Captain Marvel

• USA Captain Marvel (více)

Snímek Captain Marvel se odehrává v devadesátých letech dvacátého století a je tak zcela novým dobrodružstvím z dosud neviděného období filmového světa Marvel. Film sleduje příběh Carol Danversové, ze které stala jedna z nejmocnějších superhrdinek světa. Když Zemi zasáhne mezihvězdná válka mezi dvěma mimozemskými rasami, Danversová se ocitá s malou skupinou spojenců přímo v srdci konfliktu. (Falcon)

zdenzo

Trosku vic pracovitosti na scenari a logice vztahu a tahle Star trek / Avengers / Top gun / rovnopohlavni podivana mohla mit mnohem lepsi dojem. I kdyz akce nevazla tak jen 3.3 hvezdicek (ta 0,3 je za Goose). ()

pafka

Kupodivu zabavna marvelovka, ktera nenudila a ke konci prekvapila, jak je to moc pohadka a pohadkovy konec, ktery tomu skutecne ublizil. Veskere osobni souboje jsou tocene tak moc zblizka, ze vlastne nevidite nic a to tvurci chteji - nemusi choreografii boju tak pripravovat. Tech polodetailu je tam tolik, ze kolikrat nevite, koho sledujete a je to az neprijemny. ()

Knightey

Pribeh o tom, jak vznikla kapitanka Marvel :) Nejspis asi nejdulezitejsi Avenger vubec ze vsech. SLJ opravdu bavil a uzasne sceny bylo s kockou :) ()

shaacul

Čím dál tím stejnější, ale pořád se na to ještě dá dívat. Zachraňuje to humor a stylizace do 90-tých let. Taky jste si už nepamatovali co se stalo v předchozích dílech s Tessaracem kromě posledního filmu? ()

blondboss

Vchádzame do novej fázy MCU a tento predkrm pred Endgame naozaj potešil. Brie Larson ako Captain Marvel je nádherne božská a som rád, že jej postavu tvorcovia zahrnuli do novej éry. Snáď to celé bude vládať utiahnuť, nakoľko tento samostatný film bol na môj vkus trošku chaoticky zrežírovaný bez nejakej jasnej a drvivej myšlienky, ktorá by ukázala podstatu postavy Captain Marvel. Detaily z minulosti tam síce boli, ale jednoducho na MCU mi to prišlo také nemastné-neslané. Coulson a Fury potešili. 75 % ()

Radek69

Meh. Jde to, to je všechno, co se o tom dá říct. Hlavně několikrát poukázat, že hlavní protagonista nemá penis. Bez Furyho a plot twistu by to byla 1 hvezda. ()

petrsponar

Tak kde bych začal..inu hned z kraje řeknu že to vůbec není špatná marvelovka ale ani zdaleka jedna z nejlepších. Když vezmu plusy líbilo se mi že víc jak polovina filmu je v 90 letech(miluju devadesátky) hudba ten skvělý feeling z toho šel cítit,dále Nick Fury/ Samuel L. Jackson naprosto senzační,kocour Goose roztomilej i Talos/Ben Mendelsohn mile překvapil.Rozuzlení příběhu bylo vcelku fajn hlavní hrdinka vcelku fajn(ikdyž mi trvalo než jsem si na ni zvykl,první půl hodinu na mě působila negativně),ale i tak jsem na ní zvědavý v Endgame a v jejich dalších pokračování protože toho je ještě hodně co dovysvětlit.Teď ovšem mínusy,trochu mě zklamalo dost málo prostoru pro Kree příslušníky potažmo Ronan,trochu mi i vadí že Captain Marvel je hodně ,wow, mocná postava(superman už byl),a konec posledních cca 20 min. moc uspěchaný,kdybych to měl někam zařadit dal bych to na úroveň druhého Ant-mana,prvního a druhého Thora a neuvěřitelného Hulka,ale o chlup lepší,prozatím filmu Captain Marvel dávám 65% uvidím při dalším shlédnutí. ()

cernakus odpad!

Ok, tak tohle je první marvelkova, která zaslouží čirý odpad. Úplně se klepu, hnusem v očekávání, že ta vagína stejně nesympatickým přístupem porazí Thanose. To už snad aby ho sundal Spidey. Diváctvo, které tomu nasypalo miliardu je vylízané, jak nedělní talíř. Předtucha nejít n to do kina, ani nečekat na kvalitní rip se vyplatila. Humus kvalita totiž podtrhla tragičnost scénáře, neherectví hlavní hrdinky a přehnaný všudepřítomný estrogen. ()

14krejca14

Jedno z největších překvapení v marvelovských sólovkách. Ti, kteří trochu znají předlohu budou velmi mile překvapeni řadou twistů. Pak, když si spojíte všechny ty drobné odkazy a pomrkávání hlavních představitelů, tak to do sebe vše krásně zapadá (myšleno již od původních sólovek). Po úvodních obavách z obsazení je Brie bez debat jednou z nejsympatičtějších postav v celém marvelovském universu. Captain Marvel má vše, co má pořádný blockbuster mít. Pěknou akci, vtip, příběh, plno retro odkazů a za mě dala pomyslné rivalce ze světa DC na prdel... ()

Drtikol9

Moje dosud největší Marvelácké zklamání. Šablonovitý origin s příšerně nesympatickou Brie Larson, která ještě před premiérou svými arogantními komenty strhla lavinu nenávistných komentářů a názorů a předem tento film zprotivila mnoha lidem. Cpt. Marvel sice trhá rekordy v návštěvnosti, ale všichni víme, že je to díky tomu, aby se lidi dozvěděli, co je potřeba vědět před Endgame. Za mě horší film, jak Neuvěřitelný Hulk a to je co říct. Jsou tu jediná tři pozitiva - celý film se odehrává v 90. letech a hezky na diváka pomrkávají retro prvky, neuvěřitelné CGI Samuela Jacksona, který vypadá na 90% jako svoje mladší já a kocour Goose, který se odhalí jako pěkná potvůrka. Hodnocení 2/5. ()

JenYu

Nejvíc mě bavil Samuel L. Jackson. Nejmíň mě zaujal Jude Law. Brie Larson je vážně hezká. Rozhodně jsem si nemyslela, že ta kočka tam je jen tak. Měla jsem radost, že se vrátil agent Coulson. Líbilo se mi postupné odkrývání toho, jak se co skutečně událo. Jen mi to strašně rychle uteklo. ()

GejmronCZ

Ještě než přejdu na samotný film, tak mě velice potěšilo logo Marvelu se Stanem. Za to mají u mě velké + :) #RIPStanLee. Film byl velice pěkně zakomponován do MCU. Vysvětluje mnoho věcí, co se už odehráli a navazuje na konec Infinity War. To se mi moc líbilo, že už vím snad všechno potřebné na EndGame. Carol se ve filmu hledá a tento typ filmu mě opravdu baví. Mám rád silné a efektní postavy jako je Thor a nyní i Kapitánka Marvel. Efekty jsou opravdu pěkně propracované a líbí se mi, že vždy, když "prohraje" se pokaždé postaví a naštve a tím pak všechny rozseká jako pravá šéfka. Také filmu prospěli i vtípky, které byly dobře načasované. U filmu jsem se smál a furt jsem byl udivený, ale zároveň ne. Těžko se to vyjadřuje... věděl jsem o těch věcech, že by tam být mohli a doufal jsem v to a nakonec nesklamali. ()

diccon odpad!

Bezkonkurencne nejhorsi Marvelovka. Samozrejme mohli udelat normalni zenskou hrdinku bez vsech tech SJW kecu, ale chlapci v Marvelu si rekli:"Ne!", posypali si hlavu (za vsechny ty filmy s muzskejma superhrdinama) a natocili feminazi propagandu. Neni to tak zly jako novy StarWars, ale je to dost spatny. Ani trademark Marvelovek - humor - tady nefunguje. Zasmal jsem se jednou. A rozhodne to nebylo u debilnich vtipku jako rozstrileni siluety Jamese Bonda (tim se totiz projevuje women power, kdybyste nevedeli, hihihi). Nudnej scenar podle sablony, nesympaticka hlavni hrdinka... Korunu tomu nasazujou vsechny ty rasisticky kecy na adresu "bilych muzu" od Brie Larson. ()

husak_k

Čekal jsem větší bídu. Spíše podprůměrný film, který se dá krásně nevnímat, aniž by něco člověku uteklo a mohl jsem se v klidu učit se na zkoušku. Akorát to celou dobu mělo takovou feministickou pachuť. 50% ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Barbie má miliardu