Annabelle 2: Zrození zla

• Austrálie

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2017, 109 min

• jendAA365

Výpravou působivé a dobře obsazené stejně jako Conjuring. Po hororové stránce bohužel až překvapivě slabé. Sandberg mě loni přijemně postrašil svým Lights Out a i většina jeho kraťasů dokázala vyvolat slušný pocit strachu. Je hezké vidět některé nápady z nich (prostěradlo) na velkém plátně, ten správný lekací efekt se tady ale zopakovat nepodařilo (osobně jsem se nelekl ani jednou, což se mi u hororu v kině příliš nestává). I ty lekačky typu "vyděsíme tě až když to budeš nejmíň čekat" už jsou asi ohrané (nebo je prostě umí nejlíp Wan no). Dějově taky žádná sláva, ikdyž (SPOILER) závěrečné napojení na předchozí díl je fajn.(11.8.2017)

Rozpočet $15miliónovTržby USA $43,155,653Tržby Celosvetovo $80,255,653Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Tak toto veru nevyšlo. Rutina ako sviňa, bez poriadnej, ešte raz bez atmosféry a napätia. Všetko strieľané od pása, nič tu nemá správne miesto, žiadna poriadna predohra, či budovanie napätia a najhoršie dopadne posledná tretina, keď sledujeme úplne banálny dej s jednou za vlasy pritiahnutú scénou za druhou s uvreštanými dievkami. Takto som si to veru nepredstavoval, to už aj prvý diel Annabelle bol ďaleko lepšie spracovaný. Tu poriadne nefunguje nič. Jednoznačne najslabší diel danej duchárskej série. Máme z toho len béčko, kde rovnako ako zlyháva réžia aj herci. /videl v kine: 40%/(16.8.2017)

Kebyže mi niekto pred pár mesiacmi povie, že budem považovať pokračovanie Annabelle za jeden z najlepších filmov tohto roka, tak ho vysmejem. Aj napriek tomu, že v The Conjuring sa mi krátky príbeh tejto bábiky pozdával, jej prvý spin-off film považujem za absolútny odpad. Niečo, čo bolo nedopozerateľné a v mojich očiach túto démonickú bábiku s potenciálom takmer zadupalo do zeme. Zázraky sa však zjavne dejú a dvoječka tohto hororu ma núti na prvý film zabudnúť. Mažem ho teda kompletne z pamäte, pretože nový film, ktorý je aj tak vlastne prequelom k prvému, napravuje bábike renomé. Samozrejme za to môže hlavne kompletná zmena tímu. David F. Sandberg už pri minuloročnom Lights Out dokázal, že vie vybudovať slušnú, nervy trhajúcu, hororovú atmošku a to aj napriek tomu, že s týmto spomínaným projektom som bol mierne sklamaný. S Annabelle však svoje temné remeslo zdokonalil. Najväčším plusom je to, že film Vás skrátka nenechá vydýchnuť. Narozdiel od mnoho iných ducharín, obkecávačiek tu je menej, tak akurát, a strašenia tu je na rozdávanie. Intenzívne momenty nájdete počas celého filmu, no úžasným vrcholom je posledná noc, ktorá trvá vyše dvadsiatich minút a ktorá je skvele vygradovaná a musím sa priznať, že mi v niektorých momentoch nebolo všetko jedno, čo sa mi už veľmi pri hororoch veľmi nestáva. Okrem pravej hororovej atmosféry, ktorá mimochodom konečne dokonalo zapadá do Conjuring sveta, musím pochváliť aj veľmi sympatické postavy. Dievčatám zo sirotinca sa skrátka nedá nedržať palce. Hlavnými ťahačkami sú však najmladšie členky obsadenia a to Talitha Bateman a Lulu Wilson, ktoré majú medzi sebou veľkú chémiu a ich výkony zatieňujú všetkých dospelých hercov. Práve s týmito dvoma holkami zažijete tie najnapínavejšie scény a mladé dievčence ich zvládli na jednotku. Annabelle 2 je teda dôkaz toho, že niekedy pokračovania dokážu nakopať originálu prdel, či napraviť ich renomé. Je aj dôkazom toho, že hororová séria točiaca sa okolo príbehov z Conjuringu ešte má čo ponúknuť. Áno, samozrejme, že aj tu sa našli predvídateľné momenty, ktoré sme už videli aj niekde inde, no celkovo sa jedná o veľmi silný hororový zážitok. Ak by tento rok ešte čoskoro do kín nenastúpil aj mnou mega očakávaný It, prehlásil by som Annabelle za horor roka!(15.8.2017)

Každý výtvor, má svého tvůrce, T-800 měl Skynet, Pinocchio má zase Geppetto a i panenka, která zatím nenesla žádné jméno a byla prostě jen panenkou i ta má svého stvořitele, který ji vytvořil, život ji dalo něco jiného. Ale první Annabell, ode mně dostala dvě ušmudlané hvězdičky, takže sem na dvojku pohlížel s mírnou skepsí, s tím že bude film rád za další dvě ušmudlané hvězdičky. Ohhh jak sem jenom pletl, víte jak sou ty horory, které vás lákají na strašení, démony a hrůzu, třeba takový V zajetí démonů 2, tak přesně tohle neni ten případ. Zatímco v démonech se stěhuje nábytek a krká se, tak tady se strašení dostává na novou úroveň. Né že by Sandberg nepoužil staré osvědčené, zhasínání světel, otevírání dveří, levitujících věcí, to on tady dělá straší tím, ale tohle všechno je příprava, na to co se začne dít potom. Sandberg totiž dokáže z tmavé chodby, udělat to nejděsivější místo na planetě a stále stupňuje napětí, tam kde ostatní horory, nechají diváka vydechnout, tam Sandberg naopak šlápne na plyn a nepoleví. Hned po první noci, začne démon útočit a jeho útoky, se stupňují a pomalu všem přítomným začne docházet, že je něco v nepořádku. Což je další skvělá věc na filmu, opět se postavy chovají adekvátně k situaci, sekyra, auto, růženec a další věci, které by napadli člověka, kdyby byl v jejich situaci. Studna a strašák si žádají o vlastní film, odkaz na Jeptišku geniální. Ano, ano úmrtnost mohla být sice větší, ale každé úmrtí, stojí za to. Tenhle film je vlastně až neskutečně geniální a konec tomu dá grády, staré kamarádky se opět setkali po letech. Mohl bych vypsat spoustu dalších věcí, co zde stojí zmínku a zaslouží si pozornost, ale to už by bylo moc dlouhé, takhle jeden z nejlepších duchařských hororů, který né a né polevit v děsu, zasloužená pětka. https://www.youtube.com/watch?v=rupnAiK6UEY(15.8.2017)

Celkom slušné. Určite lepšie, než prvá časť. Stačilo doladiť pár detailov a mohlo to byť majstrovské dielo. Dievčatá boli skvelé, podali oveľa lepší výkon, než Bailee Madison vo filme Nebojte sa tmy. Atmosféra v tomto prípade bola určite desivejšia než v novom Votrelcovi, dej celkom fajn, až na niektoré nudné scény. Ako vravím, celkom slušné, no môjmu obľúbenému filmu V zajatí démonov sa to nevyrovná.(16.8.2017)