonec koukla, ale očekávání bylo takové jaké jsem si myslela. Chris jako sympaťák a Natalie jako kráska filmu, která se zamiluje do bytosti z nadpřirozena. Obecně moc mě to nezaujalo. ()

Killingjoke

Tenhle film pro mne znamenal docela dost otazníků. Moc jsem tenkrát před jeho uvedením nevěřil, že Marvel dokáže natočit fantasy příběh, jenž by šel nenásilně skloubit se soudobým pozemským světem. A hle, celkem se to povedlo. Lví podíl samozřejmě nese angažmá Shakespearovského specialisty Kennetha Branagha na režisérské židli. Režisér se totiž vyzná v dramatických dialozích, které by možná normálně působily komicky, u Thora však vyzní docela příjemně. Navíc, nebýt několika můstků do Marvel universa, člověk by si téměř neřekl, že se jedná o přípravu na superhrdinskou týmovku. Hlavně se mi líbila práce se severskou mytologií, která je zde nenásilně poupravena, jenž si však zachovává mnoho z původních bájí a legend zapsaných v knize písní Edda… Herecké obsazení je velmi podařené. Chris Hemsworth působí jako čerstvá krev hodně sympaticky, Anthony Hopkins hraje Odina s moudrostí, jistotou a hereckým šarmem a Tom Hiddleston je opravdu slizký bastard. Jediným slabým článkem tak pro mne zůstává Natalie Portman, která se u mne během několika let propracovala od oblíbené herečky až po jednu z nejotravnějších hereckých persón současného Hollywoodu a dnes ji opravdu nemusím… Docela se mi líbila i hrdinská hudba Patricka Doylea, celková výprava (i když ten Asgard mohl být trošku velkolepější), kostýmy a vůbec taková ta pohádková atmosféra. První Thor je nenáročný film pro odreagování a odpočinutí. Jako většina „Marvelovek“ jede hodně na jistotu a bojí se udělat něco nepředvídatelného či nekorektního. Docela jsem zvědav, jak se osudy Thora vyvinou ve druhém dílu, který je nyní téměř za dveřmi… ()

tranquill

Vikingská mystika a moderní doba? Jde to dohromady! Výborně jsem se bavil, efekty, akce i romantika byly dobře dávkovány. Chris zpočátku působil trochu pitomě, ale postupně si získal mé sympatie, no a Natalie, ta je má už dávno :-) Samozřejmě mi zde trochu vytanulo srovnání se starým Supermanem... a proč ne! Vlastně k pěti hvězdičkám mi chybělo jen podmalování akčních scén muzikou Amon Amarth, to by bylo stylové!! :-) Na dvojku jsem zvědavý a doufám, že si ji dám v kině. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Captain Marvel 2 našla režisérku

Captain Marvel 2 našla režisérku

06.08.2020

Pokračování komiksové Captain Marvel nakonec natočí režisérka Nia DaCosta, jež má za sebou například čerstvě remake Candymana nebo snímek indie drama Little Woods. Střídá tak předchozí dvojici Annu… (více)