Captain Marvel

• USA Captain Marvel (více)

Snímek Captain Marvel se odehrává v devadesátých letech dvacátého století a je tak zcela novým dobrodružstvím z dosud neviděného období filmového světa Marvel. Film sleduje příběh Carol Danversové, ze které stala jedna z nejmocnějších superhrdinek světa. Když Zemi zasáhne mezihvězdná válka mezi dvěma mimozemskými rasami, Danversová se ocitá s malou skupinou spojenců přímo v srdci konfliktu. (Falcon)

hrumsrt

Ano tohle "byla odpověď" na Avengers: Infinity War... V nejvypjatější Marvel atmosféře přijde tohle! Už jen tím, že se to jmenuje Captain Marvel mě celkem rozčiluje, takže jsem k snímku neměl dobrý postoj a vlastně jsem asi názor nezměnil. Hned od začátku jste hození do celkem mysteriózních okolností, které děj celkem táhnou a "udržují Vás vzhůru". Postava Captain Marvel (Brie Larson) je hrozně, ale fakt hrozně overpower ! K tomu i díky jejímu castingu působí jakoby už věděla všechno, nic ani nikdo jí nesahá po kotníky a navíc je hrozně toxická. Jakože závěrečný souboj? Hele co takhle ukázat, že seš něco víc než jen energií nasáklý superhrdina, a že taky umíš dát pár dobrých ran? Nope, radši tě odstřelím! (?!) Film má hroznou kliku v tom, že Carol sekunduje obou-oký cool hláškující Nick Fury (Samuel L. Jackson). Současně, jak je tomu už i u Marvelu zvykem, tak hodně pozornosti dostala "roztomilá kočička" Goose, což je tak hrozně okatě dělané pro fans, až mě i tohle bolí... Ještě jedna věc je tu jako pěst na oko, a to ten komunikátor, který dostane Fury, načež ho pak použije na konci Infinity War. Proč ho sakra nepoužil už před tím?! To jako když NY zasypávali Lokiho mimozemšťani a nakonec tam měla letět i atomovka nebyl stav nouze? Nebo když organizace, které Fury slouží se ukázala jako zkažená a nebylo komu věřit? Fakt by ji nezavolal ?!... Jasně až když se půlka Země obrátila v prach, tak zavoláme namyšlenou overpower Carol, která navíc byla asi tak platná, jako no-Hulk Bruce Banner! Ale abych taky pochválil, tak perfektní práce s efekty a hudbou, kde už se pohybujeme na úžasné kvalitě, kdy si troufnu tvrdit, že se to vyrovnává i Doktoru Strangeovi. Za mě si tady Marvel sáhnul na dno... 60% ()

Lampasak

První půl hodinu mě to hodně nutilo spát, ale pak už se to hezky rozjede a až víceméně do konce z toho je pěkná akce doplněná o pár easter eggů a vtipných momentů. Nečekal jsem od toho žádný zázrak, ale nakonec mě to příjemně překvapilo. ()

cerdax2

To co predvadi vlasy Brie, by svedlo k zavisti kde jakou damu - samocistici, samoondulujci se blondate kadcere ... proste parada ;) Zpet k filmu, prumerna Mar-velovka o tom, jak chude devce ke stesti prislo ;) 65% ()

muti

Keď už nič iné tak pády, nárazy a tvrdé pristátia tu boli sfilmovanie príkldane. Mačka Goose bola tiež výborne spravená, všetky zvyky, vrátane potit. scény boli skvele realistické. ()

megajalec

Minulo ma to teda riadne, či už príbehovo, štýlom, podaním, protivníkom, vlastne skoro všetkým. Marvelovka, ktorú si len môžem odškrtnúť ako videnú. ()

Dukekuky

Slabší Marvelovka která mě nijak nezaujala. Bylo zde hodně zajimavých postav jako Nick Fury, samozdřejmě Captain America, a číča. Jo prostě nějaká klasika není to špatný ale ani nejlepší a tak já považuji Captain Marvel za jeden z těch nejslabších Marvel filmů. 6/10 ()

LeniRo

Před hodinkou jsem vylezla z kina, a na rozdíl od některých jsem dostala víc než jsem čekala, klasickou parádní vtipnou marvelovku. U mě za 5 hvězd. Během celého filmu jsem se nenudila, nebylo kdy...A jako bonus jsem se v některých pasážích musela chtě nechtě smát. Takže když si to shrneme, jedná se o poměrně slušnou vtipnou odpočinkovou marvelovku před Avengers: Endgame, kterou si určitě musíte pustit. Jen škoda že Carol nedostala ještě více prostoru :) P.S. Čeká mě doma debata s kočkou, tak držte pěsti... ()

st4nford

Popravdě čekal jsem temnější a odvážnější marvelovku a dostal jsem trochu něco jiného. Příjemnou oddychovou popcornovku, která netlačí na pilu v žádném směru a neztrácí na tempu, Vyprávění skvěle plyne, nenudí a hlavně má skvělý, i když uhlazený humor. Film ale pro mě není ničím moc ikonický tak, abych si z něj nějaký prvek pamatoval a díval se na něj znova, proto jen čtyři hvězdy. Rozhodně nijak neuráží, ale ani nijak nevyniká v rámci dosavadních Marvel filmů. ()

panki9922

Plná kinosála, veľký hype. Ja som si kapitánku užil. Už dĺho som si prial aby Fury (L. Jackson) dostal viac priestoru a vďakabohu zato. V dramatických pasážach filmu je Brie Larson výborná, horšie je to ale v záberoch kde uteká. Nedalo mi nevšimnúť si jej valgózne postavenie v kolenných kĺboch a tým pádom komicky vyzerajúci beh. Anyway, človek si odnesie viacero ponaučení. Napr. pozor na mačky - vysoké nebezpečenstvo, človek nízke až takmer nulové nebezpečenstvo. Je to zábavné tak po marvelovsky, je tam trocha toho feminizmu, trocha star wars a všetko je to namixované tak nejak príjemne, takže 124 minút uplynulo relatívne rýchlo. Jednoznačne lepšie ako Venom, ale iba trochu lepšie ako priemer. Po ďalších zhliadnutiach predpokladám zníženie hodnotenia. Videné v Prahe: Cinestar Anděl - 6.3.2019 - Premiéra. ()

pan_ponozka

Slaboucke, skoro jako Wonder Woman. Akorat s lepsim soundtrackem. Nic jsem necekal a nic jsem nedostal. Infantilni forecky s kockou zvracejici teserakt pak nechavam pro pubertalni obecenstvo, stejne jako Furyho pripitomele hlasky. Zadny ultimativni souboj se nekona a jenom se potvrzuje producentuv spoiler, ze Captain Marvel je (a bude) nejmocnejsim superhero v tymu. Takze je docela dost mozne, ze End game bude jen pouhym soubojem Thanose s Marvelou za doprovodu hlasek z 90'. Uvidime. ()

Fuksinka

Marvel to opět vyhrál nad DC naprosto s přehledem. Captain Marvel je příjemná, vtipná oddechovka se spoustou odkazů na devadesátky a cool soundtrackem. Minimum digitálního bordelu a maximum interakce mezi postavami, které milujete už dávno a Marvelkou, kterou si oblíbit není těžké. Na rozdíl od Gadot, umí Brie hrát a ani chvilku nepůsobí trapně. Nepotřebuje pobíhat zmalovaná v krátké sukni, aby působila žensky. Nějaký nuceny feminismus tady naštěstí nenajdete. Škoda jen, že ta úplně nejvíc cool postava je kočka. 70% ()

Faethorius

Čo sa týka scenáru tak ten je lepší ako v iných marvelovkách a za mňa veľké prekvapenie. Brie Larson sa na to neuveriteľné hodí, konečne Fury skoro celý film prítomný a rozhodne všetci ostatní hrdinovia môžu ísť handry fajčiť v porovnani s ňou. Najsilnejšia bytosť zatiaľ akú marvel ukázal a urobili to fakt skvelo. ()

Tribe

Teda musím říct, že už mě ty originy začínají celkem štvát, ale... jsou prostě třeba. Captain Marvel je něco mezi Doctorem Strangem a Strážci Galaxie. Je to takový předskokan Avengers 4 a opět brilantní marketingový tah. Největšími tahouny filmu jsou Samuel L. Jackson společně s kočičákem Goosem. Brie Larson je milá, energická a podle mě to zahrála hodně slušně, ale za těch 124 minut mi k srdci nepřirostla. Zatím. Za mě dávám lepší 3* a jsem zvědavý, kam se tato postava vyvine dál. Doufám, že mezi Captain Marvel 1 a případným Captain Marvel 2 bude stejný kvalitativní rozdíl, jako mezi Captain America 1 a Captain America 2. ()

stihac10

90s feeling naprosto skvělý, Samuel a kočka nepřekonatelní, triky fenomenální, agent Coulson potěšil, příběh opravdu nepřekvapí, Brie bohužel nepřekvapila, arogantní a nudná hrdinka.. 6/10 Jo a cokoli se Stanem Lee je skvělé a dojemné zároveň. ()

jirka25

Nejlepší marvelovka od Ironmana a tý holce ta role nakonec sedne jak prdel na hrnec coz me prekvapilo uplne nejvic protoze v traileru byla nesympaticka. Ale trefili ji presne! Trosku takovej Ironman v zenskym podani :-)) Videno 3D, zacinam tomu 3D zase prichazet na chut. Je treba proste sedet co nejbliz k platnu., pak je to uplne o necem jinym. Efekty paradni a zadnej zbytecnej digitalni bordel jen tak jak je potreba. ()

Illithune

Béčková marvelovka, která ale nabízí jisté aspekty, za které jí dávám čtvrtou hvězdu. A těmi jsou humor, na kterém jsem se zasmál i já, podtitulková scéna s kočičkou a hlavně Samuel L. Jackson a perfektní zpracování jeho role. ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Barbie má miliardu