Ospalá díra

• USA Sleepy Hollow (více)
Fantasy / Thriller / Dobrodružný / Drama / Mysteriózní
USA, (2013–2017), 46 h 21 min (Minutáž: 42–62 min)

Předloha:

Washington Irving (kniha)

Tom Mison, Nicole Beharie, Orlando Jones, Katia Winter, John Cho, Nicholas Gonzalez, Clancy Brown, John Noble, Jill Marie Jones, Matt Barr, Amandla Stenberg (více)

Série(4) / Epizody(62)

Ichabod Crane je ve válce za nezávislost zraněn bezhlavým jezdcem. Následně se ocitá v jednadvacátém století v městečku Sleepy Hollow. Jezdec tu právě zabil místního šerifa. Jeho podřízená Abbie přizve Ichaboda, aby jí pomohl vraždící nestvůru dopadnout... (TV Prima)

filmmovier

Po dvou dílech to vypadá více než dobře a já jsem jako divák opravdu spokojen. Seriál skutečně překvapil, i já jsem mu tipoval zrušení po první sérii. Pravda, pilot mě nijak zvlášť nezaujal, ale ani neurazil, ovšem nejzajímavější na něm byl pouze začátek a konec. Zato druhá epizoda šla s kvalitou mnohem výš. Seriál chytil naprosto úžasnou filmovou atmosféru, vše bylo pěkně potemnělé a zahalené tím pravým hávem tajemna a i příběh se naprosto parádně rozjel, byl atmosférický, napínavý a příjemně se na to koukalo. Ihned mě navnadil na další díly a myslím, že Sleepy Hollow je (a bude) opravdu velmi poctivý hororový seriál s velmi hustou atmosférou a dost slušným scénářem. Naprosto úchvatné jsou úvodní titulky a hlavní obsazení je velmi sympatické. Ještě bych rád vyzdvihl Johna Cho, který tu má opravdu zajímavou roli. Mě se to líbí a jako horor je to vážně dost slušně provedené. Zatím to nechám na 70%, ale seriál se slušně a rychle zlepšuje. + titulky, atmosféra, obsazení, flashbacky, stylizace, atmosféra, John Cho - slabší pilot ()

arbitr

Dodíval jsem silou vůle všech 13. dílů, ale jenom proto, že se u toho dobře po náročném dni spalo. Celkově šel příběh od deseti k pěti a ke konci to byl pěknej galimatiáš. Další sezonu už nedám. ()

Mrkvič

První díl byl hodně slušný. Tajemný, zajímavý, dobře natočený. Potom jsem vnímal ještě další dva díly, kde už se mi sem tam něco nezdálo. Díly 4 a 5 jsem už prospal, protože mě většinou hned v začátku něčím hodně otrávil. Ta kouzelná naivita některých postav z prvních dílů se vytratila a místo ní to začalo být často velmi hloupé. Navíc problém spousty současných seriálů. musí být hodně dílů, tak začneme něčím suprovým a dalších XX dílů zaplácneme nějakou vatou, aby se jen občas zmínila ta úvodní myšlenka. Škoda. mohla to být super miniserie. ()

venalce

Zpočátku jsem byla skeptická k americkému pojetí apokalypsy, ale časem jsem propadla kouzlu tohoto seriálu. Chválím netradiční záběry kamery a hlavně Toma Misona, který je jako Ichabod neskutečný sympaťák a už jen on samotný se svým skvostným akcentem je dobrým důvodem, proč se na Sleepy Hollow dívat. Doufejme, že se časem nestane jediným důvodem. ()

Aven

Neškodná oddychová krávovina se sympatickým Ichabodem a veskrze nesympatickou dvojicí tvrďáckých sester. ()

Wade

Dlouho jsem se k zhlédnutí Sleepy Hollow nemohl donutit a nyní je za mnou celá první série. Tajemné fantasy podpořené zajímavým příběhem a skvělou hereckou dvojkou Tom a Nicole které mě zatím baví a rozhodně se plánují mrknu na další sérii. ----- 1série.4/5 -- 2série.4/5 -- 3série.4/5 - IMDb - 7/10 ()

Dreadd

Seriál rozpracovává legendu o bezhlavém jezdci, nicméně přenáší ji do pro filmaře nejlevnějšího období - současnosti. Ichabod Crane tudíž není konstábl, jenž svou náklonností k technice předběhl dobu a na čarodějnice odmítá věřit (jak tomu bylo v Burtonově Ospalé díře), ale je v úplně opačné pozici - ví o nadpřirozeném původu Bezhlavého jezdce, nicméně svět plný techniky okolo něj je pro něj nepochopitelný (tím však veškeré podobnosti či souvislosti s Burtonem končí, nebylo by fér ani možné porovnávat, která Sleepy Hollow je lepší). Len Wiseman dělá v podstatě to samé, o co se již snažil v Underworldu - vzal nadpřirozenou historickou legendu a hodil ji do současného světa, zatímco upíři a vlkodlaci byli tenkrát přirozeně integrovaní (neboť v onom světě neustále byli), tentokrát je po více než dvou stech letech oživen Bezhlavý jezdec, který nemá problém téměř okamžitě zahodit sekyru a popadnout brokovnici, zatímco jeho údajná nemesis Ichabod Crane s údivem zjistí, že černoši už nejsou otroci. Situace po pilotním díle je částečně ve prospěch tvůrců, nyní bude záležet na tom, jakou mají připravenou databanku nových postav a jak zpracují nadpřirozené podloží, na kterém začali stavět. ()

V.Silver

Pilotní díl se mi velice líbil, ale díl č. 2 to pro mě celé trochu srazil - připadám si totiž, jako bych od začátku sledoval líp vypadající a přesvědčivěji zahrané Čarodějky (Bewitched) nebo Buffy. Záporáci se nám začínají množit a najednou místo ojedinělého úkazu "Jezdí tady chlapík bez hlavy." máme "Hemží se to tady potvorama z pekel." A vtípky o tom, že poručice vysvětluje 280 nebo kolik let starému chlapíkovi, jak se používá kávovar, případně pistole, se za chvíli omrzí. Jsem zvědavý na pokračování, ale trochu se bojím, že svoje hodnocení už o moc nezvednu. 65% ()

klima777

Po pravdě: Zoufalá adaptace, patřící... někam hodně daleko. Ale protože vím, jak těžké je vyplodit cokoliv smysluplného, natož zábavného, ponechám jednu skomírající hvězdu. A honem pryč! ()

Kosmik 1

Po prvních 4 dílech dávám 4*...hodnocení i komentář ještě upravím. EDIT 15.1.2015: Seriál po deseti shlédnutých dílech se mi hodně zamlouvá. Téma bezhlavého jezdce, Ichabodovo zmrtvýchvstání v budoucnosti, 4 jezdců apokalypsy a různých mysteriózních příběhů se mi hodně líbí, stejně tak to tajemno a různí duchové ve vedleiších příbězích mimo hlavní dějovou linii atd. Počkám si rozhodně na další díly. 75% ()

Styxos

Třetí (a poslední) dokoukanej seriál v tomhle týdnu. Tom Mison je cool, příběh (šílenej mix co v sobě má třeba démony a svobodný zednáře) mě bavil. A ten zvrat na konci... jo, ten se fakt povedl. ()

skinny

Bezhlavý jezdec s puškou, Ichabod s podobou Ježíše Krista, apokalypsa o čtyřech jezdcích, dobré a zlé čarodějnice a sympatičtí neokoukaní herci.... může to fungovat ve Sleepy Hollow? Zatím ano, sleduju a proč taky ne, když má seriál perfektní rozjezd. Snad bude mít i perfektní zakončení...na to si budu muset počkat. Snad nebudu litovat :) ()

SG-1

"To je k zlosti. Nemohu se připojit k aplikaci s mapou. A ovšem zprávy z té vaší sociální sítě chodí neustále Jak můžete mít pět set přátel? Já jich měl jen sedm a čtyři z nich zemřeli. Vskutku dobrý poměr." -Ichabod Crane- ()

DavidS.

Scénář si vůbec nedělá vrásky s obhajobou a přijetím toho, že nám po ulicích běhají oživlí mrtví, čemuž odpovídá i velmi svižné tempo a okamžik, kdy se bezhlavý jezdec vyzbrojí po vzoru Arnieho, je guilty pleasure...Nové vtělení Ichaboda Crana je sympaťák a démonci mají děsivý potenciál...Nicméně již druhý díl zabředl do repetetivních dialogů, situací a brakovitosti...Sledovat dál se jeví jako ztráta času, což třetí díl, který hlavní dějevou linku opět tříští do jednotlivých nezajímavých epizodek, jen potvrdil... ()

Lisabellla

První dva-tři díly jsou fajn. Jsou jiné, jsou dynamické, jsou temné a původní. Ale tím to končí. Bohužel. Zbytek už je jen zdlouhavým závěrem, jež by se dal shrnout do jediné epizody a i tak by to bylo moc. Druhá řada je jen milostná slátanina plná citových výlevů, protkaná občasným pohledem na hořící meče a okultistické oltáře. ()

Loki_Six

Prve dve seriu su super a urcite stoja za to. Tretia je slabota. Stvrta je celkom zaujimava ale aj tak mal byt tento serial ukonceny po druhej. ()

iXtr3m3

Slabšie tri hviezdy. Nezaujímavé, nemastné, neslané. Očakával by som viac. Navyše seknuté bez jasného konca, to tiež vždy rozladí. ()

Bezhlavý jezdec se vrátí

Bezhlavý jezdec se vrátí

24.04.2024

Držte si klobouky, budou opět padat hlavy. Na plátna kin by se totiž měl vrátit hrůzyplný bezhlavý jezdec v nové adaptaci povídky „Legenda o Ospalé díře“ newyorského spisovatele Washingtona Irvinga … (více)

Wiseman upřednostnil Ospalou díru před Mumií

Wiseman upřednostnil Ospalou díru před Mumií