Scream (TV seriál)

Scream: The TV Series

Hush

(pracovní název)

Horor / Mysteriózní / Thriller / Drama

USA, 2015 - 2018, 20 h 20 min (Minutáž: 23x45 min)

Tvůrci:

Dan Dworkin

Willa Fitzgerald, Bex Taylor-Klaus, Carlson Young, John Karna, Connor Weil, Bobby Campo, Amadeus Serafini, Tracy Middendorf, Jason Wiles, Bryan Batt, Amelia Rose Blaire, Josh Scott Bentley, Bella Thorne, Tom Everett Scott, Marisela Zumbado, Tom Maden, Bryce Romero, Madison Wolfe, Anna Grace Barlow, Nazeema Bartek, Devin Posey, James E. Guidry, Lara Grice, Taylor Murphy, Karina Logue, Chris Angerdina, Judd Lormand, Max Lloyd-Jones, Sharisse Baker-Bernard, Tim Hunter, Mike Mayhall, Sophina Brown, Lenore Banks, Christopher Heskey, Santiago Segura, Austin Highsmith, Anthony Ruivivar, Chelsea Bruland, Alec Rayme, Garrett Kruithof, Carol Sutton, Rachel Varela, Hunter Burke, John L. Armijo, Alexander Calvert, Zena Grey, Stevie Lynn Jones, Derek Roberts, Carlos Antonio, Sosie Bacon, Anthony Michael Frederick, Abbie Gayle, Lindsay Musil, Santiago Segura, Sylvia Grace Crim, Alex Esola, Kiana Ledé, RJ Cyler, Keke Palmer, Giorgia Whigham, Jessica Sula, Christopher Jordan Wallace, Tyler Posey, Sean Grandillo, Gigi Zumbado

Tak nějak nevím, jestli tohle byla zrovna ta "nej" zabijácká série roku. Scream mě přijde strašně ukecaná a místy dost nudí. Co by taky seriál měl nabídnout, i když jenom v deseti dílech. Musím uznat, že filmy mají "již" svoji hodnotu a tenhle seríál je "přeceňovaný"! Škoda, že ten potenciál o vrahovi v masce neprošel do dalšího pokračování (jako Scream5) a usilovalo se místo toho o "trapný" seriál! 40% *** PS: Další sérii už asi šanci nedám!(24.1.2016)

• JohnnyD

Pilot: Ešte horšie, než som čakal. A to sa mi tá úvodná osemminútovka dosť pozdávala. Zo všetkého najviac sa to podobá na céčkové slashery z druhej polovice 80s. Postavy sú otrasne napísané, ešte horšie obsadené (odhad priemerný vek 26 rokov), príbeh je klišé na klišé a tie asi tri popkultúrne zmienky sú vo svete, kde sa meta-rovina filmov a seriálov stala štandardom, úplne smiešne. S pôvodnými Vreskotmi to nemá spoločné nič okrem masky.(3.7.2015)

• HonzyR

1.série - 50% Vlastně nic moc a pro mě bohužel jedno z největších seriálových zklamání (hned po Kingově Under the Dome). To, že to není strašidelné ani trochu by mi možná úplně nevadilo. To, že se Slasher prostě NEDÁ udělat na celou sérii bych taky nějak zazdil. To, že maska vraha je totálně trapná a ani trochu strašidelná už ale úplně nedávám. A to ani nemluvím o tom, že ani jedna z postav mi po 8 dílech nepřirostla k srdci (a to když si vzpomenu na Gail, Sydney a Dweyho, které jsem miloval od první minuty!!). Kdyby každý díl byl ve stejném duchu jako ten poslední (párty, později opuštěný dům, relativně dobrá identita vraha - i když ta poslední minuta!!!!), šel bych s hodnocením na 80%. Takhle je to pouze 50 a opravdu doufám, že příští řada dostane větší rozpočet, klidně méně dílů a hlavně aby se tam začalo něco vážnějšího dít! PS: A ať mi sakra někdo vysvětlí, proč jsme u seriálu v ČSFDových červených číslech, kdežto Scream 4 není!!(3.9.2015)

Prvé dve časti sú Vreskotom, ďaľších osem sa zrazu zmení na Pretty Little Liars aj s SMS-kami, sledovaním, odkazmi, záhadami, kto má akú minulosť a vatou okolo a posledné dve časti sú návratom ku slasheru s kvalitami a nečakanými zvratmi Vreskotu. Tešil som sa na tento seriál, preto je škoda, že sa nechal zlákať módou dnešných kvázi thrillerov pre mladých.(25.11.2015)

Někde přesně na půl cesty mezi 3 a 4. Na jednu stranu mě fakt překvapilo, že se povedlo vzkřísit Vřískot ( i s novou mythologií a maskou) tak aby to plnohodnotně fungovalo. Bavil jsem se. Tip na vraha se mi přeléval každý díl několikkrát z postavy na postavu. Některým jsem fandil. Některým jsem přál kudlu v úsměvu. Některým jsem přál kudlu abych jim následně začal fandit- a opačně.... Na druhou stranu je to z velké části vata. Sem tam se vyloupne nějáký do očí bijící logický laps... No a asi největším zklamáním je úplné odmaskovávací finále, které bylo prostě překvapive spíše v tom jak bylo nekreativní a prosté...... Každopádně, spousta otázek je stále otevřená a já doufám, že další série hrábne přecejenom trochu hloubš. EDIT: Tak, druhá série hloubš opravdu nešla a celkově je o level níže. Nic nového, postavy stále slepě důvěřují každé sms a stále jsou na svých ajfounech zcela závislí. Zabijáka jsem sice už v půlce série odhadnul správně, ale ve třetí sérii musí odhalit kde schovával ten teleport, protože bez něho nevím, nevím :D(5.9.2015)

• - V deviatej epizóde sa Noah (John Karna) na večierku vyjadrí, že si chcel obliecť kostým Babadooka. Babadook je strašidelná postava z austrálskeho hororu, ktorý vznikol len rok pred natáčaním tohto seriálu. (Marceloo)

• - V 7. dílu 1. série "In the Trenches" má Noah (John Karna) na sobě tričko s potiskem Free Audrey. Tričko je velice podobné s potiskem Free Savchenko. Jednalo se o tričko na podporu a osvobození Savchenkové, ukrajinské letkyně zajaté během války na Ukrajině, kdy kauza Savchenková ve světě před odvysíláním epizody eskalovala. (Sweepy)

• - Spoiler: Počet mrtvých v první sérii je 9. (hansel97)