Doomkraton

Ačkoliv je děj celkem předvídatelný a klišovitý, má opravdu šílené tempo (někdy až moc). Častými akčními scénami se režisér James Wan navyšuje rychlost a místy děj ztrácí jednoduchost a často jsem ho nepochopil ihned zcela správně. Samozřejmě je to podle mě asi to nejlepší co jsme mohli od studia DC po Justice League a Batman vs. Superman čekat a je srovnatelný s některými kousky od Marvel Studios. Postavy celkově mají dostatečnou hloubku a hraní herců je na dobré úrovni. Např. Jason Momoa (Aquaman) a Willem Dafoe (Vulko) zahráli velmi dobře a pro Jasona je to po dlouhé době velmi dobrá role. Snímek doprovází krásné CGI podvodní prostředí s nestvůrami a bytostmi. Velmi dobré nápady režiséra přenesené na plátno krásně podtrhují můj celkový dojem o filmu. ()

APLSMLS odpad!

Dívali jsme se na to samí? Máte oči? Uši? Mozky? Nemyslim si. To nešlo nevidět, jak je to debilní. Stokrát přeředěný bez nápadu se stupidníma klišé a dialogama, nulovej nápad, žádná duše, tuctovej škvár, test toho, jestli už je publikum naprosto zdebilnělý a bez vkusu. Komiksák pro desetiletý, jak tohle může ocenit dospělej fakt nechápu (jo, viděl jsem tu červenovlasou, ale tak snad nějakou hrdost ne???) ()

Foltest

Škoda, že se DC nerozhodlo pokračovat ve své původní linii filmů, nastolené Batman vs Superman, ale namísto toho se rozhodli divákovi podat dětskou pohádku dle osvědčeného marveláckého scénáře. Film je umělý až hrůza. Nejlepší scény jsou ty, které se neodehrávají pod vodou, jelikož pod vodou se vše podřizuje bombastické přeplácanosti, která srší barvami a CGI. Děj si zaslouží pochválit za snahu o postavení jakési mytologie světa a její ukotvení do děje. Tento klad je však bohužel přebit až absurdní plytkostí interakce mezi postavami a vyloženě směšnými dějovými zvraty, plnými klišé. Kvůli tomu, že film je určen asi tak desetiletým dětem je jasné, že protagonistova matka prostě musí nějakým zázračným způsobem přežít a na konci se shledat se svým mužem. Předtím ještě stihne usmířit oba své syny, takže šťastný konec je na světě a jediným, kdo celou dvouhodinovou rubačku nepřežil je Black Mantův otec. Snímek je také plný prázdných hlášek, které v různých obměnách padly už v asi milionu ostatních superhrdinských filmech, které diváka zaplavily v poslední dekádě. Části příběhu o hledání trojzubce potom chybí inteligentnější průběh a řešení různých hádanek, které by náročnějšího diváka dokázaly zaujmout. Aquamana tak v konečném důsledku zachraňuje jediná věc. Tou je akční stránka filmu. Především souboje, neodehrávající se pod vodou jsou vynikající. Střet na ponorce v úvodu nebo celá akční pasáž ze Sicílie jsou výtečné a rád si je po nějaké době zhlédnu znovu. Komornější podvodní dění, jako jsou například oba Aquamanovy souboje s bratrem, je vydařené čistě boje trojzubec proti trojzubci diváka skutečně dokáží zaujmout. To už se bohužel o masivních, barevných CGI bitvách všeho možného, co jen desetiletého kluka dokáže napadnout, říct nedá. Na závěr ještě musím pochválit poměrně fungující vztah mezi Aquamenem a Merou, který se vyvíjí přirozeněji a rozumněji než děj samotný. Jejich škádlení je zábavné a je tak jedinou částí filmových dialogů, která za to stojí. Přes to všechno je Aquaman snímek, který se díky akci a hezké hlavní hrdince vyplatí zhlédnout. ()

Vardara

Tak třetí hvězdičku dávám opravdu jen z milosti. Duo mořský hoch a Ariel mě o hereckých schopnostech obzvlášť nepřesvědčilo, největší kus umění tu asi předvedla Nicole a ta toho prostoru opravdu moc neměla. Musím uznat, že z většiny filmů vycházejících z komiksů, mě tenhle společně s Wonderwoman zaujal asi nejméně. I efekty někdy vypadají jak z knížky od Walta D. No jo, co dělat, když si trh žádá superhrdiny za každou cenu... nějak mi tu už ale začíná chybět originalita a to bohužel i v OST – slyšela jsem tam Pána prstenů, nebo se mi to jen zdálo?. ()

Duffman 97

Z tohodle filmu mám rozpačité pocity.Ano je vizuálně nádherný,ano Momoa byl skvělý ale nemůžu se zbavit pocitu,že je to kopírka Thora od Marvelu (myslím film). ()

Erufael

Vodní muž (čti vodník) mě překvapil. Jak mě poslední filmy od DC příliš nenadchly, tak konečně tento film mě potěšil. Jason Momoa sice není ten nejnadanější herec, ale tam kde je, tam zatracene dobře umí přinést to svoje testosteronem nasáklé alfa-svalové charisma. Scény sním mají říz, ale love story mu moc neunevěříte, zato fight nasazení a souboje ano. Willem Dafoe zahrál skvěle! - a dobráci mu na stará kolena sedí. No a Dolpha Lundgrena bych nepoznal...to by musel bojovat pěstmi. A samozřejmě bez skvělého vizuálu by se to nevyšvihlo na takové hodnocení. A jsem sakra rád, že ten vizuál tam je! Jinak by to byla škoda a takový filmový potenciál promarnit! Efekty to táhnou o dva levely výš! ()

Elanornegra

Skvelý vizuál, doplnený krásnou hudbou s podtónom 80tych rokov doplnený slusnym obsadením, údernostou podmorského sveta dáva DC druhy dych. Hlavne vizuál je veľmi kreatívny a pestrofarebný fakt klobúk dole. Hudba mi najviac propomina TRON Legacy. Scenár slušný klasicky komixovovsky. Na Amber Heard sa pozera veľmi dobre. Veľká spokojnosť. Záverečná vojna veľkolepá, určite lepšie ako celé Justice League.... Jason Momoa sa do role skvelo vžil..... 85% ()

T.E.Elf

Ta jedna hvězda je za technické zpracování IT . Zbytek je stupidní slátanina vzniklá vybrakováním několika pohádek, Rosamundy P., fantasy i klasické scifi. Až je mi trapně za autory. Jediná naděje na úspěch je pustit si to na mejdanu, když začíná být nuda. ()

janececek

Pohádka pro všechny věkové generace. Ačkoliv příběh se může zdát skoro až plytký, nádherný vizuál bájné Atlantidy byl dechberoucí. ()

zimus

Pohádka. Zda se mi, že ani tvůrci samotní nevěděli, jaký příběh chtějí vlastně vyprávět - je to natahované, generické a divák se ani na chvíli necítí být něčím ohromen. Efekty příliš umělé, dialogy toporné, logika pokulhávající. Dva body za výstřih mořské víly Ariel. ()

JC_Gucci

Kdybych měl film popsat jedním slovem, řekl bych, že je "srandovní. Je to taková směsice všeho, od Indiana Jonese, Hvězdných válek, Trona, Pacific Rim, Jurského parku,okořeněno laserovými žraloky. Dohromady to vůbec nedává smysl, ale naštěstí film svůj smysl ani nehledá. Hlavní hrdinka plave v podpatkách, hlavní hrdina v džínech. Kdykoliv tempo příběhu trochu zpomalí, vybouchne nejbližší zeď a dírou projdou další záporáci na porážku. Dialogy jsou tak "cheesy" že jsem dostal chuť na pizzu. A co teprv záporák s tak srandovní helmou, že se smějete kdykoliv je na plátně. Dokonce i jednotlivé zvukové efekty jsou často nesmyslné, ale vykouzlí úsměv na tváři. CGI efekty jsou místy krásné, někdy gumové a pár záběrů je opravdu nepovedených, ale i u těch mi přišlo, že jsou ve filmu schválně pro pobavení pozornějších diváků. Všichni krásně přehrávají své role, až na Amber Heard, která se asi jako jediná brala vážně a vůbec mi nesedla. Celý film doprovází skvělý soundtrack! ()

sad12

Herecké výkony u hlavních postav = 11 z 15 || Herecké výkony u vedlejších postav = 2 z 5 || Kamera = 7 z 10 || Zvuk = 7 z 10 || Téma = 5 z 5 || Výkon režiséra = 6 z 10 || Scénář = 12 z 25 || Můj komentář: Průměrný superhrdinský film. Co ho dělá tak průměrným? Začněme hlavními postavami a herci. Je zde spousta skvělých herců. Kvalitu hlavních postav bohužel potápí Amber Heard. Má osobní zášť vůči této herečce je teď vedlejší. Důvod, proč film potápí je, že její postava je nezajímavá, nudná a nesympatická. A s těmi červenými vlasy vypadá příliš nepřirozeně. Co je ale na obsazení skvělé, tak Jason Mamoa a Nicole Kidman. Skvěle se ti herci k postavám hodí. Stejně tak Willem Dafoe. Na toho také nesmím zapomenout. Film je opět plný CGI. Ale tady v tom nevidím nic špatného a naopak vypadá většina záběrů fakt pěkně. Stejně tak zvuk. Bohužel Aquaman nemá žádný zapamatovatelný soundtrack. Při tom by mohl skvělý soundtrack dodat filmu šmrnc. A teď se přesouváme k tomu nejhoršímu. A tím je scénář. Je plný typických superhrdinských klišé, jak od Marvelu. V něčem tento snímek exceluje, v něčem zase ne a to ho shazuje dolů a je to škoda. Film měl skvělý potenciál, ale byl promarněn. Filmu uděluji 53 % = ★ ★ ★ ()

jerzy1976

Mám raději DC hrdiny než od Marvelu, ale tomuto jsem se ani nevím proč vyhýbal. Včera jsem tak z nudy kouknul a jsem překvapen. Prostě skvělé! :-) ()

Kpitbull

I konkurence film pochválila a je pravda, že předčí některé Marvelovky. A Jason je frajer a určitě dle dalšího stupidního hodnocení připravil verbalkovi pár mokrych nocí. Super ()

drkaldj

Filmu jsem ze začátku velké naděje nedával. Ovšem James Wan to dokázal a natočil poutavý film. Potěší přítomnost herců jako Dafoe, Kidman nebo Lundgren, kteří mají přes své menší role využití. Několik parádních scén jako například hororová sekvence s vodními monstry na lodi, nebo konečná podvodní bitva. Wan to dokázal správně podat dobrodružnou formou a triky jsou zde asi nejlepší od dob Muže z oceli, kterému se dokáže s přehledem vyrovnat. Za mě byl Aquaman více než příjemné překvapení. ()

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Gunn začíná čistku DC filmů