Black Panther

• USA Black Panther (více)
USA, 2018, 134 min

Film od studia Marvel Black Panther je dobrodružstvím válečníka T’Chally, který se po smrti svého otce, krále Wakandy, vrací domů do odloučené, avšak technologicky vyspělé africké země, aby se stal novým právoplatným králem. Když se však znovu objeví mocný dávný nepřítel, jsou T’Challovy schopnosti jako krále a Black Panthera podrobeny těžké zkoušce, neboť T’Challa je vtažen do konfliktu ohrožujícího nejen Wakandu, ale i celý svět. Tváří tvář zradě a ohrožení musí mladý král zmobilizovat své spojence a využít naplno sílu Black Pantera, aby porazil své nepřátele a zajistil svému národu a jeho kultuře bezpečnou budoucnost. (Falcon)

Jaryktichy

Utrpení. Naprosto šílené scény. Lituji svého drahocenného času, se kterým jsem naložil tak ohavně. No prostě strávit u panthera 134 minut je až nadlidský výkon. Doufám, že už se s tak super strašným filmovým zážitkem nesetkám. ()

imaginer21

První třetina vynikající. Nápaditá, pestrá, se skvělý cameem Stana Lee. Ale s neúspěchem ulovení Andyho Serkinse jakoby vše skvěle načrtnuté povadlo a zůstal jen hloupoučký příběh o zášti, výběru stran a klišovitých motivačních řečích. Po technické stránce místy až dech beroucí, celkově však jedna z nejslabších Marvelovek. Oscarové nominace nechápu. ()

unanimite

Patetickosť, predvidateľnosť a úbohý scenár asi k tomuto žánru patria, ale pre poriadneho európskeho cynika sa toto bez grcania nedá zvládnuť. Pri pozeraní som sa hanbila, že také idiotské repliky tí chudáci herci vôbec musia hrať. Trápne... A tento treťotriedny film bol nominovaný na Oskara v tej istej kategórii (najlepší film) ako film Roma... (WTF?!). ()

Tomas_PO

Ako nefanúšik komiksoviek len žasnem nad oscarovou nomináciou na najlepší film. To skutočne súťažilo s Greenbook, Bohemian Rhapsody, či Vice v jednej kategórii? Idea stratenej a prosperujúcej Atlantídy - Wakandy je okrem skvelých efektov jediná ako-tak zaujímavosť. Inak celé bez nápadu s absolútne nevýraznými hercami. ()

JiV

Jestli to mělo oslavovat původní Afričany, tak bych se být jima proti Marvel Studios ostře ohradil. Minimálně jim poslal ostrou prosbu, ať už se nesnaží pomáhat černochům tím, že z nich budou na plátně dělat zaostalý divochy, kteří mají náhodou super technologii. Jako že by si nejpokrokovější národ na světě "volil" krále tím, že nechá dva borce v trenkách zápasit na život a na smrt? Že by tento národ i přes svůj pokrok a moudrost furt chodil v kožešinách či s náhrdelníkem ze zubů a korálků a za hrdelních pokřiků se oddával uga uga tancům? A že by tito moudří Wakanďané začli skřehotat jak opice, když v jejich přítomnosti promluví běloch? A tak dále a tak dále. Takový ujetých scén jsou tam mraky. A to nepočítám ochočený obrněný nosorožce atd. Popravdě je to jeden z nejrasističtějších filmů, co jsem viděl. I když se snaží o přesný opak. ()

kolly13

Tak Černý divácký lid si prý žádal tmavou Marvelovku a ostudný film je tady. Primitivismus kmenů mám rád, zde ale je ve scénáři, režii a hlavně myšlence. Odkaz na Afriku a její historii, kmeny a rituály vyznívají směšně, až trapně. ()

Heywood

Technicky výborné, obsahově mizerné, plejáda vynikajících a oblíbených herců,. tak ten škvár na dvě hvězdy udržel. Vydělalo to prý miliardu dolarů. Větší důkaz o úpadku civilizace asi jen tak nenajdeme. ()

PanPyzamo

Black Panther se mi sice velice líbil, ale zhazuje ho fakt, že má špatného záporáka. Už si ani nepamatuji, co udělal, jak se jmenoval a celkově byl pro mě nezáživný. Je to škoda. Jinak se mi film líbil. Za mě dobrý film, který doporučuji. 7,5/10 ()

brasek

Bez Marvelu by šlo iba o hlúpy sci-fi príbeh, ktorý by bol odpísaný už na začiatku svojej filmovej existencie. Snímok som pozeral v TV JOJ a žiaľ ten televízny dabing ma zabíjal až nakoniec zavraždil. ()

gorerated odpad!

Marvelovky maji pro me uz delsi dobu spise klesajici kvalitu, jako transformers. Uz je toho proste moc. Ale tohle... tohle je sakra velke ,,scifi". Nemam nic proti cernochum ve filmech, ale ceho je moc, toho je prilis. Africky narod jako nejvyspelejsi, nejbohatsi a ja nevim co jeste vsechno v celem sirokem vesmiru a jeste dal. Tak urcite... spise kdyby zase nedrepela wakunda na nerostnem bohatstvi jako afrika v realnem svete, nestekne po ni ani pes.  Tak nejak by me asi melo urazit, ze tam bylo hrozne malo belochu, takze asi pujdu zapalit par aut a vyrabovat nejakou vecerku. Ale pockat... me je to vlastne uplne u prdele. Nic jsem od toho filmu necekal a nic jsem ani nedostal. Jen radoby napatlanou hru na cernosskou hrdost, prevlecenou do moderniho kabatu. ()

Vojta-x odpad!

Úplně skvělej film. Hlavně o rasismu. Ale o tom, o kterém se mluvit nesmí. Ten film je tím úplně celej prošpikovanej. Urážky "bílých", "kolonizátorů" blablabla. A nikdo nikde neřve. Svět se prd_l obrací, jen tak dál ()

Teachman

Námět a zápletka: 3/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 2/10. ()

kishi_SO

dalsi ztepleny hrdina v priliehavych teplakoch osvetlenych fialovym dacim. Panter nijako nezaostava za ostatnymi marvelovkami (mozne iba vtipom) je naozaj dobry co sa tyka vizualu, ale je vsak nudny. Nepomaha tomu ani Boseman. Viac sa mi ako Black Panter hodi Jordan. ()

JesterKruger

SPOILERY: Jelikož chci do kina na druhý díl, tak si musím předním pustit díl první. U mě rozporuplná marvelovka, ale má něco do sebe. Je fakt výborná, a prostředí Wakandy se mi hodně líbilo. Přiznám se, že mě tato marvelovka nikdy předtím nelákala, ale když jsem spatřil plakát na druhý díl, musel jsem si pustit díl první. A výsledek? Přesně to, co jsem čekal. Klasická marvelovka. Wakanda je v potížích díky bratrancovi T'Chally, protože má touhu si sednout na trůn. A v rituálním souboji Bratránek vyhraje nad T'Challou. No každopádně, všechno dobře dopadne. Co jsem ale nečekal bylo to, že tomu dám 4*. Očekával jsem, že tomuto filmu dám 3*. Opak je pravdou. OPRAVA: Druhý díl jsem už viděl a je taky rozporuplný, ale lepší. ()

Igy007 odpad!

Tak tohle si dám zase někdy znovu .... za trest, až provedu něco hodně hodně zlého. Ten rasismus je vážně zlo, liberálové mají úplnou pravdu. Skvělá záležitost pro všechny oikofoby a poklekávače, která ve mně probudila nebývalou hrdost na vlastní krev. ()

Predator77

40 procent, na to že se jedná o první solový film black panthera tak je to dost velká tragédie a ty dvě hvězdy a 40 procent mu dávám jen z milosti. ()

PTuranyi

Superhrdinské scifi, v ktorom je pupkom sveta Afrika... teda Vakanda. Herecky dobré aj keď stereotypné. Rozprávkové zvraty. Kvety mi trochu pripomínali Avatara. ()

Druhý Black Panther přepisuje rekordy

25.04.2022

Hvězda Black Panthera bojkotuje očkování

Hvězda Black Panthera bojkotuje očkování

07.10.2021

Pandemie Covidu-19 nadále způsobuje potíže v celé řadě odvětví, a to filmové není výjimkou. Jediným efektivním bojem proti nemoci a jejímu šíření je zatím očkování, a tak je naprosto logické, že čím… (více)