Nevinné lži

• angličtina Innocent Lies
Česko, (2013–2014), 16 h 21 min (Minutáž: 70–82 min)

Aňa Geislerová, Tomáš Pavelka, Roman Luknár, Daniela Kolářová, Vojtěch Dyk, Tatiana Dyková, Jitka Čvančarová, Matěj Ruppert, Boris Hybner, Jiří Langmajer (více)

Série(2) / Epizody(13)

„Každý má někdy důvod neříct pravdu"

cab

Pod hladinou za 90%, Lež má rozbité auto za 45%, Druhý dech za 90%, Hvězdička za 55%, Klukovina za 70%, Chromozom za 75%, Čistá práce za 65%, Byl lásky čas za 90%, Zrádce za 80%, Vedlejší příznaky za 90%, Na dně skleničky za 30%, Moje pravda za 100%, Hra za 90% ()

Perry-

1. díl se mi osobně vůbec nelíbil a dal bych mu max. 1*. 2. díl relativně oddychová záležitost za ... 3* 3. díl jsem neviděl 4. díl aneb i u nás lze natočit koukatelnou zábavu ... 3* 5. díl dobrý, ale posledních 5 minut bylo dost podivných ... 3* 6. díl z tématu se dalo vytežit více, bylo to takové nemastné neslané... 2* 7. díl 3* 8. díl absolutní kravina... 1* ()

Kanca

Televizní cyklus, který se nedá hodnotit jednotně, protože každý díl má jiné tvůrce a tudíž i jejich kvalita je rozdílná. Já osobně za nejlepší epizodu považuju 5. díl s Markem Taclíkem v hlavní roli. Nejen příběhově, ale i zpracováním a hereckými výkony mi tento díl přišel zkrátka nejlepší. Opak tomu byl díl druhý s Tatianou Vilhelmovou a Vojtou Dykem, který byl příběhově nejslabší a tak trochu mi do celého tohoto cyklu nezapadal. Nakonec jen malá poklona paní Janžurové, která byla v posledním dílu naprosto úžasná a jenom dokázala, jaká to je exceletní herečka. ()

VIPerson

Když vemu v potaz co se točí v Čechách, co se vysílá v televizi, co jde do kin a co má celkový úspěch, pak nevidím důvod snižovat tenhle český počin, který se mi zdá takový hezky poctivý a příjemný na sledování a bylo by mi líto házet ho do stejného pytle jako seriály novy nebo primy (když už mám reagovat na to co se děje v televizi). ()

eccola

Série příběhů, které nejsou srovnatelné co do kvality a zajímavosti, pořád ale lehce nad průměrem současné české i filmové produkce: 1. Pod hladinou - původně "jednoduchá" psychická krize na sebe nabalila další vrstvy a závěr byl smutný i osvobozující současně (4*), 2. Lež má rozbité auto - sice trochu schematické, ale zasmála jsem se, což se mi už dlouho u žádné české komedie nestalo (4*), 3. Druhý dech - velmi aktuální, Langmajer měl až urputně sveřepou roli jako zbytečný manažer (3*), 4. Hvězdička - o krizi středního věku, nakonec mě uspokojilo, že si troufli vypustit happy-end (3*), 5. Klukovina - "není důležité, co se stalo, ale co s tím uděláš", je úžasné, jak na sebe dokáže strhnout pozornost Vanda Hybnerová, i když hraje malou roličku (3*), 6. Chromozom - tohle byl pro mne příběh zatím nejsilnější tématem, skvělé lokace, výborná Tereza Brodská, celkově moc povedené (5*), 7. Čistá práce - nejednoznačné vyznění, ale když jsem si to přebrala, nebylo marné, že někdo napsal tenhle scénář (4*), 8. Byl lásky čas - neoriginální příběh natočený neoriginálně, jak z Bakalářů (2*) ()

tterez

Pod Hladinou: Hezky zpracovaný klasický příběh ženské nerozhodnosti. Jó, kdybychom tak věděly, co chceme.. ()

Piškotka

Pod hladinou (95 %) - konečně aktuální téma, které může vyvolat četné diskuze o možném sobectví současných žen po třicítce, které dítě zatím nebo vůbec nechtějí. Konzervativní okolí si nebere servítky a naprosto necitlivě duje do hlavní hrdinky. Aňa si svou citovou neukotvenost přináší z primární rodiny a svého manžela šulí pudlem se Stilnoxem, aby měla klid. Manžel se mnohdy choval jako dobytek posedlostí po početí. Aňa se na chvilku zklidní pseudomileneckým vztahem se svým psychoterapeutem. Pravda, ten ctí etiku a zavčasu Aňu přesune ke své kolegyni. Situace se zhoršuje, jakmile se rozkrývá zákulisí jeho pohrávání s dalšími pacientkami. Aňa se ocitá v dilematu. Konec filmu je více než smutný, zato dochází k nečekanému sblížení matky s dcerou. A. Nellis vážnost tématu odlehčila vtipnými situacemi (panenkovská blána, potápění s neplavcem). Aňa výborná.************* Lež má rozbité auto (50 %) - podivná červená knihovna a souslednost času a prostoru. Na vrcholu pomyslné pyramidy stál vlastně ten nejmladší, jež sledoval loutkové divadlo dospělých. Táňa ztvárnila reálnou matku samoživitelku, která ztratila naději v lepší zítřky, a Vojta nesvázaného mladíka. Ti dva mi k sobě vůbec nešli.*********** Druhý dech (98 %) - autenticita a nepřikrášlenost. Výborně zahraný pád na dno a seškrábaní se z něj. Peníze kazí charakter a jak se ukázalo i tady, vedou ke ztrátě přátel a nejbližších. Langošovi dlouho trvalo, aby štěstí neměřil podle tohoto pozlátka. Zajímavé bylo setkání s podřízeným, kterému dal padáka, aby ho později dostal on sám. Stejně tak realita všedního dne (koupit si lístek na MHD, otevřít si dveře do autobusu,...). Langoš jako vždy excelentní.*************** Hvězdička (10-20 %) Děs a hrůza. Téma neaktuální a vytržené z kontextu. Dobří herci ve špatných rolích (M. Suchánek je přece jen komik a tady jako "mouchy snězte si mě", T. Brodská se nehodí do role milujících manželek a matek)********************* Klukovina (95 %) Příběh aktuální, poutavý a napínavý. Ukazuje rozvolnění hranic ve vztazích učitel x žák. A jak, dá se říci, nevinná klukovina rozpoutá skandál nebývalých rozměrů. Líbilo se mi vykreslení rozdílných povah a charakterů viníků, kdy jeden představoval silný protipól ostatních (ala Mirek Dušín). Výborný byl Marek Taclík v roli učitele. Sympatický a zásadový, jeho morální kredit drobně narušilo uhnutí s mladou holkou (to zde ani nemuselo být). Velmi věrohodné byly nakažlivé reakce prakticky celé vesnice nebo maloměsta. Jakýsi odstup si zachovávala ředitelka, vnímám jako správný postoj ctící presumpci neviny. ()

ondrula

Moje dojmy z Nevinných lží jsou takový ... rozpačitý. Už jsem si celkem zvykl na to, že filmová produkce ČT je jedna velká sračka, ale na jednotlivý epizody NL jsem se vyloženě těšil, protože tam hrají samí moji oblíbení herci. No a zažil jsem opakovaně pocity obrovskýho zklamání, protože strašlivý scénáře ten potenciál vždycky spolehlivě dojebaly. Příběhy jsou naivní a neuvěřitelný, postavy se chovaj jak magoři a dost často jsem měl dojem, že to vždycky smolila Alice Nellis na koleni, sníce při tom o ideálním světě, který nemá s realitou nic společnýho. ()

Rada

1. díl - Pod hladinou: 50% jsem trochu zklamaná, čekala jsem víc. Nezatáhlo mě to do děje, jen jsem čekala, jestli toto otřepané téma něčím překvapí ... nepřekvapilo. 2. díl - Lež má rozbité auto: 80% vtipné a milé pokoukání, jsem překvapená, že režíroval Vojtěch Kotek. 3. díl - Druhý dech: 60% pokus o pohled do reality, ale poněkud zploštělý a s velkou mírou náhod. 4. díl - Hvězdička: 90% velmi zdařilé, herci na výbornou. ()

orgia

1. serie: 1. dil 6/10*, 2. dil 4/10*, 3. dil 3/10*, 4. dil 5/10*, 5. dil 6,5/10*, 6. dil 3/10*, 7. dil 7/10*, 9. dil 4/10* /// 2. serie: 1. dil 8/10*, 2. dil 6/10*, 3. dil 5/10* ()

javaznenevim odpad!

Totální hňupové se svěřují televizi se svými dementními příběhy o tom, jak retardovaní jsou. Důkaz toho, že lidská blbost nezná mezí, a že stanice v České Republice prostě nepřestanou točit jednu blbost za druhou. ()

mira007

Když přešel ředitel Dvořák z Novy na ČT, tak si přinesl i úspěšný koncept nováckých Soukromých pastí a přetavil ho v tento seriál - co díl, to jedno závažné společenské téma. Všechno to vypadá inteligentně a profi - námět, obsazení, technické zpracování to je první liga s ohledem na zdejší tv tvorbu, ale pro mne ve výsledku to bylo jen jakési prvoplánové " budeme se tvářit hrozně vážně nad vážným tématem " a bude to stačit. Sterilní, neuvěřitelné a některé věci neuchopitelné srozumitelně. ()

Vierunka

2013: Pod hladinou *****, Lež má rozbité auto ****, Druhý dech ***, Hvězdička **, Klukovina *****, Chromozom ****, Čistá práce *****, Byl lásky čas *****; 2014: Zrádce *****, Vedlejší příznaky *****, Na dně skleničky *****, Moje pravda ****, Hra ***** ()

LuccinyFilmy

Některé díly mě moc nebavily a myslím, že seriálu trochu ubírala tvůrčí roztříštěnost, protože člověk si rychle zvykne na vzorec epizody, jenže ta následující má nejen jiné téma, ale i tón, vyznění a strukturu, takže u některých marně čekáte na nějaké rozuzlení, emocionální zadostiučinění a tak. Ale na českou produkci (na to málo, co jsem v poslední době viděla) je to stále vysoká kvalita (což bohužel asi není úplně kompliment). ()

Niki__Niki

Nerada hodnotím po shlédnutí 3 dílů, ale příběh Druhý Dech byl prostě skvělý a další dva průměr, takže hodnocení za 4. ()

crozet

POD HLADINOU: Intimita, partnerství, plánování rodiny a nevěra ženskýma očima - tentokrát však bez pointy, natož katarze. ()

Greg25

Jak už to tak u televizních cyklů bývá, je to nevyvážené. Všechny díly jsou zajímavé svým námětem, ale někde občas zůstane jen u toho námětu. A tak se jako obvykle nabízí otázka, jestli se v součtu průměrnou kvalitou nesnaží ČT tak trochu uchlácholit diváky, kteří průměrné cykly přijímají přeci jen lépe, než třeba tři podprůměrné samostatné TV filmy (mezi katastrofálně podprůměrný rozhodně patří hned první díl Pod hladinou, kde Aňa Geislerová opět recyklovala svojí životem znuděnou ženu do stejného výrazu a který celkově nejvíce připomíná, proč je současná česká kinematografie v krizi). Druhý příběh Lež má rozbité auto sice není vyloženě špatnou groteskou, ale je dost výrazně jediná, která svým nádechem nezapadá do celého cyklu a působí ve srovnání třeba s takovým (skvělým) dílem Klukovina skoro nepatřičně. Díl Klukovina je pak společně s novějšími díly Vedlejší příznaky a Hra (nádherná práce s postavami a je to snad vůbec poprvé, co český nejen televizní film pracuje skvěle s postavou, o které nic nevíte a taky se nic nedovíte, ani její jméno, aby pak zmizela do davu ze kterého na okamžik vystoupila) tím vůbec nejlepším, co tento cyklus nabízí, jsou to taky jediné tři čistě nadprůměrné díly. Většinu stopáže to vypadalo, že by se k nim mohl přidat i Druhý dech, tomu ale došel dech v závěru, který pojal jako čistý hollywoodský kýč se změnou pohledu i vyprávění a šmahem zmastil všechno to, co se předtím snažil nastínit. Námětem i hereckým obsazením měl k nadprůměrnosti nakročen i díl Moje pravda, ten však vinou podivného střihu a neschopností držet celistvě pohromadě nakonec zůstal v průměru (přestože podle ukázek to vypadalo na nejlepší díl Nevinných lží) ovšem s několika skvěle vygradovanými scénami. Zbytek dílů je víceméně průměrný, ale v pohodě koukatelný, z české původní televizní tvorby současnosti, ale rozhodně to lepší. 65% ()

Hepy13

Upřímně, trochu mě prekvapilo nízké hodnocení, očekával bych tak nějak nad 80%. Ty kontroverzní témata, která nemusí být každému po chuti, nám Nevinné lži zobrazují velmi kvalitním způsobem. Díl Hvězdička - Voříškova to je teda fakt nádherná baba, nejhezčí česká herečka a k tomu velká sympaťanda. Díl Hra - Čekal jsem zas nějakej fotbal když tu hrál Ondra Vetchý, ale tohle byla trochu jiná hra. Ondra opět bezkonkurenční herecký výkon. Díl Zrádce byl přesně pro mě. ()

IvcaSammet

Když se na ČT vysílala první řada, nesměla jsem vynechat ani jeden díl. V té době patřily Nevinné lži mezi mé nejoblíbenější České seriály. Je sice pravda, že je to "vykrádačka" Soukromých pastí, které jsem měla radši hlavně proto, že se objevily jako první, ale hned po prvním díle jsem věděla, že mě Nevinné lži nezklamou. Všechny příběhy první řady byly úžasné a do dnes je velmi ráda sleduju. Nejlepším dílem řady je ale asi Klukovina, která mě zasáhla ze všech příběhů nejvíc ... Zklamání, a to opravdu velké, přišlo až ve druhé řadě ... Zrádce byl úžasný díl, do kterého jsem se okamžitě zamilovala a těšila se na další ... To, co ale přišlo potom mě málem vehnalo slzy do očí ... Nejen, že skoro v ani jednom z příběhů se žádná "nevinná lež" neobjevila, příběhy byly nudné, zdlouhavé a skoro o ničem. Bohužel se Česká Televize zase pustila do něčeho, co měla nechat pohřbené ... I když je fakt, že Zrádce byl absolutně nejvtipnějším dílem kompletně celého seriálu ... Každopádně díky druhé sérii jsem musela s lítostí ubrat jednu hvězdičku, protože takové zklamání opravdu nemohl ani Zrádce vylepšit ... ()