Strážci Galaxie

• USA Guardians of the Galaxy (více)
USA / Velká Británie, 2014, 116 min

Režie:

James Gunn

Předloha:

Dan Abnett (komiks), Andy Lanning (komiks)

Kamera:

Ben Davis

Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Vin Diesel, Bradley Cooper, Lee Pace, Michael Rooker, Karen Gillan, Djimon Hounsou, John C. Reilly, Glenn Close (více)

V tomto akcí nabitém, výpravném vesmírném dobrodružství se odvážný dobrodruh Peter Quill stává středem zájmu nájemných zabijáků poté, co Ronanovi, mocnému padouchovi s plány ohrožující celý vesmír, ukradne tajemnou kouli. Aby neúnavnému Ronanovi unikl, je Quill nucen spojit své síly se čtveřicí pozoruhodných hrdinů – Rocketem, po zuby ozbrojeným mývalem, Grootem, humanoidem, který připomíná strom, vražednou a tajemnou Gamorou a pomstychtivým Draxem Ničitelem. Když ale Quill objeví skutečnou moc koule a hrozbu, která se v ní ukrývá a ohrožuje celý vesmír, musí udělat vše pro to, aby nesourodá skupina táhla za jeden provaz a v posledním zoufalém souboji se pokusila zachránit osud celé galaxie. (Falcon)

PowPow

Sem tam povedený vtípek, ale jinak tovární, ničím nevyčnívající marvelovka - zápletka stejná jako v dalších 4928638 filmech, další várka nových "originálních" hrdinů a předvídatelnost. To sice vyvažují úžasné triky a akční scény, ale vzhledem k tomu, že podobné jsou ve všech marvelovkách, nechápu, co na tomhle všichni tak žerou. Možná jsem měl příliš vysoká očekávání. ()

Rangifer

Jako co to je? To je ten film ze kterého jsou všichni paf? Nevím jak vy, ale tomuto humoru na mé domovské planetě nějak nerozumíme. Z čeho jste všichni tak ohromeni? Z mluvícího mývala, který má naprosto trapné hlášky, které nejsou vůbec vtipné, nebo z jeho rostlinného kamaráda, který má velmi omezenou slovní zásobu? Z tohoto snímku budou ohromeni spíše třicetiletí nerdovští panicové, nebo dečka, které mají vymyté mozky Marvelovskými slátaninami o všelijakých Spidermanech, Antmanach, a jiných manech. Tu jednu hvězdičku si film zaslouží jen za dobré počítačové efekty a za Chrise Pratta, kterému ta role docela sedne, jinak nic. ()

BigJohn02

Skvělá zábava se stále nasraným Rocketem. Vin Diesel ve své životní roli - konečně se našel a může dokonale využít své herectví. ()

Idear

Namyšlený, leč odvážný Peter Quill, ozbrojený a navztekaný mýval Rocket, jednoduše hodný strom Groot ... tuhle trojku snad ani nelze nemít v lásce. Pokud k tomu přidám další postavy jako je zelená Gamora a maniaka ničitele Draxe, tak mi vychází skvěle doplněná skupina bláznů, kteří mě neskutečně baví. Ba co víc, baví mě zde i záporáci ; ) ()

teekanee

Jednoznačně jeden z nejlepších Marvelů, který krásně představuje Thanose, ale zároveň funguje naprosto skvěle jako samostatná film. Film je nejen skvěle natočenej, ale zároveň ohromně vtipnej a napěchovanej výbornýma pro mojí generaci už retro songama. Film jsem viděl nejmíň desekrát a ještě párkrát uvidím 88% ()

MrSAP

Všechno už tu bylo. Všechno už jsme viděli. Akční hrdinové ve vesmíru. Mluvící zvířata. 50 tisíc různých mimozemských ras. Milostné intergalaktické mezidruhové jiskření. Prostě patos… jenže tenhle je namíchanej zatraceně dobře. Vždyť já to už viděl asi sedmnáctkrát a těším se, až se na ně podívám zase. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: V marveláckém filmovém vesmíru film číslo 10: "Já toho od života zas tak moc nechci. Stačí mi působit pekelnou bolest." Chris Pratt jako ten, co ukradne prastarý kámen, po kterém prahne aj Thanos. I ten má zde trochu prostoru. Jinak Chris Pratt coby člověk, kterého kdysi unesli ze Země do vesmíru. Má walkmana, kde mu hraje Hooked on a Feeling od Davida Hasselhoffa, což je součástí soundtracku zde. Pak Zoe Saldana je tu až nezdravě zelená. Nakonec geneticky upravený mýval a humanoidní strom. "Já jsem Groot!" Pubertální humor tady vládne. Film je vlastně jen animák. Barevná omalovánka od Marvelu, která se chce podobat Hvězdným válkám. "Slíbil jsem mu, že může zůstat, dokud nezabije tvýho šéfa. A svý sliby plním, pokud se jedná o nabušence, kterej by mě zabil, kdyby ne." Dave Bautista a huga čaga za 1*. - 10%. ()

zajpton

Konečně netuctová, oroginální marvelovka. James Gunn mě přesvědčil, že Marvel stále stojí za to sledovat. Film, který i poněkolikáté pobaví. Je to barvičková jízda, fungující jak samostatně, tak i v disneyáckém univerzu, které nutně potřebovalo “svěží vítr”, jímž Strážci rozhodně jsou! Silné 4* ()

Nika.ova

Skvělej příběh v čele se sympaťákem Peterem Quillem, mulvícím mývalem Rocketem, Grootem a mimozemšťankou Gamorou, pro kterou má Peter trochu slabost, kteří se snaží zničit Ronanovu flotilu a zabránit tomu aby získal orb, protože by jinak vyhladil galaxii. Za mě moc povedená věc, která se trochu liší od klasickejch Marvelovek.Na začátku jsem chvíli byla trochu zracená a trvalo mi chvilku, než jsem se chytla, ale přece jen to stálo za to! Výborně zpracovanej film, hlavně po vizuální stránce, absolutně jsem se zamilovala do všech těch barev, flotil, prostorů, ale hlavně do vězení který se mi po vizuální stránce hrozně moc líbilo. Strážcům galaxie taky moc přispěli herci, kteří všechno moc skvěle zahráli. Sice za celej film nikdo neřekl nic extra vtipnýho, ale humor tohohle filmu byl moc příjemnej. Úžasný byly ale taky scény kdy Groot vypustil světlušky, nebo když na sobě vyrostl malou kytičku, kterou potom dal nějaký malý holce. Taky to mělo svoje chyby, ale nic zásadního. Ale i tak si za mě Strážci Galaxie zaslouží 4,5 hvězdičky a potlesk k tomu! ()

Sejkorka

To se mi líbilo asi víc, než Avengers apod. Vtip, švih, akce. Ale i dojemné scény nakonec, ale ne dojákové. Více příště. ()

RazielCZ

Měl jsem co dělat, abych to nevypnul. Protože jsem to nesledoval, koukám teď na marvelovky postupně, ovšem tohle jde s trapností fakt už těžce za hranu. Čekám teď jen ty klasické Strážce vesmíru, anebo snad rovnou Pokémony... Superhrdinové ok, vtipná vložka ve formě černého homoru ok, ovšem mýval, mluvící strom, zelená humanoidka atd.? Těžká sračka, sorry jako. Hvězda jen za přežití... ()

honza.g

V rámci žánru "komix pro malé děti převedený na plátno" je to nepochybně špička, ale objektivně je to ptákovina. Tři hvězdy dávám hlavně za vtipnost, 3x jsem se opravdu neudržel a rozesmál. ()

evita_

Pomenovať alebo opísať túto kombináciu stvorení sa zrejme ani nedá. Každý z nich má svoje top, pre ktoré ich budete milovať. Strážcovia Galaxie sú nekompromisne najvtipnejší z celého marvelovského sveta. Rozhodne veľmi obľubujem Groota - on je proste...no jednoducho je to hovoriaci strom a je dokonalý. A vôbec nevadí, že má obmedzenú slovnú zásobu, je to proste Groot. Ale ako som už hovorila, budete milovať každého zo strážcov galaxie. A jednoznačne si to zaslúžia. Veľmi výraznou v prípade strážcov je aj hudobná vložka. Tá absolútne sadla - pesničky sú chytľavé, vhodne zvolené, a ani nebudete vedieť ako, budete sa tupo usmievať a s nadšením hltať ďalšie a ďalšie minúty filmu. Bez váhania 5 hviezd. ()

opatstviolov

Zatím nejvtipnější film od Marvelu. Je to sice celkem blbost, ale mě to prostě bavilo. Herecké výkony byli solidní, děj překvapivě srozumitelný, chyb je tam zkrátka pomálu. Milé překvapení. 8/10 ()

James Gunn získal dohled na DC filmy

James Gunn získal dohled na DC filmy

25.10.2022

Hollywood se po delší době opět mírně otřásl v základech, to proto, že režisér a scenárista James Gunn byl studiem Warner Bros. Discovery potvrzen do role jednoho z šéfů sekce DC films. Kompletní… (více)

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Čtvrtý Thor naverboval Gladiátora

Čtvrtý Thor naverboval Gladiátora

30.03.2021

Natáčení čtvrtého dílu asgardské ságy pod režijním vedením Taiky Waititiho (Thor: Ragnarok, Králíček Jojo) právě v těchto dnech probíhá v Austrálii a už nějaký čas víme, že mimo známých tváří Chrise… (více)

Strážci Galaxie ve čtvrtém Thorovi

Strážci Galaxie ve čtvrtém Thorovi

10.03.2020

Následující článek obsahuje mírné spoilery ke konci Avengers: Endgame. V posledním filmu s původními členy Avengers se Thor s tváří Chrise Hemswortha na konci vydal do vesmíru v lodi týmu Strážci… (více)