Iron Man 2

• USA Iron Man 2

Tony Stark, majitel velké zbrojařské firmy a vynálezce speciálního obleku Iron Mana, odmítá snahy vlády o vydání své technologie pro potřeby armády a tvrdí, že nepřátelé státu jsou ve vývoji o mnoho let pozadu. K jeho velkému překvapení se na závodech v Monze objeví podivný muž, který ve velmi podobném obleku vyvolá nejdříve autonehodu závodních formulí a následně napadne Starka. Útočníkem je Ivan Vanko, zneuznaný potomek ruského vědce, který kdysi pomáhal Tonyho otci založit Stark Technologies. Z vězení ho unese Tonyho konkurent Hammer, který chce, aby mu tajně vyrobil obleky Iron Mana. Jenže Vanko začne pracovat na takzvaných drondech - válečných robotech. Pro sebe si vyrobí svůj vlastní oblek Iron Mana a na výstavě technologických válečných novinek pomocí svého tajného softwaru a robotů napadne diváky a Tonyho... (TV Nova)

Veena.cz

Dvojka je horší jenom o tolik, kolik ubírá ztracený moment překvapení. Už prostě všichni ví, co od Tonyho očekávat a taky že to dostanou! Ten arogantní a povýšený styl humoru bych mohl poslouchat denně. Co takhle trojku pane režisér? ()

Shark0561

Mno, viděl jsem tento film a jsem z něj trochu rozladěný. Příběh nic moc, bez napětí, žádné zvraty, efekty slušivé, hlavní záporňák při nejlepším divný. Podle mého průměrný film, který mě nedonutí, abych jej z vlastní iniciativy shlédl znovu. Radši se znovu kouknu na první díl. 55% Taky se mi moc nelíbila narážka na Thora na konci filmu. Ovšem to už jsem do hodnocení nezahrnul. ()

LordMack

Opět jako přes kopírák. Favreau a Downey tu rozjíždějí neskutečnou show. maj k tomu Mickeyho Rourka, ale i přesto přeze všechno to prostě nedotáhnou. Opět to samé co v jedničce, ten závěrečnej souboj yl snad ještě horší, prostě tam dáme víc robotů, pak jednoho většího, Ironman a Warmachine to pobijou a jdeme domu. Chtělo by to trochu nápadu. Po shlédnutí trojky ještě hvězdu ubírám, tenhle bratříček je v Marvelovském světě vážně dost nedomrlej. ()

jack_scott

Nejsem si jist zda je to lepší než první díl, ale velice příjemně mně překvapilo větší rozjetí Avangers universa po filmu. Poslední scéna agent Carssona tomu nasadila korunu. Vynikající! Jinak standart Tonyho Starka :-) Nenudilo mně to, nápady a scénář fajn, jen škoda že Mickey Rourke neměl víc prostoru. velmi příjemná Marvelovinka. 70% a tři a půl hvězdičky. ()

elanista1

Vobec ma neprekvapuje znacny prepad v celkovom zazitku, aj ked som po dopozerani jednotky naivne veril ze dvojka moze pokracovat v podobnom style, bolo to len v chvilkovom afekte. Je to velmi ukecane, hlavne hadky medzi Tonym a Pepper su dost neznesitelne. Slovny humor hra opat prim, obcas sa zasmejeme, ale dokopy asi desatkrat menej ako predtym. Nie som velmi zatazeny na akciu, ale tu mi chybala. Filmovy vrchol som zazil v uvodnej tretine na mestkom okruhu v Monacu pri zoznameni Ivana s Tonym, keby som toto vtedy vedel, tak by som uz nemal ziadnu naladu dalej na to pozerat. Aspon je tu nove obcerstvenie v podobe Johanssonovej a hlavnej jej uchvatne chodbove solo stoji za este jedno pozretie. V malej davke, ale predsa sa uz pripravuje poda pre novovznikajuci projekt Avengers v podobe prepojenia na ostatnych hrdinov, ci uz Kapitana Ameriku, alebo Thora. Suma sumarum, dvojky nemaju vkus. Nadsenim teda dvakrat neziarim. Scena s jahodami, scena kde sa Romanovova prezlieka v aute, jedna radost. ()

zuzza11

Dvě hvězdy za Růrka... jinak to stálo za prd... až moc komerční. Robert byl jak transvestita kterému dali do ruky nahou panenku barbie.... prostě.... !aby ses z toho neposral"... ()

m.xFuck

Takže - hlavní hrdina, stále nesympatický. Slečna Pepř ještě bloňďatější (jak může někdo takhle neuvěřitelně blbej a naivni řídit korporraci to prostě nepochopím) než dřív. A hlavně je to celý neuvěřitelně emerický WOOOHOOOO!!!! Kdyby tam nebyl Jackson, ktrej je dobrej prostě všude, šel bych mnohem níž. Celkem slušný, ale uprostřed je hluchý místo, kde se nic neděje. Finální bitva mi přišla moc sterilní a suchá. 70% ()

dzules

pátá hvězdička za Mickeyho...díky jeho nezřízenému životu, který se na něm podepsal získal Hollywood neopakovatelný ksicht do svých filmů ()

Thovt

kouzlo prvního filmu už jede jenom setrvačností, takže nám zbejvá spíš průměrná a povrchní komiksárna. Favreau za to až tak nemůže, kamenem úrazu je v tomhle případě scénář (zvlášť rádoby odlehčený dialogy tahaj za uši). Uškodilo i to, že film je spíš reklamou na Avengers a pouhým dílkem marvelovský skládačky, než plnohodnotným počinem... ()

Domas88

Nezklamal Iron Man 2.. Užil jsem si tenhle film až dokonce.. Nechtělo se mi opouštět kino, čekal jsem na druhé kolo jen personál neměl pochopeni :)) ()

BenchPress

Druhý díl Iron Mana začíná skvěle. Už úvodní scéna z Moskvy mě vtáhla do děje a musím říct, že hlavně díky tomu jsem se těšil na záporňáka Mickeyho Rourka. Ale k tomu až později. Ve druhém díle se začíná objevovat to, čeho jsem se bál, že bude v jedničce - osobní problémy Tonyho Starka. Ale právě to z něj dělá ojedinělou komiksovku. Tony se chová jako blázen, kterým vlastně i tak trochu je. Ale rozhodně nepropadá depresím. Film je opět poměrně vtipný, asi stejně jako první díl. Tak proč mu vlastně dávám o hvězdičku méně? První věc, s kterou jsem měl problém bylo až moc vedlejší postav. Vlastně kromě Iron Mana se žádná nestihla na takhle dlouhé stopáži rozvinout a je to jen škoda. K čemu tolik známých herců, když si ve filmu zahrají pořádně jen pár minut. Vrcholem všeho byl naprosto nedotažený Mickey Rourke, ze kterého šel v úvodu pěknej strach. Čekal jsem, že tohle ruský dělo Iron Manovi pořádně zatopí plechovku, ale to se bohužel nestalo. Vanko je v celým filmu minimálně a celou dobu se připravuje na finální "rádoby" překvapující úder, který nakonec pořádně ani překvapením není. Pár scén by stálo za zmínku, ale díky urychlené závěrečné bitce si na ně ani nevzpomenu. Co rozhodně potěšilo je provázanost s Avengers, kterou jsem vůbec nečekal. Favreau druhý díl nezvládl tak dobře jako ten první a proto o hvězdu dolů. Možná dobře, že se trojky ujal někdo jiný. 3/5. ()

Wulz

Klidně bych to viděl i na 3* za opravdu dobré akční scény... Nejlepší pro mě byla rozhodně bitka dvou Iron Manů před Afterpárty... No ale prostě, největší chyba je ve mě a v tom že už moc Marvelovky nemusím a tak mě prostě filmy od Marvela nebaví. ()

DR.SZ

Moc vizuálních efektů, moc nových postav, moc všeho. Přes perfektní zvárnění vynálezce dvojí krve Roberta Downeyho Jr. musím podotknout, že druhý díl už neměl geniální nápad, atak vesměs ukazuje to stejné jako jednička, byť i stejně precizně. Moc se tu mluví, na zachraňování přijde řada až v poslední půl hodině. Ani jsem nečekal lepší díl komiksového hrdiny, ale další nedostatky opak ještě utvrzují! 47% ()

blondboss

Mám rozporuplné pocity. Na jednej strane je dvojka Iron Mana len bohapustým žmýkaním nadupanej jednotky, no na druhej strane doplnená o viacero kvalitných elementov. Celkový dojem je ale určite horší ako z jednotky. Nebyť lepšieho záporáka v podobe Mickeyho Rourka a nebyť faktu, že k sexi Gwyneth pribudla ultra sexi Scarlett, tak by hodnotenie možno bolo horšie. Takže keďže jednotka mala veľmi silné štyri hviezdičky, dvojka ich má zas veľmi slabé. 70 % ()

Marty_cz

Pokračování mého nejoblíbenějšího superhrdiny přichází opět na plátno. A že je to zase legendární podívaná! Jsem velice rád, že tenhle film přišel a těšil jsem se na něj taky hned od Iron Mana jedničky a doufal jsem, že bude kvalitou na stejném místě jako předchozí díl. A mé přání se stalo realitou a já si mohl zase jednou naprosto vychutnat další pokračování. Rozhodně záporák v tomhle filmu taky neměl chybu a byl o dost lepší a souboje sním zajímavější než se záporákem z předchozího dílu, který vyšel najevo až na konci filmu když to tady máme akci a jasno hnedle od začátku. Nemůžu se dočkat pokračování. ()

gefr

Máme tu v podstatě upgrade něčeho co funguje bezvadně, takže není co pokazit. Nové vylepšení Tonyho hračiček, chytřejší protivník a vzniká nám tu War Machine! ()

Keen.lady

Mickey a Scarlett mi tam prostě nepadnou. Příliš moc věcí kondenzovaných do jednoho dílu, příliš moc blbečků okolo. Ale i tak stále kvalitní podívaná, někdy se opět mrknu a třeba přehodnotím. ()

Blackadder

Může mi někdo vysvětlit proč prostě někdo toho dementa na okruhu v Monacu nezastřelil a byl by to super úžasný rychlý konec? Anebo je scénárista a režisér jen dvojice, která chtěla vytřískat ze značky Iron Man prachy. ()

Spectacular Music of Hollywood

Spectacular Music of Hollywood

07.12.2023

Zahajovací koncert třetího ročníku Composers Summit Prague představí světové skladatele filmové hudby na jednom pódiu, kde osobně oddirigují svá nejznámější díla. Mezi významné osobnosti patří… (více)

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

20.11.2017

Olivia Munn u X-Menů

Olivia Munn u X-Menů

15.04.2015

V Iron Manovi 2 se mihly hned dvě herečky, které čeká superhrdinská budoucnost u konkurence. Nejdřív se studiu 20th Century Fox zalíbila Kate Mara, která poslala Tonyho Starka na slyšení do… (více)