Thor

Vládci bohů Odinovi trvalo dlouhou dobu, než ve své říši nastolil mír. Když probíhá korunovace jeho syna Thora, je přerušena vpádem ledových obrů, kteří se pokusí získat skříňku, s jejíž pomocí by mohli dobýt devět světů. To se jim nepodaří a za trest jsou pohřbeni zaživa. Thor prahne po odplatě a Odin krotí jeho zápal a útok odmítá. Horkokrevný nástupce trůnu neuposlechne otcův příkaz a nechá se vyprovokovat k trestné výpravě, jež znovu rozpoutá válku. Odin však nehodlá dál jeho zpupnost tolerovat. Odebere mu veškeré božské schopnosti a za trest ho svrhne mezi pozemšťany, kde má dojít nápravy. Zavržený Thor lidmi zpočátku opovrhuje, postupně se mu ale začnou dostávat pod kůži, zejména sličná vědkyně Jane Fosterová. Thorovi ale není dopřáno užívat si pozemského klidu. Nově nastalé situace se rozhodne využít jeho mladší bratr Loki, který začne připravovat zradu. Nikdy neměl lepší možnost ke zničení Thora než teď, a rozhodne se proto rozpoutat za pomoci svých věrných ničivou zkázu na Asgardu i na Zemi. (TV Nova)

Sickboy

Zajimave propojeni severske mytologie a komiksove soucasnosti. Kvalitni akce a propojeni se svetem Avengers. 3D na me v tomto pripade pusobilo trochu rusive. Moji oblibeni Foo Fighters na soundtracku. A jako v pripade Iron Mana vydrzte az do potitulkove sceny ;) ()

kukikiku

Na Thora jsem byl hodně zvědavý a myslím si že nezklamal. Skvělé herecké obsazení a napínavý děj až do konce. ()

kacudzde

Nevěřila jsem, že se budu tak bavit - drsný i citlivý hrdina Hemsworth, charismatický Všeotec Hopkins, jako vždy výtečný Skarsgard, vizuální orgie v Asgardu ( i na Zemi ), dobrý a odsýpající příběh a kupa hlášek. A bohudík, že roli Lokiho nakonec Jim Carrey nedostal... Takže, tleskám Kennethe, jen tak dál! +++ "Starkova hračka?" - " Já nevím, nikdy mi nic neřekne!"+++ Viděno v kině 2.5.2011. ()

B.kaspik

Thor co bych řekla. Když jsem šla na toto filmové představení doufala jsem, že zklamaná nebudu, ale opak se stal pravdou. Scény z Asgardu se mi líbili nejvíc, ale scény ze Země byly směšné, opravdu s velikým nadhledem na lidstvo. Jak jinak než další film s romantickým podtextem. Očekávala jsem víc scén, kde se dá nahládnout na boj mezi civilizacemi, ale i těch bylo na můj vkus málo. Dobré obsazení herců, jak jinak než, že hlavní hrdina THOR byl blonďák s modrýma očima a navíc slušná "korba". Tento film je prostě pouze průměrný. ()

dagyšpandr

Podle prvních upoutávek to vypadalo na šílenou přebarvičkovanou koninu....ale nakonec se stal pravý opak. Příjemné překvapení se sympatickým hlavním hrdinou, velkolepou výpravou a slušnou akcí. Už se moc těším na The Avengers. ()

le poulet

Nesnáším, když jdu na film ve 3D a zjistím, že je tam to 3D uplně od věci nebo když nejdu na film ve 3D a zjistím, že zrovna tady to mohl být docela nářez. Thor je ten druhej případ. Srovnám-li to s Alenkou v Říši divů, je tohle látka s mnohem větším 3D potenciálem, ty oblety mrakodrapů a pád napříč galaxiemi a tak. Takže, přestože jsem si musela vystačit se dvěma rozměry, jsem nadmíru spokojená. Hemsworth mi na tu roli od prvního shlédnutí castu neseděl, ale přesvědčil mě. Prostě dokonalý božský spratek. Lokiho nemohli vybrat líp, to je hotová věc a Anthony Hopkins je zárukou kvality, i když má jenom štěk. Prostě, Zlatoslav Lockhart to zvládl výborně, stejně tak Alistair Dormandy a další. Bravo, Kennethe! ()

vernerka

Předimenzovaná pohádka pro dospělé, kde se to cizími světy jen hýří a hlavní hrdina, mocný Thor dojde pravého poznání až na naší matičce zemi díky smrtelnici Portman. A blesky srší a divák přes světelnou záři vlastně ani neví, kdo bojuje s kým.. Anthony Hopkins raději spí.. Pěkné, relativně milé, avšak naivní, předvídatelné, místy jsem neudržela smích.. ()

Mangus

Film, ktorý po zhliadnutí galérie nemusí moc lákať, aspoň mňa až tak nie, veľmi prekvapil. Dovolím si tvrdiť, že je to najlepšie, čo som v tomto roku videl. Veľkú zásluhu má na tom Chris Hemsworth. Bola to absolútna pecka, ktorá má neokukaný vizuál (aj Avatar sa môže strčiť), dobrý príbeh, skvelých hercov, či už Natalie Portman alebo Anthony Hopkins, či už spomínany Chris Hemsworth. Z celého toho vyžaruje nejaká podivná energia, ktorá na Vás pôsobí veľmi príjemným dojmom. Hlavne počas záberov z Asgardu. Aj prechody medzi troma svetmi sú fascinujúce, spôsob boja ani nehovorím - teda najmä Thorov. Medzi hlavnými hrdinami to taktiež iskrí a hudba, aj keď si nespomeniem na jej ústrednú melódiu, dobre dotvárala honosnosť a veľkoleposť Asgardu. Nemám absolútne čo vytknúť a teším sa na opätovné zhliadnutie. 10/10 ()

chem.peace

Hezký, ale je to furt dokola, každej americkej velkofilm je prostě na jedno brdo. Hlavní hrdina (hodně rychle se přizpůsobil na život na zemi), hlavní hrdinka se do něj zamiluje a dobro zvítězí nad zlem. Bla bla bla bla bla. ()

HMTD

Strhující,velice zábavné, ze zmínky o Starkovi a jeho hračkách jde vidět příprava na Advengers(zas nevím jak se to píše), zašel jsem si na to do kyna v trochu zvláštní čas 14:40 a bylo luxusní být v celém kinosále zcela sám, vůbec jsem se nemusel bránit smíchu ve vtipných pasážích. Pár věcí mě zamrzelo: asi na dvou místech jsem zpozoroval chybu ve 3D a některé scény které k využití této technologie přímo volali se na ni téměř vykašlali, i tak zde bylo mnoho pěkných momentů(zejména v souboji proti ničiteli). A podlézavého Lockiho prostě musíte zbožňovat(skvěle zahrané),jen bych čekal že bude chtít vládnout oboum světům. ()

Augustyn

Pobyt Thora na Zemi je setsakramentsky peckoidní a třeba jenom za ten si Thor coby film pochvalu jistě zaslouží. Navíc představiteli Odina role pankrále rozumbrady-mudrlanta sedí jak na míru ušitá a jistě přispívá k atmosféře "bohů". Ale když opomenu divný hadříky chlápků (a 1 dámy), kteří žijí v jakýmsi pseudofantaso-scifi světě, tak to na mě všechno dělá až moc pohádkový dojem. Draka tu máme, zlobry tu máme, rýsuje se nám tu i ta princezna, tak snad už jenom pan Troška na režisérské sesli:) ()

zipS

Takto nejak si predstavujem sfilmovaný komix... Skvelé animácie postáv, asgard mesta etc. ( teším sa na FullHD ). Mám rád filmy, ktoré nenudia a dokážu diváka zaujať kravinkami ako SPOILER : thor príde do predajne zvieratok: "Chcel by som koňa! .... > noo ale my tu predávame ryby, škrečkov, vtákov.... > Tak mi dajte niečo, na čom sa dá jazdiť :)" END of SPOILER Naozaj je to vydarený film, Kenneth Branagha - klobúk dolu za takéto dielo mimo jeho "klasickej kuchyne", evidentne zvládne asi hocijakú tému. Záverečný prejazd vesmírom musel byť úžasný v 3D.... vtedy som ľutoval, že som nešiel na Thor 3D :) .. 4* ()

Glowlady

Musím dát 5 hvězd! Moc se mi líbil nápad zasadit bájné postavy do našeho moderního světa způsobem, že film nevypadal jak nějaká trapná parodie, ale působil fakt reálně. Nádherně promyšlená planeta Asgard, úžasné i vedlejší postavy, jako obrovský černoch, chránící vstup na planetu, úžasně ztvárnění obyvatelů znepřátelené planety (fakt mi šel mráz po zádech) a naproti tomu "slizský a otravný agent" (škoda jen že ke konci tak vyměkne) :) Je to fakt zajímavá podívaná, která mě od začátku do konce bavila a i když film z upoutávek vypadá trochu kýčovitě, tak ve skutečnosti vůbec kýčovitý není. 90% ()

sidthekid

Velmi zajímavá, mytologicko fantastická prácička. Branagh je zkušený lodivod, který z Chrise Hemswortha udělal hvězdu 1. velikosti. Celý Asgard je úžasně vypiplaný a 3D tomu dodává doslova ,,nový rozměr". Scény ze Země neurazí, Natalie i starý zkušenář Stellan Skarsgard jsou v pohodě, ale největší zážitek jsou prostě bitvy a ty se sakra povedly... ()

Tomulka

Film nebyl špatný, ale musím konstatovat, že spíše pohádkově laděný Thor není asi to pravé pro comicsovou postavu. Asi jsem trošku mimo žánr díky Nolanovi a jeho pefektnímu Temnému rytíři, ale i přes to si myslím, že nejvíce se dalo z filmu vydupat tím, že se lépe popíše vnitřní boj Thora s jeho namyšleností, přílišnou sebejistotou a pýchou. Jeho přerod v uvědomnělého prince Asgardu mělo býti dle mého na tom filmu to nejlepší a zatím je to ve filmu pouze okrajově a jinak je film hezkou podívanou barevných obrazů. Také mně velmi sklamal boj Lokiho s Thorem. Jejich velká moc nebyla při boji vůbec využita a střihy byli tak rychlé, že si člověk boj ani nestihl vychutnat. Mnohem lépe by boji slušeli delší záběry v některých ranách spomalené asi tak jak to bylo u filmu 300 Bitva u Thermophil bojové scény precizně propracované a dívák to může vidět. Dávám tři hvězdičky s vědomím, že to jsou lepší tři hvězdy. Nutno ještě poznamenat, že Chris Hemsworth je perfektním Thorem ( teda v těch mezích které mu dovolili, jak jsem již psal potenciál je úplně jinde). Přišlo mi to jako by nebyl na film dostatečně velký rozpočet a nebo se možná všechny prachy vyplítvali na Asgart a na další už nezbylo. Třeba země obrů byla velmi slabá, koneckonců obři sami také, že. Postava strážce mostu také nevyužita, velká škoda. A přátelé a kolegové Thora směšné postavičky. ()

dracekt

Je to příjemné koukání pro celou rodinu, doporučuji 3D. Hlavní herci na můj vkus mohli být uvolněnější, ale je to opravdu hezká pohádka. ()

teseth

Na tento film jsem se těšil, ale .... Co mě naprosto na thorovi dostalo bylo grafické zpracování Asgardu a ledového světa. To byly naprosté hody, které daly divákovi naprosto vše. Souboje byly zpracovány perfektně a A.H. v roli Odina neměl chybu. Co mě naopak na filmu naštvalo byla jeho primitivnost dějové linky a debilita postav. Chvilku jsem přemýšlel jestli je to pohádka pro děti nebo pokus o fantasy komedii. Díky tomuto víc filmu dát nemůžu. ()

Eve Lyn

Takhle otrávená z kina už jsem dlouho neodcházela. Podle ohlasů jsem čekala oddychovou zábavu na úrovni, ale Thor je stupidní americká slátanina s naprosto předvídatelným průběhem, podtržená otřesným dabingem. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Captain Marvel 2 našla režisérku

Captain Marvel 2 našla režisérku

06.08.2020

Pokračování komiksové Captain Marvel nakonec natočí režisérka Nia DaCosta, jež má za sebou například čerstvě remake Candymana nebo snímek indie drama Little Woods. Střídá tak předchozí dvojici Annu… (více)