Prvý Iron Man bol osviežujúci. Problém nebol ani v nedostatku akcie, lebo neakčné pasáže boli veľmi zaujímavé. V novom pokračovaní to už tak neplatí. Akcie je stále málo a keď akcia nie je, už je to nuda. Nezachraňuje to ani plejáda hercov v cameách. Napríklad taká Scarlett Johansson je stále viac a viac otravná. Hlavný záporák je síce vymyslený dobre, ale je menej charizmatickejší ako Jeff Bridges z jednotky, ten bol až démonický. Celé to je o triedu slabšie ako jednotka. 6/10(10.9.2010)

• gudaulin

Film, kde z každého záběru je znát nadupaný rozpočet, kde je vidět vyšperkovaný vizuál, spousta digitálních triků, takže to tam hezky bouchá, poletuje, objevují se šokující technické vynálezy a roztomilí robůtci. Na plátně defiluje spousta hvězd, které jsou vesměs nevyužité a jen jako dekorace a tam, kde se objevují, nemají moc co hrát, protože samotný příběh stojí za zlámanou grešli. Je to typ snímku pro celou rodinu, který by bez jakýchkoli problémů mohl zkonzumovat i můj 8letý syn, protože svět a dění, které ukazuje, je když ne přímo infantilní, tak zoufale nedospělé. Tam, kde chcete vyjít trhu vstříc tak, abyste maximalizovali zisky a přilákali co nejvíc diváků, musíte jít zákonitě s nároky na obsah dolů. Protože mi osm už párkrát bylo, o děj jsem ztratil záhy zájem a osudy hrdinů mi byly ukradené stejně jako zrnko písku na Sahaře. Celkový dojem: 40 %.(22.10.2010)

Narcis, co úspěšně zprivatizoval světový mír, je zpět! Za předpokladu, že ten chloroform nebyla Zelená, trápí Anthonyho už jen nerusky vypadající Rus s trýznivým holobičem a existenčně-milostně-pracovní problémy, ale to není nic, co by zbrojař milénia s nukleární hercnou nevyřešil.. Favreau se držel osvědčeného schématu jedničky, kdy akce bylo poskrovnu a vše se točilo kolem charismatické aury Downeyho jr., což byla myslím správná volba i vzhledem k tomu, že dětem přístupné scény s "hammeroidy" se utápěly v nepřehlednosti a nudě. Pokud Marvel pomýšlí na trojku, měl by ji pojmenovat podle hvězdy, na které vše stojí - Tony Star(k). Ušetří se spousta peněz za triky a rudozlaté brnění může klidně zamířit do sběrny cenných kovů..(7.5.2010)

Iron Man 2 je pouhým předobrazem dalšího pokračování a snaha o akční pecku jako v prvním dílu Iron Mana, hodně kazí ukecanost a nesrovnalosti v příběhu. U mě film celkem vyzvedla hudba asi stejně jako v jedničce, AC/DC se prostě do Iron Mana hodí. Akce i triků bylo dost, stejně tak i robotů, jen mě trošku zklamal Stark vyvíjející nedokončenou technologii od které jsem čekal prostě něco lepšího, než jen Double Ultimate Laser Sword na jedno použití a myslím si že tvůrci mohly tohoto potenciálu využít víc. Celkově je Iron Man 2 menším zklamáním, které doufám diváka pouze mělo připravit na pokračování a více rozvinout příběh, z velké většiny se v IR M2 opakují ty nejlepší věci z jedničky, jen jsou trošku okořeněny, aby to divákům nebylo líto a přidáno trošku vtipu, . . . herecké i hudební stránce není co vytknout, jen by mohli vypustit do kin i Anglickou verzi s titulky. Spoiler U filmu jsem se rozhodně nenudil a akce bylo dost, jen jsem čekal na konci monstrózní bitku mezi Starkem a Whiplashem, u které Stark předvede nové vymoženosti jak obleku tak vylepšeného pohonu, ale toho jsem se nedočkal a i když scéna, kdy dva Iron Mani kosí hordu robotů v Japonské zahradě jako APU Tanky likvidovali Sentinely v Matrixu neměla chybu, tak si Iron Man 2 vysloužil Slabší 4 *. Výborná Popcornová zábava. 70 %(14.5.2010)

Kdo nemá rád zbraně? Kdo nemá rád techniku? Kdo nemiluje slávu vyleštěnou penězi? Amerika vládne světu v blockbusteru, který odráží jednu tvář vlastního publika a stejně se tomu každý nechápavě směje. Akce rozhodně přibylo, je zajímavější, originálnější, i když někdy řešená (třeba final battle) hrozně urychleně. Je ovšem dobře, že Favreau buduje půdu pro Avengers opravdu solidním způsobem. Robert Downey jr. zase filmu vládne, i když prsa a rty Scarlett jsou rozhodně nebezpečné zbraně... Co bude dál? Nevím, ale dvojka mě dokázala opět pobavit na příjemné dvě hodiny, ale kromě toho skryté americké posedlosti nenabídlo nic, co bych musel vidět znovu. Klasických slabé 4*=70% s očekáváním, že ve trojce bude všeho třikrát tolik:).(13.9.2010)

• - Ve scéně, kdy Stark (Robert Downey Jr.) v laboratoři vytváří nový prvek, je možné všimnout si stejně jako v předchozím díle štítu Kapitána Ameriky (Chris Evans), který podpírá akcelerátor. Dalším odkazem na související snímek Avengers (2012) je pak znak na papírových deskách. (Brousitch)

• - Ve scéně, kdy Iron man (Robert Downey Jr.) letí pro Pepper (Gwyneth Paltrow), aby ji zachránil od robotů, kteří zahájili sebedestrukci, lze vidět, že Pepper stojí minimálně 5 schodů od robota. V další scéně, kdy ji Iron man uchopil a odnesl do bezpečí, ale stála hned vedle robota. (vika.evil)

• - Jima Rhodese, kamaráda Tonyho Starka, zde hraje Don Cheadle, který nahradil Terrence Howarda z jedničky. Důvodem Howardova odchodu byly neshody s Marvelem. (TheDarKnig)