Scream (TV seriál)

Scream: The TV Series

Hush

(pracovní název)

Horor / Mysteriózní / Thriller / Drama

USA, 2015–2019, 20 h 20 min (Minutáž: 39–45 min)

Willa Fitzgerald, Bex Taylor-Klaus, Carlson Young, John Karna, Connor Weil, Bobby Campo, Amadeus Serafini, Tracy Middendorf, Jason Wiles, Bryan Batt, Amelia Rose Blaire, Josh Scott Bentley, Bella Thorne, Tom Everett Scott, Marisela Zumbado, Tom Maden, Bryce Romero, Madison Wolfe, Anna Grace Barlow, Nazeema Bartek, Devin Posey, James E. Guidry, Lara Grice, Taylor Murphy, Karina Logue, Chris Angerdina, Judd Lormand, Max Lloyd-Jones, Sharisse Baker-Bernard, Tim Hunter, Mike Mayhall, Sophina Brown, Lenore Banks, Christopher Heskey, Austin Highsmith, Anthony Ruivivar, Chelsea Bruland, Alec Rayme, Garrett Kruithof, Carol Sutton, Rachel Varela, Hunter Burke, John L. Armijo, Alexander Calvert, Zena Grey, Stevie Lynn Jones, Derek Roberts, Carlos Antonio, Sosie Bacon, Anthony Michael Frederick, Abbie Gayle, Lindsay Musil, Santiago Segura, Sylvia Grace Crim, Alex Esola, Kiana Ledé, RJ Cyler, Keke Palmer, Giorgia Whigham, Jessica Sula, Christopher Jordan Wallace, Tyler Posey, Sean Grandillo, Gigi Zumbado, Emily LaGroue, Mary J. Blige, Cole Carter, Carmela Zumbado, Brianne Tju (herec, a.z.), Eric Mendenhall, Paris Jackson, Nash Grier, Gideon Emery, Patrick Johnson, Tony Todd, Big Boi, David Silverman, Drew Starkey, D.C. Young Fly, Terrence Jenkins, Keith Meriweather, David Silverman, Kristina Klebe (a.z.), Tyga, Giullian Yao Gioiello, Anthony Hill

Pilot je vlastně takový hlavní vstup do světa vřískotu jako hoznáme. Nic zvláštního tam nehledejme, je to prostě klasický první díl, ale to vůbec nevadí, protože vřískot vždycky byl a bude suprovej. Pochopitelně že teen holky musí být modelky..hlavně ta první ubodaná. Po deseti dílech, se drama nekonalo, celkem předvídatelný hlavní vrah, ale mnohem zajímavější konec, než jsem si myslel. Možná se dočkáme pokračování, těším se(12.7.2015)

Na Scream mám takový zvláštní názor. Dlouho jsem se mu vyhýbala, protože jsem četla spíše negativní kritiku, že je to slátanina a zkrátka je to fakt takový ten hloupý seriál pro teenagery. No v podstatě je to naprostá pravda a jsem si toho opravdu vědoma. Ale něčím mě to prostě baví. Je to dost oddychová záležitost, naštěstí jsem si docela oblíbila postavy, avšak co oni tam prožívají, tak já bych byla za tu dobu už třikrát přestěhovaná. No zkrátka mají tuhý kořínek, a tuhý až moc. A to je myšleno tak, že Scream na logiku opravdu až tak brilantně nehraje. Závěr 1. série mi přišel spíš jak ze špatného snu a i když se scénaristé snaží být šokantní, mně to přišlo jako výsměch a totální placová improvizace. Vrah jsou všichni a nikdo, vrah je všude a zároveň nikde, prostě takový opravdu precizní malý zabiják s teleportem a velmi zvládnutým uměním hackerování. Nicméně se nám to zatím jen tak směle rozjíždí, postavy jsou spíš hloupé figurky (až na vtipného Noaha) a těžko si s tímto počinem vybudujete jakkoliv hlubší vztah. 2. série začíná trošku přitvrzovat, bohužel ale jedeme na stále stejné vlně, děj je možná krapet zamotanější a ještě neuvěřitelnější, vrah je opět absolutně (ne)šokantně odhalen a pak tu máme ještě extra dvoudílný halloweenský speciál, který se mi moc nelíbil. Zjišťujeme, že konec druhé série byl jen alternativní a opět odhalujeme dalšího vraha. Scream je opravdu přitažený za vlasy a bohužel to nedělá schválně, ale myslí se naprosto vážně. Kdyby tomu tak nebylo, možná je mé hodnocení o hvězdu vyšší. Na úkor toho všeho mě to ale opravdu docela baví. Scénáristé si nechali otevřený konec, děsím se, jak moc stereotypní třetí série může být a jsem zvědavá jako dlouho to ty děcka ještě vydržej, ale koukám dál. Navíc chválím super soundtrack.(27.10.2016)

1. série: Překvapivě kvalitní tribute, jak původní sérii tak slasher žánru jako takovému. Nechybí nutná dávka sebeironie a stylizace, jež využil Craven ve čtvrté části. Tvůrci si poměrně vyhráli s rozdělením slasheru a jeho pravidel do formy seriálu. Paradoxně titulní scream queen je z celého obsazení ta nejméně zajímavá, zatímco na většině postav se scénáristé vyřádili. Zastánci subžánru si tak přijdou na klasické atributy v moderním sebeuvědomělém pojetí. Jediná výtka jde k závěrečným epizodám. Čekal jsem větší tah na branku a napínavější zúčtování. Kolem a kolem se, ale stále jedná o solidní jednohubku. 70% _____ 2. série: Tvůrci šli s nároky dolů a pravidla nastolené v minulé sérii sami porušují. O klasických pravidlech žánru nemluvě. Druhá série se vykašlala na překombinovanost a servíruje v podstatě úplně to samé co v minulé sezóně, jenom s větší porcí krve a snahou o budování mytologie kolem hlavního padoucha. Nicméně slabé finále, vývoj hlavní scream queen hozen do koše (Ema byla naprosto nesnesitelná) a navazující halloween speciál to nijak nevytáhl. Stále se ale jednalo o příjemnou jednohubku. O potvrzené reboot "třetí řadě" mám obavy. 60%(5.7.2015)

Seriálový Vreskot stavia na trochu iných prvkoch a mytológii, ako tie filmové, z ktorých si vypožičiava len pár základných kameňov. Je to pochopiteľné, pretože s kvalitami originálu sa zákonite nemôže rovnať. Naviac hádať, kto za tým stojí, je oveľa jednoduchšie, ak má na to divák dostatok času. Z toho pramení aj relatívne čitateľná hra na vraha, ktorá je asi najväčšou slabinou tohto projektu. Inak je však seriál čím ďalej tým zaujímavejší a hoci by mohol obsahovať viac popkutúrnych a meta referencií, v rámci takmer mŕtveho slasher žánru ide o veľmi slušný prírastok.(3.9.2015)

Aj napriek tomu, že už nie som cielovka, tak som pomerne hltal tento podarený tribute (alebo spin-off). Herecké obsadenie je uchádzajúce, baby celkom pekné a keď už má prísť ku krvavej scéne tak sa jej tam trošku šplechne. Každopádne sa nejedná o horor ako skôr o dobre postavenú kriminálku. Skutočne som posledné dve časti hltal a som rád, že zápletka bola postavené šikovne a nie predvídateľne. Našťastie MTV look výrazne neublížil a svojej predlohe nerobí hanbu. Nuž neostáva nič iné len sa tešiť na ďalšiu sériu, na ktorú som skutočne zvedavý.(20.1.2016)

• - V 7. dílu 1. série "In the Trenches" má Noah (John Karna) na sobě tričko s potiskem Free Audrey. Tričko je velice podobné s potiskem Free Savchenko. Jednalo se o tričko na podporu a osvobození Savchenkové, ukrajinské letkyně zajaté během války na Ukrajině, kdy kauza Savchenková ve světě před odvysíláním epizody eskalovala. (Sweepy)

• - Kym (Keke Palmer) pozerá v televízii horor Halloween (2007). (Marceloo)

• - Postava Riley Marra (Brianne Tju) byla pojmenována podle postavy Tatum Riley (Rose McGowan), která zemřela ve filmu Vřískot (1996). (newpage)