Do opuštěného venkovského domu se nastěhuje Courtney Collinsová se svými dvojčaty, devítiletými syny Dylanem a Zachem. Brzy ale zjistí, že nejsou mezi stěnami domu asi až tak úplně sami. Na scénu krvavého příběhu se vrací stará promítačka a filmy, kamera, duše dětí, zavražděné rodiny využité jako oběť něčemu či někomu... Malý Dylan se mění, chová se stále záhadněji a zdá se být pod vlivem divných sil. Bagulova chvíle se blíží. Je nějaká naděje zastavit blížící se krvavý rituál? Jsou opuštěný dům nebo nedaleký kostel dostatečnou ochranou? Nebo spíše pastí? Najde se pomoc? (CinemArt)

Duffson

Toto si Sinister nezaslouzil....Prvni dil mel napeti, dej, herecke vykony na urovni, originalitu a plno dalsich pozitiv. Ale kam se toto vse vyparilo ve dvojce je mi zahadou. Zcela zahozena moznost na navazani velmi povedeneho predchudce. Ano, clovek se lekne tu a tam, ale priblble chovani detektiva a vsudepritomnost detskych jakoby duchu celkove vytvari umely dojem, ze takrka pul filmu jsem hledel a rikal si WTF ?!?! Jedna hvezda za lekacky a druha za sympatickou Shannyn...zbytek je brecka. ()

Lukinsons-

Nastavovaná kaše, žádný originální lekačky, nezajímávý děj, s těmi mučicími filmy taky fakt nikoho neoslní :D nejstrašidelnější na tom byly ty podviživený děti. ()

Daumatin

Po vydarenej jednotke je pre mňa Sinister 2 veľké sklamanie. Dejovo nadväzujúce pokračovanie z ktorého sa vytratili prvky, ktoré zdobili prvý film. Tvorcovia sa snažili vymyslieť niečo nové, ale vôbec to nevyšlo a navyše to bolo veľmi neoriginálne a ťažko uveriteľné. Atmosféra z jednotky takmer žiadna, scenár o ničom a záver bol veľmi predvídateľný a celé to skončilo až veľmi dobre. ()

Ariano

Po naprosto dech beroucím prvním snímku jsem asi očekávala mnohé, zklamání ovšem ne. A bohužel jinak se u mě nějak snímek nepodepsal. Čekala jsem nějaký originálnější děj a novou zápletku. Ne, že od začátku přesně víte co se děje a jak to dopadne. Ano, mělo to být navazující, ale to neznamená, že nemohla vyplout na povrch například nějaká nová démonická síla nebo něco takového. Toto byl pro mě velmi nudný počin, který člověk aspoň při nějaké znalosti prvního dílu předpovídat celý děj. Bohužel k mé velké lítosti, naprosto vyhozené peníze za lístky do kina. ()

Baky88

Není to nejhorší, ale pokračovaní je vždycky takovej trošku poděl. Prostě víceméně stejný jako jednička, akorát už prostě dvojka...nudíl jsem se celou dobu... ()

JoeHallowman

Vůbec to neni špatnej film. Srovnávat s jednotkou se to nedá ale průser to neni ba naopak. James Ransone hraje parádně, stejně tak dva bratři a dost mě překvapil vedoucí skupiny sígrů Milo ( z toho kluka něco bude). někdo si tu stěžoval že byl film zakončenej trapnym bafánim Bulgura. Uplně stejně bafnul Bulgur i v jednotce. Za mě 4- ()

tXtX

Veľmi šablónovité. Postavy o ničom. Príbeh prakticky tiež. Bavili ma iba pásky a ich hudba. Mladí chalani hrali fajn, na rozdiel od dospelákov.. priemer. 55% ()

goodridge

To všetko čo fungovalo v jednotke to tu nefunguje absolútne. Nuda, nič originálne a ani ľakačky nefungovali. Zbytočnosť. ()

themuseof97 odpad!

Snad by bylo i lepší, kdyby tento film vůbec nevznikl. Příběh nudný, až si člověk ke konci filmu přeje, aby vážně všichni uhořeli a byl klid. Naprostá ztráta času. ()

PowPow

Jednička byla nejlepším hororem posledních let, dvojka dost klesla (což se dalo čekat), ale přesto to nebylo tak špatné, jak jsem po nepovedených prvních minutách předpokládal. Začnu klady - James Ransone tu roli zvládl skvěle, opravdu jsem mu fandil, aby se dožil konce. Pak se hodně podařily ty lekací scény, hlavně s Bughuulem. Když se objevil v kostele a vylezl z fotky, málem jsem dostal infarkt (možná to ale bylo tím, že jsem film sledoval ze 30 cm vzdálenosti na notebooku). Za tyhle dvě věci přihazuju dvě hvězdy. Zbytek je ale špatný. Na jedničce bylo skvělé, jak se člověk postupně dozvídal, o co jde a většinu filmu tam byla mrazivá atmosféra nevědomosti a očekávání. Tady už to divák ví, ale tvůrci s tím neumí nakládat a jedou znova podle osvědčeného scénáře, takže člověk jen čeká, jak si s tím tentokrát už poučené soukromé očko poradí, místo toho, aby se bál. Odbočka s rádiem absolutně nedávala smysl. Bughuul jen zabíjí rodiny v domech, proč Jonas zmizel? K čemu mělo být to rádio? Proč mu ten chlapík nešel pomoct, když mělo jít o trojnásobnou vraždu? Nedovíme se to. A pak ty děti, které bohužel vůbec děsivé nejsou. Plus filmy, které už také nejsou tak zábavné (jako byla například sekačka), a navíc přesně víme, o co jde, takže to nepůsobí tak temně, jako v jedničce. Podtrženo a sečteno - dal jsem tomu o dvě hvězdy víc, než by si to zasloužilo. A to jsem jedničce dal plné hodnocení. ()

JasiraEk

Tohle pokračování snad ani nemělo vzniknout, je tak nějak zbytečné. Příběhu dost škodí, že v něm není žádná výrazná postava, která by ho táhla vpřed. Navíc veškerá překvapení už vlastně známe z předchozího snímku. ()

kicsim

Sinister 2: Absolútne nechápem čo sa stalo, po skvelej jednotke, prišlo toto a tešil si sa na to ako malý chlapec. Chýbalo tam trochu viac toho bu-bu-bu a nie súboj dvoch bratov, že ktorý ďalej dociká. Ak sa im to oplatilo vôbec pustiť do kín je to ich vec a samozrejme zabudol som opomenúť herecké obsadenie, ktoré by zvládla naša suseda zo siedmeho lepšie. V noci nás vždy vystraší z vysávačom keď dostane amok vysávať :) Ale aspoň bubulák zostal pôvodný z jednotky aj keď pod tú masku nevidím. Preto dve hviezdy. ()

AdminkaDF

Ten film mě strašně zklamal. Jednička totiž patří mezi mé TOP horory s touhle tématikou. Dvojka je naprosto nemastná, neslaná. Podle mě nejméně 3 scény kopírují jiné filmy. Obličej toho příšeráka je fakt trapnej (viditelná maska) Nápad s klukem, co vidí duchy - stereotyp, ale ok. Ale že je vidí i jeho druhej brácha se sklony k násilí po svém fotrovi? To už je moc. Navíc herec, kterej ztvárnil zástupce šerifa, podle mě roli vůbec nezvládl. Dojem z filmu - nic - nic - nic - nic - nic - nic - nic - deset minut dobrá scéna na konci - titulky. ()

Priaxxa

Málokdy se mi stává, že se mi "sequel" líbí víc než díl první - a zrovna u Sinisteru se to, kupodivu, stalo. To, co mi neskutečně vadilo na jedničce, tedy (z mého pohledu) neskutečně nedotažená linka strašidla, se tady dostává do popředí a je to jízda. Zase neskutečně úchylná hudba, plus pěkný příšerky pod postelí. 4 hvězdy. ()

Jirkacek

Snímek Sinister 2 jsem shlédl z jednoho prostého důvodu, jelikož jsem si první díl koupil na Blu-ray disku v balíčku za výhodnou cenu spolu s dalšími filmy a byl jsem docela spokojený, takže jsem jedničce dal čtyři cípaté. Po dlouhé době jsem tak opět viděl fakt dobrý horor, což byl v podstatě zázrak, protože horory jsem neměl nikdy rád a nijak jsem je nevyhledával. Nebylo to snad kvůli tomu, že bych se snad při jejich sledování bál, ale většinou mne nebavily, měly ubohý a snadno předvídatelný děj a ty s hektolitry krve mi dokonce připadaly odporné až nechutné. Nejzajímavější mi z tohoto žánru připadaly hlavně ty duchařské, pracující s atmosférou místa, nečekanými lekačkami a napětím, které by se dalo krájet. Tyhle faktory jsem očekával také od Sinisteru a byl jsem zvědav, jestli i pokračování bez známých hereckých jmen naváže na úspěšnou jedničku. Po 97 minutách jsem byl docela spokojen, i když se opět potvrdilo to, že jednička bývá lepší než druhé či třetí pokračování. Druhý díl začal tím, že se do opuštěného venkovského domu nastěhovala Courtney Collinsová (Shannyn Sossamon) se svými dvojčaty, devítiletými syny Dylanem (Robert Daniel Sloan) a Zachem (Dartanian Sloan). Vdaná žena uprchla do domu před svým bohatým manželem Clintem (Lea Coco), který týral svého syna Dylana a doufala, že je zde nikdo nenajde. Ačkoliv věděla, že v sousedním kostele došlo před pár měsíci k brutální několikanásobné neobjasněné vraždě, nic si z toho nedělala a v blízkosti místa činu vykonávala svou uměleckou činnost. Mezitím se ovšem hlavně po nocích začaly dít nevysvětlitelné věci, když Dylan, který byl citlivější než Zach, objevil starou promítačku. Vzápětí po nocích za Dylanem začal chodit Milo (Lucas Jade Zumann), duch jednoho z dětí, kteří předtím zabili rodiče a sourozence a svůj čin si nahráli na starý 8 mm film. Milo vždy Dylanovi přikázal, aby se na film s vraždou podíval, což se mu sice nelíbilo, ale doufal tak, že se zbaví svých nočních můr. Další noc se díval na jinou vraždu, kterou spáchal Ted (Jaden Klein), poté přišli další duchové a blížila se noc, kdy měl Dylan vidět poslední pásek. Poté měl na příkaz pana Zlověstného alias dávného babylónského boha, požírače dětí Bughuula (Nicholas King) zabít tu svou rodinu. Dylan na to neměl a tak si děti vybrali jeho zlého bratra Zacha, aby obětoval celou rodinu naplnil tak úkol od démonické bytosti. Celá rodina měla štěstí v tom, že se na scéně již na začátku filmu objevila postava z prvního dílu, kterou byl strážník (James Ransone), který zapaloval domy po brutálně zavražděných rodinách, aby se do nich už nikdo nenastěhoval a zlo tak nemohlo pokračovat. Postupně se s rodinou sympatické Courtney sblížil a také Dylanovi se bývalý policista a současný soukromý detektiv líbil. Ten však věděl v jakém nebezpečí tato rodina je a pátral po tom, jak ji před Bughuulem zachránit. Jednoho dne mu zavolal doktor Stomberg (Tate Ellington), který mu vysvětlil, jak to celé začalo, ale netušil jak démona zastavit. Když nastala ona osudná noc, vrátil se strážník zpátky za rodinou Collinsových právě včas, ale jak to pak dopadlo, už neprozradím. I když ani mně se závěrečnými titulky vlastně nebylo jasné, jestli a kdo to celé přežil či zda se démon z minulosti ještě někdy objeví v budoucnosti. Pravda, druhý díl nebyl už tak tajemný a záhadný jako ten první, což bylo ale logické, když jsme věděli o co půjde. Ani jsem se už tak nebál, přesto i dvojka měla slušnou úroveň a tak ji absence známých hereckých jmen moc nepoznamenala. Suma sumárum, horor Sinister 2 ode mne získal čtyři zlověstně hvězdičky ****. () (méně) (více)

Foltest

Od prvního dílu silně ubylo atmosféry, především kvůli tomu, že divák už ví, co čekat. Snímku také nepomáhá dobrý konec, který jsem si sice velmi přál, cítím ale, že snímku neprospěl. Divák se při sledování ani moc nebojí. Není totiž čeho. Atmosféra, která byla úhelným kamenem předchozího snímku, tu už jednoduše není. Zmizelo všechno tajemno i záhadno. Sinister 2 je tak pro mě bohužel velké zklamání. ()

Dalajlada

Po originální jedničce neoriginální dvojka. Vykradení prvního dílu je tak zřejmé, že to až bolí. Navíc se zde opakují i stejné lekačky. Přibylo jich a po chvíli přestanou být strašidelné. Těch pár originálních nápad se za tou hromadou hnoje ztratí. ()