Barrandovský videostop (TV pořad)

Soutěžní / Komedie

Česko, 2011, 111x42 min

Petr Soukup

Jan Rosák (mod.), Halina Pawlowská, Zdeněk Troška, Bohumil Klepl, Jiřina Jirásková, Jaroslava Kretschmerová, Jan Antonín Duchoslav, Veronika Freimanová, Pavel Zedníček, Karel Smyczek, Jana Švandová, Tereza Brodská, Jan Kanyza, Dušan Klein, Václav Vorlíček, Jiří Krampol, Petra Černocká, Ondřej Kepka, Juraj Herz, Dagmar Patrasová, Marta Vančurová, Vlastimil Harapes, Jana Šulcová, Ladislav Frej st., Anna Polívková, Ondřej Pavelka, Milan Cieslar, Jiří Vejdělek, Zdeněk Zelenka, Valérie Zawadská, Milan Šteindler, Jiří Svoboda, Oldřich Vlach, Lenka Vlasáková, Jana Paulová, Oldřich Vízner, Dana Batulková, Mahulena Bočanová, Alice Bendová, Jan Čenský, Jan Přeučil, Nina Divíšková, Irena Pavlásková, Marek Vašut, Jitka Asterová, Pavel Soukup, Petr Nikolaev, Květa Fialová, Stanislav Zindulka, Václav Vydra nejml., Viktor Polesný, Jiří Langmajer, Zlata Adamovská, Veronika Žilková, Karel Janák, Oldřich Navrátil, Luba Skořepová, Jiří Helekal, Jan Hřebejk, Martin Dejdar, Ondřej Brousek, Miroslav Vladyka, Vladimír Drha, Jaroslava Obermaierová, Martin Zounar, Dagmar Bláhová, Juraj Jakubisko, Deana Horváthová-Jakubisková, Barbora Štěpánová, Pavel Nový, Míra Nosek, Jiřina Bohdalová, Karel Šíp, Josef Alois Náhlovský, Tomáš Vorel st., Lucie Bártová-Zedníčková, Tomáš Vorel ml., Hynek Bočan, Simona Postlerová, Ivan Vyskočil, Petr Jákl ml., Zdeněk Srstka, F. A. Brabec, Marián Labuda st., Chantal Poullain-Polívková, Jan Kačer, Ota Jirák, Jana Synková, Petr Vacek, Vladimír Morávek, Kateřina Holánová, Jan Budař, Pavla Tomicová, Uršula Kluková, Miroslav Donutil, Iva Hüttnerová, Lubomír Lipský st., Taťjana Medvecká, Martin Kratochvíl, Helga Čočková, Antonín Hausknecht, Zdeněk Dvořáček, Rudolf Bok, Jana Boušková, Arnošt Goldflam, Danica Jurčová, Jan Lukeš, Lenka Kodešová-Skopalová, Dana Syslová, Vladimír Brabec, Gabriela Vránová, Martin Kotík, Světlana Nálepková, Petr Martinák, Miriam Kantorková, Václav Postránecký, Pavel Trávníček, Michaela Kuklová, Václav Upír Krejčí, Dana Morávková, Josef Polášek, Tomáš Matonoha, Antonín Procházka, Miloslav Šmídmajer, Jana Doleželová, Zdenek Merta, Ljuba Krbová, Jiří Chlumský, Tomáš Hanák, Hana Vagnerová, Marek Taclík, Jan Cimický, Veronika Gajerová, Marcel Vašinka, Petra Nesvačilová, Eduard Hrubeš, Rudolf Jelínek, Magdalena Reifová, Michael Dymek, Iva Pazderková, Beata Greneche, Michal David, Eva Čížkovská, Rudolf Hrušínský nejml., Olga Lounová, Marek Epstein, Petr Novotný, Dan Přibáň, Miroslav Kopečný, Veronika Jeníková, Roman Skamene, Ondřej Neff, Nela Boudová, Mojmír Maděrič, Ilona Svobodová, Josef Dvořák, Markéta Hrubešová, Matěj Hádek, Michal Pavlata, Václav Hybš, Eva Pilarová, Karel Štědrý, Yvonne Přenosilová, Martin Dolenský, Veronika Kubařová, Martin Šesták, Simona Stašová, Jakub Kohák, Vladimír Čech ml., Antonín Panenka, Karol Polák, Josef Carda, Marie Poledňáková, Sandra Pogodová, Radoslav Brzobohatý, Ondřej Brzobohatý, Hana Gregorová, Petr Oliva, Hana Buštíková, Laďa Kerndl, Stanislav Hložek, Roman Vojtek, Monika Absolonová, Roman Šebrle, Vanda Hybnerová, Vítězslav Jandák, Tomáš Töpfer, Jan Prušinovský, Leoš Noha, David Novotný, Pavel Kikinčuk, Radim Uzel, Kateřina Kornová, Tomáš Krejčí, Filip Cíl, Tereza Tobiášová, Michal Zelenka, Juraj Šajmovič, Jitka Ježková, Klára Jandová, Jaroslav Sypal, Jan Hraběta, Jitka Schneiderová, Yvetta Blanarovičová, Ivana Korolová, Kamila Magálová, Ivo Jahelka, Pavel Jandourek, Tomáš Materna, Linda Rybová, Luboš Veselý, Olga Dabrowská, Lucie Benešová, Marika Procházková, Lukáš Langmajer, Petr Lesák, Martin Maxa, Heidi Janků, Zdeňka Žádníková-Volencová, Jana Holcová, Lenka Krobotová, Karel Gott, Miloš Skalka, Věra Křesadlová, Michal Hrůza, Michal Žabka, Bohdan Tůma, Dagmar Zázvůrková, Josef Mladý, David Suchařípa, Petr Jablonský, Luděk Sobota, Michal Novotný, Václav Vašák, Marie Štípková, Radomil Uhlíř, Jan Skopeček, Naďa Konvalinková, Ladislav Trojan, Ľubomír Paulovič, Petr Janda, Ivan Vodochodský, Tomáš Svoboda, Jan Vlas, Lukáš Příkazký, Zora Jandová, Ludmila Zábršová-Molínová, Helena Štáchová, Milan Drobný, Jiří Štědroň, Petr Svojtka ml., Hanuš Bor, Radim Kalvoda, Richard Tesařík, Aleš Cibulka, Vilma Cibulková, Zbyněk Merunka, Radek John, Jana Nováková-Adamcová, Dana Hábová, Barbora Kodetová, Jan Unger, Gustav Oplustil, Dalimil Klapka, Tomáš Šulaj, Josef Kubáník, Jan Hrušínský, Barbora Hrzánová, Martin Sitta, Martin Duba, Petr Rajchert, Břetislav Rychlík, Petr Forman, Filip Renč, Jakub Wehrenberg, Ilona Csáková, Lenka Kny, Marian Roden, Natálie Řehořová, Jiří Bábek, Zdeněk Velen, Jaroslav Someš, Karel Zima, Ivanka Devátá, Jiří Pomeje, Karel Fiala, Johana Gazdíková, Karel Bláha, Pavla Břínková, František Laurin, Ernesto Čekan, Sabina Laurinová, Jaromír Joo, Boris Hybner, Pavel Mang, Josef Laufer, Daniel Rous, Michal Kavalčík, Vladimír Bezděk, Petr Soukup, Vladimír Kratina, Jožka Zelený

Jak je vidět, není žádná legrace oživit starý pořad a dát ho v atraktivní podobě zpátky na obrazovku. Nostalgie je nostalgie, ale doba je trochu jinde. Rozhodně je pozitivní, že se na Barrandově nepouštěli do žádných experimentů (vzpomeňte na pokus vzkřísit Videostop ještě na ČT nebo na hrůzostrašnou Cestu na stříbrné plátno). Formát zachován, rozestavění studia taky, dokonce i ceny jsou docela podobné tomu, o co se hrálo před lety. Přesto se mi při sledování tohoto pořadu zdá, jako by byl nějak unylý a unavený. Snažím se přijít na to, proč tomu tak je. Pořad už přecejenom běží dost dlouhou dobu na to, aby byly mouchy vychytány. Rozhodně by měli dostat větší prostor hosté, kteří dokážou někdy přijít s neuvěřitelnými výklady a historkami, se kterými soutěžící buď souhlasí nebo nesouhlasí. Samozřejmě to souvisí s kvalitou těchto hostů, řekněme si to na rovinu, převahu mají podřadné celebrity. Od herečky z prostoduchého seriálu nebo televizní rosničky asi nemůžeme čekat slovní ekvilibristiku a erupci fantazie. Výborný byl třeba Karel Štědrý nebo Yvonne Přenosilová, zkrátka lidi, u kterých je patrné, že v hlavě něco mají a diváka pobaví. Pokud je výřečný vtipálek i mezi soutěžícími, tak se nebát dát mu více prostoru, lidi to baví. Myslím, že i Jan Rosák by uměl přepnout na vyšší level. Odborní poradci, to byl taky přešlap, když je u některých vidět, že to čtou. Ale zase jde o výběr, třeba Josef Dvořák byl úplně přirozený a diváky pobavil. Stačí tedy málo. Střih pořadu tak, aby opravdu nabídl to nejlepší, co se ve studiu událo, a pan nebude problém, aby pořad dosahoval kvalit svého legendárního předchůdce.(27.5.2012)

Chtělo by to míň kecání a více ukázek. Třeba mě by se líbilo, kdyby ukazovali i zahraniční filmy, ale to by se na Barrandově asi nedoplatily. Taky by to chtělo těžší otázky. Určitě by to bylo lepší, než tradiční otázka "Uhodnete název filmu"? Taky by bylo lepší kdyby místo soutěžících z různých firem se tam mohli lidé samostatně přihlásit. Jan Rosák mi byl docela sympatický už v soutěži Riskuj a zde mi taktéž nevadí. Sečteno-podtrženo i přes všechny mé výtky, se rád na videostop dívám a procvičuji si znalosti ze světa filmů.(5.4.2012)

Barrandovská reinkarnace svého času populárního soutěžního pořadu je…..no, je „fajn“. Fajn, ale není to ono…….a ani to nemůže být ono, Honza Rosák zešedivěl, Karel Čáslavský chybí úplně, doba je jiná, trh je jiný, společnost je jiná, zkrátka všechno už je jinak. Na druhou stranu je dobře, že se tvůrci nevydali rádoby cool cestou většiny současných produktů a snaží se co nejvěrněji držet původního konceptu, díky čemuž na tuzemském televizním trhu působí Barrandovský videostop kultivovaným dojmem uhlazeného strýčka.(19.2.2013)

• Segrestor

Tenhle pořad je spojen s dějinou epochou, kdy byl vysílán. Idiotští soutěžíci nevěděli zhola nic a nechali si radit málo vtipnými osobnostmi. Socialistický občan - majitel televize, se mohl umlátit smíchy a chápal to jako osvětu, že se konečně dozví něco o zákulisí filmu. To všechno beru, ale proč tu kostru vytáhli ze skřině a dali na svělto? Proč navíc pokračují v té stejné malosti jako tehdy? Filmy pořád jen české, soutěžíci stále nic neví a poradci jsou opět k umlácení nevtipní. On nápad nemusí být špatný, ale provést se to mohlo přeci jen jinak. Jde vidět, že pořad má úspěch, jen když je podle zahraniční šablony...(17.6.2011)

Jedna z mála opravdu povedených resuscitací starých dobrých zábavných pořadů.. Jan Rosák platí za velikého profesionála, zato mi tu schází dvorní kronikář našich novodobých dějin pan Karel Čáslavský.. Budiž mu země lehká !! Jen bych si přál, aby se autoři nedrželi tak striktně zajetých kolejí původního videostopu, nová éra by si jistě zasloužila ozvláštnění..(15.5.2013)

• - Za prvých 17 častí bol honorár Jana Rosáka údajne až pol milióna korún. (Raccoon.city)

• - Pořad byl vytvořen se záměrem připomenout výročí 80 let od založení společnosti Barrandov Studio. (max21)