Série(1) / Epizody(6)

Poté, co Loki (Tom Hiddleston) ukradl Tesseract během událostí Avengers: Endgame, jeho alternativní verze byla přinesena do Time Variance Authority (TVA), byrokratické organizace, která existuje mimo čas a prostor a monitoruje časovou osu. Ti dávají Lokimu na výběr: být navždy vymazán z existence kvůli tomu, že se jedná pouze o „alternativní variantu“ jeho samotného, nebo pomoci opravit časovou osu a zastavit tak mnohem větší hrozbu. Loki skončí uvězněný ve svém vlastním kriminálním thrilleru, kde cestuje časem a mění historii lidstva. (mikki089)

Shakers

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

WandaVison ma moc nebavila, Falcon a Winter Soldier nebol zlý, ale v podstate zbytočne dlhý a radšej by som si to dal vo filmovej podobe. A Loki s tejto trojice seriálov je zatiaľ s prehľadom najlepší. Tom Hiddleston je znova famózny, je vidno, že mu rola Lokiho sedí. No čo robí týmto seriálom dobrým, je nie len príbeh (ktorý bude mať neskôr určite veľký dopad na neskoršie filmy), ale aj dobré a zaujímavé postavy. S Lokiho už nie je ten slizký zápork, okolnosti ho prinútia zmeniť sa, a aj keď mi to prišlo miestami zbytočne dlhé a radšej by som si to dal vo filmovej podobe, bavilo ma to. Pôsobivá a zaujímavá výprava a kostýmy, nám ukážu niečo čo sme ešte nevideli, cestovanie časom dokáže niekedy zmiasť, tak ako aj samotne finále. Dovolil by som si tvrdiť, že Lokimu nechýbajú miestami ani emócie. Veľký podiel ma na tom práve Tom, ale aj prekvapivo dobrá hudba. Bavil som sa a teším sa na to, čo bude ďalej. S podceňovaného seriálu sa vykľulo nakoniec príjemne prekvapenie. P.S: nezabudujte, že niektoré diely majú aj scény za titulkami. ()

HAL

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Výborné, bavil jsem se královsky od začátku do konce a v kompletním Marvelovském vesmíru je to úkaz kterému se ve své stylovosti a ideální kombinaci nadhledu a tak trochu vážného příběhu vyrovná leda první Kapitán Amerika. Pořád se jede na vlně brakového komiksu, ale v jehosnad nejlepší možné podobě. Byrokratický aparát a estetika TVA mi silně evokovala parodicky dystopický Brazil - holka v jeho vedení sice byla dost nudná, ale Lokiho buddy Owen Wilson to vynahrazoval víc než dostatečně. Krásnou roli tu dostal a imho si všechny scény kradl pro sebe. I když Loki samotný je tu taky perfektně dotažená postava, je hodně fajn že tady konečně na svého roztomile egomaniakálního klauna mohl dostat víc prostoru než kdy mohl mít ve filmech. A velmi se mi líbilo že to finále je v podstatě konverzačka s potenciálně velmi výraznými následky, ne další tupá rubanice. 9/10 ()

Stanislaus

Loki coby příběh o hledání hranice mezi pravdou a lží, o všudypřítomných lstích, ale i o nečekané lásce mě napříč šesti epizodami vesměs bavil a příjemně napnul - přesto jsem si od závěru sliboval něco víc. Třetí a závěrečný díl mi trochu zkazily dojem z jinak svižně, akčně a humorně natočené minisérie, která svým pojetím posunula MCU zase trochu jiným a svěžím směrem. Bavila mě jak dějová linie okolo fungování TVA, Strážců času, tak i vztahová rovina, byť si na to člověk musel trochu zvyknout - přesto, jak už jsem zmínil, mi přišel závěr po relativně vrstevnatém ději trestuhodně plochý. Nejvíc jsem si rozhodně užil pátou a čtvrtou epizodu. Nesmím opomenout pochválit líbivou výpravu, ať už šlo o TVA či různé planety. Vzhledem k nejedné nedořešené linii určitě uvítám druhou sérii a budu doufat v lepší zakončení. ()

xxmartinxx

Je ironické, že u seriálů se mluví o jejich potenciálu oproti filmům v mohutnosti příběhu - přitom u Wandavize i Lokiho platí, že to mohly být dobré filmy, ale byly natažené na seriály, které velmi záhy nemají o čem být a každý aspekt bolestivě natahují tak dlouho, až se odhalí jednak celková nepromyšlenost konceptu, na kterou by u rychlého filmu bylo možné nemyslet, jednak povrchnost postav a zápletek. ()

Kothy

Tak tu máme další z Disneyho Marvel seriálů. Opět to má vlastní unikátní estetiku. začátek nám představil zcela nový svět, který jsme doposud neznali, a to jakési ústředí strážců času. Loki je po svém útěku s Teseraktem zadržen těmito strážci a přesunut na jejich centrálu. Tam se snaží pochopit, co se děje a nějak se zorientovat. Po chvíli zjišťuje, že odpor je marný a že bude muset spolupracovat. Dost se mi líbí tento svět a celková estetika. Záporák se nám odhalil docela brzo. Celé TVA je dobře vymyšlené a každý díl je lepší a lepší. Marvel toto skutečně promakal a bude to mít zřejmě vliv i na filmy. Končí to dost otevřeně, takže jsem zvědavý na další sérii. Obsazení je super a je tam i spousta easter eggů. "Vezměte si lístek." ()

• Na obrazovkách v TVA se objevují názvy hned několika známých lokací. Kromě různých míst na Zemi probíhá útok na časovou linii také na planetě Vormir, na domovské planetě Eternals Titanu, na domovské planetě Thora a Lokiho Asgardu, na planetě Sakaar z filmu Thor: Ragnarok (2017), v říši Niflheim, kam byla vyhnána Hela (Cate Blanchett), na hlavní planetě rasy Kree Hale, na domovské planetě Nova Corps Xandaru, a dokonce na živoucí planetě Ego (Kurt Russell) ze Strážců Galaxie 2 (2017). (NiWi)
  • Hlavní postavou tohoto seriálu je Loki, bůh lsti, falše a mnoho jiných špatností, zároveň ale i rybářských sítí. Poprvé se objevil v roce 1949 ve „Venus #6“ (tehdejší Timely Comics), ale byl chybně označen jako bůh z Olympu a vůbec se nepodobal s dnešní verzí. Tak jak ho známe dnes, debutoval v roce 1962 v „Journey into Mystery #85“ (Thor debutoval v #82 ve stejné sérii téhož roku) z dílny tvůrčího tria Stan Lee, Larry Lieber a Jack Kirby. (3T)
  • Z traileru je zřejmé, že je seriál inspirován několika komiksy. Například scéna, kde je Loki (Tom Hiddleston) obklíčen a má na saku placku s nápisem „Volte Lokiho“, odkazuje na komiks „Vote Loki“ z roku 2016, který je o tom, jak se Loki rozhodl kandidovat na post prezidenta Spojených států. (CinemaRanger)