Annabelle 2: Zrození zla

• USA Annabelle: Creation (více)

Annabelle 2: Zrození zla je pokračováním velmi úspěšného hororu z roku 2014 „Annabelle". Výrobce panenek se svou manželkou přijmou několik let po tragické smrti jejich dcerky do svého domu řádovou sestru a několik dívek ze zavřeného sirotčince. Zanedlouho se stanou terčem aktivit Annabelle, posedlého výtvoru výrobce panenek. (Vertical Entertainment)

DyingAngel

Omnoho väčšmi na mňa zaúčinkovala jednotka - možno to bolo aj atmosférou a časovo-priestorovým posunom mojej osoby, ale pri tomto filme na mňa absolútne nič emočne nepôsobilo. Prostredie a aj hlavné "hrdinky" o ničom... jediné, čo sa mi páčilo, bol satanko, ktorý sa ako-tak ukázal na konci filmu, čo ma tiež frustrovalo - skoro celý film sa nič nedeje a do pol hodiny narvú všetku akciu... ach, už začínam mať averziu voči novodobým "hororčekom". ()

d-nao

Použijeme studňu z Kruhu. Siroty si požičiame z Dámy v čiernom 2. Od Insidiousa, Exorcistu, či Warenových sa necháme zajať démonmi a vznikne z toho síce klišé, akýsi prequel, ktorý je však čuduj sa človeče celkom stráviteľný. ()

Duffson

Je fakt,ze par lekacek tu je, ale ta celkova atmosfera je vcelku tlumena tim faktem, ze male holky asi nebudou brutalne zohaveny nebo zlikvidovany. Takze kdyz napeti roste,rozpline se vzdy v tom nejlepsim. Hudba super, herecky pekne, efekty uchazejici... lehce nadprumer ()

ciapok

štandardne, horor, ktorý dopozerám celý, dostáva automaticky vstupný kredit 2 *. Film, v ktorom sa dá vidieť 2 minúty pred koncom časozberná fotografická séria dievčaťa od 12tich do 25 rokov a vyzerá to ako ozajstný časozber, má ďalšiu *. No a pokiaľ tam hrá 25 ročná kočka, ktorá má byť 16 až 17stka (predpokladám, že v sirotčinci je to pod 18), tak sa to blíži prudko k plnému počtu. To by sa mi ale nesmeli privierať oči od nudy. ALE ! ... je tu odvedený kus práce, produkcia je výborná, réžia trpezlivá, zvukár nebol na tráve, scenár bol pri zmysloch. Tri hviezdy sú majestát pri horore po roku 1990. ()

pietri

jako pár záběrů bylo perfektních..jen mi trochu vadí že dívky co vidí to zlo jsou docela v pohodě!Chybí mi prostě ta realita toho strachu..Jina super horor! ()

Fiffty

Bolo to určite lepšie ako prvá časť, ale ani dvojka veľmi neohúrila. Nemôžem povedať, že to bolo zlé, boli tam momenty, ktoré sa mi páčili, ale na druhej strane aj dosť veľa predvídateľných momentov. Nevystrašilo ma to natoľko aby som tomu mohol dať viac ako 3*. ()

kleishani

Neviem prečo, ale tieto filmy o bábikách ma asi nikdy nezaujmú. Musím ale povedať,že sa od prvej časti dosť zlepšili... ()

Caesarion

Tady se taky budete pořád vrtat v nějaké logice ale to vás brzo přejde a budete se bát. V noci si to radši vůbec nepouštějte. A v kině vás budou křísit. Tenhle film byl dobrá fatalita. ()

lineker

Po prvních seznamovacích dvaceti minutách se Sandberg pevně vyšvihl do sedla a rozjel velmi slušnou děsivou jízdu téměř bez jediného oddechu. Klasická denní odpočinkové chvilky zde skoro neexistují a vlně hrůzy je jede až do konce. Pár nových nápadů, stejně tak profesně dobře zvládnuté standardní vychytávky dělají z Annabelle dva silně nadprůměrný horor. ()

www

Klasický horor s panenkou ale pokud se podíváme na předchozí díl, tak se to nedá moc srovnávat. V předchozím díle bylo lepší snad skoro všechno, ale když se na to kouknu bez ohledu na první díl, tak se jedná o lepší duchařský horor. ()

Domco8

Je to lepšie ako jednotka to musím povedať dalo sa to pozerať niektoré scény udržujú diváka v napatí odkazy zamknuté dvere atď atď.. Pohodový hororik na kuknutie maximálne ale na jeden krát 65%.. ()

majorzeman13

Průměrný,solidní,slušný,dobrý horor s atmosférou,napětím a několika dobrými lekačkami . Rozhodně hustej náhul je potom posledních cca 30 minut !!!? ()

Navys

Přijde mi, že toho chci nějak moc. A to chci jenom normální kvalitní horror, u kterého se budu bát. Toto téna s posedlou panenkou to mohlo splnit, ale nesplnilo. Neříkám, že to není kvalitní, ale vůbec jsem se nebál,nebo nelekl. A to je ten kámen úrazu! Ale musím uznat, že od prvního dílu rozhodně kvalita nahoru. :) ()

Melce

Oveľa lepšie ako prvý diel. I keď sú hlavnými ohrozenými deti, ktoré ako všetci vieme, MUSIA za každú cenu prežiť, tak má film skvelú atmosféru a minimálne vyvrcholenie vás bude držať v napätí. Stále to však nie je ono. Práve vedomosť, že hl. postavy proste neumrú, stačí na to, aby ste sa o ne jednoducho nebáli a aj keď pár ľudí umrelo, tak vám to ani moc nevadilo. Strach sa viac menej snažili vytvoriť zdĺhavé, tmavé scény, končiace "baf" jump scareom. Chcelo by to, niečo nové čo by v divákovi ten strach vzbudilo a nie len okukanú bububu cliché hororovku pri ktorej už pomaly viete predpovedať kedy to "veľké baf" nastane. Ale koniec, koncov Annabelle: Creation je určite jedným z *must see* hororoviek, už len z toho dôvodu ak sa chcete dozvedieť niečo viac z toho loru Annabelle záhady. 7/10 ()

serbero

Celkom dobrá ducharina, po sklamani Insidious 4 a SAW 8 som ostal prekvapený, keďže jednotka ma veľmi nezaujala. ()

tina18

Celý film stojí iba na neskutočnej odpornosti bábiky. Ale klape to aspoň miestami. Bohužiaľ námet s domov medzi poliami a naokolo nič tu bol toľkokrát, že to už nikoho nemôže vystrašiť.- dookola tie isté scény. 50%. ()

Annabelle se vrátí

27.06.2017

Kdo natočí Shazama?

Kdo natočí Shazama?

20.02.2017

Studiu Warner Bros. se zatím nepovedlo sehnat režiséry pro Flashe a Batmana, s Shazamem má ale o něco větší kliku. Dalšího superhrdiny od DC by se měl ujmout David Sandberg (Zhasni a zemřeš), jehož… (více)

PF 2017

PF 2017