P3rcy

Jednoduché, trochu předvídatelné, laciné ... A taky děsivé, možná až znepokojující. James Wan Vás dost možná v tomto filmu vyvede z rovnováhy jen boucháním dveřmi a zastavováním hodin a vše bez jediné prolité kapky krve. Takhle si představuji kvalitní horor. ()

Petrkraus27

Jestliže, horor má být děsivý, tak tohle úplně nevyšlo. Občas nějaký ten Jump Scare, který vyděsí, ale to je tak nějak všechno. A nebo hluchý dcery, který neslyší bouchání a řvaní přes celý dům, ale slyší šepot. 60% ()

mistr97

V zajetí démonů je opravdu povedený horor. Tajemná atmosféra podpořená tím, že je děj založen na skutečných událostech, je zdrojem napětí téměř po celý film a není ani třeba moc „lekaček“, aby udržoval diváka ve strachu, co přijde. Oproti mnoha jiným hororům mi tento přijde vyspělejší, ať už se jedná o herce, režii, výpravu i příběh. 90 % ()

RodUsher

Takhle se má točit moderní horor. Nejhrůznější kinozážitek mého života, a ani po letech to nic neztratilo nic ze své působivosti. Nemá smysl psát víc, na tomto filmu není nic špatně. ()

janececek

Při první projekci mně kornatěly tepny, způsob, jakým dokáže Wan vybudovat hustou atmosféru, nemá obdoby. Zasloužených 82% ()

Ospalek

Nevím jestli The Conjuring zařadit rovnou k áčkovým hororům, ale kdybych ho zařadil k béčkovým určitě by to byl nejlepší béčkový horor, který jsem kdy viděl. ()

jumptheshark

Tak jsem konečně našel odvahu a pustil si Conjuring. A musím spojeně konstatovat, že kdybych na to koukal někde sám v pustině, asi bych se podělal strachy... Celý film je postavený na tísnivé atmosféře a lekačkách. Vera Farmiga jako Bohem osvícená jasnovidka je skvělá a její partner působí jako profík, který ví, co dělá. Naopak démony sužovaná rodina mi příliš sympatická nebyla a kdyby se jim něco stalo, asi by mi to bylo jedno. Škoda jen, že ke konci se film trochu zvrhne ve Vymítače ďábla, ta duchařská linie mě bavila víc... Ale i tak je to suverénně nejstrašidelnější film, co jsem za hodně dlouhou dobu viděl. ()

artlover

Som síce klasik, ktorý má rád nasťahovanie rodiny do strašidelného domu, ale aj v takto nalinkovaných príbehoch sa dá byť originálnejší (aj ak sa vraj opierame o skutočný príbeh). Nie je to zlé, nie je to dychberúce. Ak by som dala viac ako 3*, bolo by to nasilu. ()

Akatinka

James Wan jako režisér + horor = úspěch. On je skutečný mistr hororu. Děj logický, fantasticky graduje, správně děsí, super zvuk i hudba, úžasné obsazení! ()

Coody

Konečně horor, který mě po 30ti letech všech možných lekaček,příjemně překvapil. Dobře jsem měl mráz a husinu. Takže zde to funguje. Za mne z kategorie hororů 90% ()

Bratyslavcan

Tak po tomto už nebudem spať s odokrytými nohami /: Super napínavá, strašidelná a ku záveru aj akčná vec. Celú dobu sa držalo v tempe bez hluchých scén, občas to dalo vydýchnuť a dopomáhala tomu aj perfektná kamera. Mráz po chrbte behal šialene. Príbeh bol tiež super. Čo mi vadilo boli podľa mňa celkom nezmyselne vsadené scény s Annabelle, ktorá tam bola len kvôli popularite. Do deja nič okrem creepy úsmevu nedala. Patrick Wilson a Vera Farmiga, v rolách Warrenovcov pôsobili autenticky. James Wan znova dokázal, že je kráľ hororov. Podľa mňa v tomto nemá konkurenciu. ()

MichalZL

Ja mám horory vážne rád, zvyknem si užiť aj tie horšie, ale táto moderná klasika ma jednoducho... no serie. Nudný príbeh je pri hororoch vpohode, ale tu som za necelé dve hodiny nenarazil na jedinú novú myšlienku, nápad, nič čo by zaujalo a to už je problém. No a ospevovaná atmosféra?  Človek sa dve minúty bojí, že na postavu niečo vyskočí a zvrieskne, následne sa zľakne, pretože na postavu niečo vyskočí a zvrieskne. Atmosférické boli videá vo filme Sinister, tie ma nechali pod absolútnym psychickým terorom. Nechať divákov celý film čakať na najbližší jumpscare je lenivé a povrchné, taký typ strachu bez ničoho naviac mi nestačí. No a na záver by som ešte dodal, že vysvetliť hlavného záporáka minútovou expozíciou v úvode filmu je (prekvapivo) zlý nápad, strach z neznámeho je (opäť prekvapivo) celkom super vec. ()

Sheelle

Když jsem se přenesla přes český překlad názvu a rozhodla jsem se horor shlédnout, tak jsem si celkem nadávala, že jsem to neudělala již dříve. Za mě špičkový horor, žádná tupá krvavá řežba, ale horor s nápadem, příběhem, sympatickými hlavními hrdiny, atmosférou, prostě nic co bych mohla vytknout. ()

caroll.w

Jedna z nejlepších duchařin. Díky tomu, že je inspirovaný skutečností má ještě větší kouzlo. Dvojice hlavních hrdinů společně skvěle funguje. Ráda se k tomuhle filmu i celé sérii vracím. ()

Foltest

V zajetí démonů je klasická, a z celé franšízy zřejmě nejpovedenější duchařina, která rozhodně nenechá žádného diváka v klidu. Těžištěm snímku není příběh a ani na si to nehraje, těžištěm je totiž pečlivě budované prostředí strachu a také precizně vytvořené a připravené lekačky. Diváka zároveň zajímá, jak to celé dopadne, a přestože se nějaká hlubší pointa neobjeví, ke škodě to není, film totiž funguje jako těžká hororová žánrovka. V zajetí démonů je snímek, který stojí za zhlédnutí každému, kdo se chce aspoň chvíli bát nebo hledá pohodový, nenáročný snímek na zhlédnutí s přáteli v nočních hodinách. ()

AtemuLukas

Na tento film jsem slyšel opravdu velkou chválu. No a tak jsem se rozhodl na něj podívat. A zjistil jsem tak, že asi nejsem zas tak velký nadšenec do hororů, protože moje nadšení filmu nebylo nikterak velké. Hlavní představitelé  vymítačů mi sice do role sedli a vlastně díky tomu jsem film dokoukal. Film má na můj vkus dost pomalý začátek, ale na druhou stranu díky tomu buduje dost dobrou atmosféru, takže divák dychtivě čeká, co z toho bude. Líbilo Eso mi, že horor byl založený spíše na budování atmosféry s občasnou lekačkou, než na krveprolití.  Co mi však občas vadilo, že byly místa ve filmu, kde jsem se opravdu nudil, protože to bylo v tu chvíli dost natahované. Občas máte i scénu, kde čekáte nějakou lekačku a přitom se jen malinko ukáže trochu toho děsu, takže se neleknete. To mi přišlo přímo geniální, protože jste tak opravdu nevěděli, kde se leknete.  No co dodat závěrem. Snad jen to, že se jedná o opravdu povedený horor, který je ale dosti přeceněný. Moje hodnocení by bylo tak 65%. ()

HBO Max se mění

HBO Max se mění