Scream (TV seriál)

Scream: The TV Series

Hush

(neoficiální název)

Horor / Mysteriózní / Thriller / Drama

USA, 2015 - 2018, 20 h 20 min (Minutáž: 23x45 min)

Willa Fitzgerald, Bex Taylor-Klaus, Carlson Young, John Karna, Connor Weil, Bobby Campo, Amadeus Serafini, Tracy Middendorf, Jason Wiles, Bryan Batt, Amelia Rose Blaire, Josh Scott Bentley, Bella Thorne, Tom Everett Scott, Marisela Zumbado, Tom Maden, Bryce Romero, Madison Wolfe, Anna Grace Barlow, Nazeema Bartek, Devin Posey, James E. Guidry, Lara Grice, Taylor Murphy, Karina Logue, Chris Angerdina, Judd Lormand, Max Lloyd-Jones, Sharisse Baker-Bernard, Tim Hunter, Mike Mayhall, Sophina Brown, Lenore Banks, Christopher Heskey, Santiago Segura, Austin Highsmith, Anthony Ruivivar, Chelsea Bruland, Alec Rayme, Garrett Kruithof, Carol Sutton, Rachel Varela, Hunter Burke, John L. Armijo, Alexander Calvert, Zena Grey, Stevie Lynn Jones, Derek Roberts, Carlos Antonio, Sosie Bacon, Anthony Michael Frederick, Abbie Gayle, Lindsay Musil, Santiago Segura, Sylvia Grace Crim, Alex Esola
  • NinadeL

10/23 Příjemná nostalgie. Děcka z MTV pochopila fenomén starší než oni sami a rozhodli se do toho jít na pokračování. Samozřejmě, že spíš ve stylu Vřískotu 4, ale když už mi tu chybí Gale, proč si neužít alespoň tu teen paranoiu a obligátní zápletky "každý spí s každým", "blondýna spí s učitelem", "podcasterka a baristka táhnou za jeden provaz" okořeněné o "mami, ty jsi na střední škole přežila masakr" nebo "moji kamarádu včera zabili". Je to takové milé. A dokonce ani každý díl není nová mrtvola, takže se přežívající teen mají šanci někam charakterově i posunout. S blížícím se finále se začala propojovat i přítomnost s minulostí, začalo to mít příjemný spád, lepší zvraty, nápady i trochu erotiky. Samotné finále celkem výrazně překvapilo a celkově zaujalo. Čili ano, těším se na 2. sérii. RIP Wes Craven. 2.1(17.7.2015)

Na papíře to znělo jako blbej nápad a ještě k tomu od MTV, ale...Po první sérii slabší 4 hvězdy, hlavně za snahu. Má to své silné i slabé momenty, slušné tempo, odkazy a pomrkávání relativně fungujou, ale filmům se v tomhle samozřejmě nevyrovná. Není důvod, proč by měl seriál inspirující se filmu starým dvacet let fungovat ve všech směrech stejně. Ústřední příběh funguje, rozuzlení je jen polovičaté s návnadou na druhou sérii, což je víc, než v pořádku a 10 dílů je akorát na to, aby si to udrželo tempo. Jediné, co zamrzí je přehrávání některých postav, ze kterých se pak občas stávají karikatury šustící papírem a trošku moc MTV feeling. (1. série)(4.9.2015)

• Hrabka

Ty oslavný komenty... No potěš koště... Série dokoukaná asi jen díky tomu, že to má jen 10 dílů a že mě fakt zajímalo, kdo je tím pod maskou. Jinak to je hodně solidní chujovina. Nehorázně blbé příběhově. To provázání minulých a současných událostí je fakt dost stupidní. Herecké výkony až na výjimky dost hrozné a chce se mi říct až otravné. Některé mordy byly fajn, občas mě mile překvapilo to, že to nebylo žádný pianko. Willa pěkná. Ale to je asi tak vše, co jde pochválit. Ty rádoby vtipný momenty, který mají jakoby zparodovat slashery, se podle mě moc nepovedly. To už radši natočte normální parodii alá Scary Movie 1 či Tucker a Dale a ne takovýto blábol. No a poslední díl a to velké rozuzlení tomu nasadilo korunu. Bože, bože. 45%(8.9.2015)

Bál jsem se toho víc. Filmovou sérii mam hodně rád ale tohle značce nedělá ostudu. Uvidíme jak se to bude vyvíjet dál ale zatím celkem spokojenost. Čekal jsem to horší. Mnohem horší. Dobře že se nedrží linie filmů. I když ústřední trojka chybí ale nový hrdinové skýtají mnoho nových možností. Nová maska nevypadá tak děsně jak se na prvních fotkách zdálo. A právě ona seriálová podoba dává možnost více se věnovat příběhu a dočkáme se řady zvratů. Jsem zvědavej jak se vydaří 2. série a jak bude příběh nadále pokračovat. Po 1. řadě nečekaná spokojenost. Edit: Po 2. sérii spokojenost zůstává a s nadějí vyhlížím 3. řadu.(3.7.2015)

• milka

Pilot: Přesně tak teenagerské a jednoduché, jak jsem čekal. Je sice hezké, že se tvůrci snaží jet téměř přes kopírak a nepřijdeme samozřejmě i o nesmělého geeka, jenž si bere na paškál klišé a pravidla žánru. Jenže když dva dělají totéž, není to totéž, a místo zábavného kousku tak dostáváme jen nudnou vykradačku s nezajímavými modely a modelkami z Bravíčka, která nenabízí nic moc jiného. A já nevím, proč bych měl na tuto rutinní vyvražďovačku vůbec koukat. I když úznávám, že hlavní zápletka má do budoucna celkem potenciál. 50%(10.7.2015)

• - Stejně jako se filmoví tvůrci Vřískotu (1996) inspirovali případem takzvaného Gainesvillského rozparovače, nechali se i tvůrci seriálu inspirovat případem Sheilie Eddy a Rachel Shoaf. (henrycruel)

• - Spoiler: Jednu z hlavních rolí, nejspíše Emmy, nabídli Belle Thorne. Ta ji odmítla, ale poprosila tvůrce, zda by nemohla dostat roli vedlejší postavy, která zemře. Obsadili ji tedy role Niny a Bella Thorne se dočkala své první smrti na obrazovkách. (hansel97)

• - V 7. dílu 1. série "In the Trenches" má Noah (John Karna) na sobě tričko s potiskem Free Audrey. Tričko je velice podobné s potiskem Free Savchenko. Jednalo se o tričko na podporu a osvobození Savchenkové, ukrajinské letkyně zajaté během války na Ukrajině, kdy kauza Savchenková ve světě před odvysíláním epizody eskalovala. (Sweepy)