Black Panther

• USA Black Panther (více)
USA, 2018, 134 min

Film od studia Marvel Black Panther je dobrodružstvím válečníka T’Chally, který se po smrti svého otce, krále Wakandy, vrací domů do odloučené, avšak technologicky vyspělé africké země, aby se stal novým právoplatným králem. Když se však znovu objeví mocný dávný nepřítel, jsou T’Challovy schopnosti jako krále a Black Panthera podrobeny těžké zkoušce, neboť T’Challa je vtažen do konfliktu ohrožujícího nejen Wakandu, ale i celý svět. Tváří tvář zradě a ohrožení musí mladý král zmobilizovat své spojence a využít naplno sílu Black Pantera, aby porazil své nepřátele a zajistil svému národu a jeho kultuře bezpečnou budoucnost. (Falcon)

Knor

Přiznávám, že výsledek je mnohem lepší než jsem čekal, takže dávám tak 3,5 hvězdy. Problém je v tom, že k tomuhle superhrdinovi nemám absolutně žádnej vztah, nic mi neříká. Takže kdyby zhebnul, bylo by mi to úplně fuk a stejně tak to platí o kterékoliv postavě z tohoto filmu. Nicméně je to nádherná podívaná, Wakanda s její technologií je přímo pastva pro oči. Příroda a všechny ty vymoženosti co jejich svět skrývá jsou úžasný. Nikdo mě tu dokonce ani nesral a co oceňuju nejvíc, že se to obešlo bez tuny rádoby hlášek a debilních vtipů, který např. doslova ubili posledního Thora. Velmi solidní comicsárna, která mě příjemně překvapila. ()

alldo.raine

Na mě moc jednotvárné. Místama dost chaotické. Nicméně další marvelovka, která rozhodně neurazí. Skvělý Freeman. With all due respect, King T'Challa what can a nation of farmers have to offer the rest of the world? Tahle hláška mě zabila. ()

Jacccob

Když v komiksovém filmu sympatizuji především se záporákem, něco je špatně. Co se týče triků a akce, tam Marvel už chyby prakticky vůbec nedělá, postrádal jsem tam ale to kouzlo, které mne obklopovalo např. při prvním Iron Manovi nebo druhém a třetím Kapitánovi. Film mě samozřejmě i přesto bavil, jen nemám moc důvodů si ho někdy pustit ještě jednou. ()

pushover

Otravný rádoby africký přízvuk všech postav, slušný příběh a vykreslení postav a podivně toporně natočené akční scény. ()

sunfreedom

Nechci se vůbec pouštět do debat na téma černí x bílí herci apod. Přijde mi to absolutně pod úroveň. Ten film je špatný dějem, (ne)akčností a vůbec vším. Superhero, který svoje schopnosti použije třikrát za film, z toho jednou aby zlikvidoval nějaké "špatné lidi". Nuda, nuda, nuda. ()

Shredder

Vsetky tie reci o najlepsej Marvelovke v historii... Ale no tak. Povedzme si uprimne, nie je to sice tradicny marvelovsky origin pribeh, no keby sa z toho v USA nestal kulturny fenomen kvoli farbe pleti hercov, nikto by po podobnom filme ani nestekol. Jemne zabrdnutie do africkych motivov nam strieda pribeh ako vystrihnuty z bondovky, aby sa to v zavere zmenilo na viac menej tradicny Disney pribeh. Cooglerovi patri uznanie za niektore zaujimave akcne scenky, ludom zo CGI pokarhanie za niceniu dojmu nekvalitnymi efektami. Hlavne zaverecny suboj pripominal staru videohru a naposledy tak komicky vyznelo Legolasove poskakovanie po kamenoch v Hobitovi. Z hercov najviac zaujal Jordan, aj ked jeho ghetto slang a vyjadrovanie, boli v tomto pripade ako past na oko a vo Wakande nezapadali. Martin Freeman uplne zbytocny a nezaujimavy, len aby sa nepovedalo, ze vo filme nie je ziadna biela postava. Cele mi to prislo zdlhave a aj ked to trochu obzvlastnilo svet Marvelu, rozhodne to ma daleko od uzasneho filmu a neviem akeho kinematografickeho velkodiela, ako nam nahovarali niektori zahranicni kritici, ktori sa sustredia viac na svoju agendu, nez realneho hodnotenie kvality filmov. ()

JohnZ87

Black Panther stojí (podobně jako Ant-Man) opticky tak trochu stranou od hlavního světa Marvelu, a to zejména díky prostředí, ve kterém se odehrává. Přesto je ale s tímto světem výrazně propojen (i díky některým postavám). Postava Black Panthera už byla představena v průběhu Civil War, takže se Pantherův samostatný film soustředí hlavně na uvedení domovské Wakandy, vysvětlení původu, těžby, zpracování a využití vibránia pro nejmodernější technologie a v neposlední řadě je také kladen důraz na představení celé plejády klíčových postav z nejbližšího i širšího okolí T’Chally. Záporák je poměrně zajímavý, nicméně tak trochu nevyužitý. Black Panther patří k těm "méně velkolepým" Marvelovkám, rozhodně má ale divákům co nabídnout. K největším kladům rozhodně patří postava Everetta K. Rosse v podání Martina Freemana, který konečně dostal dostatek prostoru a příležitost vyniknout (kterou beze zbytku využil). 70% ()

ardno5

Nuda.. Co bych vytknul? Neuvěřitelná technologie kterou disponuje převážně jen pantherova ségra. Film na mě působil zmateně, příběh slabý a hlavní hrdina čajíček. Naopak záporák a osobní strážkyně Mišon byli cool :-). Kmeny byly docela fajn a závěr celkem povedený. Avšak pro mě jedna z nejslabších Marvelovek. Dávám 65% ()

Mahowny

Kratce: sračká. Dlouze: Je to jako když Pražáci točí film o moravácích. Všichni mluví jako kreténi a film je dost velký scifi. Tvůrcům se ve mně podařilo celou dobu držet feeling, akorát to místo barevný hrdosti byla slušná dávka trapnosti. Nechci být rasista, ale všiml si někdo, jak málo v tom filmu bylo asiatů a bělochů? Btw. žádný muslim ani indián... rasistický :-D. Jinak cením vychytralost Holywoodskejch účetních, kterym se tímto dílem podařilo nahnat do kina i toho nejčernějšího piráta. PS. tentokráte výjimečně cením komentář Verbala. ()

J.e.r.e.c

Baví mě „africký“ přízvuk, parádní kostýmy i mytologie, stejně jako všechny ty „drobný rozdíly“ mezi Pantherem a ostatními filmy z marvelovské produkce. T'Challa není hláškující superhrdina, ale pokorný král-začátečník, nejde tu až tolik o záchranu světa, jako spíš o otevření se mu, a i ten záporák má trochu neobvyklejší osobní příběh, který z něj nedělá arcipadoucha, ale spíš solitéra, jenž taky hraje na notu černošské vzájemnosti, jen poněkud násilnějším způsobem. Taky jsem rád konečně viděl Andyho Serkise jinak než s digitálním ksichtem, panteružel, dnes tak obvyklého digibordýlku se film stejně nevyvaroval a zejména finální bitevní nosorožcomaš, stejně jako lehce přepálená stopáž, sráží celkový dojem lehce dolů. Ale pořád zůstáváme s přehledem v panterovsky černých číslech. 77% ()

Shitonit

Pohádka, barevná, hezká, chytlavá, předlooouhá, ale přes všechny nenene co jsem tady četl jsem se do toho pustil, a číhal co bude. A tak jsem nějak pousínal, až se něco stalo, chytlo mě to a se třema přestávkama jsem to zvesela schroupal. Akce je v tom tři řitě, pořád se něco děje, trapnech kydů naštěstí minimum, a celý to skončí právě včas, než to začne nudit. Povedená Marvelofka. ()

incognito

Dá se říct průměrná Marvelovka. Dostanete přesně to co čekáte. Co mi příšlo na filmu za 200 mil dolarů špatně je kolísající kvalitu triků. Green sceen u souboje u vodopádu je místy opravdu hodně špatný v prvním souboji, když se na stejné "místo" vracíme znovu už to vypadá o mnoho lépe (asi tuto scénu mělo nastarosti jiné trikové studio). Vzhledem k tržbám si možná Disney kvalitu triků u dalšího dílu pohlídá více. Je to pro mě asi jeden z nejslabších filmů z MCU. ()

himor

Mne sa tento film páčil, akcie mohlo byť možno aj viac, ale to príde neskôr dúfam. Vizuál skvelý, zvuk tiež, príbeh skromný, ale dobre prepracovaný. Ako som už písal, mne sa páčilo. Jediné také malé mínus bola pre mňa dosť otrasná angličtina, kde som mal fakt problémy rozumieť aj základné súvetia. Nuž musia ešte veľa chodiť do školy :D 90% ()

mimozakon

...alebo o tom, ako nam Marvel naserviroval aj cernoskeho hrdinu, ktory vypada, ktory uplne nezvladol zaujat ma tak ako som si predstavoval.... 3 kocicky z 5 ()

Marfab

To jsou čmoudi určitě v sedmém nebi z tohohle filmu. Znaky na plaštích nějak moc připomínají runové písmo až je to divné. Je to taková směs všeho, ani hlava, ani pata. ()

Uesbe

Nadpriemerný origin (je to vôbec origin?)...veľmi estetické, dobre zahrané - možno až príliš oduševnelé (princeznej chýbal malý kúsok do Wesleyho Crushera).avšak jedno mi vŕta hlavou...prečo black panther? prečo nie wet aquaman, prečo nie patriotic captain america? ()

Druhý Black Panther přepisuje rekordy

25.04.2022

Hvězda Black Panthera bojkotuje očkování

Hvězda Black Panthera bojkotuje očkování

07.10.2021

Pandemie Covidu-19 nadále způsobuje potíže v celé řadě odvětví, a to filmové není výjimkou. Jediným efektivním bojem proti nemoci a jejímu šíření je zatím očkování, a tak je naprosto logické, že čím… (více)