Barrandovský videostop (TV pořad)

Soutěžní / Komedie

Česko, 2011, 111x42 min

Petr Soukup

Jan Rosák (mod.), Halina Pawlowská, Zdeněk Troška, Bohumil Klepl, Jiřina Jirásková, Jaroslava Kretschmerová, Antonín Duchoslav, Veronika Freimanová, Pavel Zedníček, Karel Smyczek, Jana Švandová, Tereza Brodská, Jan Kanyza, Dušan Klein, Václav Vorlíček, Jiří Krampol, Petra Černocká, Ondřej Kepka, Juraj Herz, Dagmar Patrasová, Marta Vančurová, Vlastimil Harapes, Jana Šulcová, Ladislav Frej st., Anna Polívková, Ondřej Pavelka, Milan Cieslar, Jiří Vejdělek, Zdeněk Zelenka, Valérie Zawadská, Milan Šteindler, Jiří Svoboda, Oldřich Vlach, Lenka Vlasáková, Jana Paulová, Oldřich Vízner, Dana Batulková, Mahulena Bočanová, Alice Bendová, Jan Čenský, Jan Přeučil, Nina Divíšková, Irena Pavlásková, Marek Vašut, Jitka Asterová, Pavel Soukup, Petr Nikolaev, Květa Fialová, Stanislav Zindulka, Václav Vydra nejml., Viktor Polesný, Jiří Langmajer, Zlata Adamovská, Veronika Žilková, Karel Janák, Oldřich Navrátil, Luba Skořepová, Jiří Helekal, Jan Hřebejk, Martin Dejdar, Ondřej Brousek, Miroslav Vladyka, Vladimír Drha, Jaroslava Obermaierová, Martin Zounar, Dagmar Bláhová, Juraj Jakubisko, Deana Horváthová-Jakubisková, Bára Štěpánová, Pavel Nový, Míra Nosek, Jiřina Bohdalová, Karel Šíp, Josef Alois Náhlovský, Tomáš Vorel st., Lucie Bártová-Zedníčková, Tomáš Vorel ml., Hynek Bočan, Simona Postlerová, Ivan Vyskočil, Petr Jákl, Zdeněk Srstka, F. A. Brabec, Marian Labuda st., Chantal Poullain-Polívková, Jan Kačer, Ota Jirák, Jana Synková, Petr Vacek, Vladimír Morávek, Kateřina Holánová, Jan Budař, Pavla Tomicová, Uršula Kluková, Miroslav Donutil, Iva Hüttnerová, Lubomír Lipský st., Taťjana Medvecká, Martin Kratochvíl, Helga Čočková, Antonín Hausknecht, Zdeněk Dvořáček, Rudolf Bok, Jana Boušková, Arnošt Goldflam, Danica Jurčová, Jan Lukeš, Lenka Kodešová-Skopalová, Dana Syslová, Vladimír Brabec, Gabriela Vránová, Martin Kotík, Světlana Nálepková, Petr Martinák, Miriam Kantorková, Václav Postránecký, Pavel Trávníček, Michaela Kuklová, Václav Upír Krejčí, Dana Morávková, Josef Polášek, Tomáš Matonoha, Antonín Procházka, Miloslav Šmídmajer, Jana Doleželová, Zdenek Merta, Ljuba Krbová, Jiří Chlumský, Tomáš Hanák, Hana Vagnerová, Marek Taclík, Jan Cimický, Veronika Gajerová, Marcel Vašinka, Petra Nesvačilová, Eduard Hrubeš, Rudolf Jelínek, Magdalena Reifová, Michael Dymek, Iva Pazderková, Beata Greneche, Michal David, Eva Čížkovská, Rudolf Hrušínský nejml., Olga Lounová, Marek Epstein, Petr Novotný, Dan Přibáň, Miroslav Kopečný, Veronika Jeníková, Roman Skamene, Ondřej Neff, Nela Boudová, Mojmír Maděrič, Ilona Svobodová, Josef Dvořák, Markéta Hrubešová, Matěj Hádek, Michal Pavlata, Václav Hybš, Eva Pilarová, Karel Štědrý, Yvonne Přenosilová, Martin Dolenský, Veronika Kubařová, Martin Šesták, Simona Stašová, Jakub Kohák, Vladimír Čech ml., Antonín Panenka, Karol Polák, Josef Carda, Marie Poledňáková, Sandra Pogodová, Radoslav Brzobohatý, Ondřej Gregor Brzobohatý, Hana Gregorová, Petr Oliva, Hana Buštíková, Laďa Kerndl, Stanislav Hložek, Roman Vojtek, Monika Absolonová, Roman Šebrle, Vanda Hybnerová, Vítězslav Jandák, Tomáš Töpfer, Jan Prušinovský, Leoš Noha, David Novotný, Pavel Kikinčuk, Radim Uzel, Kateřina Kornová, Tomáš Krejčí, Filip Cíl, Tereza Tobiášová, Michal Zelenka, Juraj Šajmovič, Jitka Ježková, Klára Jandová, Jaroslav Sypal, Jan Hraběta, Jitka Schneiderová, Yveta Blanarovičová, Ivana Korolová, Kamila Magálová, Ivo Jahelka, Pavel Jandourek, Tomáš Materna, Linda Rybová, Luboš Veselý, Olga Dabrowská, Lucie Benešová, Marika Procházková, Lukáš Langmajer, Petr Lesák, Martin Maxa, Heidi Janků, Zdeňka Žádníková-Volencová, Jana Holcová, Lenka Krobotová, Karel Gott, Miloš Skalka, Věra Křesadlová, Michal Hrůza, Michal Žabka, Bohdan Tůma, Dagmar Zázvůrková, Josef Mladý, David Suchařípa, Petr Jablonský, Luděk Sobota, Michal Novotný, Václav Vašák, Marie Štípková, Radomil Uhlíř, Jan Skopeček, Naďa Konvalinková, Ladislav Trojan, Ľubomír Paulovič, Petr Janda, Ivan Vodochodský, Tomáš Svoboda, Jan Vlas, Lukáš Příkazký, Zora Jandová, Ludmila Zábršová-Molínová, Helena Štáchová, Milan Drobný, Jiří Štědroň, Petr Svojtka ml., Hanuš Bor, Radim Kalvoda, Richard Tesařík, Aleš Cibulka, Vilma Cibulková, Zbyněk Merunka, Radek John, Jana Nováková-Adamcová, Dana Hábová, Barbora Kodetová, Jan Unger, Gustav Oplustil, Dalimil Klapka, Tomáš Šulaj, Josef Kubáník, Jan Hrušínský, Barbora Hrzánová, Martin Sitta, Martin Duba, Petr Rajchert, Břetislav Rychlík, Petr Forman, Filip Renč, Jakub Wehrenberg, Ilona Csáková, Lenka Kny, Marian Roden, Natálie Řehořová, Jiří Bábek, Zdeněk Velen, Jaroslav Someš, Karel Zima, Ivanka Devátá, Jiří Pomeje, Karel Fiala, Johana Gazdíková, Karel Bláha, Pavla Břínková, František Laurin, Ernesto Čekan, Sabina Laurinová, Jaromír Joo, Boris Hybner, Pavel Mang, Josef Laufer, Daniel Rous, Michal Kavalčík, Vladimír Bezděk, Petr Soukup, Vladimír Kratina, Jožka Zelený
  • solver

Opravdu nechápu, kam se vytratila ta atmosféra a napětí. Je to nějaké divně uspěchané; nejvíc mě bere, jak při závěrečných kostkách Rosák dýchá soutěžícímu na záda. Někteří herci-poradci (Brodská) davají jasně najevo, že je to nebaví, ale honorář je ok apod. To, že tam není jenom Čáslavský, by mi nevadilo. Ale on měl tu výhodu, že se mu dalo věřit. Současný arbitr to čte z papíru. Zmizela improvizace pozvaných herců - všechno jede na čas. Tuším, že tam jednou někdo něco zkusil a byl usměrněn :-) Dva bloky reklam v 40 minutách je pak jako rána z milosti! Tyto drobné detaily to posouvají o úroveň níž.(7.12.2011)

I přestože český potažmo československý film není zrovna můj šálek čaje, měla by mi soutěž imponovat, jelikož miluji soutěžní pořady a pokud se spojí s mým největším hobby čili filmem, tak je tady náběh na to, abych při sledování skákal radostí do stropu. Tady se tak nestává, dokonce nejsem ani aktivní divák. Proč? Barrandovský videostop má totiž dvě zásadní chyby o kterých se musím zmínit. Chyba č. 1 - o té se už rozepsal např. uživatel Tosim, jak mě má bavit pořad, který svým soutěžícím a divákům před TV obrazovkou ve více než 90% (pravděpodobně) pokládá otázku - "Jak se jmenuje film, z něhož uvidíte ukázku?", dramaturgové a scénáristé by dle mého měli být více nápadití. Chyba č. 2 - první chybu tvůrců bych ještě překousl, ale druhou prostě nemohu přejít. Největším problémem BV je zpackaný casting. Včerejší díl, který jsem náhodou zhlédl (a který mě vlastně donutil sepsat menší raport) byl co se týká úrovně znalostí soutěžících příšerný. Proč proboha Barrandov přijímá do soutěže, která je o filmech bandu soutěžích, která snad nikdy žádný český film (vyjma svátečních stálic) neviděla? Kdyby to včera bylo poprvé, tak bych to nějak obešel, ale pamatuji si i předchozí zhlédnuté epizody a v nich byla úroveň soutěžících dost podobná úrovní včerejších soutěžících. To sakra nikoho na tom Barrandově nenapadlo vyhlásit obyčejný casting, to musí zasílat pozvánky různým firmám, které si poté ze svého středu zvolí největší "odborníky" i když dle mého volí ty největšího odvážlivce respektive exhibicionisty? Nevím jak vy, ale já si myslím, že by zlepšením výběru soutěžících pověst Barrandovského videostopu stoupla. Pomalu by se mohla zvyšovat náročnost otázek, tím pádem by pořad mohl stát oblíbenějším/sledovanějším, základnu na to má (pokud se nepletu, tak je to nejsledovanější relace naší nejmenší televizní stanice, asi pozůstatek původního Videostopu, ten byl prý velmi populární). 55% Dodatek: A ještě nechápu jednu věc, konečné ceny. Já osobně bych teda ze zboží od Mountfieldu radost neměl, chtělo by to nějakou různorodost, ne jen odměny od jedné firmy. Nynější stav (soudím ale na základě včerejší epizody) mi přijde jako dost nechutný Product placement.(30.9.2012)

• Segrestor

Tenhle pořad je spojen s dějinou epochou, kdy byl vysílán. Idiotští soutěžíci nevěděli zhola nic a nechali si radit málo vtipnými osobnostmi. Socialistický občan - majitel televize, se mohl umlátit smíchy a chápal to jako osvětu, že se konečně dozví něco o zákulisí filmu. To všechno beru, ale proč tu kostru vytáhli ze skřině a dali na svělto? Proč navíc pokračují v té stejné malosti jako tehdy? Filmy pořád jen české, soutěžíci stále nic neví a poradci jsou opět k umlácení nevtipní. On nápad nemusí být špatný, ale provést se to mohlo přeci jen jinak. Jde vidět, že pořad má úspěch, jen když je podle zahraniční šablony...(17.6.2011)

Jedna z mála opravdu povedených resuscitací starých dobrých zábavných pořadů.. Jan Rosák platí za velikého profesionála, zato mi tu schází dvorní kronikář našich novodobých dějin pan Karel Čáslavský.. Budiž mu země lehká !! Jen bych si přál, aby se autoři nedrželi tak striktně zajetých kolejí původního videostopu, nová éra by si jistě zasloužila ozvláštnění..(15.5.2013)

• korbitch22

Barrandov je ta nejubožejší hokus pokusárna,která dokáže zabít i tak nadějný nápad,jako je oživení mého oblíbeného videostopu z ČT.Zaměření opět jen na české sračky a držení se až moc starých principů bez inovace a v příšerně nudném podání,bez jakéhokoliv náznaku předchozý úrovně,škoda,těšil jsem se a opět sem se ničeho nedočkal.To tam opravdu nikdo v té telivizi nechápe,jak udělat aspoň trošku dobrý pořad?Smutné.(8.4.2011)

• - Za prvých 17 častí bol honorár Jana Rosáka údajne až pol milióna korún. (Raccoon.city)

• - Pořad byl vytvořen se záměrem připomenout výročí 80 let od založení společnosti Barrandov Studio. (max21)