Scream (TV seriál)

Scream: The TV Series

Hush

(pracovní název)

Horor / Mysteriózní / Thriller / Drama

USA, 2015 - 2018, 20 h 20 min (Minutáž: 23x45 min)

Willa Fitzgerald, Bex Taylor-Klaus, Carlson Young, John Karna, Connor Weil, Bobby Campo, Amadeus Serafini, Tracy Middendorf, Jason Wiles, Bryan Batt, Amelia Rose Blaire, Josh Scott Bentley, Bella Thorne, Tom Everett Scott, Marisela Zumbado, Tom Maden, Bryce Romero, Madison Wolfe, Anna Grace Barlow, Nazeema Bartek, Devin Posey, James E. Guidry, Lara Grice, Taylor Murphy, Karina Logue, Chris Angerdina, Judd Lormand, Max Lloyd-Jones, Sharisse Baker-Bernard, Tim Hunter, Mike Mayhall, Sophina Brown, Lenore Banks, Christopher Heskey, Santiago Segura, Austin Highsmith, Anthony Ruivivar, Chelsea Bruland, Alec Rayme, Garrett Kruithof, Carol Sutton, Rachel Varela, Hunter Burke, John L. Armijo, Alexander Calvert, Zena Grey, Stevie Lynn Jones, Derek Roberts, Carlos Antonio, Sosie Bacon, Anthony Michael Frederick, Abbie Gayle, Lindsay Musil, Santiago Segura, Sylvia Grace Crim, Alex Esola, Kiana Ledé, RJ Cyler, Keke Palmer, Giorgia Whigham, Jessica Sula, Christopher Jordan Wallace, Tyler Posey, Sean Grandillo, Gigi Zumbado, Emily LaGroue, Mary J. Blige

Na MTV se křičí! Křičí se hororovou hrůzou, křičí se nadšením z toho, že se vrátil hororový fenomén "Vřískot". Sice už jen v seriálové podobě, ale přesto je zpět. Nový koncept, nová maska, je toho jen poskrovnu, co má seriál společného s původní tetralogií. Snad kromě tvůrců - NIC, jak jsem tak zjistil při bedlivém sledování pilotního dílu. Pilot se postaral o nějaké to vzrušení, zklamání a navnadění na další díly. Zklamání přišlo z masky. Původní Ghostface nahradil jakýsi plagiát masek druhořadých horůrků z osmdesátých let. Nic děsivého na této masce neshledávám. Druhé zklamání přišlo z toho, že větší prostor dostala jistá lesbička (strašně ošklivá), jejíž video, ve kterém se vášnivě na parkovišti líbá s jinou dívkou, kdosi tajně natočil a postnul na net. Do třetice všech menších zklamání je nízký počet vražd. Když nepočítám nějakou tu vraždu z minulosti, tak v současnosti exla jen Bella Thorne a její nápadník, s níž si užijeme hodně žhavých i hustých předtitulkových osm minut. Úvod nemá chybu! Poté následuje seznámení se s novými postavami. A že je v Lakewood zalidněno! Ze staré gardy nikoho nehledejte, ani cameo není nikomu z původní sestavy věnováno. Příběh rozplétá záhadu kolem úmrtí jistého Brandona Jamese, mladíka se znetvořeným ksichtem, který byl svého času, před dvaceti lety, posedlý středoškolačkou Daisy, které poslal dárek. Ta, jak ho uviděla, lekla se a prchla. Chudák kluk si to vzal nějak osobně a co hůř, místní na něj uspořádali hon a u jezera do něj pustili trochu olova. Na kluka se dávno zapomnělo, i na celou tu hrůzu s ním spojenou, jenže minulost je kurva a jistá koronerka najde jednoho hodně blbého večera u dveří svého domu jeden ne zrovna moc obvyklý dáreček v krabici. Později vyjde najevo, že ta obrýlená koronerka je onou Daisy, A to není všechno. Její dcera a parta středoškoláků kolem ní se postupně ocitá ve smrtelném ohrožení života, když se maskovaný zabiják rafinovaně a mílovými kroky přibližuje ke svým vyhlídnutým obětem. Maskovaného zabijáka bylo zatím pomálu. Celý příběh se teprve rozjíždí a poměrně zdárně. Když budou další vraždy tak dobře krvavě p(r)ovedené, a já jsem přesvědčený, že ano, bude to skvělé pokoukáníčko. Hororovým nadšencům krmi chystají esa, jako jsou bratři Weinstenovi, tátové původní série Wes Craven a Kevin Williamson, ale také nadějná trojka nových scenáristů na čele s konzultantem Johnem Shibanem. Zabít hned na začátku slečnu s vysoustruhovanou postavou, už tolik nemrzí, když je dál z čeho vybírat. V popředí stojí Willa Fitzgerald, o sexy divácký komfort se bude starat sexice Carlson Young a i další. To byla řeč o těch méně známých hereckých akvizicích. Z těch známějších se představí Bobby Campo v roli středoškolského profesora nebo dnes už málem zapomenutý Jason Wiles v roli šerifa. Určitě si toho tvůrci na diváky připravili dostatek. Proto je moje hodnocení nutné brát za velmi předběžné. A hybaj učit anglinu, české titulky nejsou a nebudou. 90%(3.7.2015)

• HonzyR

1.série - 50% Vlastně nic moc a pro mě bohužel jedno z největších seriálových zklamání (hned po Kingově Under the Dome). To, že to není strašidelné ani trochu by mi možná úplně nevadilo. To, že se Slasher prostě NEDÁ udělat na celou sérii bych taky nějak zazdil. To, že maska vraha je totálně trapná a ani trochu strašidelná už ale úplně nedávám. A to ani nemluvím o tom, že ani jedna z postav mi po 8 dílech nepřirostla k srdci (a to když si vzpomenu na Gail, Sydney a Dweyho, které jsem miloval od první minuty!!). Kdyby každý díl byl ve stejném duchu jako ten poslední (párty, později opuštěný dům, relativně dobrá identita vraha - i když ta poslední minuta!!!!), šel bych s hodnocením na 80%. Takhle je to pouze 50 a opravdu doufám, že příští řada dostane větší rozpočet, klidně méně dílů a hlavně aby se tam začalo něco vážnějšího dít! PS: A ať mi sakra někdo vysvětlí, proč jsme u seriálu v ČSFDových červených číslech, kdežto Scream 4 není!!(3.9.2015)

Jasně, je to od MTV, ale možná právě díky tomu to má tu jedinečnou béčkovou atmosféru teenagerských vyvražďovaček. Povinné kulisy jako střední škola, namakaní sportovci, sexy intrikánky, holky, co si u učitele literatury vylepšují studijní průměr mimoškolními aktivitami - a samozřejmě vraždy navrch. Není to nic, u čeho by se asi většina hororových diváků bála, ale ta šablonovitá atmosféra je zde skutečně využita v dobrém slova smyslu. Koneckonců, jeden z hlavních hrdinů si hned v první epizodě dělá legraci z toho, že vyvražďovačky (slashery) nejde zpracovat jako seriál. Takže pokud to berete jako zábavnou ironii, myslím, že si Vřískot jako tv seriál užijete mnohem víc, než když od toho čekáte prvotřídní horor.(23.8.2015)

Tahle hra na vraha v seriálovém podaní nakonec nebyla úplně tak špatná. Některé epizody mě fakt bavili no některé skoro vůbec,ale celkově nakonec po zhlédnutí 2 sérií musím dát silné 3 hvězdy. A maličkost nakonec ve druhém díle jsem si napsal na papír 3 jména kdo by mohl být vrah a překvápko hned 2 jsem trefil tedy jak vraha z 1 tak i 2 série. 1.série 3/5 -- 2.série 3/5 Celkově 3/5 --- 6/10 IMDb(21.11.2018)

Docela mě to překvapilo. Vážně se to MTV povedlo. Opravdu parádní hororová atmosféra. Původním filmem z roku 1996 se pouze inspiruje. Po 20-ti letech se vraždy opět vrací. Všichni se tedy ptají, kdo je ten záhadný vrah. Vodítka nám jsou předhazovány po celou dobu, ale závěr si musíme udělat sami. Jinak to odpovídá klasickým americkým klišé. Obětí přibývá a my pořád nevíme, kdo vraždí. Časem se začnou objevovat různí podezřelí. Vše se ale vysvětlí až ve skvělém finále. Škoda že tam Bella Thorne nevydržela o něco déle... Docela se mi líbí zakomponovanost technických věcí, ať už YouTube nebo Instagram atd. Je tam taky spousta odkazů na současné seriály. :) 2. série je tu a s ní i nové vraždy. Bude odhalen i vrahův komplic. Finále bylo opravdu epické. "V novém Terminátorovi hraje ta holka ze Hry o trůny." :D(8.7.2015)

• - V 7. dílu 1. série "In the Trenches" má Noah (John Karna) na sobě tričko s potiskem Free Audrey. Tričko je velice podobné s potiskem Free Savchenko. Jednalo se o tričko na podporu a osvobození Savchenkové, ukrajinské letkyně zajaté během války na Ukrajině, kdy kauza Savchenková ve světě před odvysíláním epizody eskalovala. (Sweepy)

• - Na halloweenském plese jsou Kieran (Amadeus Serafini) a Emma (Willa Fitzgerald) oblečeni jako Vincent Vega a Mia Wallace z Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994). (Wolftalon)

• - V 30. minutě posledního dílu 1. série se Jake (Tom Maden) diví, že Brooke (Carlson Young) má doma pevnou linku a ptá se ironicky, jestli nežije v roce 1996. Což je rok natočení prvního filmu Vříškot (1996). (Athree)