Kurz sebeovládání

• USA Anger Management (více)
USA, (2012–2014), 35 h (Minutáž: 21 min)

Tvůrci:

Bruce Helford

Hudba:

Raney Shockne

Charlie Sheen, Shawnee Smith, Noureen DeWulf, Michael Arden, Derek Richardson, Barry Corbin, Selma Blair, Daniela Bobadilla, Laura Bell Bundy (více)

Série(2) / Epizody(100)

Baseballová kariéra Charlieho Sheena byla předčasně ukončena, když si v záchvatu vzteku zlomil o nohu baseballovou pálku a přivodil si tím nevyléčitelné zranění. Své zkušenosti se zvládáním vzteku se snaží uplatnit jako terapeut na kurzu sebeovládání. Občas ho ale jeho klienti, spolu s exmanželkou a dospívající dcerou, přivádějí k šílenství… (TV Prima)

PanPaniscus

Hodnocení po devíti dílech ... zatím jsem spokojen s lehce stoupající kvalitou dílů i pomalým rozšiřováním charakterů vedlejších postav ... není to asi žádný odvaz, který dostane každého od prvního dílu a celkově není seriál zrovna hláškující ... jenže to mi nikdy nepřišlo ani na TAHM, celé to stálo na osobnosti Charlieho a k tomu se občas někdo přidal ... když přestane působit prostředí seriálu tak lacině už od úvodní znělky (dá se tomu říkat znělka?), hravě asi předběhne TAHM (1.-8. série, z 9. jsem viděl dva díly, nechápu, že dokázali odvysílat celou sérii)... ()

Milda003

Charlieho návrat k situační komedii jsem si představoval teda trošku jináč - udajně to měla být mega pecka, ovšem po shlédnutí 5ti dílů, přemýšlím, jestli se mam vůbec na šestý dívat. Rozjezd je vždy těžký, nezbývá nic než doufat, že se to rozjede - o čemž zatím bohužel pochybuji a více jak jednu hvězdičku zatím nemohu dát... ()

Fullty

Nechci to srovnávat s Two Half and Men jelikož mám velké předsudky , ale rozhodně charlie pořád baví a jestli to nepřežene , tak bude bavit dále. 3,5 hvězdy ()

Expertt

Charlieho Sheena jsem měl vždycky jako herce rád, ještě i před jeho asi největším hereckým úspěchem TAHM a příliš jsem ho neodsuzoval za jeho osobní život, ale je fakt, že už se to asi na něm začíná trochu podepisovat. Po deseti letech v nějvyšších kruzích dokázalo skolit už kdekoho. Tento seriál mi zkrátka moc nesedí..a ačkoli se od TAHM až tak příliš neliší, tak to jsou dva diametrálně rozdílně světy. ()

Kukolar

Pre fanúšikov Charlieho, chápem návrat kráľa. Pre mňa jeden z rady obyčajných, suchých seriálov s veľmi sileným pokusom o vtip. ()

Azrail

Takže, po zhlédnutí poloviny první řady už jsem neodolal a musím komentovat. Charlie je opravdu zpět ve skvělé formě. Nápad s terapeutem, který sám občas neovládne svůj vztek je neokoukaný a Charliemu se ho podařilo zrealizovat výtečně. Mám obrovskou radost, že můžu zase sledovat, jak Charlie využívá svůj talent od boha místo toho aby se neustále ničil. Hodně se mi v seriálu líbí i Selma Blair. Dva a půl chlapa je v mích očích pořád o chloupek lepší, ale i tak se mi seriál zatím opravdu moc líbí. 4 hvězdičky. ()

Scraffy

Charlie Sheen je späť! Absolútna komédia na ktorú zo začiatku musíte prísť na chuť, ale po čase si na ňu zvyknete. Škoda, že to je také krátke... ()

Worry77

How much blow can Charlie Sheen do? Enough to kill Two and a half Men. Charlieho comeback po drogových eskapádách už není tak snadno zapamatovatelný, jako jeho předchozí role, v níž hrál ve své podstatě sám sebe. Paradoxně se v tomhle seriálu jeho postava změnila jenom minimálně - nese stejné jméno, má často sex, má na chlup stejný výstup a mimiku a mohl bych jmenovat dál (ne, že by se nějaké odlišnosti nenašly). Zbytek postav je prostě jenom ucházející, neurazí ani nenadchnou, často jsou spíš otravný. Během první série, kterou jsem během víkendu sjel, jsem se zasmál maximálně pětkrát, tudíž není zrovna těžké usoudit, že skvělým humorem to zrovna nečiší. Sheen tu má stále ale spoustu charisma a už jenom díky tomu se na to minimálně dá dívat. Spíš než jako něco, co si pustím, abych se zasmál to vidím jako feel good sitcom na večer, co si pustím, když zrovna v televizi nic jinýho neběží. Tudíž je to fajn, ale žádná sláva se nekoná. (50%) ()

RobbieM@N

Anger management je až moc instantní, a to už při počátečních epizodách, tenhle nešvar většinou seriál exhibituje až v pokračujících sezonách. Tvůrci se ani nesnaží logicky propojit to, co se děje na obrazovce a scény podřizují jenom k doručení žádaného gagu. V Dva a Půl Chlapa tohle nebylo viditelné, stále tam byla snaha o uvěřitelnost a hlavně o splynutí s hlavními postavami, tady ani nemá divák šanci se nějak skutečně ztotožnit s hlavní postavou. Charlie Sheen pořád ale ukazuje, že dokáže utáhnout i takovouhle břečku, ikdyž postava psychologa mu taknějak sebrala to neustálé "kurvení se" a to mne opravdu mrzí. ()

Mire

S hodnotením som dlho otáľal ale prehrávajúc si úseky z epizód tohoto seriálu nemôžem hodnotiť inak. Tá hviezdička je podobne ako pri Go On len z akejsi slušnosti, keďže sa nájdu aj dozaista lepšie, ale samozrejme aj horšie veci. Hneď vysvetlím prečo: Anger Management je totiž úplne suchý, nudný, nezáživný, nevtipný ale hlavne nezaujimavý seriál, alebo ak chcete pejoratívne - "sračka". Ak mal byť toto veľký comeback Charlieho Sheena, tak to sa radšej doň nemal vôbec púšťať. Toto je totiž horúcou ihlou šitý a na kolene zbúchaný seriál so slabým scenárom a minimom zaujimavých a vtipných momentov, čo je pre situačnú komédiu fatálny nedostatok. Charlie Sheen tu hraje opäť Charlieho, tentoraz akéhosi Goodsona, ktorý je oproti tomu Harperovi len slabým odvarom. Už len po tejto stránke v porovnaní s Dva a pol chlapom AM zaostáva na kilometre. Ďalej sú tu vedľajšie postavy - v DaPCH fungovali výborne, v AM nie. Najviac mi lezie na nervy Noureen DeWulf, ale nezaostáva za ňou ani ten starý. Fakt príšerné postavy. Všetky scény kde sa zišli pokope v Charlieho dome na tých terapiách boli totálnym trapasom kde som neobjavil takmer jediný moment kde mi aspoň mihlo kútikmi, zatiaľ čo pri DaPCH sa ich našlo v miere vrchovatej. A k tomu prehrávaniu úsekov z epizód: zatiaľ čo si púšťam DaPCH, neviem sa od toho odtrhnúť, keď si púšťam Anger Management, tak len pretáčam a pretáčam dopredu márne hľadajúc nejakú vtipnú scénu. Jediná postava ktorá ma aspoň trochu oslovila bola asi Charlieho dcéra v štvrtom dieli. Naozaj krútim hlavou nad štyri či päťhviezdičkovými hodnoteniami niektorých užívateľov. Deviata sezóna DaPCH a prvá s Ashtonom nebola nejakým zázrakom, ale vtipných momentov a častí tam bolo neporovnateľne viac ako tu. Takže nech si akokoľvek Sheen vybavil účty s jeho bývalým scenáristom v prvých sekundách serilálu, Lorre aj tak nakopal prdel celej tejto suchej maškaráde. Druhú sezónu už pravdepodobne sledovať nebudem, lebo nebudem strácať čas a tiež miesto na HDD na niečo čo nemá budúcnosť. Myslím si že tých 90 objednaných častí sa nenatočí, lebo je to prislabé, veď si len pozrite sledovanosť na Wikipédii. Úbohé. Želal by som si aby Charlieho herecký epitaf vyzeral inak ako toto, ale bohužiaľ :( ()

rottenpolo

Čím viac dielov som pozrel tým to bolo lepšie a lepšie, najlepšie bolo asi ako to celé začalo s tými údermi do tej bábky :D Príjemnou zmenou je, že Charlie tu už nechlastá :D Ostatné hlavné postavy sú fajn, známe z filmov Saw, Hellboy. Doplnené: V druhej sérii sa už postavy viac ustálili a aj celý seriál nadobudol určitú tvár, ktorú by som povedal, že v začiatkoch ešte nemal. Obľúbil som si to a Charlie miestami znova chlastá a tak je to fajn (som si na.ral do huby) :D ()

rob_troy

Celkově to klade dojem, že Charlie SHeen dostal takovou roli, která by ukázala, že se dokáže polepšit, ale taky může jít o pomstichtivou roli za to, že dostal padáka (jak naznačuje úplně první scénka). Těžko nad tím diskutovat. Seriál se mi zdá dobrý, spousta dobrejch nápadů, celkově dost zmodernizovaný a neurážlivý. Charlie je Charlie jako vždycky a doufám, že dostane zase někdy roli, kterou by ani nemusel předstírat z jiný kůže (Dva a půl chlapa). ()

kolik27

Výborná návaznost dost podobné role oproti Dva a půl chlapa, kde Charlie dokazuje svůj herecký talent pro tento žánr. ()

oasismanik

Rozhodne nejde o žiadnu náhradu Dva a pol chlapa, je to o niečom úplne inom a zdá sa, že Charlie tu hrá dokonca triezvy a čistý a to je ten problém. Slušný priemer, ale po druhej sérii sa asi vyseriem na to. ()