Scream (TV seriál)

Scream: The TV Series

Hush

(neoficiální název)

Horor / Mysteriózní / Thriller / Drama

USA, 2015 - 2016, 15 h 50 min (Minutáž: 23x45 min)

• NinadeL

10/23 Příjemná nostalgie. Děcka z MTV pochopila fenomén starší než oni sami a rozhodli se do toho jít na pokračování. Samozřejmě, že spíš ve stylu Vřískotu 4, ale když už mi tu chybí Gale, proč si neužít alespoň tu teen paranoiu a obligátní zápletky "každý spí s každým", "blondýna spí s učitelem", "podcasterka a baristka táhnou za jeden provaz" okořeněné o "mami, ty jsi na střední škole přežila masakr" nebo "moji kamarádu včera zabili". Je to takové milé. A dokonce ani každý díl není nová mrtvola, takže se přežívající teen mají šanci někam charakterově i posunout. S blížícím se finále se začala propojovat i přítomnost s minulostí, začalo to mít příjemný spád, lepší zvraty, nápady i trochu erotiky. Samotné finále celkem výrazně překvapilo a celkově zaujalo. Čili ano, těším se na 2. sérii. RIP Wes Craven. 2.1(17.7.2015)

• SaNcHeZ_cz

Po pilotu: Zajímavě meta a MTV estetika fajn, bohužel to pro mě úplně nefunguje. Kdyby to bylo cokoliv jiného, tak bych to viděl jako obstojný pokus. Ale takhle jako parazit na známé značce vážně ne.(6.7.2015)

"In my humble opinion, nobody puts on a mask and commits a murder like that just once. The real question is, who's next?" Jako fanoušek jsem se na Scream do televize těšil a zároveň obával. Ale jelikož mám Ghostface rád a děsivé telefonáty žeru (zvlášť když jsou dobře napsané), tak jsem prostě novému seriálu nemohl odolat. První díly na mě jednoduše působí jako spojení Pátku 13tého, Vřískotu a alespoň dalších dvou hororů. Vraždy připomínají Cravenovu sérii a příběh o krvi se rozbíhá. Ne všichni herci sjou sympatičtí, ale na druhou stranu nejsou tu vysloveně rušící elementy. Líbí se mi velké množství popkulturních odkazů. Líbí se mi hudba k seriálu, která se tam hodí. No a nakonec tu nejdůležitější věc. Hra na vraha. Máme tu staronovou oběť Emmu (Willa Fitzgerald), která svádí s duchem psychický i fyzický boj po vzoru Sydney. Máme tu i nerdskou dvojici, která v tomhle příběhu nesmí chybět. No a nakonec ani nechybí nová novinářka Piper, která je moderním ztělesněním Gale Weathersové. Oběti jsou všichni a nelze věřit nikomu. Všichni lžou a všichni mají nějaké tajemství. Lakewood tedy jako by z oka vypadl Woodsboro. Hra na vraha je dobrá, a když jsem už začínal tušit, kdo se za maskou skrývá, tak jsem si pouze pomyslel, pokud je to pravda, tak je to taková pravda, že by jí nikdo nečekal. Takže paleček nahoru. Bohužel zatímco první série mě velmi navnadila i bavila a hra s vrahem má smysl, tak druhá série mě přinejlepším nudila. Spousty dílů jsou zbytečně natahované a výsledné odhalení není ani nijak šokující. Takže zatímco první sérii bych dal hvězdiček pět, tak druhé řadě bych dal slabé tři. Zprůměrujeme to na čtyři. A jsem velmi zvědavý na halloweenský speciál. Oblíbené postavy: Audrey, Noah (84 %)(28.9.2016)

Kdyby mi někdo před zhlédnutím tvrdil, že nám tady MTV už s PILOTem složí solidní poctu nejen původnímu Vřískotu, ale hlavně slasherům, šel bych do kolen. Ale zázraky se dějí, a já budu rozhodně sledovat dál.(5.7.2015)

Právě jsem dokoukal první sérii a mám pocit, že po zhlédnutí mám silné nutkání si nad tím vyhonit.(4.9.2015)

• - Během vyhlašování finalistek soutěže Lady of the Lake ve 4. díle 2. série "Happy Birthday to Me" se při vytahování transparentu na Brooke (Carlson Young) vylije krev. Jde o odkaz na film Carrie (1976). (Sweepy)

• - V 7. dílu 1. série "In the Trenches" má Noah (John Karna) na sobě tričko s potiskem Free Audrey. Tričko je velice podobné s potiskem Free Savchenko. Jednalo se o tričko na podporu a osvobození Savchenkové, ukrajinské letkyně zajaté během války na Ukrajině, kdy kauza Savchenková ve světě před odvysíláním epizody eskalovala. (Sweepy)

• - V 30. minutě posledního dílu 1. série se Jake (Tom Maden) diví, že Brooke (Carlson Young) má doma pevnou linku a ptá se ironicky, jestli nežije v roce 1996. Což je rok natočení prvního filmu Vříškot (1996). (Athree)