V zajetí kouzel

Drama / Mysteriózní / Fantasy
USA, (2015–2020), 47 h 15 min (Minutáž: 41–60 min)

Předloha:

Lev Grossman (kniha)

Hudba:

Will Bates

Stella Maeve, Jade Tailor, Summer Bishil, Arjun Gupta, Jason Ralph, Hale Appleman, Wayne Pére, Tembi Locke, Nesta Cooper, Louise Hradsky, Jeff Mortensen (více)

Série(5) / Epizody(65)

Seriál V zajetí kouzel, inspirovaný bestselerovou knižní řadou spisovatele Leva Grossmana, sleduje Quentina Coldwatera, nadaného, ale nešťastného dvacátníka, posedlého sérií fantasy románů o kouzelné zemi Filorii, které četl v dětství. Jeho nudný život se změní, když se nečekaně dostane na tajnou, velmi exkluzivní školu kouzel v severní části New Yorku, kde získá vzdělání v moderním čarodějnickém řemesle. Kouzla však Quentinovi nepřinesou takové štěstí a dobrodružství, o jakém snil. Ukazuje se, že fiktivní země z jeho snů skutečně existuje, ale je mnohem temnější a nebezpečnější, než si vůbec dokázal představit. (HBO Europe)

kecal

Totálně zamindrákovanej ubožák s xichtem Jasona Ralpha nás má nalákat na sledování seriálu o druholigových Bradavicích pro středoškoláky. Kterej kokot tohle vymyslel ? Jasně je to syfy, takže se žádné veledílo nedá čekat, ale proč si to takhle komplikujou to nechápu. Další průměrná syfy sračka a tentokrát ještě s blbě napsanýma a obsazenýma postavama. ()

Ryorka

to je taková hovadina až mě samotnou zaráží, že jsem byla schopná vydržet všechny odvysílaný díly. některé herecké výkony jsou k pláči ( konkrétně ta brejlatá bloncka ) ....taková Kelišová je proti ní na Oscara, ty rádoby muzikální vsuvky jsou taky dost mimo, hlášky a la čím oplzlejší, tím víc cool a jako ta Narnie měla být co ? Nicméně Elliot je skvělý a kupodivu mě zajímá i ten příběh. na žehlení je to dobrý. ()

anicca

Slabí, slabučkí herci...aj keď námet by mohol byť veľmi dobrý, taký Hary Potter pre dospelých, ale všetci sú slabí ako čaj, miestami dokonca až nesympatické... ()

milhaus7373

Docela zajímavě zpracovaný jako celek. Na podívání fajn, ale asi ani po deseti letech bych se na to znovu nedíval. Některé díly mě nebraly a klidně bych i bez nich o nic nepřišel ()

Shakal4972

Podmienky pre úspešný teenegerský sajrajt: Život na "koľaji", drogy, sex, alkohol, zgrupovanie sa, aspoň jeden pošahaný protagonista, sex a siahodlhé seánse o ľudskom vnútre. A sex. A krv všade naokolo a potom sex. ()

Tom10000

Krátce: Seriál vyprávějící o dvacátníkovi, jenž se zasekl ve svém dětství, nezačíná sice dvakrát zajímavě, po první sérii máte takový divný pocit, že chcete skončit. Musíte však vydržet, zde se jedná o pomalý náběh, (hodně pomalý) a než se nadějete, už proklínáte celkem krátké trvání celého seriálu. Má jen pět sérií, po, přibližně, třinácti dílech. I tak ale chválím "nacpanost" skoro každého dílu (pár výjimek se najde). Co však beru jako velké mínus, je nevyužití vedlejších postav, z nichž by se klidně mohly stát hlavní, a naprosto zbytečné tahání hlavních postav do situací, z nichž následně vyvozuji i jejich potřebu. SPOILERY: Quentin se mi už od počátku příliš nelíbil, jediná hezká scéna byla ta, jak s Elliotem skládal ten hlavolam a prožil celý svůj život, a pak snad, ráceně řečeno, ta, kde zemřel na roztrhání. Podobně je to i u Pennyho. Toho bych nejraději škrtl ze scénáře. Alice... u ní nevím. Taky se mi moc nelíbila, možná bych jí dal pár dílů, ale víc ne. Cadey je příběh sama o sobě, zbytečná postava. Stejně tak i Zelda či Tod. Chválím využití Margo, ta je boží, Elliota, ten je taky super, a Julie, ta je taky skvělá. Stejně tak i Fen, líbí se mi rovněž. Chybí mi naplnění postavy Fraye, ta si toho mohla zahrát mnohem více. Totéž platí u Mariny, ta je u mne TOP, a její zanedbanost mne velmi mrzí. Celkově je seriál fajn, hezký na jedno, možná i druhé zkouknutí, ačkoliv u něj teda nevím. Jen má pár mušek. A ty dost ovlivňují celkový pohled na věc. 75 procent, tím patří mezi podprůměrná díla. Lepší u mne tedy bylo True Blood, Lovci stínů - Nástroje smrti, i The Originals a Upíří deníky. Možná i Hra o trůny. Snad jen ten Odkaz, Sabrinina děsivá dobrodružství, a Tajemství kruhu u mne zaznamenalo horší výsledky. I tak doporučuji! ()

Berserkr1111

Totálně naprosto průměrný. 2,5 hvězdičky. Tahaj to přes sex. Postavy jsou totálně plochý a sexuální scény jsou jen tak decentně, korektně. Hra o trůny to táhne sexem mnohem líp. Minimálně 10x za díl řeknou slovo magie nebo magický. Je to na zabavení, když nic lepšího nemáš a brzy to pak zapomeneš. Naprostý průměr. ()