Scream

(seriál)
  • USA Scream: The TV Series (více)
Trailer 4
Horor / Mysteriózní / Thriller / Drama
USA, (2015–2019), 20 h 56 min (Minutáž: 39–81 min)

Willa Fitzgerald, Bex Taylor-Klaus, Carlson Young, John Karna, Connor Weil, Bobby Campo, Amadeus Serafini, Tracy Middendorf, Jason Wiles, Bryan Batt (více)

Série(3) / Epizody(29)

Nafoukaná středoškolačka Nina byla brutálně zavražděna. Její milenec se pohřešuje a panika se pomalu začíná šířit celým městem. Spolužáci Niny se musí vyrovnat jak s její smrtí, tak i s faktem, že se po městě nejspíš potuluje vrah, který může kdykoliv znovu udeřit. Navíc se začínají otevírat staré rány, které 20 let vyhnívaly a nyní začínají být smrtelně nebezpečné. Má Niny vražda něco společného s dávným zabitím sériového vraha? To se dozvíte z 10 dílů seriálu od stanice MTV, který se nechal inspirovat úspěšnou řadou hororových filmů s názvem Scream. (geklon)

Trailer 4

Shogin

Nejprve se mi vůbec do seriálového Vřískotu nechtělo, jelikož absence Wese (děkuji za vše mistře!) a Kevina a ještě k tomu ta ne úplně povedená maska. Nakonec mi zvědavost nedala a ... byl jsem překvapenej. Sympatické postavy, nová mytologie vraha a v podstatě celkově nový přístup je velkým plusem téhle série. Na druhé straně však v druhé polovině seriál dle mě začíná trochu ztrácet tempo a atmosféra by vyžadovala trochu více utužení, tak nějak jsem narozdíl o filmů ten všudypřítomný strach z jakého rohu vrah vyskočí, moc nepociťoval. Pak je tu ta ironie, že scénář který nabízí výborné odkazy, jak na původní filmovou tetralogii, tak na spoustu filmů, obsahuje i spoustu klišé a to i těch teen, přičemž si nemyslím, že to bylo záměrem (v některých případech ano, ale ve spoustě očividně ne). SPOILER: A nakonec ty úmrtí, přece jenom je vidět, že tvůrci si chtěli nechat postavy do další série, u čehož se obávám, že možná bude na škodu věci. Sám jsem ve skrytu duše doufal, že půjde o formát Skins a další série se bude zaobírat úplně novou partičkou. Uvidíme. 1. série - 65%, 2. série - 55%. ()

Žralok

Bál jsem se toho víc. Filmovou sérii mam hodně rád ale tohle značce nedělá ostudu. Uvidíme jak se to bude vyvíjet dál ale zatím celkem spokojenost. Čekal jsem to horší. Mnohem horší. Dobře že se nedrží linie filmů. I když ústřední trojka chybí ale nový hrdinové skýtají mnoho nových možností. Nová maska nevypadá tak děsně jak se na prvních fotkách zdálo. A právě ona seriálová podoba dává možnost více se věnovat příběhu a dočkáme se řady zvratů. Jsem zvědavej jak se vydaří 2. série a jak bude příběh nadále pokračovat. Po 1. řadě nečekaná spokojenost. Edit: Po 2. sérii spokojenost zůstává a s nadějí vyhlížím 3. řadu. ()

Standic1

Zatím hodnotím po dvou dílech a totálně mě to dostalo. Klišé bohatých, pěkný holky (který bohužel natáhnou bačkory), namakaný frajírci (který zatím nenatáhly, ale já doufám, že brzy natáhnou bačkory) a jeden fanatik hororu, který vypráví své teorie o seriových vrazích jako profesionální geek a naprosto mu to žeru (doufám, že ten nikdy nenatáhne bačkory). Moc jsem se těšil a dostal jsem přesně to, co jsem chtěl. Omg, ať už je další díl! Doplnění po dokoukání 1.série - naprostá pecka! Nebudu spoilerovat, ale JÁ TO VĚDĚL! Velmi pěkné zakončení a jsem rád, že to neskončilo jako většina filmů s dobrým koncem. Už aby byla druhá série :) ()

Lucasion

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"In my humble opinion, nobody puts on a mask and commits a murder like that just once. The real question is, who's next?" Jako fanoušek jsem se na Scream do televize těšil a zároveň obával. Ale jelikož mám Ghostface rád a děsivé telefonáty žeru (zvlášť když jsou dobře napsané), tak jsem prostě novému seriálu nemohl odolat. První díly na mě jednoduše působí jako spojení Pátku 13tého, Vřískotu a alespoň dalších dvou hororů. Vraždy připomínají Cravenovu sérii a příběh o krvi se rozbíhá. Ne všichni herci sjou sympatičtí, ale na druhou stranu nejsou tu vysloveně rušící elementy. Líbí se mi velké množství popkulturních odkazů. Líbí se mi hudba k seriálu, která se tam hodí. No a nakonec tu nejdůležitější věc. Hra na vraha. Máme tu staronovou oběť Emmu (Willa Fitzgerald), která svádí s duchem psychický i fyzický boj po vzoru Sydney. Máme tu i nerdskou dvojici, která v tomhle příběhu nesmí chybět. No a nakonec ani nechybí nová novinářka Piper, která je moderním ztělesněním Gale Weathersové. Oběti jsou všichni a nelze věřit nikomu. Všichni lžou a všichni mají nějaké tajemství. Lakewood tedy jako by z oka vypadl Woodsboro. Hra na vraha je dobrá, a když jsem už začínal tušit, kdo se za maskou skrývá, tak jsem si pouze pomyslel, pokud je to pravda, tak je to taková pravda, že by jí nikdo nečekal. Takže paleček nahoru. Bohužel zatímco první série mě velmi navnadila i bavila a hra s vrahem má smysl, tak druhá série mě přinejlepším nudila. Spousty dílů jsou zbytečně natahované a výsledné odhalení není ani nijak šokující. Takže zatímco první sérii bych dal hvězdiček pět, tak druhé řadě bych dal slabé tři. Zprůměrujeme to na čtyři. A jsem velmi zvědavý na halloweenský speciál. Oblíbené postavy: Audrey, Noah (84 %) ()

cocrHeLL

Co k tomu dodat... zpočátku to vypadalo velmi slibně, ale následně to přišlo - prostředí americké střední školy, žvásty o ničem (ještě jednou uslyším "I will protect her", "I need to protect her", "Because I have to protect you", tak mi pukne poslední mozková buňka, která mi zbyla z druhé serie), malicherné problémy puberťáků, hudba snad vyhrabaná z top10 young adult music chart 2015–2018, atmosféra dobrá pouze když puboši drželi hubu a nehrála hudba... vůbec netuším, jak je možné, že jsem se takhle sebetrýznil celé 2 série. Nejspíš jsem měl potřebu získat inspiraci pro nějaké sebevražedné litanie. Upřímně, byla tady tendence dát tomu malinko vyšší hodnocení na základě některých scén, ale velmi rychle jsem se rozmyslel, protože veškerý koncept by se vešel do dvou hodin kvalitního mordu. Aby to mohlo mít kvalitní seriálovou podobu, ten koncept by musel být mnohem rozsáhlejší a bylo by nutné nevkládat jej jen do posledních minut dílů a zbytek lepit sračkama, jako zbytečné nahánění, romantika, bubáci ve snu, ... Suma sumárum, první série jakž takž působila ještě v pořádku, ale v druhé sérii už toho bylo přespříliš - pod váhou času stráveném u seriálu byly otravné postavy otravnější, mizivá atmosféra mizivější, young adult music infantilnější, puberťáské romantischen problemen častější a všichni, co se museli "protectovat", se "protectovali" ještě usilovněji. ()

• Když si Beth (Giorgia Whigham) přisedne k Olivii (Jessica Sula), tak jí podá tyčinku z automatu. V následujícím střihu už ji ale Olivia jí, aniž by si ji rozbalila. (Duoscop)

Související novinky

Wes Craven (1939-2015)

Wes Craven (1939-2015)

31.08.2015

Ve věku 76 let nás včera opustila hororová legenda Wes Craven. Slavný režisér podlehl rakovině, která ho trápila mnoho měsíců, přesto mu ale nezabránila v tom, aby se věnoval svému milovanému žánru.… (více)

Sin City jako televizní seriál?

Sin City jako televizní seriál?

03.12.2013

Televize je na vzestupu a v mnoha ohledech šlape na paty filmovému průmyslu. Uvědomilo si to už několik velkých hollywoodských společností. Další z nich je The Weinstein Company. Bratři Bob a Harvey… (více)