Reklama

Reklama

Temný rytíř povstal

  • USA The Dark Knight Rises (více)
Trailer 4
USA / Velká Británie, 2012, 158 min

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks)

Kamera:

Wally Pfister

Hudba:

Hans Zimmer

Hrají:

Christian Bale, Gary Oldman, Tom Hardy, Joseph Gordon-Levitt, Anne Hathaway, Marion Cotillard, Morgan Freeman, Michael Caine, Matthew Modine, Alon Aboutboul (více)
(další profese)

Zdánlivě bezstarostný život města je vykoupen obří lží o neposkvrněném hrdinovi, o němž není veřejnosti známo, že přešel na temnou stranu síly. Tím, kdo na sebe vzal hříchy Harveyho Denta a přijal vinu za jeho smrt, je Batman.  Všechno se ale změní s příchodem prohnané zlodějky, která přijde k Bruceovi domů ukrást otisky jeho prstů. Jejím prostřednictvím se Batman dostává na stopu podzemního hnutí, v jehož čele stojí terorista Bane. Díky zradě je však Wayne uvězněn v kobce, o níž kolují pověsti, že se v ní Bane narodil. Ten mezitím dostává prostor k realizaci svého megalomanského plánu totálního ochromení Gothamu. Donutí to Batmana znovu nasadit svou masku a temnou kápi? (TV Nova)

(více)

Diskuze

GigaPudding

GigaPudding (hodnocení, recenze)

Jakkob

To člověk vidí, když se podívá na celkovou tvorbu tohohle režiséra, který záměrně točí filmy tak, aby byly co nejmíň komplikované a byly co nejvíc kompaktní, právě aby nedocházelo k tomu, že se v tom někdo bude ztrácet nebo si kolem toho začne vymýšlet nějaké vlastní pohádky.

Nikde není "oficální vysvětlení", protože nikdo zjevně nepočítal s tím, že tenhleten "problém" nastane. Zvlášť potom, co se celej film tak usilovně snaží, aby všechno co chce sdělit bylo jasně srozumitelné :).

 

Každopádně vlastní volba se nerovná "rezignaci" :)

na příspěvěk reagoval Jakkob

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

GigaPudding

No, mě tedy rozhodně nepřišlo, že by si s ní na závěr zatočil "jen tak", to opravdu ne. Ani bych to nevnímal jako nějakou "rezignaci" po tom všem, jako že "ať už jsem či nejsem ve snu, je mě to fuk". Nikoli, podle mě byl více méně přesvědčený o tom, že byl v realitě a s tím totemem si zatočil více méně ze zvyku a principu...

A jinak kdo si ve filmu něco hledá či nehledá, co tam je a není a takové věci... To je zrovna u takovýchto filmů (stejně jako třeba u Blade Runnera a mnoha jiných) hodně individuální, kor když se nabízí hned několik možností a nikoli jen jedna. A mám za to, že nikde není ofic. napsáno, jak se u Inception věci mají a naopak je tam schválně dán jeden velký otazník, aby si to lidé jako my domysleli po svém. Nějaká tvrzení o tom, že "druhou variantu hledají jen lidi, kteří totálně nepobrali o čem ten film byl" beru jako hodně násilné vtloukání jednoho názoru druhým, což je u takovéhoto filmu velice politování hodné...

na příspěvěk reagoval GigaPudding

GigaPudding

GigaPudding (hodnocení, recenze)

Jakkob

Taky že se s ní neobtěžoval přesvědčovat, proto odešel aniž by čekal, jestli spadne nebo ne :)

A ten film nemá "to či ono vysvětlení". "Důkazy" pro jednu nebo druhou variantu hledají jen lidi, kteří totálně nepobrali o čem ten film byl :).

na příspěvěk reagoval dragon94, Jakkob

dragon94

dragon94 (hodnocení, recenze)

Jakkob

Nezáleželo mmu na to, přotože nepočkal co káča, ale šel raději za dětmi ... už mu bylo fuk jestli to bude tak nebo tak byl šťastný, že viděl svoje děti, ale to s tou káčou byl dobrej postřeh. Protože by nikdo neměl vědět co dělá a tady to věděli nejméně 3 lidé.

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

GigaPudding

Nemyslím že by mu na tom nezáleželo, jinak by se ani s tou káčou neobtěžoval přesvědčovat o tom, zda jde či nejde o sen... Ale to je jen detail a já s tím rozhodně nemám problém, pouze a jen mě zajímá, jak publikum právě tuto věc vnímá a jak myslí na ty či ony argumenty pro to či ono vysvětlení, to je celé...

na příspěvěk reagoval dragon94, GigaPudding

GigaPudding

GigaPudding (hodnocení, recenze)

Jakkob

A co skutečnost, že hlavním motivem toho filmu byla nejistota toho, co je sen a co realita, a zcela záměrně není jasné, jestli káča spadne nebo ne, protože to odráží právě tento hlavní motiv filmu, a ke všemu ještě hlavní hrdina se rozhodne, že mu nezáleží na tom, jestli jde o sen nebo o realitu, ale ať už je to jak chce, tak si sám vybral, že v tom bude žít, aby už nemusel žít na útěku a s vlastní paranoiou? :)

Zatímco na konci je jakože v reálném světě, tak mu najednou všichni sypou náhodně repliky slovo od slova totožné s těmi ze začátku filmu a všechno najednou pohádkově vychází zase, aby úplně záměrně nebylo jasné co je realita a co ne, ale aby naopak úplně jasně bylo řečeno, že už to hlavní postava neřeší, protože se vyrovnala s tím svým bizarním traumatem, které ale nebylo ani zdaleka tak bizarní jako veselé "teorie" lidí, co ten film očividně nepochopili, o tom, jak to teda nakonec bylo :D

na příspěvěk reagoval Jakkob

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

A co skutečnost, že na rozdíl od všech ostatních měl DiCaprio totem své bývalé ženy a nikoli svůj osobní.. ?

na příspěvěk reagoval GigaPudding

Erik7595

Erik7595 (hodnocení, recenze)

So záverom som ako tak spokojný, aj keď si myslím, že mohli to spraviť nejednoznačnejším spôsobom, len záberom na usmievajúceho a pokyvujúceho Alfreda.. Ale ja osobne si nemyslím, že by bolo lepšie, keby Bruce zomrel. Ja som spokojný. Ale bolo by to rozhodne emocionálne pôsobivejší koniec a ukončenie tejto série.

Mimo témy TDKR -- Spoilery ohľadom Inception:

Otázkou je, či sa samovraždou dostal z pustatiny (z limba) späť do reality, keďže po tom, čo sa v 1. úrovni všetci okrem neho prebudili, on sa pravdepodobne následkom utopenia v aute v prvej úrovni sna a aj bodnutia Mal v trejej úrovni dostáva do tej pustatiny, v ktorej sme ho mohli vidieť na začiatku filmu.. takže otázkou je, či si v tej pustatine uvedomil, že sa nenachádza v realite. Ja si myslím, že to skončilo v realite, viď to, že sa mohol stretnúť so svojími deťmi a pozrieť sa im do tváre, zatiaľ čo v sne nemohol vidieť ich tváre. Alebo ďalší fakt je ten, že v sne nosil svadobný prsteň a v realite nie.. A na konci žiadny prsteň na ruke nemal, takže..

ti88na

ti88na (hodnocení, recenze)

Ja som zo záverom spokojná, ale keby bol iný, asi by som bola spokojná tiež :) Súhlasím však, že Bane si ako skvelý záporák zaslúžil dôstojnejší koniec. 

Pilda17

Pilda17 (hodnocení, recenze)

Jakkob

Já si to myslím kvůli tomu, že jeho děti se na něj otočili na konci. On někdy v průběhu filmu říkal, že se dětem nemůže podívat do tváře, takže je pořád viděl zezadu. Teprve na konci se otočili na něj.

na příspěvěk reagoval Jakkob

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

Pilda17

To si myslím i já, protože se tam jasně hovořilo o třech snových stupních a z těch všech se postava DiCapria vrátila z5, pokud se nemýlím. To by těch snových stupňů muselo být více, aby v tom závěru byl ještě ve snu, ne.. ?

na příspěvěk reagoval Pilda17, GigaPudding

dragon94

dragon94 (hodnocení, recenze)

Tak já to taky neviděl jako problém, ale bylo by lepší kdyby mu to prostě zastavil ... alespoň mně to tak přijde.

higuain

higuain (hodnocení, recenze)

dragon94

Závěr Inception byl geniální marketingový tah, protože přilákal spoustu lidí do kina podruhé a tím, jak z toho byl každej na větvi, přilákal další spoustu lidí, kteří by na ten film normálně nešli třeba vůbec.

Pilda17

Pilda17 (hodnocení, recenze)

dragon94

No a? To jsem jako problém neviděl, každý si mohl svůj konec domyslet. Já osobně si myslím, že byl v realitě. 

na příspěvěk reagoval Jakkob

higuain

higuain (hodnocení, recenze)

Mirokukii , Pilda17

Ta scéna s Alfrédovým pohledem byl docela pěknej odkaz na závěr Inception s dotažením té scény do konce. Nicméně musím říct, že když jsem se na to ted po delší době díval, tak jsem došel k závěru, že bych taky spíš uvítal Bruceovu smrt. Byl by to emočně silnější závěr celé trilogie a těch zvratů bylo v poslední dvacetiminutovce i bez toho až až.

TDKR k tomu celou dobu mimo jiné směřoval, všechny ty náznaky a řeči okolo smrti, koneckonců ještě před premiérou bylo otázkou číslo 1 to, jestli se Batman dožije závěru. Taky mám rád štastné konce, ale zde by mi asi víc sedělo obětování se.

na příspěvěk reagoval dragon94

Pilda17

Pilda17 (hodnocení, recenze)

higuain

Já jsem se závěrem spokojený, mám radši šťastné konce. Od špatných konců a věcí jsou jiné filmy nebo seriály, kde se pravidelně nasírám. Například Game of Thrones, takže já osobně radši šťastný konce.

na příspěvěk reagoval higuain

Mirokukii

Mirokukii (hodnocení, recenze)

higuain

Tuto možnost jsem před uvedením vnímal jako velice dobrou, uvítal bych ji, a aji jsem si myslel, že to tak bude. Tímhle závěrem už přece jen Bruce působí víc jako-já jsem ten co všechno zvládne, a ze všeho se dostane a je tak víc superhrdinský, a né "pouze" hrdinský.
A když už to Nolan udělal tak jak udělal, tak by mě úplně nejvíc potěšil, kdyby nám předvedl pouze Alfrédův úsměv, bez toho aniž by ukázal...

na příspěvěk reagoval higuain

dragon94

dragon94 (hodnocení, recenze)

ti88na

Nee to jsou ti co ho vyděli, ale snaží se, aby na csfd nebyli "přepálené" hodnocení. Tak to svým odpadem nejak "regulují". Jinak by nenapsali, že je to dobrý film :)

ti88na

ti88na (hodnocení, recenze)

germiny

To keď si niekto dovolí ešte aj takýto dementný komentár napísať to už je moc. Nepochybne sú tu aj takí, čo film ani nevidia a dajú mu odpad :)

na příspěvěk reagoval dragon94

germiny

germiny (hodnocení, recenze)

Ještě se dávají odpady s komentářem - Byl to fajn film, ale tolik % si to nezaslouží. Proto odpad :)

na příspěvěk reagoval ti88na

Daggeron

Daggeron (hodnocení, recenze)

ti88na

Tak u mňa zasa vzhľadom na to, ako je vysoko hodnotený a aké vo mne pocity vyvolal, je najpreceňovanejší film všetkých čias :) Ale samozrejme nikomu jeho názory neberiem, veď iných zasa tiež nezaujme to, čo zaujme mňa :) Ale to, že nás to nejakým spôsobom nezaujalo, nie je predsa dôvod, aby sme mu dávali odpad. Stále má svoje silné stránky a pozitíva, ktoré treba oceniť. Ale veď vidíme, niektorí povedia, že nebavilo ma to - odpad... :) A to ani nemusia pri tom zaspať :)

ti88na

ti88na (hodnocení, recenze)

Daggeron

Ani ja som celkom nenašla vo Forrestovi to čo väčšina ľudí, podľa jeho postavenia v rebríčku. Nechcem povedať, že je to preceňovaný film, vzhľadom na to, že sa skutočne väčšine páči a je ich obľúbený, faktom však je, že pri troch pokusoch o jeho pozretie, som za každým zaspala :)

na příspěvěk reagoval Daggeron

Související novinky

Nový Batman bude rekordně dlouhý

Nový Batman bude rekordně dlouhý

21.01.2022

Těšíte se na chystaný snímek The Batman od režiséra Matta Reevese (Válka o planetu opic)? Pak vás možná potěší zpráva, že si pro vás tvůrce vydupal u studia zatraceně tučný kus stopáže. Snímek totiž… (více)

Tenet je Nolanův druhý nejdražší film

Tenet je Nolanův druhý nejdražší film

11.01.2020

Nadcházející špionážní thriller Christophera Nolana Tenet bude režisérovým druhým nejdražším filmem vůbec. Film, jenž se bude zabývat manipulací časem, má podle serveru Variety (a následně potvrzeno… (více)

Christian Bale končí s nabíráním váhy

Christian Bale končí s nabíráním váhy

10.11.2019

Přestože zní titulek spíš bulvárně, ujišťuji vás, že se jedná o ryze filmovou zprávu. Oscarový herec Christian Bale (Fighter, Dokonalý trik) v novém rozhovoru oznámil, že už nadobro končí s… (více)

Joker bude lámat rekordy

Joker bude lámat rekordy

05.10.2019

Podle posledních čísel serveru Deadline to vypadá, že z komiksového Jokera, jenž tento víkend vstoupil do kin v USA a dalších 74 zemích po celém světě, bude pořádný hit. Rkový snímek pojednávající o… (více)

Reklama

Reklama