Annabelle 2: Zrození zla

• Austrálie

• Irsko

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2017, 109 min

Vzhledem k tomu, že prvnímu dílu jsem dala 1*, je s podivem, že jsem dala šanci i dvojce, ale znáte to, Halloween na obzoru, říjen- měsíc jako stvořený pro nějakou tu lekačku... Zrození a původ Annabelle je o dost lepší než jednička (nehet na malíčku jsem si občas hryzla), ale do kvalitního hororu to má ještě na míle daleko. Takže potěší malinko, vesměs neurazí, ani ryba ani rak- ale to jsou klasické hororové vody současnosti, lidi, lochnessku by z nich vytáhl jen Wan.(28.10.2017)

• Pepinec

Zlá panenko Annabelle, dalas tomu na prdel. Kdo tě ruší v noci temné, bez pardónů bídně zhebne. Snad přežiju celičký, když dám jen dvě hvězdičky. Na příští díl Zlo se vrací přeju větší koncentrací. (Hele, vážně. Nejsem žádnej Nebojsa, rád v kině prdím strachy do židle, ale tady mě vylekala až uklízečka, když na konci rožla)(21.8.2017)

Předem říkám, že můj názor může být zkreslený kinosálem plným pubertálních retardů, což bych nechal bez dalšího rozvádění, a díky čemuž zvážím domácí repete (kurva, proč já na ty horory do těch kin vůbec lezu...???). Asi se nubráním srovnáním s hejtovanou jedničkou. Tu tento prequel poráží na úrovni příběhu, kde jednička působí jako přeblaflá tuctovka, navíc se scénáristům podařilo pěkně (prvoplánově) oba díly spojit. Co se strašení týče, ujde to, ale koncept záporáka (logicky) zůstal stejný, takže přidaná hodnota ve vztahu k panence nula, zbytek typu haunted house, krypl na scéně, krucifix jsou klišé všech klišé, navíc je film neúměrně dlouhý, takže i když jsem rád za vysvětlení kořenů zla Annabelle, nadšený nejsem, spíš jsem čekal víc, přičemž ve vztahu k atmosféře v sále svých peněz docela lituju. Jednička se mi líbila víc. 65%(17.8.2017)

Rozhodně lepší než nudný první díl tohoto spin-offu, který rozšiřuje Conjuring vesmír. Lekačky celkem jasné a předpokládatelné. Sandberg si umí vyhrát s atmosférou i nastavením kamerových záběrů, nasvětlení a i s minimem prostředků vytvoří celkem hutnou atmosféru, ale jinak to má všechny trademarky klišoidních béčkových hororů, kde se všichni chovají totálně debilně. Herci se ale celkem snaží a i když tam není vyloženě žádný tahoun(ka), vřískat umí dobře :-) Asi jsem to po opatrně pozitivních recenzích čekal lepší. Zklamán nejsem, ale nejásám. 55%(16.10.2017)

"What is that? - Who cares? RUN!" Tak jsem se dočkal. Další kapitola z děsivého Wanova univerza. To jsem si takhle jeden dovolenkový večer řekl, že si udělám hororový. A dám si Annabelle (2014) jedničku a hned po ní dvojku. Zatímco jednička je už podruhé zívačka, tak Zrození zla, na které jsem se opravdu těšil, je naprosto skvěle odvedená práce. Poctivá hororová filmařina. Tedy když jednička straší až od půlky filmu, a krom jednoho nápadu to stočí za starou bačkoru, tak dvojka je téměř od začátku temná a děsivá. Ponurá atmosféra vzdálené farmy na vás doléhá každou chvílí. Jakmile Janice (Talitha Eliana Bateman) najde v komoře panenku, tak začíná ultimátní děsení. U loňského Zhasni na zemřeš jsem napsal, že mě mrzí, že jsem to neviděl v kině. U Annabelle 2 to platí dvojnásob. Režisér se inspiroval samotným Wanovým dílem a proto je Annabelle dvojka děsivá od začátku do konce. Scéna s prostěradlem je výborná. Následují oči ve tmě, vrzání, bouchání, škrábání a samozřejmě i uhrančivé pohledy samotné panenky. Spolu s kamerou a nasvícením je tohle určitě horor roku. A upřímně od The Conjuring (2013) jsem neviděl děsivější horor. Není zde žádné vydechnutí, odlehčení, prostě nic. Zrod děsivé panenky a zla v něm si prostě zasluhuje pekelně děsivou atmosféru a přesně to režisér natočil. A jen tak mezi námi, v kině by se jistě musely měnit trenýrky. Konec filmu je pořádné vyhrocené a po vzoru Conjuring i do tohodle světa zapadne. Návaznost na univerzum chválím a je výborné. Nejdříve fotka jeptišky, která odkazuje na The Conjuring 2 (2016) a konec se prolíná s jedničkou Annabelle naprosto dokonale a plynule. Takže za mě maximální spokojenost. Těším se na další děsivou kapitolu. Prosím prosím ať je to třetí díl The Conjuring od Wana. (80 %)(19.11.2017)

• - Spoiler: Na konci filmu, si príde po Janice (Talitha Bateman) adoptívna rodina Higginsových a prinesie jej bábiku, ktorá je napodobeninou skutočnej bábiky Annabelle. Skutočná bábika sa nachádza v dome Lorraine Warrenovej. (Msscastillo)

• - Niektoré herečky sa hrozivej bábiky báli, napr. Stephanie Sigman (Charlotte) s ňou nikdy nechcela zostať osamote. Keď sa dozvedela, že pri nakrúcaní prvého filmu o Annabelle celému štábu požehnal kňaz, žiadala to isté. Režisér David F. Sandberg jej vyhovel. (krasomama)

• - Spoiler: Posledná scéna, poukazuje na začiatok prvej časti filmu Annabelle (2014). (Msscastillo)