Annabelle 2: Zrození zla

• Austrálie

• Irsko

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2017, 109 min

Bez diskuze lepší než první díl a kdo tvrdí že ne, tak by se měl nechat odborně vyšetřit, ale ted vážně.. Sandberg si spravil reputaci po v mých očích průměrným Zhasni a zemřeš.. je pravda, že Annabelle 2 má hrozně pomalej rozejzd, jenže pak přijde ta dravá duchařina.. fungující lekačky, výborná atmosféra, super kamera a lehkej náboženskej podtext v podobě řádový sestry a dívek tomu nasadil korunu.. jezdící křeslo bylo taky fajn..(16.8.2017)

Po všech stránkách lepší než první díl. Šušně to vydělává pořádný, kritika i diváci celkem spokojený. Pro mě osobně ale není druhá Annabelle žádná pecka. S čim mám teda problém? Možná mi vadí ten dlouhej úvod, protože než začne jít skutečně o kejchák, jsme daleko za půlkou filmu. Je vidět, že Sandberg si Wana nastudoval, protože i on dokáže dlouze, mnohdy až nepříjemně napínat, aby všechno završil lekačkou a lá volume prudce doprava. A jak už to tak u duchařin bejvá, někdy to vyjde, někdy zase ne. Co se ale musí nechat, tak práce se světlem. Nebo spíš s tmou. Hodně často jsou scény působivě zahalený do naprostý temnoty, a vám nezbejvá, než hádat stranu, od který "to" přiletí. Závěr však už nemá sílu tolik děsit a ten strašák ve stodole taky nedostal tolik prostoru, co by si zasloužil. Bohužel. Překvapil však jeden gore záběr a děcka hrála taky slušně. No a pokud si mám zvolit "svůj moment", bude to rozhodně strašení se s baterkou pod prostěradlem a následnou zvonkohrou. Brrr...(15.8.2017)

Můj druhý hororový kino zážitek a myslím že i docela nadprůměrný. Mírně delší začátek, který byl potřebný pro budovaní celkové atmosféry se sice malinko protáhl, ale potom jak se konečně začlo něco dít, to bylo fakt povedené. Celkový dojem z toho mám rozhodně pozitivní, ale pořád to nebyla naprostá špica na plný počet. Každopádně Conjuring universe má dobře našlápnuto k tomu, aby bylo hodně kvalitní i do budoucna. Forgive me, Father, for I am about to sin. (20.8.2017)

Musím složit Sandbergovi poklonu, protože od dob jeho skromných, atmosferických kraťasů, přes Lights Out celovečerák, se neskutečně vypracoval do téměř wanovské podoby. Lekačky jsou kvalitní, zrůdy čekají potichu ve tmě a většinou zůstavají schované. Sandberg je ten typ režiséra, který zastává jednoduchost a nekomplikuje děj. Možná bych jen ocenila trochu rychlejší rozjezd. Herecky se mi ale trefil s dětským obsazením do chutě. S těma dvěma holčičkami jsem opravdu trpěla. Nebudu ani srovnávat s první Annabelle, protože to pro mě byla, až na pár světlých momentů, ultimátní sračka. Nicméně, v čem si u mě na závěr Sandberg připsal další plusové bodíky bylo propojení na první díl. Z toho jsem opravdu skákala radostí. Na pět hvězdiček si ale nechám zatím rezervu, protože mi u Annabelle 2 ani jednou nevyhrkly strachem slzy. To umí zkrátka jen Wan. A bude ještě chvíli trvat, než ho někdo překoná.(22.8.2017)

Začátek delší, ale pak Sandberg ukázal, že po Wanovi je tím nejlepším hororovým režisérem, kterého v dnešní době můžete získat. Jsem opravdu rád, že si ho konečně svět všiml a po skvělých kraťasech (na které v tomto filmu chytře poukazuje) a své celovečerní premiéře Lights Out (opět podle jeho skvělého kraťasu) dostal další příležitost potvrdit, že je špičkou v oboru a své šance naplno využil. Annabelle 2 je jeden z mála hororů letošního roku, který dokáže navodit znepokojivou atmosféru a vtáhnout do děje. Hlavní herečka to na svůj věk zahrála velmi dobře a i ostatní drobotina se nemusí stydět. Vyladit zbytečné natahování snímku a bude to bez chyby. I tak ale rozhodně horor, který člověk rád uvidí znovu.(21.8.2017)

• - Film má potitulkovou scénu, která odkazuje na film The Nun (2018). (kytka.patrik)

• - Film se natáčel v Los Angeles. (rafix)

• - Americká premiéra filmu byla posunuta z 19. května 2017 až na 11. srpna téhož roku kvůli konkurenci snímku Alien: Covenant (2017). (PaTeXx)