Scream (TV seriál)

Scream: The TV Series

Hush

(neoficiální název)

Horor / Mysteriózní / Thriller / Drama

USA, 2015 - 2016, 15 h 50 min (Minutáž: 23x45 min)

Pilot je vlastně takový hlavní vstup do světa vřískotu jako hoznáme. Nic zvláštního tam nehledejme, je to prostě klasický první díl, ale to vůbec nevadí, protože vřískot vždycky byl a bude suprovej. Pochopitelně že teen holky musí být modelky..hlavně ta první ubodaná. Po deseti dílech, se drama nekonalo, celkem předvídatelný hlavní vrah, ale mnohem zajímavější konec, než jsem si myslel. Možná se dočkáme pokračování, těším se(12.7.2015)

• Rodriguez

Tak nějak nevím, jestli tohle byla zrovna ta "nej" zabijácká série roku. Scream mě přijde strašně ukecaná a místy dost nudí. Co by taky seriál měl nabídnout, i když jenom v deseti dílech. Musím uznat, že filmy mají "již" svoji hodnotu a tenhle seríál je "přeceňovaný"! Škoda, že ten potenciál o vrahovi v masce neprošel do dalšího pokračování (jako Scream5) a usilovalo se místo toho o "trapný" seriál! 40% *** PS: Další sérii už asi šanci nedám!(24.1.2016)

1. série Já jsem z toho hodně na rozpacích. Stejně jako když jsem se poprvé doslechl o tom, že bude seriálová verze Scream. Část mě si to přála, protože vyrůstala na filmech a považuje je za kultovní a "bude skvělé mít další Vřískot", druhá část to přesně ze stejného důvodu odmítala. Čím víc se blížila premiéra, tím skeptičtější jsem byl. Oni změní masku? Proč? Oni u předělávky slasheru prohlásí, že chtějí co nejvíc přeživších? Ví, co znamená slasher? Ale i tak jsem se do sledování pustil. A nakonec jsem vlastně asi dostal zhruba to, co jsem čekal a je to pro mě vcelku zklamání. A přitom to začalo tak skvěle, ta úvodní scéna (Nina v bazénu) mě nalákala, ale pak už to bylo jen horší. Nechápu snahu seriálu vyšlapat si vlastní cestičku a vytvořit si vlastní mytologii, ale přitom se ohánět názvem Scream. Jako zastánce Ghostface nikdy nepřijmu novou masku, ale musím nechat, že ta rozhodně nebyla tím nejhorším, co seriál nabídnul. Postavy jsou pro slasher skvěle napsané, protože všem přejete rychlou smrt, jenže se jí ve většině případů nedočkáte. Jedinou, kterou jsem si oblíbil je Noah, protože co se týče filmových mouder a hlášek, tak vcelku solidně sekunduje i své filmové předloze (Randy). Na můj vkus se tam málo umírá/vraždí a ani uspěchané a přeplácané finále to nijak nezachránilo. Co se týče vraha, tak musím přiznat, že to mě překvapilo. Já bych tak strašně rád, aby to bylo lepší a třeba bude. MTV si objednala druhou sérii, tak jsem zvědavej, co si do ní připraví. Už teď totiž vím, že jim na to zase skočím a budu se dívat, protože se to jmenuje Scream... *** 2. série Druhá série má pár pozitiv a pár negativ. Pozitivně například vidím pojmenování epizod, které odkazují na horory, naopak negativně využití "Carrie" scény, předělává se tady Vřískot, no ne? V první sérii mi vadilo, že se málo umírá a ve druhé je to snad ještě horší, protože podstatné postavy neumírají vůbec. A nebezpečí pro Emmu a Audrey mi přijde strašně falešné a směšné, protože víme, že se jim vůbec nic nestane. Finále je přehlednější a ucelenější než loni. A tentokrát mě vrah nepřekvapil, naopak mě překvapila úplně poslední věta série a solidní přihrávka na sérii třetí. Bude však stát za to?(2.9.2015)

První série čistý průměr. Ze začátku mě dost nebavilo neznámé herecké obsazení, pak to napravilo pár dobrých dialogů o filmech a už se to dalo nakonec to ale dokurvil závěr. Druhou sérii mám rozkoukanou, ale baví mě o dost mín než první. Přijde mi o dost víc natahovaná a rozhodně se tam méně vraždí.. budu mít problém to dokoukat jestli se tedy k tomu vůbec dokopu. Z takovýhleho námětu prostě seriál na dlouho nejde. Ale prachy jim to určitě vydělalo.(4.11.2016)

1. SÉRIE (60 %): Vřískot to sice připomíná, ale filmům seriál nesahá ani po kotníky. Že je to místy přehnané bych přežil, ale chybí tomu více napětí a atmosféry (abych to mohl brát jako horor) nebo alespoň více vtipu a nadsázky (aby to byla alespoň dobrá sebeparodie - škoda, že si to nevzalo příklad třeba z Vřískout 4).(26.8.2015)