Scream

(seriál)
  • USA Scream: The TV Series (více)
Trailer 1
Horor / Mysteriózní / Thriller / Drama
USA, (2015–2019), 20 h 56 min (Minutáž: 39–81 min)

Willa Fitzgerald, Bex Taylor-Klaus, Carlson Young, John Karna, Connor Weil, Bobby Campo, Amadeus Serafini, Tracy Middendorf, Jason Wiles (více)

Série(3) / Epizody(29)

Nafoukaná středoškolačka Nina byla brutálně zavražděna. Její milenec se pohřešuje a panika se pomalu začíná šířit celým městem. Spolužáci Niny se musí vyrovnat jak s její smrtí, tak i s faktem, že se po městě nejspíš potuluje vrah, který může kdykoliv znovu udeřit. Navíc se začínají otevírat staré rány, které 20 let vyhnívaly a nyní začínají být smrtelně nebezpečné. Má Niny vražda něco společného s dávným zabitím sériového vraha? To se dozvíte z 10 dílů seriálu od stanice MTV, který se nechal inspirovat úspěšnou řadou hororových filmů s názvem Scream. (geklon)

Trailer 1

TheDarKnig

V prvních dílech seriál zaujal velkým množstvím vtipně podaných popkulturních odkazů a důrazem na sociální sítě a jejich vliv na retardaci nových generací lidiček na této bláznivě zábavné planetě, čím už od začátku ale odrazoval byly velmi prkenné výkony všech zúčastněných mladých lidí a v některých případech také volbou hrozně nesympatických hereckých prken. Ale dějově to působilo stále dost slibně, nějak mi ty tajemství let minulých většinou v těch slasherech sednou a i ta maska se nakonec dala. Někde po 3. dílu to dost zpomalilo a začalo se točit v kruzích, pak po chvíli zase nabralo pekelné tempo a skončilo slabým finále, které působilo dost schizofrenicky a nedomyšleně. Ale když to počítám těmi složitými matematickými vzorci, které používám vždy pro zdejší hodnocení, tak mi ty tři stále vycházej. Willa rozhodně pomáhala přežít ty horší chvíle, dobře zvolené cukrátko pro mé oči modravé. A hlas v telefonu byl zpočátku taky hodně fajn. Na druhou sérii bych se díval jen kdyby to začalo být ještě mnohem víc Kevin Williamson-like. ()

M.a.t.t.

Seriálový Vreskot stavia na trochu iných prvkoch a mytológii, ako tie filmové, z ktorých si vypožičiava len pár základných kameňov. Je to pochopiteľné, pretože s kvalitami originálu sa zákonite nemôže rovnať. Naviac hádať, kto za tým stojí, je oveľa jednoduchšie, ak má na to divák dostatok času. Z toho pramení aj relatívne čitateľná hra na vraha, ktorá je asi najväčšou slabinou tohto projektu. Inak je však seriál čím ďalej tým zaujímavejší a hoci by mohol obsahovať viac popkutúrnych a meta referencií, v rámci takmer mŕtveho slasher žánru ide o veľmi slušný prírastok. ()

EvilPhoEniX

Mám tyhle věci rád. Modelky, modelové, střední škola, párty, narážky na horory a šmejd s břitvou, kde ani o slušné gore není nouze. Mínusem je nekvalitní maska Vřískota, vynahrazuje to však jeho lukrativní hlas a hlášky. V závěrečné upoutávce však seriál slibuje slušnou hororovou řachandu. 3 díl zatím nejlepší. Skvěle se to vyvíjí, nejvíce mě baví kupodivu Nerd a Brooke. 80% ()

Psychor

Hororový seriál z produkce MTV automaticky vzbuzuje řadu otazníků, a tak lze s potěšením konstatovat, že Scream si udržel sledovatelnou úroveň až do úplného konce. Jakožto hororový expert bych však uvítal o poznání rafinovanější scénář, mnohem vyšší úroveň napětí, lépe zvládnutý casting, méně planého tlachání, atd... Je toho opravdu hodně, co lze seriálu Scream vytknout, avšak přes všechny tyto zjevné nedostatky jsem zhlédl všech deset epizod úvodní série. A proč? Jelikož jsem postavu, která se skrývá za maskou Brandona Jamese, sám pro sebe demaskoval již asi tak v průběhu 2.epizody, a byl tak zvědav, jestli jsou scénaristé schopni přijít s nějakým opravdu sofistikovaným rozuzlením, které zaskočí i takového hororového odborníka, jakým jsem já. Pochopitelně, že nebyli, a tak Scream po 1.sérii uzavírám slabšími třemi hvězdami s tím, že mi již dálší série nemá co nabídnout. ()

Botič

Pilot: Vlastně docela překvapení. Sice pořád nechápu snahu vyšlapat si úplně novou cestu s pomocí nové mytologie a nové masky, kdy to místy působí jakoby se tvůrci snažili navázat spíš na Pátek 13 a šikanováním hlavní hrdinky zas na Halloween, než na sérii Vřískot. Ale v závěru se slibují poměrně velké a zajímavé věci. Tak schválně. Update: Je vidět, že za tímhle dílkem nestojí scénárista formátu Kevina Williamsona. Tvůrci mají žánr v malíku tak nějak napůl a stejně tak šlape i celý seriál. ()

• Wes Craven byl nespokojen s tím, že k natáčení filmu použili masku, kterou ke svému filmu navrhl právě sám Craven a byl toho názoru, že si měli producenti vymyslet vlastní masku. (newpage)
  • Všechny díly druhé série byly pojmenovány po hororech. (Sweepy)
  • Na začátku epizody hraje „Ain’t It Crazy“ od Cut One & Kye Sones a na konci zase „Back From The Fire“ od Gold Brother. (Duoscop)

Související novinky

Wes Craven (1939-2015)

Wes Craven (1939-2015)

31.08.2015

Ve věku 76 let nás včera opustila hororová legenda Wes Craven. Slavný režisér podlehl rakovině, která ho trápila mnoho měsíců, přesto mu ale nezabránila v tom, aby se věnoval svému milovanému žánru.…

Sin City jako televizní seriál?

Sin City jako televizní seriál?

03.12.2013

Televize je na vzestupu a v mnoha ohledech šlape na paty filmovému průmyslu. Uvědomilo si to už několik velkých hollywoodských společností. Další z nich je The Weinstein Company. Bratři Bob a Harvey…