Constantine City of Demons: The Movie

Animovaný / Akční / Fantasy

USA, 2018, 90 min

J.M. DeMatteis

Kevin Riepl

John Constantine a Chas Chandler byli velmi dobří přátelé, ale nějaký deset let se neviděli a ztratili kontakt. Pro Johna je proto docela překvapení, když ho Chas přijde poprosit o pomoc, protože jeho dcera Trish upadla do kómatu. Doktoři si s ní nevědí rady... Dobře nemůžeš je prostě, nevím, nechat zmizet? Kdo si k čertu myslíš, že jsem? Zatracený Benedict Cumberbatch? / Well, can't you just, I don't know, magic them away? Who the hell do you think I am? Benedict bloody Cumberbatch? HODNOCENÍ 70%(10.3.2019)

Hraný seriál měl, bohužel, pouze jednu sérii, ale řadím ho k těm lepším seriálům z Arrowerse. Proto bylo fajn kouknout na tento navazující animovaný film. Příběhově postavu příliš neposune, ale po půl hodině, kdy víme, co má Constantine za úkol, se dostaví překvapení. Za mojí osobu můžu říct, že milé, očekával jsem totiž, že onech pět úkolů bude vykonávat až do konce filmu, ale zmákne je celkem rychle a tak nestojíme hodinu na místě a nesledujeme jen akci. Závěrečné zúčtování svým způsobem uzavírá kruh a dalo by se říci, že se tím Constantinova cesta zakončila.(20.2.2020)

John Constatine ma nikdy moc nebavil v samostatných filmoch. V Lige je inak super. Tie jeho duchárske príbehy ma moc nebavia a ani tento nebol zo začiatku nič extra, čo by ma nejako strhol, ale to ma predovšetkým vynikajúceho Matta Ryana, ktorý ma stále perfektný arzenál trefných hlašiek a dodáva tej postave poriadny šmrnc. Veľkým plusom je až záverečná pol hodinka a hlavne finále, ktoré mi prišlo až nečakane dobre, takže s odretými ušami tu štvrtú tam vrazím. 75% - 4*(27.5.2020)

Není to ani z daleka dokonalý animák. Občas to chtělo trošku přidat na tempu, občas naopak ubrat. Příběh byl zbytečně moc roztáhlý a brutální. Ke všemu ze začátku pro nového diváka hůře pochopitelný. Všechny tyhle neduhy, ale plně vynahrazuje správně hořkosladký "Hellblazerovský" konec, ve kterém vše zapadne přesně tam jak má. 4* 77%(25.11.2018)

DC pořád jede. Nového animovaného Constantina jsem si nemohl nechat ujít. Dabuje ho Matt Ryan a přišlo mi to o něco lepší než jeho hraný seriál. Hodně se tu odkazuje na onu osudnou událost z Newcastlu, která částečně definovala zbytek Johnova života. Hlavním záporákem je démon Nergul. K jeho poražení bude John potřebovat další démony. Většina děje se odehrává v Los Angeles. Akční scény docela ujdou. Tak snad zase někdy. "Láska je pro jeho tělo jako rakovina."(3.5.2019)