Torment

Scénografie:

Brian Verhoog

Kostýmy:

Ruth Secord

Další zástupce v mým oblíbeným subžánru 'Home Invasion', sice v porovnání s takovými The Collector anebo Home Sweet Home je jak chudý příbuzný, ale zaujmout rozhodně dokáže, pro mě určitě lepší než profláklejší You're Next. Protože i když se jede podle přesně zaběhnutých pravidel, tak vycukat tyhle cápci s maskami plyšových zvířátek dokážou pořádně a ani k tomu nepotřebují hektolitry krve (i když o trošičku víc krvičky by to sneslo :-).(13.8.2014)

Corry je mladý vdovec, ktorý sa spolu so synom Liamom a jeho novou priateľkou Sarah nasťahuje do staršieho rodinného domu, ďaleko od ruchu veľkomesta. Po smrti manželky by veľmi rád začal žiť od začiatku, v úplnej, šťastnej rodine. Počiatočná Sárina zlá predtucha z nového prostredia sa napĺňa takmer okamžite. Hneď v prvú noc sa budú musieť postaviť nečakanému problému. Obrovská škoda, že keď konečne prišlo na lámanie "chleba", nastal strih, a tak efekt šoku z gore, vymizol do zatratenia. Mohla to byť riadna "hixplo" pecka! Každopádne musím uznať, že "Tormant" má vďaka krátkej stopáži veľmi rýchly spád, takže takmer stále sa je načo pozerať. Napriek tomu, že je snímok pomerne atmosferický, na "The Strangers" sa z môjho pohľadu nechytá. Po dlhej dobe celkom slušný horor, ktorý potešil a nebol stratou času - 65%.(17.6.2014)

Pravdou je, že Torment není nikterak originální home invasion, ale nemůžu si pomoct. Mě tenhle film prostě sedl. Ikdyž mě hned od začátku neskutečně srala postava Sarah. Postupně si začala napravovat reputaci a na konci se ukázalo, že to není taková kráva jak to vypadalo na začátku. Jako milovník gore jsem si sice taky nepřišel na svý ( jelikož gore tu nebylo vůbec ), ale vše vynahrazuje napětí a houstnoucí atmosféra. Masky killerů jsou sice jednoduchý, ale v jednoduchosti je krása. K tomu všemu sympatická stopáž, takže film má celkem svižný tempo. Takže za mě to jsou slabší 4 hvězdy.(22.12.2017)

Moderní home invasion působí na diváka zejména formou zpracování, vizualem, lookem a úžanou hudbou. Hlavní postavy jsou bohužel tak nesympatocké, že vás nebaví jejich útrapy s podivnejma týpkama s "myšímy kulichy na makovici" ... Forma graduje, audiovizual kraluje .... nic víc nečekejte! Žádné gore, žádný exploitační obsah, v podstatě nic opravdu zajímavého. Ale atmosféra kraluje a pokud na to přistoupíte, opravdu něco zažijete! ;-)(22.6.2014)

Docela svižný horůrek podle šablony, který mi vliv krve do žil. Hned, jak jsem viděla ty čtyři obří plyšáky toho malého (protivného) chlapce, jsem si říkala, že jsou hnusní a strašidelní a taky že jo, takovou věc bych si domů nepořídila. Co je snímku ke škodě (a už to tu někdo zmínil), jsou nesympatické hlavní postavy, kterým snad i přejete jejich úděl. Celou dobu jsem si říkala, že to jsou čtyři*, pak se ten madafakin rozhodl, že má vlastně svoji macechu ohromně rád a bohužel to sklouzlo na tři*, ale jedním dechem dodávám, že to jsou hodně kvalitní tři hvězdy.(14.8.2014)