Annabelle 2: Zrození zla

• Austrálie

• Irsko

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2017, 109 min

Na úrovni celku k tomu můžu mít milion výhrad, protože se po dějové / narativní stránce skutečně jedná o velmi málo nápaditý prequel, jehož průběh odhadne každý, kdo viděl alespoň jednu až dvě duchařiny. Conjuringové universum originálními náměty zatím skutečně neoplývá. Na úrovní jednotlivých scén to ovšem funguje obdivuhodně, což je dáno tím, že Sandberg je opravdu výborný režisér a já jen doufám, že u žánru zůstane a začně dělat i námětově progresivnější věci. V první Annabelle jakž takž fungovalo pouze strašení (na řemeslné rovině), v druhé Annabelle funguje strašení i zájem o postavy, zaujetí je mnohem hlubší. Jsem rozhodně spokojený, byť loňské Lights Out na mě fungovalo o něco lépe. Pomrknutí v podobě skutečné Annabelle v závěru potěšilo.(18.8.2017)

Jedničku si opravdu pamatuji jen matně, ale vím, že největším plusem filmu byla Annabelle Wallis, která mi tu citelně chyběla. Z logických důvodů tu ale být nemohla a tvůrci vlastně udělali nejlepší možný krok, když se vydali cestou prequelu. Navíc s poměrně slušně napsanými a zahranými postavami. Prequel má každopádně mnohem lepší atmosféru, lekačky taky fungují mnohem lépe a je celkově vidět, že schéma poloopuštěného strašidelného domu kdesi v zapadákově pořád funguje. Žádný zázrak to není, zkrátka dobře natočený horor z producentské Wanovy dílny, která jede pořád na plné obrátky a pokud bude takto fungovat i nadále, jednou max dvakrát za rok mě to neomrzí. PS : Potěšila mě úplně poslední scéna, cameo a potitulková scéna. Hororový svět ve Warnerech zvládli na jedničku a nyní sklízejí zasloužené ovoce.(16.10.2017)

Úplně všechno je tady podřízeno lekačkám a hororově vypjatým scénám, včetně té nejzákladnější logiky. Sandberg jako by zapomněl, že už netočí kraťas a postupně si nechal gradaci filmu - podobně jako u Lights Out - rozutéct pod rukama. Líp proto funguje první polovina, člověk jenom nesmí moc přemýšlet, proč ty holky pořád prohledávaj temný zákoutí baráku a když se dostanou do sraček, nenapadne je ani řvát o pomoc, prostě tak nějak v pohodě přijímaj ty nejstrašidelnější věci a jsou pak schopný v klidu usnout a dělat, jakoby se nic nestalo. 70%(17.9.2017)

Tak začneme pěkně popořádku, když jsem se dozvěděl že se natočí Annabelle film měl jsem obrovskou radost, po té jsem odešel z kina spokojený ale i zklamaný protože příběh prvního dílu byl jiný než jsem čekal hodně věci na vysvětlení a spousta záhad okolo panenky, poté onoho dne se objevila zpráva že bude Annabelle 2 moje první slova byla ať je to o zrodu panenky a doufám že vše vysvětli a stalo se, jsem na tolik spokojený že to nejde ani vyjádřit. Sandberg má dobře našlápnuto na hororové křeslo protože nezklamal ale naopak překvapil, tohle jsem nečekal, ne že Annabelle 2 nebyla přehnaná ale spíše držela si svoji lajnu strachu, musím pochválit příběh filmu a to celkové propojení to bylo dokonalé to nemělo chybu herecké obsazení výborné, hudba na dobré cestě, atmosféra strachu a lekání čí předvídáni byla výborná. Čekal jsem hodně pak jsem se před kinem bál ale dostal jsem mnohem víc, ďábel byl povedený ono to je asi těžké udělat dokonalé ale práce výborná,prostě místy jsem strach měl husí kůže byla celkem dost častá, názory zde Psy... jsou katastrofální a jde vidět že onen člověk potřebuje odbornou pomoc. A rozhodně bych byl rád za 3 díl a proč ne a za Valaka velké dík.(10.8.2017)

Po prvním V zajetí démonů nejlepší film z této "série", který s originálem sdílí jeho největší přednosti: sympatické dívčí postavy, mistrovská kamera a pomalé nabírání na intenzitě duchařských projevů. Je až s podivem, že to pravidelné střídání scén klidný den/strašidelná noc není po čase repetitivní, každá noční procházka je vždy něčím trochu jiná a nezapomíná se ani na vedlejší figury, které tak za těmi hlavními nepokulhávají tolik, co obvykle. Rovněž lekaček není tolik (a většina je jich působivá), z úliteb žánru zde najdeme snad jen retardovanější chování postav, které ne a ne si přiznat, že je něco v nepořádku, a slabší úplný závěr. Strašidelné finále funguje, ale ve snaze co nejvíce přitápět pod kotlem se kašle na dříve nastolená pravidla.(10.8.2017)

• - Film má potitulkovou scénu, která odkazuje na film The Nun (2018). (kytka.patrik)

• - Spoiler: Na konci filmu, si príde po Janice (Talitha Bateman) adoptívna rodina Higginsových a prinesie jej bábiku, ktorá je napodobeninou skutočnej bábiky Annabelle. Skutočná bábika sa nachádza v dome Lorraine Warrenovej. (Msscastillo)

• - Spoiler: Posledná scéna, poukazuje na začiatok prvej časti filmu Annabelle (2014). (Msscastillo)