Black Panther

• USA Black Panther (více)
USA, 2018, 134 min

Režie:

Ryan Coogler

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Kamera:

Rachel Morrison

Chadwick Boseman, Michael B. Jordan, Lupita Nyong'o, Danai Gurira, Martin Freeman, Daniel Kaluuya, Letitia Wright, Winston Duke, Sterling K. Brown (více)

Film od studia Marvel Black Panther je dobrodružstvím válečníka T’Chally, který se po smrti svého otce, krále Wakandy, vrací domů do odloučené, avšak technologicky vyspělé africké země, aby se stal novým právoplatným králem. Když se však znovu objeví mocný dávný nepřítel, jsou T’Challovy schopnosti jako krále a Black Panthera podrobeny těžké zkoušce, neboť T’Challa je vtažen do konfliktu ohrožujícího nejen Wakandu, ale i celý svět. Tváří tvář zradě a ohrožení musí mladý král zmobilizovat své spojence a využít naplno sílu Black Pantera, aby porazil své nepřátele a zajistil svému národu a jeho kultuře bezpečnou budoucnost. (Falcon)

Dvorka96

Podvacáté ten samý origin story, s velmi hezkým vizuálnem, kterým je Marvel proslulý, ale o CGI nosorožcích radši mluvit nebudu. Jediný zvrat v tomto filmu je, že tam hrají samí afroameričané, a odehrává se to ve smyšleném státě jménem Wakanda. Herecké výkony jsou obstojné, proč by taky ne, když je to "hvězdně" obsazený snímek. Nejzářnějšími hvězdami jsou zde A, Serkis s M. B. Jordanem. I když jsou oba zápornými postavami, mají každý něco, s čím se může divák ztotožnit, a možná si je i trochu oblíbit. Bohužel už tento styl začíná být trochu repetetivní, protože rozřešení je vždy stejné. Padouch porazí hrdinu v pruběhu, poté hrdina, který je na dně, povstane, a ve finalním souboji nějakým způsobem zvítězí. Čekal jsem od Black Panthera víc, tak doufám, že většinu toho, co mi zde chybělo, si Marvel šetří na Infinity War. ()

Saxos

Marvelovský mišmaš imitující agenta Jamese 007, Hvězdné války a i snad Avatara, to vše Made by Black. Fuůúúuj. Rasistická Wakanda nechce přijímat uprchlíky, o nevolené místo krále se bojuje na život a smrt, a díky novému štěkajícímu králi dokonce chtějí opustit svoji mírumilovnost a útočit na možné nepřátele. Třikrát hanba. Klady: hudba. ()

hrdygay

ovela lepsie ako prechadzajuce mcu sracky tchor srackarok alebo spiderman homeless, ani v tomto filme sa nevyhli trapnemu humoru, chvalabohu bolo ho ovela menej ako v inych mcu filmoch, t´challova sestra suri (letitia wright) bola uplne trapna, scena so sandalmi hovori za vsetko a stale oslovovala svojho brata (chadwick boseman): "brasko", ulysses klaw (andy serkis) sa choval ako retard, cernosske bojovnicky som mal problem rozoznat, piaty kmen wakandy, co sa skryval v horach, spravil dobre meno cernochom, ked hukali ako opice, som si zacinal mysliet, ze cernosi su vazne z opic, zaporak killmonger (michael b. jordan) nepredviedol vela, SPOILER: ked black panther vyniesol umierajuceho killmongera na horu, aby videl wakandu KONIEC SPOILERU, pri tejto scene som nebrecal, ani slza mi nevyhrkla 7/10 ()

BrusVejn

Klasická Marvelovka, ktorá je prekvapivo lepšia ako by človek povedal. Výborná bola sekvencia v Kórei, ktorá mala nádych Jamesa Bonda/Mission Impossible. Klasické neduhy ako digitálne prostredia, vykastrované dialógy a tragické finále kde sa každý s každým mláti, najlepšie na troch lokáciach a ešte aj so zvieratkami, už pri Marvelovkách nestoja za reč. ()

BORKLASER

Nějak nedokažu pochopit proč někteří lidé považují tento film za nejlepší marvelovku..dokonce někde sem i viděl že je to nejlepší film na světě...Ano film má sice za hlavního hrdinu černocha ale nutno podotknout že to není poprvé co je černoch hlavní hrdina (např Blade).T'challa mi připadá prostě o ničem a je celkem smutné když skoro všechny ostatní postavy sou zajímavější než on.Atmsosféra tohoto filmu je skvělá to je pravda. ()

Optical

Black Panther by mohl být i zábavný akční spektákl. Mohl, ale není. Místo toho nabídne stokrát omletý příběh o padlém hrdinovi protkaný ubíjejícím patosem. Tenhle film je jedno velké klišé a kýč. ()

Dacsus

Zmysel to ma jediný. Výborne to poukazuje na to, že ak by (ak by!!!), niekde v Afrike existovala podobne vyspelá civilizácia, jej pocit nadradenosti, a opovrženie všetkým menej vyspelým by bol na mieste a v poriadku - asi pre to, že nemajú bielu farbu pokožky. ()

Dawydov

Spíše slabší, dosti nelogické, nic extra. Navíc je ta Wakanda až nějak moc čisťounká. Všichni jsou vyfintěný jak ze salónu, vůbec to nemá realistický feeling. Až příliš papundeklová stylizace. Plus celá premisa země s moderní technologií, adorující technický pokrok a inteligenci, ale přitom se zcela primitivním státním zřízením postaveným na preferenci hrubé síly, je tak blbá, až je nevstřebatelná. Nelze se do toho ponořit a tomuto světu uvěřit. Btw bohatství ani rozvoj nemůže nikdy vzejít jen(!) ze suroviny samotné (vibranium). Mnoho současných afrických zemí by mohlo vyprávět... Kde se vzalo to know-how, jak využít její potenciál? To jim s tim meteoritem přiletěl i návod k použití? V čem tkví zdroj technických znalostí větších než má Stark?? Toto skutečně působí, jako by to vymyslelo desetileté dítě. ()

daleba

Víc nemůžu, sorry... Nejsem žádnej znalec komiksů, ale Marvelovky jako filmy mám moc rád, a pro mě předtím neznámé postavy Deadpoola, nebo třeba Antmana, měly ve filmech stokrát větší koule! Hlavní záporák byl hrozně nudnej.... Nechat tam toho vyšinutýho bílýho jednoručku by bylo nejspíš účelnější. Černej kluk z Oaklandu byl prostě slabej i s jeho jizvama! ()

Ironhead

Strašná pitomina... Komentář Verbala pobavil :_)... a je fakt, že film to naprosto zazdil úplně na konci plánem budování centra sociální pomoci chudým Američanům od ultrabohatých a technologicky vyspělých Afričanů :oDDD *au to opravdu bolelo* ()

carAnthony

Skvelá message, a zrejme najlepšia marvelovka... Všichni známe pravdu. Více nás spojuje než rozděluje... ale v časech krize, moudří budou stavět mosty, zatímco hloupí bariéry. Wakanda Forever!!! //90%// ()

bonovox

BP je slabšou marvelovkou a to hlavne kvôli slabšiemu scenáru a režií. Celkovo vytvorený svet a prostredie Wakandy nie je až také pútavé ako by mohlo byť a taktiež ani akčné scény neprinášajú nič veľkolepé. A taktiež príliš nechápem ten obrovský úspech v amerike. ()

tchempi

Na tohle jsem moc bílej, Riggsi. Plytká digitální omalovánka se špatnými triky a ještě horšími plky. Jestli chcete vidět cool film s černochy, pusťte si Bad Boys/Mizery. ()

PatrikP4

Tenhle film měl vyjít před 6-8 lety a hodnocením by byl úplně jinde... Ovšem plus musím dát za bitvu, která byla dost dobrá, ale jinak jsem něják nedokázal udržet pozornost... ()

Druhý Black Panther přepisuje rekordy

25.04.2022

Hvězda Black Panthera bojkotuje očkování

Hvězda Black Panthera bojkotuje očkování

07.10.2021

Pandemie Covidu-19 nadále způsobuje potíže v celé řadě odvětví, a to filmové není výjimkou. Jediným efektivním bojem proti nemoci a jejímu šíření je zatím očkování, a tak je naprosto logické, že čím… (více)