Četnické humoresky

(seriál)
  • angličtina Cops and Robbers (více)
TV spot 17
Česko, (2001–2007), 53 h 46 min (Minutáž: 57–105 min)

Ivan Kurz

Tomáš Töpfer, Petr Kostka, Ivan Trojan, Zdeněk Junák, Stanislav Zindulka, František Švihlík, Erik Pardus, Jan Apolenář, Alena Antalová, Libuše Šafránková (více)

Série(3) / Epizody(39)

Český seriál Četnické humoresky, který v brněnském studiu České televize vyrobila tvůrčí skupina Josefa Souchopa a Dariny Levové, zavede diváky do období první republiky, kde se seznámí se sympatickými příslušníky brněnské četnické pátrací stanice, předchůdkyní dnešní kriminální služby, i s policejním psem Argem a fenkou Kikinou, a samozřejmě budou sledovat vážné i nevážné kriminální případy, tak jak je muži zákona museli tehdy řešit. (Česká televize)

TV spot 17

CageDepp

Nejlepší postavy Karel Arazim a Bedřich Jarý bez nich by to nebylo tak populární. Co tomu vytknout? Např. kriminální zápletky moc lehce vyřešený i to by šlo překouknout, ale že to občas bylo, jak nějaká trapná telenovela to mě docela mrzelo. A co pochválit? Všechny scénky co se odehrávaly na pátrací stanici ty byly moc povedený. Takže celkově bych to viděl na krásných 80%. A ani bych se nezlobil, kdyby vznikly nějaké díly odehrávající se v době Druhé Světové. ()

shyster

Neviděl jsem poslední "série", kterou již nenatočil A.Moskalyk, takže se může stát, že moje hodnocení se ještě změní. Ale jinak na televizní tvorbu kvalitní zábava, která mě dokázala udržet po všechny páteční večery. Nejspíš prvních 13 dílů bylo nejlepších. Tomáš Topfer a Ivan Trojan tu byli výborní a nádherně se doplňují. Kriminální zápletky taky obstojí. Jediné, co mě občas vadilo, byla někdy až moc přeslazené scény. ()

Malarkey

V České zemi se občas objeví výjimky i na poli seriálu, co do kvality se týče, čerpající z naší historie, kombinující vztahy, důvtip a krimi v jednom. Jednoduše řešeno, Četnické humoresky jsou jediný český seriál současnosti, který dokázal to, co jiné seriály ne. To, že skloubil kvalitu příběhu a herců v jedno a nechal vzniknout tak skvělý seriál. Děkovat můžem České televizi a i za to, že nové epizody stále vznikají, věřím, že na stále dobré úrovni. V dnešní době není těžké konkurovat kvalitou, ale spíše sledovaností. Toho bych se ale příliš nebál, Četnické humoresky si za tu dobu dokázali vytvořit velice slušnou diváckou základnu a doufám, že to nadále vydrží. (8/10) ()

woody

Pan Mosakalyk - dej mu pánbůh věčnou slávu - natočil nejlepší polistopadový český seriál.Jeho dcera napsala výborné scénáře - mají vtip, spád, postavy se vyvyjejí (u nás věc nevídaná).Znamenitý Ivan Trojan - u nás objevíme hvězdu vždycky hodně brzo :-) Ukončil bych to už 2. sérií.Věřím Pavlíně Moskalykové, ale pochybuji, že už se nebude vařit z vody...Výborná atmosféra 1.republiky - dokonce se podíváme i na Podkarpatskou Rus.Povedená hudba.No zkrátka, minimum chyb! ()

Ivoshek

Rád bych nesrovnával s HLMP, ale dost dobře mi to nejde. Vadí mi tu ta laciná televiznost, Töpfer a místy ne úplně přesvědčivé herecké výkony. Potíž je taky s hodně sestupnou kvalitou... zatímco za první díly bych byl ochotný tři až čtyři hvězdičky dát, poslední díly jsou na hranici jedné. Prý to dle věci znalejších kolegů souvisí s čím dál větší rolí Pavlíny Moskalykové. ()

• Ve scéně v 23. epizody s názvem „Bouřka“, kdy šel vrchní strážmistr Karel Arazím (Tomáš Töpfer) s kyticí požádat Ludmilu Horkou (Alena Antalová) o ruku, je v záběru krátce slyšet pípání mobilního telefonu. (navabaca)
  • Postava Bedřicha Jarého (Ivan Trojan) je pojmenována po Vladislavu Richardu Jarém, který společně s Josefem Arazimem, po kterém je pojmenován Karel Arazím (Tomáš Töpfer), a Vladimírem Inocentem Šebestíkem, po kterém je pojmenován psovod Antonín Šebestík (Pavel Doucek), sloužili na Četnické pátrací stanici v Hradci Králové. (karda1)

Související novinky

Zemřel Václav Postránecký

Zemřel Václav Postránecký

08.05.2019

Ve věku 75 let zemřel po těžké nemoci herec Václav Postránecký. Postránecký se vyučil zámečníkem, většinu života ale strávil buď před kamerou, nebo v divadle. Účinkoval ve Slováckém divadle, později… (více)

Vysílá studio Brno

Vysílá studio Brno

11.10.2016

Pojďte si zahrát AZ kvíz a moderovat zprávy ve výstavě na Špilberku. Vybrat písmenko a správně odpovědět, zasednout před mikrofon a čtecí zařízení a přednášet zprávy, nakouknout do zákulisí slavných… (více)