Torment

Scénografie:

Brian Verhoog

Kostýmy:

Ruth Secord

Torment sice hraje druhou ligu, ale společnost s loňskými kolegy Home Sweet Home nebo Static taky neni k zahození. Je zručně natočenej, díky kratší stopáži příjemně odsejpá a místy překvapí slušnou atmosférou, které dává přednost před explicitním násilím. Jinak ty masky plyšovejch zvířátek jsou zvoleny perfektně, dokonce líp, než v You're Next.(19.6.2014)

Corry je mladý vdovec, ktorý sa spolu so synom Liamom a jeho novou priateľkou Sarah nasťahuje do staršieho rodinného domu, ďaleko od ruchu veľkomesta. Po smrti manželky by veľmi rád začal žiť od začiatku, v úplnej, šťastnej rodine. Počiatočná Sárina zlá predtucha z nového prostredia sa napĺňa takmer okamžite. Hneď v prvú noc sa budú musieť postaviť nečakanému problému. Obrovská škoda, že keď konečne prišlo na lámanie "chleba", nastal strih, a tak efekt šoku z gore, vymizol do zatratenia. Mohla to byť riadna "hixplo" pecka! Každopádne musím uznať, že "Tormant" má vďaka krátkej stopáži veľmi rýchly spád, takže takmer stále sa je načo pozerať. Napriek tomu, že je snímok pomerne atmosferický, na "The Strangers" sa z môjho pohľadu nechytá. Po dlhej dobe celkom slušný horor, ktorý potešil a nebol stratou času - 65%.(17.6.2014)

Víkend v odľahlom rodinnom domčeku sa premení na peklo, po tom ako staro-nová rodinka zistí, že zrejme nebudú jedinými obyvateľmi... Vcelku vydarený home invasion horor, trochu pripomínajúci minuloročnú, nadupanú bombu "You're Next", avšak spracovaním v pomalšom štýle zase dáva spomenúť napr. na pôsobivejších "The Strangers". Je to pekne natočené, napínavé a hrá sa skôr na atmosféru než na akciu či krv - aj keď na to tiež časom samozrejme príde. A hoci nejde o nič prelomové ani nevídané, funguje to ako má a jedná sa o malú, solídnu a príjemne mrazivú žánrovku.(16.6.2014)

Priemerný home invasion hororík. Je síce technicky slušne natočený, herci hrajú celkom dobre, zaujal aj nápad masiek plyšákov a miestami poteší aj nejaký silnejší moment, film však nedokázal navodiť takú dusivú, psycho atmosféru, akú od tohto subžánru očakávam. Keď si to porovnám treba s takým You're Next, alebo Mother's Day tak to bola v tomto smere hrozná slabota. Som zvedavý, či sa natočí aj dvojka, pretože podľa otvoreného konca by sa to aj dalo čakať. Ja by som to však neodporúčal, a keď, tak určite s iným režisérom. 60/100(29.7.2014)

• darkrobyk

To si snad z lidí dělají blázny! Postavy se podle hovadského scénáře chovají jako dementi, a tak místo, aby se o ně člověk bál, dostává záchvaty smíchu. Už dlouho jsem neviděl takovou chujovinu, kde nefunguje vůbec nic. Pobíhání po lese s baterkou nebo světelnou pistolí a vyřvávání, plížení se po domě a do sklepa jako stádo slonů v porcelánu, hrdina tatíček, co vykřikuje spoutaný na židli, že všechny zabije, a pak podělanej strachy lže a ucvrnkává si do kalhot...nu, byl by to hezký seznam nesmyslů. Jsem znechucen ztrátou času. A debilní konec vše korunoval! K.Isabellovou mám rád, ale asi neměla na nájem, holka... Rozhodně NEDOPORUČUJI!(3.7.2014)