Scream (TV seriál)

Scream: The TV Series

Hush

(neoficiální název)

Horor / Mysteriózní / Thriller / Drama

USA, 2015 - 2016, 15 h 50 min (Minutáž: 23x45 min)

Willa Fitzgerald, Bex Taylor-Klaus, Carlson Young, John Karna, Connor Weil, Bobby Campo, Amadeus Serafini, Tracy Middendorf, Jason Wiles, Bryan Batt, Amelia Rose Blaire, Josh Scott Bentley, Bella Thorne, Tom Everett Scott, Marisela Zumbado, Tom Maden, Bryce Romero, Madison Wolfe, Anna Grace Barlow, Nazeema Bartek, Devin Posey, James E. Guidry, Lara Grice, Taylor Murphy, Karina Logue, Chris Angerdina, Judd Lormand, Max Lloyd-Jones, Sharisse Baker-Bernard, Tim Hunter, Mike Mayhall, Sophina Brown, Lenore Banks, Christopher Heskey, Santiago Segura, Austin Highsmith, Anthony Ruivivar, Chelsea Bruland, Alec Rayme, Garrett Kruithof, Carol Sutton, Rachel Varela, Hunter Burke, John L. Armijo, Alexander Calvert, Zena Grey, Stevie Lynn Jones, Derek Roberts, Carlos Antonio, Sosie Bacon, Anthony Michael Frederick, Abbie Gayle, Lindsay Musil, Santiago Segura

1. SÉRIE (60 %): Vřískot to sice připomíná, ale filmům seriál nesahá ani po kotníky. Že je to místy přehnané bych přežil, ale chybí tomu více napětí a atmosféry (abych to mohl brát jako horor) nebo alespoň více vtipu a nadsázky (aby to byla alespoň dobrá sebeparodie - škoda, že si to nevzalo příklad třeba z Vřískout 4).(26.8.2015)

Ani neviem, prečo som tak dlho váhala s pozretím, pretože nový Scream mi pripravil veľmi príjemné prekvapenie. Nebojím sa povedať, že pre mňa patrí medzi top 3 hororové seriály dneška - Bates Hotel, Scream a American horror story. Som naozaj spokojná so všetkým, čo tvorcovia pripravili - originálne vraždy, napínavý dej, školské prostredie, výborné hlášky. Jedna za všetky - "Neandertálci boli najprv lovci a zberači, neskôr v jaskyni objavili ako založiť oheň, oheň vrhol tiene, mihotajúcich tieňov sa začali báť a odvtedy sa začali ľudia strašiť." Na každý nový diel sa fakt teším ako malé dieťa, pretože identitu vraha sa darí bravúrne zatajovať. Vrážd môže byť z istého pohľadu pomenej, keďže "oheň slasherov horí rýchlo a jasne", no sú podľa mňa načasované tak akurát, kým si človek stihne vytvoriť vzťah k tej-ktorej postave a v tom príde k jej zavraždeniu, dodá to zabíjaniu ešte väčšie grády.(4.9.2016)

Screamu jsem se od začátku bál, naneštěstí zbytečně. Pro mě je to daleko zábavnější než třeba Walking dead, či jiné hororové seriály. Dvě věci mě ale nasraly, film by se vlastně nemusel jmenovat Scream kdyby to neprodukoval Wes Craven(RIP vaší památce Mistře), a kdyby tu byla maska ze vřískotu, ano slavná maska se tu neobjevý, místo ní je tu méně strašidelná. Vražd je celkem dost málo ale jsou celkem pěkné(hlavně šerif měl parádní smrt). Postavy byly celkem dobré a hlavně Audrey byla parádní a finální twist byl celkem solidní. Scream je dobrý seriál a těším se na další sezónu v roce 2016.(19.9.2015)

• maddy

Vzhľadom na to, že sa jedná o produkciu MTV som sa seriálového Screamu veľmi bál. Predsa sa len pošliapanie najobľúbenejšej hororovej série môjho detstva, resp. puberty by som bral takmer osobne. Prekvapivo však pilot nie je vôbec taký zlý ako som sa obával. Síce vyzerá skôr ako seriálový remake Friday the 13th (zápletka s utopeným mladíkom v blízkom jazere) než remake Vreskotu a nejako mi uniká zmysel toho oživovať starú značku spôsobom, ktorý nemá s pôvodnom sériou takmer nič spoločné, ale budíš. Samotná ikonická maska však mohla ostať zachovaná, pretože tá nová je otrasná a oživovať značku bez jej najtypickejšieho poznávacieho znamenia sa mi nejaví ako najšťastnejšie riešenie. Inak sa tradične variuje pár scén z prvého filmu (úvodná vražda v dome, scéna v garáži), postavy neustále narážajú v rozhovoroch na iné horory, akurát zatiaľ čo filmový Scream spomínal prevažne hororové klasiky (Halloween, Nightmare on Elm Street ...), tak seriálový spomína trefne práve tie súčasné seriálové (Hannibal, American Horror Story, Bates Motel ...). Postavy teenagerov sú prekvapivo sympatické (hlavne titulná hrdinka a jej lezbická kamarátka), jasne vyprofilované a čakal som, že podobní típci budú otravovať oveľa viac. Akurát vraždenie by sa do budúcna mohlo zintenzívniť, pretože pilot okrem úvodných 8 minút nič viac neponúkol a ďalej sa riešili iba školské trable zúčastnených. Vo výsledku však stále taký slušný priemer, ktorý značke nerobí hanbu. Je otázne ako sa bude vyvíjať ďalších deväť epizód a čo všetko seriálový Scream ďalej ponúkne - môže to rovnako ľahko skĺznuť do naťahovanej teenagerskej telenovely, ale aj celkom efektného slasheru, no na úvod opatrná spokojnosť. Čakal som totiž horšie, oveľa horšie. edit: ehm, tak nakoniec ... / Season 1: 2,5* (5/10)(10.7.2015)

• Hrabka

Ty oslavný komenty... No potěš koště... Série dokoukaná asi jen díky tomu, že to má jen 10 dílů a že mě fakt zajímalo, kdo je tím pod maskou. Jinak to je hodně solidní chujovina. Nehorázně blbé příběhově. To provázání minulých a současných událostí je fakt dost stupidní. Herecké výkony až na výjimky dost hrozné a chce se mi říct až otravné. Některé mordy byly fajn, občas mě mile překvapilo to, že to nebylo žádný pianko. Willa pěkná. Ale to je asi tak vše, co jde pochválit. Ty rádoby vtipný momenty, který mají jakoby zparodovat slashery, se podle mě moc nepovedly. To už radši natočte normální parodii alá Scary Movie 1 či Tucker a Dale a ne takovýto blábol. No a poslední díl a to velké rozuzlení tomu nasadilo korunu. Bože, bože. 45%(8.9.2015)

• - V 30. minutě posledního dílu 1. série se Jake (Tom Maden) diví, že Brooke (Carlson Young) má doma pevnou linku a ptá se ironicky, jestli nežije v roce 1996. Což je rok natočení prvního filmu Vříškot (1996). (Athree)

• - Ve všech scénách, kdy vrah volá Emmě (Willa Fitzgerald), při natáčení ve skutečnosti herečka telefonovala pouze s asistentem režiséra. Hlas Ghostface se do scén přidával až při postsynchronech, ani samotná Willa Fitzgerald tak nevěděla, jak bude znít. (hansel97)

• - V 7. dílu 1. série "In the Trenches" má Noah (John Karna) na sobě tričko s potiskem Free Audrey. Tričko je velice podobné s potiskem Free Savchenko. Jednalo se o tričko na podporu a osvobození Savchenkové, ukrajinské letkyně zajaté během války na Ukrajině, kdy kauza Savchenková ve světě před odvysíláním epizody eskalovala. (Sweepy)