Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Novomanželia Cory (Robin Dunne) a Sarah (Katharine Isabelle) Morganovci vezmú Corryho sedemročného syna Liama (Peter DaCunha) ​​na vidiek, aby spolu strávili istý čas spolu a posilnili nové rodinné väzby. Keď vysvitne, že Liam podľa všetkého utiekol, psychické napätie manželského páru sa postupne mení na pocit neutíchajúcej hrôzy. Obidvaja totiž musia čeliť sadistickej rodine, skrývajúcej sa vo vidieckom dome po celý čas, ktorá praktizuje akýsi zvrátený kult. Ešte horšie však je, že práve oni sú zodpovední za Liamovo zmiznutie. (Incantator)

(více)

Recenze (56)

George Stobbart 

všechny recenze uživatele

Víkend v odľahlom rodinnom domčeku sa premení na peklo, po tom ako staro-nová rodinka zistí, že zrejme nebudú jedinými obyvateľmi... Vcelku vydarený home invasion horor, trochu pripomínajúci minuloročnú, nadupanú bombu "You're Next", avšak spracovaním v pomalšom štýle zase dáva spomenúť napr. na pôsobivejších "The Strangers". Je to pekne natočené, napínavé a hrá sa skôr na atmosféru než na akciu či krv - aj keď na to tiež časom samozrejme príde. A hoci nejde o nič prelomové ani nevídané, funguje to ako má a jedná sa o malú, solídnu a príjemne mrazivú žánrovku. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Home invasion subžánr v posledních letech zažil nebývalý rozkvět, kdy se urodil poměrně slušný počet kvalitních filmů, jehož středobodem bylo proniknutí nebezpečných vetřelců do domácností kladných hrdinů. Torment je dalším takovým filmem a rozhodně nepřevyšuje laťku, kterou jeho starší kolegové průměrně nasadili. Pochlubit se může místy docela solidní atmosférou a špinavým lookem, kdy prostředí (starý dům) ani záporáci (ošuntělí vidláci ve špinavém oblečení, maskovaní utrhanými hlavami plyšových zvířátek) nepůsobí zrovna čistoskvoucím dojmem. Potud OK. Problém je v nepříliš sympatických postavách, jejichž rodinná krize opravdu nemá šanci vydojit byť krapítek divákova zájmu. Navíc klasicky neváhají činit chybná rozhodnutí, což je občas mírně otravné sledovat. V jisté chvíli se film dokonce začne tvářit, že snad možná sledujeme jakousi metafyzickou pomstu dítěte na svém rodiči (což rámuje i úvodní citát Friedricha Nietzscheho), což je úplně wtf. Jako krátká, nenáročná žánrová jednohubka to ujde, naděje, jež jsem do filmu vkládal po působivě depresivním traileru, se ovšem nenaplnily. Na to jsou hrany málo ostré. ()

Reklama

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Torment sice hraje druhou ligu, ale společnost s loňskými kolegy Home Sweet Home nebo Static taky neni k zahození. Je zručně natočenej, díky kratší stopáži příjemně odsejpá a místy překvapí slušnou atmosférou, které dává přednost před explicitním násilím. Jinak ty masky plyšovejch zvířátek jsou zvoleny perfektně, dokonce líp, než v You're Next. ()

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Moderní home invasion působí na diváka zejména formou zpracování, vizualem, lookem a úžanou hudbou. Hlavní postavy jsou bohužel tak nesympatocké, že vás nebaví jejich útrapy s podivnejma týpkama s "myšímy kulichy na makovici" ... Forma graduje, audiovizual kraluje .... nic víc nečekejte! Žádné gore, žádný exploitační obsah, v podstatě nic opravdu zajímavého. Ale atmosféra kraluje a pokud na to přistoupíte, opravdu něco zažijete! ;-) ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Povedený Home Invasion, který však nepřekonává své kvalitnější předchůdce, ale přesto zaujme díky velmi povedeným maskám všech záporných postav, vynikajícím soundtrackem a špinavou, temnou atmosférou doprovázející celý film. Bavil jsem se,ale na vyšší hodnocení bych vyžadoval alespoň nějaké gore. 60% ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama