Ospalá díra

• USA Sleepy Hollow (více)
Fantasy / Thriller / Dobrodružný / Drama / Mysteriózní
USA, (2013–2017), 46 h 21 min (Minutáž: 42–62 min)

Předloha:

Washington Irving (kniha)

Tom Mison, Nicole Beharie, Orlando Jones, Katia Winter, John Cho, Nicholas Gonzalez, Clancy Brown, John Noble, Jill Marie Jones, Matt Barr, Amandla Stenberg (více)

Série(4) / Epizody(62)

Ichabod Crane je ve válce za nezávislost zraněn bezhlavým jezdcem. Následně se ocitá v jednadvacátém století v městečku Sleepy Hollow. Jezdec tu právě zabil místního šerifa. Jeho podřízená Abbie přizve Ichaboda, aby jí pomohl vraždící nestvůru dopadnout... (TV Prima)

Hanys_

Po pilotu slabší 4. Je to docela podařené, ale tak nějak mám právě tady strach, že se to bude dlouho točit v kruhu (tzn plést z hovna bič - ale hlavně že jsou love za reklamy), protože ta látka vypadá tak na maximálně pár-dílnou minisérii. Uvidíme co další 2-3 díly._Tak po druhém díle to balím. Někdo tu napsal, že to vypadá jako novější klon Buffy a to celkem sedí. 4.5/10 ()

danielosbourne

Na Sleepy Hollow jsem se velice těšil a jsem rád, že jsem v tomto případě nebyl zklamán. Pilotní a následný druhý díl děj skvěle rozehrály a v tu chvíli už jsem věděl, že se Sleppy Hollow stane mou nejoblíbenější novinkou a ono se to vážně stalo. Ještě než se pořádně pustím do hodnocení, musím velmi pochválit opening. Je vážně skvěle udělaný s příjemnou hudbou a v dnešní době, kdy openingy téměř vymizely, je to velmi příjemná změna. Tak k hodnocení. Jak už sem říkal, první dva díly skvěle rozehrály děj, ale pak přišlo malinké zakolísání, kdy pár dílu mělo sestupnou tendenci. Naštěstí to netrvalo dlouho a seriál se navrátil do pevných kolejí pilotního dílu a vydrželo mu to až do samotného finále. Ono finále je skvělé. Tušil jsem, že přijde jisté rozuzlení, ale že takové, to vážně ne. Takže kdybych měl shrnout seriál jako celek, tak jde o skvělý mysteriozní, možná trochu hororový seriál, se skvělým obsazením (a to nejen úvodní dvojce) a promyšleným dějem jak v přítomnosti, tak v historických pasážích. Velice příjemné jsou zde také Ichabotovy pokusy o moderní mluvu a snaha naučit se s moderní technikou, které působí opravdu vtipně. Už se nemůžu dočkat druhé serie. ()

Gogo333

Seriálové novinky sezóna 2013/2014 - Rozkoukáno: 33 Dokoukáno: 16+1 Zahozeno: 21 _ Na tohle jsem se byl docela zvědav, téma mám rád a na papíře to vypadá dobře. Provedení mi moc nesedlo a většina herců byla děs a hrůza a nemohl jsem je vystát. Jediný kdo za něco stál byl Tom Mison díky přízvuku a pak ke konci samozřejmě výborný John Noble. Ten v druhé sérii má být povýšen na hlavní postavu, tak tomu možná dám ještě šanci kvůli němu. Jinak mě to vůbec nebavilo a ty herci mě odrazovali od sledování. Jinak triky byly povedený. Celkově mi to ale přišlo jako nepovedená vykrádačka Grimm. 50% ()

ondrula

Mě ta původní předloha s Deppem nikdy moc nebavila a ten příběh mi přišel dost trapnej. Uvidíme, co se z toho vyklube (sázím na nízkorozpočtovou čárymáry hovadinu), ale pilot mě teda za srdce mohl nechytl. Jednu * dávám za červenokabátníky a jednu za charisma Toma Misona. ()

jasiska

Zaujímavý dej - aj epizodné záhady, aj dlhodobé zápletky, sympatické postavy, výborné obsadenie, kvalitné a vtipné dialógy, napínavá akcia. Solídna podívaná. Pred začatím 4. série som zvedavá, ako uhrajú zmenu v ansámbli. ()

javaznenevim

Seriál je sice plný hloupých patetických keců o Americe a předem odhadnutelných klišé, ale zdá se že se snaží hrát na odlehčenou notu a nebrat se moc vážně. Tudíž jsem ochotný to tak nějak tolerovat a neudělit mu na místě odpad. Nápad jako takový je velice dobrý, i když tak mám neodbytný pocit že se tu někdo snaží vykrádat Supernatural. Uvidíme po první sérii. Doufám že se tvůrci rozhodnou pro ucelený příběh a nerozplácnou děj do mnoha sérií plných vaty. EDIT: Je vidět že tahle věc se vůbec ale vůbec nestydí, že naprosto otevřeně VYKRÁDÁ Supernatural. Potvrdilo se to hned v druhé epizodě. Akorát je celý seriál více jaksi americký, plní kvóty pro černé, šikmooké, ženy, mrzáky (viz bezhlavý jezdec) a také je vysoce politicky korektní (nedej bože abychom před kamerou ublížili dítěti, to radši odneseme popel) a celkově jsem čekal mnohem více. Snižuji na 3* ()

Renfield

Začalo to ne zrovna originálně, ovšem i přesto slibně. Tom Mision jako Inchabod Crane je postava z větší části okopírovaná, ale i tak vcelku sympatická a vtipná. K ostatním postavám jsem si cestu nenašel a jsou mi postupem času víc a víc jedno. První série si celkem úspěšně držela standart nastavený pilotem, byla temná, dobrodružná, ale i vtipná. To se ale změnilo v přeplácané druhé série. Tady už tvůrci pletou opravdu všechny možné mytologie a to je snad i to jediné, co je tu vtipné, ovšem trapně vtipné. Každý díl je podle stejného scénáře... "vtipný" začátek, přichází problém, hledá se řešení něčeho co vypadá neřešitelně, některá z hlavních postav téměř umírá, ale problém je vyřešen. Pak už přichází pouze závěrečný pokus o vtip a titulky. Některé díly bylo opravdu utrpení dokoukat, o hlavní postavy jsem vůbec nemusel mít strach, jsou téměř nesmrtelné. Možná ve třetí sérii konečně někdo ubude, tou už ovšem ztrácet čas nebudu. 1. série - 65% 2. série - 25% ()

Sagara

Veľkou devízou seriálu je práve dvojicha Ichabod (Tom Mison) a Abbie (Nicole Beharie). Obaja veľmi sympatickí a ich chémia je skutočne pretekajúca z každej scény. Práve vďaka nim a dobre napísaným postavám aj humorným vsuvkám seriálu odpustíte šablónovitosť zápletiek (objaví sa problém, nazrieme do kníh, skúsime vyriešiť, nazrieme do kníh dôkladnejšie, problém vyriešime). Mytológia seriálu je ďalšie plus. ()

Sunny.69

Pustila jsem si seriál znovu po téměř deseti letech. Inu, tentokrát jsem nedokoukala ani druhou sérii. Takže tak. //Další z kategorie seirálů, který měl skončit po první sérii.... Nebo jinak, měl být v první sérii uzavřen, protože pak by si zasloužil 5 hvězd. Protože ze začátku to bylo opravdu dobře našlápnuté, ale to co autoři vymysleli a překombinovali dále... To je opravdu výsměch. ()

jajush

Po prvním díle 4 hvězdy. Opravdu se mi seriál prvních pár dílů líbil, ale téma občanské války mě neoslovila a najednou jsem zjistila, že seriál ani nesleduju. ()

dosig

Taková lepší verze Arrow. Alias nebýt hlavní postavy - zarostlý modrooký Brit, tak by mě to nebavilo. Děj je poněkud přehnaný, s prvky typicky trapného amerického humoru. Ale není to zase takové klišé, aby se na to nedalo dívat. Jistě si to najde své fanoušky. 70% max. ()

BlackHood

První série skvělá, sympatické postavy a dobré téma. Občas i sranda.100%, Druhá - jde viděť, že jim došly nápady. Díly už na sebe tak nenavazují, takže to neláká na další díly. Ale finále bylo skvělé. 75% ()

Druury

Zajímavý... sice mi přijde poněkud vtipný, že po 250 letech se týpek v rudém kabátě probudí a hned tam bezhlavě střílí z automatu, hehe. Ale myslim si, že se máme ještě na co těšit. Zatím 3* ()

Bezhlavý jezdec se vrátí

Bezhlavý jezdec se vrátí

24.04.2024

Držte si klobouky, budou opět padat hlavy. Na plátna kin by se totiž měl vrátit hrůzyplný bezhlavý jezdec v nové adaptaci povídky „Legenda o Ospalé díře“ newyorského spisovatele Washingtona Irvinga … (více)

Wiseman upřednostnil Ospalou díru před Mumií

Wiseman upřednostnil Ospalou díru před Mumií