Rozpočet $200miliónovTržby USA $312,433,331Tržby Celosvetovo $623,561,331Tržby za predaj Blu-ray v USA $70,849,131 //počet predaných kusov 3,070,063Tržby za predaj DVD v USA $126,676,133 //počet predaných kusov 5,774,807 ║ Až na ten Český dabing(zbytočne kaziaci film) som s pokračovaným maximálne spokojný, herecký ambasábel krásne využitý, režisér Jon Favreau opäť slušne zvláda kočírovať celý film a ešte k tomu dostane od ženskej na frak aby si to potom po Tysonovski vybil a ušne ukúsal na ochrankárovi. Dej slušne plynie, tak ako tomu bolo v prvej časti, možno by tam trošku viac akcie nezaškodilo ale zo to penzum hlášok a hlavne herci ako Sam Rockwell, Samuel L. Jackson a hlavne čerešnička na tejto comicsovej torte Scarlett Johansson to pekne rozbalia a vynahradia. (Najmenej výrazný ostal Don Cheadle) /videl v kine: 90%/ __Takto ma vyzerať pravý popcorňák!!!__(2.5.2010)

"Úspěšně jsem privatizoval světový mír. Co ještě chcete?" Do létajícího kusu plechu bylo málokdy při výrobě naválcováno tolik egoistického sarkasmu, jako do toho ze Stark Industries a to je dobře. Druhé poletování tryskami překypujícího týpka se mi totiž líbilo ještě o pár úderů bičem do formule víc, než seznamovací pokus a jako nenáročný konzument si dovolím vyjádřit spokojenost s duněním beden, využíváním všech barev světelného spektra i s úrovní ruského inženýrství.(15.4.2016)

• gudaulin

Film, kde z každého záběru je znát nadupaný rozpočet, kde je vidět vyšperkovaný vizuál, spousta digitálních triků, takže to tam hezky bouchá, poletuje, objevují se šokující technické vynálezy a roztomilí robůtci. Na plátně defiluje spousta hvězd, které jsou vesměs nevyužité a jen jako dekorace a tam, kde se objevují, nemají moc co hrát, protože samotný příběh stojí za zlámanou grešli. Je to typ snímku pro celou rodinu, který by bez jakýchkoli problémů mohl zkonzumovat i můj 8letý syn, protože svět a dění, které ukazuje, je když ne přímo infantilní, tak zoufale nedospělé. Tam, kde chcete vyjít trhu vstříc tak, abyste maximalizovali zisky a přilákali co nejvíc diváků, musíte jít zákonitě s nároky na obsah dolů. Protože mi osm už párkrát bylo, o děj jsem ztratil záhy zájem a osudy hrdinů mi byly ukradené stejně jako zrnko písku na Sahaře. Celkový dojem: 40 %.(22.10.2010)

Vše při starém. Dokud je Downey sám sebou (a nebo Starkem, chcete-li) je to většinou zábavné, jakmile nasadí hledí a dojde řada také na jinou než slovní akci, tak začíná nuda, rutina a... jedna nuda navrch. Příště by to chtělo podstatně více podobně "tokavých" komediálních scén v duchu té ve Starkově bývalé ředitelské kanceláři a mnohem méně akce. Nebo režiséra, který ji umí.(3.5.2010)

Takýmto tempom sa Jon Favreau sa pomaly vyšplhá na úroveň Michaela Baya. Dabing v kine síce trošku pribrzdil kvalitu zážitku, ale pokiaľ nerátam tento fakt, tak film mal naozaj čo ponúknuť. Originalitou príbehovej zložky tvorcovia určite vytreli zrak tým, ktorí sa báli sklamania a tradičných obáv z poklesu kvality druhých častí. Dej bol veľmi zaujímavo rozkúskovaný a divák tak nemá počas sledovania pocit, že je to len jednoduchý vyvarený zlepenec. Akcia na vysokej úrovni, charizme postavy Tonyho Starka nevyprchal náboj, hlášky síce nenabrali také tempo aké určila prvá časť, ale rozhodne mali aspoň rovnakú razanciu. Viac som toho čakal od využitia potenciálu postavy Whiplasha (Mickey Rourke), rovnako ako som viac čakal od záverečného fightu, ktorý bol síce náramne veľkolepý, no pomerne krátky. Tretí prílet tohto plecháča by týmto pádom bol pre mňa bola určite očakávanejší, než tretí nástup robotov z planéty Cybertron. 90%.(29.4.2010)

• - Postava Ivana Vanka (Rourke) je kombinací komiksových nepřátel Iron Mana jménem Crimson Dynamo (dr. Vanko, který nosí brnění schopné kontroloval elektřinu) a Whiplash (ten oplývá speciálními biči). (HellFire)

• - Když agent Coulson (Clark Gregg) říká Tonymu Starkovi (Robert Downey Jr.), že odjíždí do Nového Mexika, odjíždí kvůli událostem, ke kterým dochází ve filmu Thor (2011). (karlik4801)

• - Rhody (Don Cheadle) ukradne Tonymu (Robert Downey Jr.) jeho stříbrný oblek  Mark 2 navzdory tomu, že jej nemá jak pohánět. Jediný obloukový reaktor schopný uvést do provozu oblek Iron Man má totiž v hrudi Tony. (Nathaniell)