poster

Annabelle 2: Zrození zla

 • USA

  Annabelle: Creation

 • USA

  Annabelle 2

  (pracovní název)
 • Kanada

  Annabelle: Creation

 • Nový Zéland

  Annabelle: Creation

 • Velká Británie

  Annabelle: Creation

 • Austrálie

  Annabelle: Creation

 • Irsko

  Annabelle: Creation

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2017, 109 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • HorrFi
  ****

  Bez diskuze lepší než první díl a kdo tvrdí že ne, tak by se měl nechat odborně vyšetřit, ale ted vážně.. Sandberg si spravil reputaci po v mých očích průměrným Zhasni a zemřeš.. je pravda, že Annabelle 2 má hrozně pomalej rozejzd, jenže pak přijde ta dravá duchařina.. fungující lekačky, výborná atmosféra, super kamera a lehkej náboženskej podtext v podobě řádový sestry a dívek tomu nasadil korunu.. jezdící křeslo bylo taky fajn..(16.8.2017)

 • Bloody13
  ***

  Po všech stránkách lepší než první díl. Šušně to vydělává pořádný, kritika i diváci celkem spokojený. Pro mě osobně ale není druhá Annabelle žádná pecka. S čim mám teda problém? Možná mi vadí ten dlouhej úvod, protože než začne jít skutečně o kejchák, jsme daleko za půlkou filmu. Je vidět, že Sandberg si Wana nastudoval, protože i on dokáže dlouze, mnohdy až nepříjemně napínat, aby všechno završil lekačkou a lá volume prudce doprava. A jak už to tak u duchařin bejvá, někdy to vyjde, někdy zase ne. Co se ale musí nechat, tak práce se světlem. Nebo spíš s tmou. Hodně často jsou scény působivě zahalený do naprostý temnoty, a vám nezbejvá, než hádat stranu, od který "to" přiletí. Závěr však už nemá sílu tolik děsit a ten strašák ve stodole taky nedostal tolik prostoru, co by si zasloužil. Bohužel. Překvapil však jeden gore záběr a děcka hrála taky slušně. No a pokud si mám zvolit "svůj moment", bude to rozhodně strašení se s baterkou pod prostěradlem a následnou zvonkohrou. Brrr...(15.8.2017)

 • epicek
  ****

  Můj druhý hororový kino zážitek a myslím že i docela nadprůměrný. Mírně delší začátek, který byl potřebný pro budovaní celkové atmosféry se sice malinko protáhl, ale potom jak se konečně začlo něco dít, to bylo fakt povedené. Celkový dojem z toho mám rozhodně pozitivní, ale pořád to nebyla naprostá špica na plný počet. Každopádně Conjuring universe má dobře našlápnuto k tomu, aby bylo hodně kvalitní i do budoucna. Forgive me, Father, for I am about to sin. (20.8.2017)

 • dubinak
  ****

  Musím složit Sandbergovi poklonu, protože od dob jeho skromných, atmosferických kraťasů, přes Lights Out celovečerák, se neskutečně vypracoval do téměř wanovské podoby. Lekačky jsou kvalitní, zrůdy čekají potichu ve tmě a většinou zůstavají schované. Sandberg je ten typ režiséra, který zastává jednoduchost a nekomplikuje děj. Možná bych jen ocenila trochu rychlejší rozjezd. Herecky se mi ale trefil s dětským obsazením do chutě. S těma dvěma holčičkami jsem opravdu trpěla. Nebudu ani srovnávat s první Annabelle, protože to pro mě byla, až na pár světlých momentů, ultimátní sračka. Nicméně, v čem si u mě na závěr Sandberg připsal další plusové bodíky bylo propojení na první díl. Z toho jsem opravdu skákala radostí. Na pět hvězdiček si ale nechám zatím rezervu, protože mi u Annabelle 2 ani jednou nevyhrkly strachem slzy. To umí zkrátka jen Wan. A bude ještě chvíli trvat, než ho někdo překoná.(22.8.2017)

 • AlistairMir
  *****

  Začátek delší, ale pak Sandberg ukázal, že po Wanovi je tím nejlepším hororovým režisérem, kterého v dnešní době můžete získat. Jsem opravdu rád, že si ho konečně svět všiml a po skvělých kraťasech (na které v tomto filmu chytře poukazuje) a své celovečerní premiéře Lights Out (opět podle jeho skvělého kraťasu) dostal další příležitost potvrdit, že je špičkou v oboru a své šance naplno využil. Annabelle 2 je jeden z mála hororů letošního roku, který dokáže navodit znepokojivou atmosféru a vtáhnout do děje. Hlavní herečka to na svůj věk zahrála velmi dobře a i ostatní drobotina se nemusí stydět. Vyladit zbytečné natahování snímku a bude to bez chyby. I tak ale rozhodně horor, který člověk rád uvidí znovu.(21.8.2017)

 • - Film má potitulkovou scénu, která odkazuje na film The Nun (2018). (kytka.patrik)

 • - Film se natáčel v Los Angeles. (rafix)

 • - Americká premiéra filmu byla posunuta z 19. května 2017 až na 11. srpna téhož roku kvůli konkurenci snímku Alien: Covenant (2017). (PaTeXx)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace