Sinister

Ellison, autor detektivních románů, objeví na půdě svého domu staré filmové pásy, související se záhadnými vraždami, jež se tu kdysi staly. Pátráním po vrahovi však zkříží cestu celé své rodiny s neznámou nadpřirozenou bytostí a uvrhne ji tak do obrovského nebezpečí. (oficiální text distributora)

Tereza11

Nechápu tady všechny ty komentáře...buď jsem už tak otupělá,nebo neumím ve svém věku rozpoznat dobrý horor😀 Lekla jsem se dvakrát,když pominu detail,ze hlavně díky hudbě...náznak pocitu připosranosti se bohuzel nedostavil ani zdaleka...skrumáž letmých skřeků,pocitů a patně I ùdajných proseb o smrt ,mi spíše než jako děsivý, přišel místy,jak vytažený z tuctového pornofilmu😀😀 konec mě vcelku mile překvapil,na rozdil od zbytku... ()

JasiraEk

Další snímek, od kterého jsem měla poměrně vysoká očekávání. Příběh není špatný, místy snad i děsivý, ale postupně se to jaksi ztrácí a v závěru přijde zklamání. ()

70s80s90s

Dlho som zahalal pozriet si tento horror. Mam radsej starsie veci..dvd som mal 4 roky v policke az do dnesneho dna kedy som zhasol svetla a dal disk do prehravaca. Velka pecka plna lakaciek a super hereckych vykonov..a samozrejme Youngovej hudby, ktora obsahuje mnozstvo vyefektovanych nahravok. ()

Mirek.Soukup

Filmů, s tématem, domu je natočeno mnoho a ač jsem snad v půlce hororu tušil, že za vraždami stojí děti, tak to byl napínavý a dechberoucí snímek, který je úplně jiný než ostatní. Temná atmosféra, skvělá hudba a především "krásné "děti, to jsou přednosti tohoto hororu. Závěrem jen to, že jsem v určitých scénách litoval, že nemám plínku, protože jsem několikrát opravdu pořádně lekl! ()

MaleRipley

Tento Derricksonovo kousek musí zatočit i se sebezkušenějším hororovým fandou. "Nádherně" vykreslené zlo v té nejčistší formě, které bez jakéhokoliv slitování velmi surově masakruje rodiny napříč generacemi. Některé nahrávky vražd jsou tak autentické a silné, že mně donutily uprostřed noci při sledování film pozastavit a rozsvítit světlo v mém pokoji. Prostě a jednoduše jsem tehdy rozhodně takovou podívanou nečekal, když jsem viděl že je film hodnocený slaběji než v Zajetí démonů, které mě rozhodně zas až tak neohromilo. O to větší šok se mi pak dostavil. Znova musím doporučit, dopřát si tuto projekci uprostřed noci za tmy, ideálně v osamělé místnosti. Pak poznáte, že Sinister je pravý horor, ne klasické brainwashingy, zakládající si jen na ohraných a několikrát viděných jump scares. Zatím nejlepší horor tohoto desetiletí, dodnes se mi moc nechce k němu vracet. ()

MixlevPixle

Podle hodnocení jsem čekala, že večer strávím ve společnsti drkotání zubů a komplet rozsvíceného bytu, ale Sinister celkem zklamal. Metalový bubák vlastně jen hraje druhé housle a celé je to o tom, že tatík si rád potmě pouští staré filmy...Nebála jsem se ani trochu, bohužel. Akorát to sekání trávy už asi nebude jako dřív :-) ()

EternalS

Fujtajbl, strašlivá prasárna! Brilantně znepokojivé až nechutné. Není to horor s klasickými 150dB lekačkami ani hektolitry krve. Panuje zde skličující, neustále houstnoucí a ke konci děsivá až niterně nepříjemná atmosféra. Po zhlédnutí filmu se mě zmocnil vskutku deprimující pocit z toho, že jsem byl právě svědkem něčeho opravdu hnusného, nelidského, zvěrského. Nakonec se mi teda podařilo nějakým záhadným způsobem usnout, ale druhý den ve mně ten samý skličující pocit neustále malinko přetrvával. Fakt hnusný horor. Takže jsem vlastně navýsost spokojený, horory miluju a na tenhle jen tak dlouho nezapomenu. Vřele doporučuju všem fanouškům žánru - sledovat samozřejmě v noci a sám/sama. Už teď se bojím druhé promítačky, jestli se k ní vůbec někdy odhodlám. ()

AdminkaDF

Jeden z těch lepších duchařských hororů, který se skutečně povedl. Neskutečně deprimující hudba, frustrující atmosféra, temné prostředí a záběry, při kterých jde mráz po zádech. Není to žádná extra lekačka. Film využívá potenciál, opírá se především o hlavní zdroj, což je PŘÍBĚH, který je svým způsobem originálně dobarvený detaily, na kterých v těchto stereotypních tématech hodně záleží. ()

Priaxxa

"Hororu" Sinister jsem odolávala dlouho, fakt dlouho. A po shlédnutí jsem vlastně trochu znechucená, trochu zmatená, trochu zklamaná a taky trochu vystrašená (ale to spíš z pocitu, že by mě někdo fakt šmíroval kamerou a pak mě zabil) :-). V první řadě chci vypíchnout brutální hudbu, podkreslující home videa, ze které se mi dělalo fyzicky špatně - což hodně přispělo k celkovému zážitku. Vlastně celá audio složka filmu se mi fakt hodně líbila. Co se týče příběhu... Tak nevím. Pasáže s přehráváním home videí mi po čase připadaly hrozně jednotvárné, a to, co nejdřív působilo jako super motiv, mě vlastně hrozně sr... štvalo :-). Celá věc se strašidlem mi prostě přišla tak nějak nedotažená, urychlená a zanechala ve mně spíš pocit, že příběh měl začínat chvíli před tím, než de facto skončil :-). Dávám tři (lepší) hvězdy, hlavně za dobře vyschízovaného Ethana Hawkeho. ()

Jirkacek

Snímek Sinister 1 jsem si koupil na Blu-ray disku v balíčku za výhodnou cenu spolu s dalšími filmy a byl jsem docela spokojený, když jsem zjistil, že v něm hraje Ethan Hawke. Tohoto herce sice nemám úplně v oblibě, ale kupodivu se mi filmy ve kterých se objevil většinou hodně líbily a dokonce jsem si jich pár koupil v modré krabičce. Pravda, všude se najdou výjimky a tak jsem byl zvědav, jestli se mi Sinister neboli Zlověstný bude líbit. A moje naděje byly bezezbytku splněny a já konečně viděl opět fakt dobrý horor, který se mi líbil. V podstatě je to zázrak, protože horory jsem neměl nikdy rád a nijak jsem je nevyhledával. Nebylo to snad kvůli tomu, že bych se snad při jejich sledování bál, ale většinou mne nebavily, měly ubohý a snadno předvídatelný děj a ty s hektolitry krve mi dokonce připadaly odporné až nechutné. Nejzajímavější mi z tohoto žánru připadaly hlavně ty duchařské, pracující s atmosférou místa, nečekanými lekačkami a napětím, které by se dalo krájet. Tyhle faktory jsem očekával také od Sinisteru a po 110 minutách skoro nepřetržitého strachu jsem byl velice spokojen. Vše začalo tím, že se spisovatel Ellison Oswalt (Ethan Hawke) nastěhoval s manželkou Tracy (Juliet Rylance) a se dvěma dětmi Trevorem (Michael Hall D'Addario) a Ashley (Clare Foley) do venkovského domu, u něhož byla předtím oběšena čtyřčlenná rodina a jejich nejmladší dcera Stephanie (Victoria Leigh) byla od té doby nezvěstná. Ellison totiž vyhledával místa těchto neobjasněných zločinů, nastěhoval se do jejich blízkosti, čerpal o vraždách informace a poté o tom sepsal knihu. Před 10 lety takovým způsobem napsal bestseller na motivy neobjasněné vraždy a toužil svůj jediný úspěch zopakovat. Záhy po nastěhování na půdě objevil promítačku s amatérskými filmy, odhalujícími zrůdné zločiny a dychtivě jeden po druhém sledoval na 8 mm páskách. Domníval se, že se dostal na stopu úžasného odhalení dokonce několika tajemných vražd, při kterých vždy zahynula celá rodina až na jednoho člena, který vždy zmizel neznámo kam. Postupně jej sledování filmů a řešení zločinů ,které se staly různými způsoby v letech 1966 až 2000 pohltily a věnoval jim svůj veškerý čas. Požádal o pomoc místní policii, mezi nimiž mel jednoho obdivovatele strážníka (James Ransone) a také jednoho, který spisovatele neměl rád, šerifa (Fred Dalton Thompson). S pomocí strážníka tak získal o starých vraždách pár zajímavých informací, které mi připadaly naprosto děsivé, stejně jako atmosféra v domě. V něm se totiž po nocích, kdy se příběh hlavně odehrával, začaly ozývat podivné zvuky a postupně s tím, jak přicházel Ellison věcem na kloub, zlo se stále více ztělesňovalo víc a víc. Celá spisovatelova rodina se tak stala dalšími figurkami v krvavé hře dávného babylónského boha, požírače dětí Bughuula (Nicholas King) a já byl zvědav, jak to celé dopadlo. Naivně jsem si myslel, že když Ellison se svou rodinou odjel do jejich předchozího domova, zlo ztratí svou moc, vše ale teprve směřovalo do děsivého finále. Komorní horor žánrového specialisty, scenáristy a režiséra Scotta Derricksona s názvem Sinister (česky Zlověstný) tedy přinesl plíživě narůstající strašidelnou atmosféru a já se opravdu spolehlivě bál. Jediné co mi na filmu z roku 2012 vadilo, byly noční záběry v domě, kdy jsem na obrazovce neviděl takřka nic než tmu a tak jsem kolikrát neviděl, čeho se Ellison bál, takže jsem jeho pocity nesdílel. Ale i tak jsem byl velice spokojen a své investice do modré krabičky tak rozhodně nelituji. Suma sumárum, horor Sinister ode mne získal čtyři zlověstně hvězdičky ****. () (méně) (více)

Foltest

Páni, už dlouho se mi nestalo, abych se při nějakém filmu tak bál. Sinister je skvěle zfilmován s perfektně vybudovanou atmosférou, kdy si divák nemůže být jistý absolutně ničím. Děj sice není nic světoborného, ale nosnou pointu to má, děsivé to je, tak co. Napříště se už budu dívat jedině za světla. ()

Bara.Juricko

Vážně ? Nejlepší horor? Popravdě jsem čekala o dost víc. Je to zcela průměrný horor, kde se párkrát leknete a toť vše. Ale nejvíce mi vadí ,že se tam objevují prvky průměrných amerických hororů jako například ,že běží uprostřed noci na půdu a samozřejmě se za ním zavřou dveře. Jediná světla věc je Ethan Hawke. Silný průměr 3* ()

HAMLOCK

Sinister na první pohled působí jako další pokus o navázaní na úspěch snímků Paranormal activity ,atd. K mému milému překvapení se jedná o celkově jiný projekt ,jen s podobnou základní pointou. Hororové prvky sinistru sazí na nepříjemnost záběru a nepoužívá k tomu používá nepříjemný mrazivý pocit díky kterému se za mně jedná o jeden z nejstrašidelnějších filmů co jsem kdy viděl ,přičemž lekačky jsou na druhém místě. Vše je dávkován pomalu krok za krokem ,přičemž vše vede do finále ,které je třešničkou na dortu tomu všemu. Snímek sice moc originality nepobral čemuž ani nepomáhá přítomnost klasických hororových klišé. 7/10 ()

Dalajlada

Velice slušný horror. Atmosféra je naprosto skvělá, zvrat, rozuzlení a závěr naprosto perfektní. Hudba byla velice znepokojující. Ona vlastně ta netradičně udělá zvuková kulisa byla jedním z hlavních strůjců skvělé atmosféry. Škoda jen, že film zůstal u straých klišé. Bez nich by to byla pecka. ()

HombreT odpad!

Nechutná uspávanka ktorá sa dokonca ani nesnaží o budovanie atmosféry, ako aspoň niektoré blbosti tohto žánru. To už aj Paranormal bol lepší, lebo bol krátky. Hnus. Nechápem, ako môžete tieto ohrané sračky s 'napätím' sledovať, a nie to ešte ich vychváliť. ()

r6AndrEw

Nevim, mě to nějak neutáhlo. Jako jo, dokoukal jsem to. Jako jo, bál jsem se. Jako jo, několikrát jsem se i opravdu lekl. A jako jo, půjdu teď spát s kudlou pod polštářem. Jenže ona byla opravdu nejlepší, jak zde mnozí píší, hudební stránka filmu. Zbytek byl takový..normální. ()

Neuker

Absolutně nesnáším filmy co mají větší množství "jump scares", tohle je tak napůl, je to poměrně atmosférické, ale stále to spoléhá na větší množství levných, hloupých "jumpů". Za, mě lepší průměr. ()

Asgard

Film se táhne, jak opilec z hospody. Žádný zásadní zvrat se nekoná a ačkoliv je film "nepříjemné" sledovat, nepřináší nic, co by ho dělalo zajímavým. ()

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení