Annabelle 2: Zrození zla

• Nový Zéland

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2017, 109 min

• Gilmour93

Všechny ty vzkazy na papírcích, schodišťová křesla, nákladní výtahy či strašáci do pole mají své využití předem dané sotva se objeví na scéně. Postavy v záběrech jsou vždycky rozmístěny tak, že dopředu víte, z kterého místa přijde bubácká aktivita a nezaznamenal jsem jediný pokus, že by se autor z tohoto pravidla snažil vytěžit nějaké překvapení. V minimálně deseti případech si s vteřinovým předstihem zazoufáte, ať se to hororové klišé nepoužije a oni ho tam bez milosti vrazí (mj. samovolné otvírání dveří, třesoucí se poklop studny, kladná postava nečekaně bouchne zvenčí do okýnka auta). Děti, pokud zrovna nevyměňují kolo bez reflexní vesty, se nemusejí obávat, že by jim někdo zkrátil dětství a v rámci výborných svěračů si své individuální zkušenosti s nadpřirozenými silami navzájem svěří až asi po hodině filmu. Konec, kterého bych si mimochodem ani nevšiml, kdyby nenaběhly titulky, byl suchý jak klín frigidní ženy a postavil se jako protiklad k typickému žánrovému nonsensu v podobě sexuálně přitažlivé jeptišky. Tento zdaleka ne úplný výčet vyměřuje Sandbergovu prachsprostou rutinu, která může vyděsit maximálně toho, kdo šokován při Rosenbergově Hororu v Amityville upadl do kómatu a probral se až nyní. Tu otravnou panenku Annabelle měl už dávno navštívit rošťák Chuckie s pugetem růží. Přeskočil by předehru (respekt k nápisu Choking Hazard), nadzvedl jí kanýrovou sukýnku a ukázal, kdo je tady pán domácí. Pokud by si nedával pozor, nemusíte být ani odborník na genetiku, abyste věděli, že to bude mít rezavé vlasy a vražedné sklony..(27.9.2017)

Annabelle 2 je ve všech směrech lepší než jeho starší sestřička... A je třeba říct, že toho vzhledem ke "kvalitě" prvního dílu nebylo zase tak těžké dosáhnout... Sandberg si opravdu dobře nastudoval Wana, sehnal pár slušných dětských hereček, vybral starou farmu umístěnou v americké pustině a pustil se do x-té variace Wanových filmů... V některých případech opravdu dlouhé napínaky působí opravdu nepříjemně, skvělá práce se tmou dokáže vyvolat husí kůži, ale samotné zvukové efekty, kdy je hlasitost vytočena na maximum snad už dneska nikoho vyděsit nedokáží... Slušný průměr...(25.12.2017)

Napriek tomu, že Sandberg stojí za zrodom atmosferickej pecky "Lights Out", skutočne som nečakal, že svoje kvality potvrdí aj v prípade pokračovania Annabelle. Niekedy je totiž úspešný snímok, len akýmsi výstrelkom, teda skôr výnimkou, potvrdzujúcou pravidlo. Lenže toto, po pól hodinke šliape na plné obrátky až do úplného záveru. Veľmi silné, atmosferické pasáže v kvalitnom šate prevedenia, to sú všetko atribúty, ktoré tento počin zaslúžene vedú k zaslúženému oldomášu. Ja milujem duchariny, je to môj najobľúbenejší hororový subžáner (aj keď to tak asi občas nevyzerá), takže z mojej strany obrovská spokojnosť!!(22.8.2017)

O proti jedničce z roku (2014) rozhodně lepší a příjemně překvapilo. Sice záčátek je trochu pomalejší, ale u některých filmů se s tím prostě musí počítat - seznamování postav, domu, minulosti apod. musí nějakou chvíli trvat, takže to nemám filmu za zlé. Děti, které Dauberman obsadil do filmu se náramně hodily, byly sympatické a předvedly velmi slušný výkon - hlavně ty dvě hlavní představitelky. Atmosfericky dobře zvládnuté a musím také pochválit především výbornou kameru, která se vážně vyznamenala. Není to ale ''dvojka'' jako dvojka (v USA použitá pouze jako pracovní název) je jeho prequelem, což ostatně napovídá podtitul, tedy nikoliv pokračováním, jak se praví v doprovodných materiálech. Trochu se ale divím, že se Dauberman vrátil k tématu, když předchozí film nebyl nějak zvlášť povedený, nicméně dobře udělal.(15.12.2017)

Na prvním filmu jsem byl v pražském kině a tehdy jsem chtěl ojet kámošku, tak jsem tam tu svini vzal zadarmo. Jelikož se mi to podařilo, tak jsem šel na pokračování s novou ženskou. Tuhle jsem ojet nechtěl. Jen přece je to má žena už nějakou dobu a tak mě povinnosti už tolik nebaví. Nenapumpovaný adrenalinem, jestli dnes vztáhnu ruku na ženský klitoris či nikoliv jsem vyrazil do lokálního kina plného pubescentních rádoby vtipných frajírků a ukřičených kráv. No, ti frajírci ve výsledku řvali víc. Každopádně jsem trailer viděl jen jednou a musím konstatovat fakt, že jsem udělal dobře. Nakonec jsem plný adrenalinu zažil skoro dvou hodinovou jízdu, která v dnešním hororovém světě nemá konkurenci. (pozn. frajera: "Doufám, že Sandberg dostane šanci natočit novou Elm Street.") Byl jsem nadšen, jásal jsem uvnitř jako za starých časů a k dokonalosti filmu chybí málo. Kvalitní obsazení, kvalitní lekavé scény a neskutečný nářez. Doporučuje 12 panenek z 10. Jen příště bych chtěl upozornit, aby ty svině z UH kina držely hubu. Neslyšel jsem film.(18.8.2017)

• - Když si (jeptiška) sestra Charlotte (Stephanie Sigman) vybaluje věci z kufru, tak pan Samuel Mullins (Anthony LaPaglia) si všimne fotky, na které je sestra Charlotte a další klášterní řádové sestry. Na temném koutku fotografie se objeví démon Valak, o kterém bude další film z kolekce Conjuring universe The Nun (2018). (kytka.patrik)

• - Film má potitulkovou scénu, která odkazuje na film The Nun (2018). (kytka.patrik)

• - Niektoré herečky sa hrozivej bábiky báli, napr. Stephanie Sigman (Charlotte) s ňou nikdy nechcela zostať osamote. Keď sa dozvedela, že pri nakrúcaní prvého filmu o Annabelle celému štábu požehnal kňaz, žiadala to isté. Režisér David F. Sandberg jej vyhovel. (krasomama)