Captain Marvel

• USA Captain Marvel (více)

Snímek Captain Marvel se odehrává v devadesátých letech dvacátého století a je tak zcela novým dobrodružstvím z dosud neviděného období filmového světa Marvel. Film sleduje příběh Carol Danversové, ze které stala jedna z nejmocnějších superhrdinek světa. Když Zemi zasáhne mezihvězdná válka mezi dvěma mimozemskými rasami, Danversová se ocitá s malou skupinou spojenců přímo v srdci konfliktu. (Falcon)

Durgas

Origin, ktorý neurazí ani neohúri. Z marvelovského priemeru (ale zábavného) to vytrháva mačka, Samuel, ktorý proste zahrá čo chce a vymakaný rockový soundtrack. ()

Sentax

Jedna z najslabších Marveloviek. Už z trailerov bolo vidno, že hlavná predstaviteľka má maximálne dva výrazy. Ale to boli len trailery, vo filme to môže byť predsa inak. Bohužiaľ nie. Brie Larson bola nevýrazná až skoro bezvýrazná a celkovo mi nepasovala do tejto role. Samuel L Jackson skvelý, omladenie na jednotku, akoby prišiel z Pulp Fiction. Celý film mi prišiel ako nasilu natočený, hlavne aby sme Vám predstavili novú superhrdinku pred Avengers: Endgame. Goose alebo flerken veľmi príjemným spestrením filmu. Klasický digibordel na konci a celkovo scény vo vesmíre, filmu neprospeli. A to sa má MCU uberať týmto smerom? ()

Sweat55

Tak nakonec se z Captain Marvel vyklubala strašně nesympatická postava, u které doufám, že ji Thanos zadupe do země co nejdříve. Děj je taky nic moc, s celkem předvídatelným (ale odvážným twistem) a nudným zaporákem. Škoda, jedině ten Samuel L. Jackson to drží nad vodou. ()

waska

Překvapivě dobrá Marvelovka, kde vyniká neokoukaná Brie Larson a hlavně neskutečně vtipný mladý agent Fury. Zajímavý příběh, sice trochu předvídatelný, ale ve výsledku to ani nevadí. ()

LordMysti

Řekněme 70% a to hlavně proto, že to mělo hodně hluché pasáže. Každopádně co mě rozhodně velice příjemně překvapilo bylo zapracování mnoha vysvětlení jak to začalo. Dokonce i pro seriál Agenti SHIELDu který mám velice rád. Vše to tak nějak hezky zapadlo do sebe. ()

pistik

Totalne nudny film s nezaujimavou hlavnou hrdinkou a vedlajsimi postavami pri ktorych si zelate aby hned na zaciatku radsej prisiel Thanos a lusknutim prstu ich vymazal nielen z deja ale aj z celej ich existencie. Zase nasilu pchane cernoske postavy, zase nasilu tlacene zeny a hlavne cca tak ako 120min viac absolutne nezaujimaveho a prepaleneho Nicka Furyho ako by sa patrilo. Legika postav je horsia snad ako v osmej serie Hry o trony. Vo vsetkych ohladoch najhorsi Marvel film, dokonca o stupen prisernejsi ako nasilu americkemu publiku masirovany Black Panter. Navyse Larson ma cely film pribly uskrn a zmuriaci pohlad niekoho kto je v miestnosti s dvoma ludmi, pocuva o com sa rozpravaju a ani zaboha nevie prist na to o com a ci ho nahodou neurazaju. Vdaka bohu ze nevystupovala v Endgame tak ako sa cakalo, inak by ten film zabila rovnako ako tuto blamaz. ()

kukkik

Za mě jen další šablonovitý komiksový film. Nelogičnost, bezcharakterní hlavní postavy atd. Whole package od MCU. Ve výsledku se člověk bez zájmu podívá na sled nesouvisejících animací, vyslechne si pár klišoidních konverzací, které jsou zde neměnné už od roku 2000 a pak film skončí a z hlavy se vypaří naprosto okamžitě a beze zbytku bez toho aby si člověk vůbec zapamatoval nějaké jméno, postavu nebo dokázal druhý den říct, o čem to vlastně pořádně bylo. Na tyhle filmy už naletí jedině děti nebo zarytí fanoušci, kteří už po těch dekádách musejí koukat z povinnosti aby se v tom šíleně nekomplexním univerzu dokázali alespoň trochu orientovat. Ale prachy to vydělá, tojo. 3/5 ()

Kenty

Jeden z nejslabších Marvelovských filmů a to není kvůli tomu, že hlavní roli má žena, ale proto, že se tam chová opravdu jak k...a. Ne že by někoho nenapadlo za sebou znovu aktivovat štít, který chrání loď 6 let, pak si asi 20 minut "hrát" na lodi s nepřítelem a zdržet ho, když je dokáže zabít mrknutím oka. Navíc když zničí loď, tak by mohla zničit i tu kapitánskou, protože je jasné, že přiletí znovu. Pěkné odkazy na určité momenty a efekty. ()

Pavel82

Jediné, co stojí za řeč je soundtrack. To je kvalitka. Zbytek je nudná vata připravující nás na Endgame. Tahle marvelovka si nezaslouží být v červených číslech. Nezůstane ve Vás po ní totiž nic. ()

rublik05

Pohodová oddechovka se sympatickými herci, pozitivní odlehčená atmosféra a hodně časté vtipné dialogy (jediné velké plus filmu). Přesto je to z mého pohledu další zbytečný film od Marvelu, který nepřinese nic nového, pouze se točí okolo původu Kapitánky, všichni ostatní okolo ní ji pouze sekundují a tomu odpovídá i velmi jednoduchý děj. Za mě takový lepší průměr, jedna z těch lepších a snesitelnějších marvelovek. Uvidíme, co série s Kapitánkou přinese dalšího, má snad ještě hodně co nabídnout. 6/10. ()

Eventyrer

Ach, tá nešťastná kapitánka Marvel. Film má všetko čo Marvel filmy majú. Je tu vtip, akcia, skvelé bojové sekvencie. Čo však nemá sú emócie, čo je v prípade marvelu netypické. Príde mi smiešne že Bree Larson vyhrala Oskara za tak emocionálny film ako Room a tu ani ťuk citu a to je jeden z najväčších problémov filmu. Divákovi absolútne nezáleží na tom čo sa s ňou stane a ani jej nedrží palce. Diskutabilná je, samozrejme, jej priveľká sila, ktorá v šak tu nehrá až takú extrémnu rolu ako bude v budúcich filmoch. Za mňa teda len zábavná chladnička na ktorú sa ale dá pozerať. ()

Psycho.R

Možná by to tady potřebovalo tlačítko s nápisem Marvel. Každý by si na něm nastavil hodnocení, které by jen zmáčkl a všem filmů od tohoto komiksového nakladatelství dal stejné hodnocení i komentář. Jedna část lidí by dávalo svých tradičních 5* všem Marvelovkám, já bych tam měl své znuděné 3*. Myslím, že už jsem k tomuto tématu napsal hodně komentářů, ale víceméně zněli skoro vždy stejně. A když už jsem náhodou dal někdy 4*, tak to bylo s velkým nátlakem na mojí paměť. Využití 90´ v tomto filmu je vlastně jen samoúčelné. Místo toho, aby se této dekády využilo pro zábavu (jako u Stranger things), je zde jen proto, aby nám ukázala, že název Avengers vzniklo díky hlavní postavě a čekáme kdy (nikoliv jestli) přijde Fury o oko. Nic víc tu není. ()

loveless

Pohodový a koukatelný filmek o bláznivé holce, které se teď říká Kapitán Marvel. Vysvětluje pár věcí, které se staly, neboť dějové předbíhá všechny Avengers skupinové a většinu sólových filmů. Jestli chcete vědět, jak Fury přišel o oko, mrkněte. Brie Larsen je dobrá, stejně Samuel L. ()

Acrobat odpad!

Prehrabával som sa v piesku a prachu a spomenul som si na slová Viliama z Baskerville („prach si a na prach prejde tvoja substancia“). Bol som na obrovskej planine sám a jedol zemiakové chipsy. Zle som odkusol a dopadli omrvinky dole. Oj vravím si, snáď sa do niekoho popola nepotrúsili... V diaľke som začul pípanie. Zo zeme som vzal lacnú čínsku vec, ktorá vydávala nejaký signál v tvare americkej vlajky či aká gýčová nechutnosť a utekám na veliteľstvo v bazilike sv. Titusa v Grécku.... Pozeral som odovzdane do prázdna. Na porade oznámili, že super, signál bol vyslaný ešte nejakej silnejšej bytosti. Vedel som čo príde. V odpornom latexe tu priletí, pretransformuje sa, pristane či iným spôsobom tu bude oxidovať ďalší v poradí. Štatista. Bez škrupuli vyjadrí svoje odhodlanie, potom sa nespozná ak mu povieme kto je, potom bude bojovať s dilemou, potom ho zradia, no a potom objaví ešte v sebe niečo väčšie.... Jednoducho z tejto dokola tej istej šablóny mi prišlo zle a tak otupno. Zasa som nevnímal čo vraví nejaký agent v čiernom s okuliarmi a Hulk. Len som sa zamotával v myšlienkach základ základu. (že ak potom zlí bude silný, príde dobrý ešte silnejší, že keď už bude tamten ešte viac, tento násobne viac, a jeden už mocnejší nemôže byť a predsa sa niekde na planéte Šukanda nájde zasa niekto spiaci). Chcel som odísť, keď mi povedali, že tu máme niečo s rýchlosťou vyššou ako svetlo... Rozbehli sme sa do boja proti Kree a ... píšem do správy pre Furyho: Čo by človek nespravil pre čierne americké milé dievčatko, prečo by sme nedali do toho nejakú smiešnu hudbu pri bitke. Vytierajú zrak s papundekľami s čo najväčšou farebnosťou, lieta sa, pristáva, svetielkuje. Bojoval som odťažito, znudene, toľko krát to isté. Čisté vymývanie a potreba nachádzať spásu v niečom z čoho ostáva rozum stáť. Vedel som, že keď napíšem do správy o boji, že ma to nebavilo, tak ma vyhodia z tímu. Vadí mi to ? ani nie, veď som tu len tak, dobrovoľne, ale nemusím zdieľať ich politiku. Len škoda, že Strange zatiaľ u nich ostáva a neviem ho zlanáriť do svojho tímu. Inokedy. A či som myslel na sex s Kapitánkou ? Tuším, že nie. Ale nech sa to nedozvie, pán Fury. Mohla by voči mne niečo mať, no potom by ste o ňu prišli. Vranu by svrbela ruka na zbrani so zahýbajúcimi posvätenými guľkami. Koniec správy. /Kde sú chipsy a kde ďalší hrdina, rýchlo prosím!/ (videné 17.10.2019, BDrip) ()

BigBang

Boje proti patriarchátu nebylo nakonec tolik, jak se zdálo z kulturní války v době před uvedením do kin. Horší jsou špatné dialogy a vtipy, z nichž ani jeden mě nepobavil. Hvězda navíc za celkově odlehčený tón. ()

Pathrose

90's Samuel L Jackson je paráda, ale jinak je to celé takové... mdlé. Zapojení mezi Infinity War / Endgame z mého pohledu prostě nefunguje, Captain Marvel měla přijít až v další fázi. ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Barbie má miliardu