Annabelle 2: Zrození zla

• USA Annabelle: Creation (více)

Annabelle 2: Zrození zla je pokračováním velmi úspěšného hororu z roku 2014 „Annabelle". Výrobce panenek se svou manželkou přijmou několik let po tragické smrti jejich dcerky do svého domu řádovou sestru a několik dívek ze zavřeného sirotčince. Zanedlouho se stanou terčem aktivit Annabelle, posedlého výtvoru výrobce panenek. (Vertical Entertainment)

We.Vonny

Líbí se mi toto vracení se do předchozích dílů, kde máte vysvětlené části z prvního dílu, nechybělo napětí, strach, překvapení. Skvělé. ()

jatnar

Po Zhasni a zemřeš natočil Sandberg další velmi nadprůměrný horor a ukazuje se, že Wan našel skutečně nový filmařský talent. Rozjezd je velmi pomalý, ale i tam budují herci (hlavně dětská část obsazení je skutečně až s podivem neuvěřitelně dobrá) příjemně mrazivou atmosféru, která houstne a houstne. Lekačky jsou docela fajn, skutečně jich překvapí jen několik, ale naštěstí nejsou to hlavní. Pár scén je však i docela vtipně působících (nevím, zdali to skutečně byl záměr) a díky několika dokonce až krvavě brutálním záběrům (na které nejsme u série V zajetí démonů zrovna zvyklí), člověk přehlédne a odpustí i nějaké ty nelogičnosti a tradiční hrdinské chování hlavních postav, které si bezelstně samy nabíhají pod oprátku. Velmi potěší závěrečné propojení, u kterého je jasné, že tento kousek se prostě nedá s bídnou jedničkou ani srovnat. Během jednoho roztomilého pomrknutí z jedné fotografie a potitulkové scény divák zjišťuje, že se tady zcela tiše a neokázale rodí pod Wanovými křídly nový hororový vesmír - tak doufejme, že i ty další spin-offy dostanou tak pevné vedení, jako teď. ()

Elaine Lóre

Za mě dobrý, skvělej soundtrack a ó větší kousek lepší než jednička. A nebejt slepic, co nevydrží mít zavřenej zobák 120 minut a rádoby chlapáků komentující každej záběr ty pí*ó, ty krávo atd, tak ten dojem byl ještě o něco lepší. 4/5* ()

Opadam

Milujem toto horrorové univerzum , užasná atmosféra minulých rokov , opustený dom . Zlo väčšie a hrozivejšie ako v Conjuringoch . Vo filme sa streidali pasáže DEN kde si človek oddýchol troška a NOC kde človek so zatajením dychom sledoval vyčínanie démona . Veľmi podarený spin off ()

oleg121

Temer maximálna spokojnosť. Bravúrne vybudované postavy v atmosfericky podanom deji, kde vás film dokáže vydesiť aj bez nejakých hlučných efektov. ()

Wolfis

Už z prvotných dojmov som mal obavy z R-ka, ktoré sa v o niečo väčšom merítku naplnili. Milovník hororov teda veru vôbec nie som, no nevyhýbam sa žiadnemu žánru a po skúsenosti s pár horormi s ratingom PG-13 som do toho išiel, že vyskúšam niečo nové a iné. Zo začiatku mal úvod pomerne dlhý spád - predstavovanie postáv, deju pár rokov dozadu, zoznamovanie s prostredím atď. Určité časti v úvode by som prijal o trochu dlhšie a niektoré zase skrátené. Toto kľudné tempo pokračovalo asi tak do polovice filmu, kedy to začalo - viac aj menej predvídateľné lakačky, stupňovanie hudby, obyčajné prvky. Po tomto úseku filmu sa to z momentu na moment rozbehlo a dané prvky sa zvýšili na pomerne vysokú úroveň a keď som si myslel, že to už horšie nebude, režisér ma presvedčil o opaku a jednoducho si išiel svoje, robil to geniálne. V danej jednej scéne na mňa došiel taký strach, že isté zábery som až do konca sledoval so zavretými očami, z čoho som usúdil, že asi tento žáner nebude až tak pre mňa, aspoň nie v R-kovej verzii. Zaujala ma ale dosť hra so svetlami, naozaj využili každý moment a napríklad také preblikávačky lampy a hranie sa so svetlom a tmou boli pekne premyslené a tma vo filme mala značnú časť. Najúsmevnejší moment bol v kine asi ten, keď pri napínavom tichu a obave z toho, čo sa stane, v tú najlepšiu chvíľu jednému z divákov zazvonil mobil, na čo sa následne celé kino zasmialo. Inak pre mňa osobne až príliš strhujúci zážitok s úžasnými prvkami a oproti jednotke oveľa lepšie. /démonských 55%/ ()

Sternhoch

Byl jsem ve 4DX a byl to výborný zážitek. Hlavně závěr filmu byl jak na horské dráze :o) Stojí za to se na to kouknout. Až na pár zaváhání je to velmi podařený prequel. ()

sun.eagle

Lekaček spoustu, ale žádná natolik silná aby sebou trhnul jediný chlup na těle. Nejvíc zabírá klišovité thání tělem alá Sadako z japonských Kruhů. Navíc moc korektní, ale něco prostě ve filmu být nesmí a vzhledem k tomu kdo je v hlavní roli si to logicky dosadíte. Jinak ale solidně zpracovaný horor, lepší než jednička. ()

Zacharod

Conjuring universe si opět napravil reputaci. Ne že by Annabelle: Creation byla originální či dokonce přelomové dílo, ale na úrovni moderního duchařského hororu určitě funguje. Jsou tam sice slabší chvilky na kterých se asi všichni shodneme, ale celkově atmosféra působí dobře. Co mě trochu zklamalo byla Hudební výprava která je oproti Conjuring 1/2 o dost slabší a v některých podle mého klíčových momentech chybí úplně. Co mě mile překvapilo jsou herecké výkony všech přítomných slečen a samozřejmě zdrceného otce Anthonyho LaPaglia. Podle mého názoru se jedná o trochu slabší film než je první Conjuring, ale i tak se jedná o snímek který by si nikdo kdo ještě na tento filmový žánr nezanevřel neměl nechat ujít. Za mě 70%. ()

CHONZAA

Nevím zda jsem viděl dost strašidelných filmů nebo to bylo špatně natočené, ale vůbec jsem se nebál. A ačkoliv musím podotknout, že dnešní filmy tohoto typu nebývají moc dobré tak musím říci, že to nebylo tak klišovité jako každý druhý snímek. ()

minostano

Naprosto dokonalé, dle mého názoru jeden z nejlepších hororů za poslední léta. Okamžiky smíchu a strachu se špetkou napětí mě po dlouhé době udrželi v ději. ()

ANDAKIN

Když jsem vcházel do kinosálu, příliš jsem neočekával. Trailer mě nechával spíše chladným a tušil jsem, že se bude jednat o další panenkový horor ve stylu Chuckie. První polovinu filmu jsem se spíše smál a snažil předvídat, jaká hororová klišé scéna přijde dál. Napětí se stupňovalo, až jsem i já začal pociťovat určitou hororovou atmosféru zla a napětí. V druhé polovině filmu jsem měl pár nepříjemných pocitů, jak se vše stupňovalo. I když jsem z kina odešel s radostí, že už mám utrpení za sebou, v podstatě se jedná o lehce nadprůměrný horor, který si nezaslouží úplně špatné hodnocení a je určitě přijatelným filmem pro lidi, kteří touží po tom,občas se leknout *** ()

Teaser

I přesto, že byl film plný hororových klišé, jako například padání při útěku a zavírání se do čím dál tím nebezpečnějších místností, která se ovšem nachází snad v každém duchařském filmu, nechybělo napětí a děj byl celkem zábavně zpracovaný. I když tam bylo pár nesmyslných scén, ve kterých hlavní postavy dělaly úplně nesmyslné věci jen proto, aby se film dále rozvíjel a nabíral na obrátkách. To mi však podívanou nezkazilo. ()

JuRoot

Možno bola chyba ísť na dva tohtoročné horory za sebou, lebo človek sa nevyhne porovnávaniu.. A ak som pri čerstvom It bol aspoň trochu spokojný s prevedením, tu mám pocit, že som mohol stráviť čas lepšie. Väčšinou to pozorujem na sebe tým, že si začnem vymýšľať vlastné pokračovanie načrtnutých situácií - to už mi modzog posiela signál, že ani ho nezaujíma to, čo vyprodukovali autori. A tu treba povedať, že hoci mali pred sebou možnosť urobiť prequel lepšie, než pôvodný snímok, nestalo sa tak. Strašenie bolo prakticky obmedzené na použitie stíšenej hudby a potom "vybafnutie niečoho" (vždy podľa situácie) za doprovodu hluku, s následným rýchlym vyriešením situácie a opakovaním po zvyšok filmu. Príbeh lacný, predvídateľný. Psychológia nefungovala. Skrátka, neoslnilo. ()

Annabelle se vrátí

27.06.2017

Kdo natočí Shazama?

Kdo natočí Shazama?

20.02.2017

Studiu Warner Bros. se zatím nepovedlo sehnat režiséry pro Flashe a Batmana, s Shazamem má ale o něco větší kliku. Dalšího superhrdiny od DC by se měl ujmout David Sandberg (Zhasni a zemřeš), jehož… (více)

PF 2017

PF 2017