Loki

(seriál)
Trailer 1
Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi
USA, (2021–2023), 8 h 59 min (Minutáž: 42–53 min)

Tvůrci:

Michael Waldron

Kate Herron

Předloha:

Stan Lee (komiks), Larry Lieber (komiks), Jack Kirby (komiks)

Autumn Durald

Natalie Holt

Tom Hiddleston, Sophia Di Martino, Richard E. Grant, Gugu Mbatha-Raw, Owen Wilson, Cailey Fleming, Michael Rose, Wunmi Mosaku, Sasha Lane (více)

Série(2) / Epizody(12)

V novém seriálu Loki od Marvel Studios odehrávajícím se po událostech filmu Avengers: Endgame se nechvalně proslulý bůh lsti a falše Loki vydává na dobrodružnou cestu prostorem a časem. (Disney+)

Trailer 1

Malarkey

Loki je dle očekávání dobrý. Není výborný, ale splňuje to, co se od něj čekalo. Jen škoda, že se na to čekalo tak dlouho a že se na další série zase dlouho čekat bude. Na to, kolik natočí dílů, by možná tu čekací dobu mohli zkrátit, ale tak co se dá dělat. Námětem je Loki fajn, hraje si s časem a s alternativními světy, takže si dokážete představit, že v rámci námětu se může stát absolutně cokoliv. Také je tu naprosto skvělý Owen Wilson, jehož role časového úředníka prostě neměla chybu. Ti, co mají Lokiho rádi, budou spokojeni, byť tu není takovej geroj, jako třeba ve filmech. Ve výsledku to ale vůbec nevadí, protože mu od začátku do konce budete v příběhu přát. A o tom to vlastně celé je. ()

verbal

Naservírujte dyslektickým kokotům časové smyčky a paralelní světy od Dyznyho, a oni (furt ti samí), ač u tématicky podobných běžných vě-fa s naplno zapojenou míchou hystericky aplikují své wykydpedické znalosti časoprostoru, hledají v hovně nestrávené zbytky, kurví rejtynk dštíce síru, kolik tam našli „vjedeckích chip“, si tady budou slintavě cumlat palce a blahoslaveně ožužlávat leporela, bo přece Mrvel. Úsměvné. Musím ovšem připustit kapku antagonistické pocity, neboť, i když se jedná o zacyklený, sterilní popkornový kokotismus a je to vesměs nuda k posrání, po které by si Ódin patrně vypíchl i druhé oko, protože mu z Ásgardu udělali Assgard, jde rozhodně o dosud asi nejméně toxický i rakovinotvorný sériový zvratek plošně degenerativní provenience. Takže dva krásné rozškrábané puchýře. Jeden na Tfoubu Wilzna a druhý za to, že Loki není negr. Zatím. ()

xxmartinxx

Je ironické, že u seriálů se mluví o jejich potenciálu oproti filmům v mohutnosti příběhu - přitom u Wandavize i Lokiho platí, že to mohly být dobré filmy, ale byly natažené na seriály, které velmi záhy nemají o čem být a každý aspekt bolestivě natahují tak dlouho, až se odhalí jednak celková nepromyšlenost konceptu, na kterou by u rychlého filmu bylo možné nemyslet, jednak povrchnost postav a zápletek. ()

Fr

,,JSI SÁM A VŽDYCKY SÁM BUDEŠ...“   Je to náročnější než obyčejná filmová Marvelovka. Hodně povídání, cestování časem, samej podivnej Loki a občas se přistihnu, že mě to nějak nebere. Možná jde o něco víc, a já to jen nepochopil… Možná…     /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Každá verze mýho já je rozbitá. 2.) Zajímá mě interdimenziální časoprostor.  /// Thx za titule „titulkomat“.              PŘÍBĚH ***  HUMOR  *  AKCE  *  NAPĚTÍ  * ()

Eliott

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Je zcela očividné, že tento seriál vznikl pro masy a ani zdaleka nevyužil potenciál kterým disponoval. To v komentáři postupně rozvedu v několika bodech. Jako první diváka zláká trailer na očividná pozlátka ve formě Lokiho v plné zbroji, prchající vesmírem a přitom kolem sebe rozsévající chaos. Toho se však nedočkáme, jelikož jeho postava prošla ohromnou transformací a jeho výsledná povaha je k nepoznání. Také se dočkáme jen neuspokojivé zápletky o velice politicky korektním časovém úřadě, v jehož hierarchii jsou na nejvyšších postech jen samé černé ženy. Loki je v první epizodě zatčen již zmíněným úřadem, rozhodl se pro ně pracovat a po celou dobu chodí jen v košili a kravatě, vypadá trapně a hraje si na policajty a zloděje (což je asi nejnudnější částí příběhu). Třetí epizoda byla asi tou nejzajímavější a já tak doufal, že se příběh konečně vydá správným směrem. Bohužel si však Loki začne románek a zbylé epizody tak pro mne byly spíše utrpením. Pátý díl mi již přišel úplně uhozený, byť uznávám, že jisté části měly velký potenciál a dokonce byly celkem vtipné. Což nás dostane k závěru. Tam čeká jakýsi černý klaun, půl hodiny si libuje ve žvanění o vesmíru, kraťoučká bitka a konec. Toť stručně k obsahu, ale příběh ač trochu mdlý překvapivě není největší problém. Tím je rozhořčující Lokiho transformace, neboť on by měl mít v prvé řadě úlohu antihrdiny, sebestředného a silného padoucha co občas udělá něco dobrého (většinou ve svůj vlastní prospěch). Zde se však tvůrci rozhodli jít zcela odlišnou cestou, udělali z něj velkého dobráka a pokazili tak jeho podstatu, neboť si neustále zoufá, svou sílu nedává znát ani když má příležitost a nachází se mimo dosah svazující síly úřadu, na denním pořádku se nechává mlátit obyčejnými lidmi ze Země a vůbec nekouzlí! A co víc, svým chováním několikrát dokazuje, že je to vlastně naprosto spolehlivý chlapík! Předtím jsem se ještě zmiňoval o velkém potenciálu tohoto seriálu. Tvůrci totiž měli jedinečnou možnost představit nám nejzajímavější zákoutí vesmíru a nejrůznější nestvůry žijící v něm, ale ne! Po celou dobu se věnujeme pouze zemi a nebo prostředí nudného úřadu. Snaha ušetřit na tomto díle byla do nebe volající. Již jsem zmínil, že loki vůbec nekouzlil, jelikož CGI je pravděpodobně příliš drahé, ale v celém snímku se ani moc nebojovalo, všichni zúčastnění jsou lidé a nesetkáme se s jedinou podivnou nestvůrou která ve vesmíru žije. To samo o sobě mi přijde zlé, ale asi příliš neutratili ani za kostýmy, neboť je zde většinou jen všední prádlo a nebo společenské obleky (včetně hlavního hrdiny, který nosí košilku s kravatou), na úřadě mají vojáci policejní těžkooděnecké uniformy a pak několik výjimek. Lepší kostýmy bych dal dohromady i já sám! Dále celková premisa předurčenosti mne vůbec nezaujala a co hůř, narušuje tím i předchozí díla a kazí jejich příběhy. Vlastně si myslím, že to lidé chválí jen protože jsou hrátky s časem a parelerními vesmíry v dnešní době v kurzu a divák si pak připadá chytrý, když tomu všemu rozumí. Zde však nic inteligentního nebylo. Marvel Studio se z Lokiho snažilo vytřískat co nejvíce peněz za co nejnižší cenu a splácali dohromady nahodilý příběh isnspirovaný komiksem, který v poslední epizodě zahnali do slepé uličky a úplně tak pokazili celkové znění. Tohle považuji za hodně nezvládnutou Marvelovku a se seriály od nich jsem skončil. Na závěr ještě dodávám, že Loki by měl být silou vyrovnán Thorovi a tady si nechal napráskat od jakéhosi Tlouštíka a následně ještě průvodčích ve vlaku (všechno lidé). Dávám jednu hvězdu, jelikož to nebylo tak zlé abych to nezvládl dokoukat (čemuž ale dopomohla i délka). 35% PS: Ačkoli obvykle nepíši recenze k jednotlivým epizodám seriálů, zde jsem byl tak nespokojen, že jsem okomentoval každou zvlášť. (link: 1, 2, 3, 4, 5, 6) ()

• Loki (Tom Hiddleston) jako D. B. Cooper skáče z letadla během denního světla za jasného slunečného dne. Ve skutečnosti Cooper skákal již po setmění a během bouřky. (Kubaaa97)
  • Ve vozíku s důkazy si můžeme všimnout baseballové karty T206 Honuse Wagnera. Wagner byl slavným baseballovým hráčem Pittsburgh Pirates a tato karta je také slavná. Americká tabáková společnost vytiskla mezi lety 1909 až 1911 méně než 200 kusů, protože Wagner trval na tom, aby přestali jeho kartu vyrábět. Jedná se tak o třetí nejcennější kartu na celém světě. (Kubaaa97)
  • Nápoj s názvem The Josta, který pije agent Mobius (Owen Wilson), byl ve skutečnosti jedním z úplně prvních prodávaných energy drinků v letech 1995 až 1999. Společnost Pepsi však přestala nápoj prodávat bez udání důvodu. (NiWi)

Související novinky

Marvel oznámil Multiverse ságu

Marvel oznámil Multiverse ságu

24.07.2022

7. listopadu 2025, tohle datum si zapište do kalendáře, než se ještě třikrát změní, protože v tento den vstoupí do kin závěrečný snímek nejen šesté fáze MCU, ale taky čerstvě oznámené (a už nějakou…

Nová sága MCU bude odhalena již brzy

Nová sága MCU bude odhalena již brzy

21.06.2022

Kevin Feige potažmo další lidé z Marvelu rozhodně nelhali, když neustále tvrdili, že snímek Avengers: Endgame znamená konec celé jedné kapitoly vyprávění o superhrdinech. První tři fáze zde zkrátka…

Star Wars poprvé nabírají ženskou skladatelku

Star Wars poprvé nabírají ženskou skladatelku

24.04.2022

Po její oceňované práci na seriálu Loki pro studio Marvel dostává skladatelka Natalie Holt další, tentokrát ještě o několik řádů významnější zakázku. Lucasfilm ji totiž najal ke složení soundtracku k…

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

29.12.2021

Letošní žebříček nejstahovanějších seriálů roku ovládlo studio Marvel spolu se studiem Disney. Pirátství samozřejmě není nic chvályhodného a prvenství v tomhle směru vlastně není až zase taková výhra…