Annabelle 2: Zrození zla

• Irsko

• Austrálie

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2017, 109 min

Kdyby se prvních 45 minut netáhlo jak smrad z měsíc nespláchnutýho veřejnýho hajzlu, tak bych tam ty čtyři mrdla. Buddhožel se začátek táhne a tak, po krásným rozmáznutí Bee, jsem se přistihla jak začínám zívat a přemýšlím jestli nebude lepší začít v kině hrát s Alíkem na honěnou. Ten ale koukal celkem zaujatě a tak jsem alespoň nadšeně kopala do sedačky přede mnou každých deset minut, kdy se objevila naprosto předvídatelná lekačka, jako bonus vosolená o volume na max. Hysteráky vypatlaný blondýny, která tunou mejkapu maskovala, že nemá občanku, mi tak zpříjemnily tu nudnou pasáž filmu. No a pak jako mávnutím kouzelnýho kolíku Sandberg konečně šlápnul na plyn a mě začal film dokonce bavit natolik, že jsem přestala blondýnu šukanovat a zcela se mu věnovala. Vysoký tempo už vydrželo až do konce a já musím pochválit obrněnou holčičku co se z postavičky, kterou hodní litují a ostatní mají v pitchy, vyklubala nádherná sadistická svině co se nebála kochat...nebo kuchat? Takže Dejvide příště to nenatahuj jak panic předkožku, vybal ten obří žalud rovnou a bude to na pět kulí !!(19.8.2017)

Na to, že je to od režiséra jedného z najvýraznejších hororov roka 2016, je to hrozne štandardné. Síce atmosférické a pekne zrežírované, ale inak predvídateľná klišé nuda. „Skutočná“ Annabelle (bábková) má cameo na samom konci. Došli mi slová. Nemám k tomu viac čo napísať. Priemerný, ale neurážajúci horor. Profesionálne nakrútený. Nič viac.(25.9.2017)

Annabelle 2 je ve všech směrech lepší než jeho starší sestřička... A je třeba říct, že toho vzhledem ke "kvalitě" prvního dílu nebylo zase tak těžké dosáhnout... Sandberg si opravdu dobře nastudoval Wana, sehnal pár slušných dětských hereček, vybral starou farmu umístěnou v americké pustině a pustil se do x-té variace Wanových filmů... V některých případech opravdu dlouhé napínaky působí opravdu nepříjemně, skvělá práce se tmou dokáže vyvolat husí kůži, ale samotné zvukové efekty, kdy je hlasitost vytočena na maximum snad už dneska nikoho vyděsit nedokáží... Slušný průměr...(25.12.2017)

O proti jedničce z roku (2014) rozhodně lepší a příjemně překvapilo. Sice záčátek je trochu pomalejší, ale u některých filmů se s tím prostě musí počítat - seznamování postav, domu, minulosti apod. musí nějakou chvíli trvat, takže to nemám filmu za zlé. Děti, které Dauberman obsadil do filmu se náramně hodily, byly sympatické a předvedly velmi slušný výkon - hlavně ty dvě hlavní představitelky. Atmosfericky dobře zvládnuté a musím také pochválit především výbornou kameru, která se vážně vyznamenala. Není to ale ''dvojka'' jako dvojka (v USA použitá pouze jako pracovní název) je jeho prequelem, což ostatně napovídá podtitul, tedy nikoliv pokračováním, jak se praví v doprovodných materiálech. Trochu se ale divím, že se Dauberman vrátil k tématu, když přechozí film nebyl nějak zvlášť povedený, nicméně dobře udělal.(15.12.2017)

Po dlouhém objektivním promyšlení slabší 4*. Annabelle 2 má velkou sílu v tom, že v ní nejsou falešné lekačky, příběh je zpracován solidně, pracuje s postavami a má vcelku příjemnou hororovou atmosféru. Nevzpomínám si, že bych se při projekci nudil. Kámen úrazu ale trochu vidím v příběhu. Ono, vymyslet původ další vraždící panenky z jiného filmu tak, aby to nepůsobilo úplně debilně, jistě nebylo jednoduché. Výsledek sice trochu cuká k protočení očí, nicméně po uvážení jde asi o nejlepší možnost vysvětlení. Čert to vem. Působilo to dobře a člověk to ani nevnímal, jelikož ve filmu moc prostoru na "relax" není, což je dobře. I přes to ale Annabelle 2 není filmem na který bych se za čas rád koukl znovu, či ho někomu doporučil jako kvalitní horor. Solidní ano, ale kvalitní určitě ne, byť některé scény a záběry byly dobré, pár hodně dobrých, menší neklid se též dostavil párkrát (scény v pokoji holčičky apod.) a Talitha Bateman hrála super. P.S.: Kdo si všiml vykradené scény z Babadooka?(8.9.2017)

• - Americká premiéra filmu byla posunuta z 19. května 2017 až na 11. srpna téhož roku kvůli konkurenci snímku Alien: Covenant (2017). (PaTeXx)

• - Natáčelo se od 27. července do 15. srpna 2016 v Los Angeles. (rafix)

• - Spoiler: Posledná scéna, poukazuje na začiatok prvej časti filmu Annabelle (2014). (Msscastillo)