Reklama

Reklama

Četnické humoresky

(seriál)
  • angličtina Cops and Robbers (více)
TV spot 9
Komedie / Krimi
Česko, (2001–2007), 53 h 46 min (Minutáž: 57–105 min)

Hudba:

Ivan Kurz

Hrají:

Tomáš Töpfer, Petr Kostka, Ivan Trojan, Zdeněk Junák, Stanislav Zindulka, František Švihlík, Erik Pardus, Jan Apolenář, Alena Antalová, (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(39)

Obsahy(1)

Český seriál Četnické humoresky, který v brněnském studiu České televize vyrobila tvůrčí skupina Josefa Souchopa a Dariny Levové, zavede diváky do období první republiky, kde se seznámí se sympatickými příslušníky brněnské četnické pátrací stanice, předchůdkyní dnešní kriminální služby, i s policejním psem Argem a fenkou Kikinou, a samozřejmě budou sledovat vážné i nevážné kriminální případy, tak jak je muži zákona museli tehdy řešit. (Česká televize)

(více)

Videa (28)

TV spot 9

Recenze (581)

golfista 

všechny recenze uživatele

První série byla opravdu velmi dobrá. V přidaných dílech se mi zpočátku zdálo, že se "vaří z vody" úspěchu první série, ale pak se vše vrátilo k velmi dobré krimi-zábavě (díky pane Moskalyku) .... Ovšem to, co vzniklo po příchodu nové režisérky, má s původními díly společného jen velmi málo .... Sledovanost sice letí k rekordům ČT, ovšem v našich krajích je (bohužel) sledovanost v nepřímé úměře ke kvalitě. Humoresky sice byly donedávna čestnou výjimkou, ale - už nejsou ....... Tady musím hodnocení rozdělit - díly 1 - 26 poctivých 80-90%, díly 27 - 31 (zatím) 30-40%. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

V současné době asi vrchol mezi českými krimiseriály. Přece jen Hříšní Lidé a Panoptikum Města Pražského už tu byli tolikrát... a tahle nová krev má vše, co potřebuje - známé herce, dobrý scénář, solidní rozpočet, a výsledek tomu odpovídá, přátelé. Zábava je to skvělá, obzvlášť díky Arazimovi a Ludmile:) Kvalitu se podařilo udržet i po odchodu pana Moskalyka na věčnost, a tak pro seriál jako celek nejde jít pod 80%, i když některé díly zaslouží více. ()

Reklama

Marigold 

všechny recenze uživatele

Marná sláva, postupem času jsem vykrystalizoval v nekritického milovníka Humoresek, který i všechny případné vady (přehnaná epická šíře, občas škrobené dialogy, sklouzávání k prkotinám) vnímá jako nedílnou součást poetiky seriálu. Moskalykovi se díky neobyčejné empatii a režisérské zkušenosti podařilo propojit rovinu krimi s rovinou komedii a k tomu ještě přidal tu starou dobrou českou "rodinnou" seriálovou školu. Rovnováha seriálu je jasně na straně hrdinů, troufám si tvrdit, že Četnická pátrací stanice Brno funguje jako žádná další seriálová famílie... Zápletky jsou někdy až sympaticky omšelé, obyčejné a jen zvyšují autenticitu prostředí. Za zmínku stojí i Moskalykova snaha rekonstruovat reálie První republiky a soudě dle svých skrovných znalostí se mu to podařilo výborně. Nelze opomenout skvělé duo Töpfer-Trojan, tomu se říká herecký koncert... ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

V České zemi se občas objeví výjimky i na poli seriálu, co do kvality se týče, čerpající z naší historie, kombinující vztahy, důvtip a krimi v jednom. Jednoduše řešeno, Četnické humoresky jsou jediný český seriál současnosti, který dokázal to, co jiné seriály ne. To, že skloubil kvalitu příběhu a herců v jedno a nechal vzniknout tak skvělý seriál. Děkovat můžem České televizi a i za to, že nové epizody stále vznikají, věřím, že na stále dobré úrovni. V dnešní době není těžké konkurovat kvalitou, ale spíše sledovaností. Toho bych se ale příliš nebál, Četnické humoresky si za tu dobu dokázali vytvořit velice slušnou diváckou základnu a doufám, že to nadále vydrží. (8/10) ()

Tosim 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Kdo by byl řekl, že za tímhle seriálem stojí nenápadný, leč velice invenční policejní důstojník Michal Dlouhý...a oslovil režiséra Antonína Moskalyka, u jehož režie je úplně jedno, jaká je hloubka ostrosti, důležitá je poctivost řemesla. Tento seriál (minimálně první řada a půl) není jen dokonalým spojením krimi a komedie, to vše baleno jako retro, ale dívá se na období první republiky zajímavým, často hodně kritickým okem. Rozhodně však nesnese srovnání s Panoptikem města pražského, se kterým má převelice málo společného, rozhodně ne tolik, aby se na takovém serveru uživatelé takhle vysoko dopouštěli podobně laciných analogií. Nebýt částečné obměny tvůrců a už lehce vyčerpaných charakterů, mohlo jít o dokonale hutné (historické!) dílo, které se dost zajímavě snaží ze současného odstupu zachytit časový oblouk jednoho z důležitých údobí našich dějin. ()

Galerie (541)

Zajímavosti (137)

  • V 31. díle s názvem "Dědiců má ve scéně, kde Arazím (Tomáš Töpfer), Jarý (Ivan Trojan) a Němec (František Švihlík) diskutují nad zdravotním stavem statkáře Filipa Kalouska (Luboš Ondráček), Němec výložky štábního strážmistra, ačkoli je již dávno praporčíkem. V další scéně má výložky opět praporčické. (Dinsberg)
  • Na uniformách je možné odhalit několik nedostatků. Například rukávový šítek s číslem zemského velitelství se nepoužíval souběžně se štítkem na límci. (Chufu)
  • Železniční stanice Říkonín (6. díl, Směšný vrah) skutečně existuje, byť v seriálu jsou záběry z úplně jiné stanice, která je označená jako Říkonín. Před 2. svět. válkou však do ní vlak nemohl v žádném případě vjet, protože trať, která touto stanicí vede, byla dána do provozu až roku 1953. Stanice leží na trati Brno - Havlíčkův Brod, asi 15 km od Tišnova! (offlineman)

Související novinky

Zemřel Václav Postránecký

Zemřel Václav Postránecký

08.05.2019

Ve věku 75 let zemřel po těžké nemoci herec Václav Postránecký. Postránecký se vyučil zámečníkem, většinu života ale strávil buď před kamerou, nebo v divadle. Účinkoval ve Slováckém divadle, později…

Vysílá studio Brno

Vysílá studio Brno

11.10.2016

Pojďte si zahrát AZ kvíz a moderovat zprávy ve výstavě na Špilberku. Vybrat písmenko a správně odpovědět, zasednout před mikrofon a čtecí zařízení a přednášet zprávy, nakouknout do zákulisí slavných…

Reklama

Reklama