Ospalá díra

• USA Sleepy Hollow (více)
Fantasy / Thriller / Dobrodružný / Drama / Mysteriózní
USA, (2013–2017), 46 h 21 min (Minutáž: 42–62 min)

Předloha:

Washington Irving (kniha)

Tom Mison, Nicole Beharie, Orlando Jones, Katia Winter, John Cho, Nicholas Gonzalez, Clancy Brown, John Noble, Jill Marie Jones, Matt Barr, Amandla Stenberg (více)

Série(4) / Epizody(62)

Ichabod Crane je ve válce za nezávislost zraněn bezhlavým jezdcem. Následně se ocitá v jednadvacátém století v městečku Sleepy Hollow. Jezdec tu právě zabil místního šerifa. Jeho podřízená Abbie přizve Ichaboda, aby jí pomohl vraždící nestvůru dopadnout... (TV Prima)

Jack_F.

Když vidím, že to je v červených číslech, tak mám chuť dát odpad, protože tahle na první pohled finačně i herecky chudá blbina je hrozně slabá. Ani nemá cenu to nějak extra hanit, protože si to prostě ani nezaslouží nějak moc pozornosti. ()

Ironhead

Desiva genderove vyvazena chujovina... takovejhle serial si ten kouzelne kasirovanej Burtonuv skvelej film nezaslouzil... ()

Vlasek

Je to v podstatě pěkně zamotaná kravina, ale hlavní hrdina má obrovské kouzlo, proto se na to dá občas kouknout. *** za hlavního představitele. ()

robfi

Moc kecu, ktere plavou na povrchu, aby to pochopil i nejvetsi imbecil na svete. tim padem se to nekonecne vleklo, skoda ()

Merenre

Tohle už je moc tupé aj na mě. Myšlenkově, dějově a kvalitativně je to někde na úrovni Buffy, přemožitelky upírů, ale je to o poznání méně zábavné (a taky chybí sexy Buffy). Seriál se na začátku tváří, že má nějaký jednotící děj, ale není to tak - šablona dílů je vždy stejná, objeví se prostě nějaký nový démon, kterého je třeba zlikvidovat. Průběh jednotlivých dílů i jejich náměty jsou bezvýhradně stupidní. Hlavní hrdinka je nesympatická a otravná fuchtle - jedinou světlou stránkou je tak celkem solidní hlavní hrdina, v tomto případě Jakub Saic. ()

Faldicek

Tak po shlédnutí druhého dílu mohu říci, že mě seriál zaujal. Zajímavý příběh se špetkou hororu a velkou dávkou mystična, jen ten bezhlavý jezdec s automatickou puškou... to bylo trochu moc, ale jinak zatím dobrý... ()

Allein4

Po první sérii: Nadšení postupně vyprchalo a přešlo v docela stereotypní nudu. Netvrdím, že by to začalo být špatné, ale chtěl bych větší spád. Bohužel mi nezbývá nic jiného, než snížit hodnocení na tři hvězdy a doufat, že druhá série to opět nakopne... ______________________________________________________________________________________________ Po dvou epizodách: Kurtzman a Orci pod taktovkou Wisemana...to snad ani nemůže dopadnout špatně. A to se potvrdilo již pilotem, kde bych ovšem naprosto vytknul šíleného bezhlavého maniaka s kulometem (vážně mu měli nechat jen tu sekeru). Druhý díl byl ale již oproštěn od podobných hovadin a můj zájem o další díly je velký. Tím spíš, že linie jsou jasné a opravdu mě zajímá, jak to dopadne. Snad to nebudou chtít za každou cenu natahovat. ()

v0jt1s3k

Po prvních dvou dílech naprostá spokojenost. Neni to uplně blbé, toho jsem se bál před sledováním. Atmosféra naprosto výborná, charaktery a jejich vazby zajímavé, tak snad to zůstane ve stejné rovině. Hodnotím mezi *** a **** ()

Lal.V

Prvých 5 dielov veľmi kvalitných a úprimne ma tešia seriály, ktoré sa snažia ťažiť z histórie, pričom tam musí byť samozrejme "supernatural" twist. Jednoznačne budem sledovať i naďalej. Po 10 dieloch stále rovnako zaujímavé, 85%. ()

Jardinero

Z tech novych serialu je to ten od ktereho jsem nejmene cekal a neveril. A ... dostal jsem nejvic, jednoznacne nejlepsi novinka. Temne, tajemne, zazivne, vyborny Thriller. Vecernicek jak ma bejt ()

MakinaB

Mám za sebou čtyři díly a nechce se mi odcházet do práce, což je za poslední dobu poprvé co mě něco tak chytilo. Navíc Craine se docela hezky poslouchá :-D Zatím se to zdá super, děj nevázne, atmosféra je dech beroucí a oba hlavní protagonisté sympaťáci. Jen si říkám, jak dlouho jim to vydrží, přijde mi že tohle téma půjde dost rychle vyčerpat. No uvidíme, co si na mě připraví další díly. ()

pepca72

Viděno do 4 dílu. Pilot fajn, zajímavý ,ale nějak to postupně padá s úrovní dolů a příběh je tak nějak naivně neuvěřitelný. Nevtáhlo mně to do děje, a koukám na seriál jen tak okrajově, když není nic lepšího. Jinak zpracováno velice slušně, herci, lokace, kamera střih, efekty. Asi to jen není můj šálek kávy. ()

magic0

Až na konec pilotního kousku je to super. Proč museli bezhlavého jezdce vybavit moderní techologií. Aby tam pobíhal s M16 to je na mně fakt moc. Naštěstí další díly jsou umírněnější a dá se jim to vše tolerovat. Každý díl má jiného ducha a to je prostě super. Jen tak dál. #20.11.2013 ()

Margay

Hodnotím po čtyřech dílech a hodlám koukat dál. Zatím je to ale až moc zamotané, náboženstím prosycené a celkově prapodivně uhnětené. Triky jsou víc než slušné a na všechny tváře se moc příjemně kouká, jenže to má pořád to něco, co odrazuje. Nejvíce přespříliš natáhnutá příprava super silných zloduchů, kteří jsou pak poraženi během pěti minut jednoho dílu ()

tuctovychlap

nič pre ateistov, či odporcov dobrých chlapcov z lóže Slobodomurárov..:) Ichabod je sympaťák, lt. Abbie nehysterčí ako poväčšina žien, Bezhlavý jazdec srší odhodlaním mať okolo seba čo najviac postavičiek vyzerajúcich ako on, proste..headlessovo cool..a na dôvažok sa rýchle učí - napr. že užitie SMG je niekedy účinnejšie než oháňanie sa valaškou..:) súhlasím s imdb a po prvej dekáde epizód dávam 80 %.. ()

numan

Mezi novými seriály sezóny 2013/14 zatím jasná jednička. Žánrový mix scénáristy a castery až téměř k dokonalosti vymakaný (Walter Bishop z Fringe aka John Noble posílil nový klan právě včas) poráží na hlavu všechny sci-fi a fantasy novoty, které si na nás vloni všechny ty globální TV vymyslely, aby nás dostaly do kolen (a hlavně (co si budem povídat) před bednu:o)). Strhující a přitom celkem komplikovaná story, plná nadpřirozena, stojí na solidních hereckých výkonech neokoukaných tváří (Misonův Ichabod Crane je naprosto dokonalý) a dějově vázne jen velmi vzácně. Nepostrádá ani humor místy vpravdě černý, nebojí se použít v televizním prime timu lekačky ani krev a pokud romantizuje, tak přitom nesračkovatí. Dokonce i milenci se v ní chovají jako přemýšlející lidé a ne jako rozjebaná hovada s IQ pandy. Nesmím zapomenout na nevtíravý a nenápadně dokonalý soundtrack - nekonají se žádné idiotské pop-srance, žádné nablblé písničkové qílení pro puberťáky - hudba slouží ději a často upliftuje emoce až xlzám. BINGO!!! Seriál roku. (A asi bych měl vševědoucně poznamenat, že "od autorů Star treků" - abych jako byl za verbálně chytrýho - muhehe :oDDD) ()

BaseDallas

Zatiaľ ma seriál nenudil, má fajn tempo, téma a spracovanie uspokojivé, navyše hlavné duo sú veľkí sympaťáci. Baví ma aj interčasový humor. (Sci-Fi?!) ()

Bezhlavý jezdec se vrátí

Bezhlavý jezdec se vrátí

24.04.2024

Držte si klobouky, budou opět padat hlavy. Na plátna kin by se totiž měl vrátit hrůzyplný bezhlavý jezdec v nové adaptaci povídky „Legenda o Ospalé díře“ newyorského spisovatele Washingtona Irvinga … (více)

Wiseman upřednostnil Ospalou díru před Mumií

Wiseman upřednostnil Ospalou díru před Mumií