Malý pitaval z velkého města

• angličtina Minor Tales of Crime from a Major City
TV spot 9
Československo, (1982–1986), 14 h 8 min (Minutáž: 49–63 min)

Režie:

Jaroslav Dudek

Scénář:

Jaroslav Dietl

Jiří Krampol, Ladislav Frej st., Michal Pešek, Pavel Zedníček, Josef Abrhám, Svatopluk Skopal, Jan Faltýnek, Vlastimil Hašek, Vlastimil Zavřel (více)

Epizody(15)

Na televizní obrazovku se vrací detektivní seriál Malý pitaval z velkého města podle scénáře Jaroslava Dietla v režii Jaroslava Dudka se známými a populárními herci. Opět se budete moci setkávat s partou pražských kriminalistů, kteří pátrají po pachatelích drobných i těch nejzávažnějších zločinů. U některých případů jim jde vše s úsměvem, u jiných do smíchu není nikomu, ani těm nejotrlejším. Skvělé herecké obsazení zajistí příjemnou zábavu i po letech. Vedoucím kriminalistického týmu je náčelník Břetislav Kubát (Ladislav Frej) a jeho podřízenými Rudolf Pekař (Vlastimil Hašek), Libor Krejcárek (Jiří Krampol), Kamil Hamřík (Pavel Zedníček) a nejmladší vyšetřovatel Jiří Otradovec (Michal Pešek). (Česká televize)

cpt.Lynch

První díly jak po straně scénáristické, tak po straně vyšetřovacích metod dost nivní, díly točené v roce 86 šli v tomto kvalitativně nahoru. Celkově narůžovo obarvený pohled na komančskej skanzen, který je už chválabohu pryč. Solidní herecké výkony. Parta vyšetřovatelů je fajn a nejde ji nemít rád… ()

JohnSmith

Výborný krimi seriál o skutečných případech. Místy s nadsázkou, zjednodušené pro diváky, ale celkově moc fajn zábava a dnes už klasika ()

pfa

Vyrovnanost dílů je celkem dobrá, žádný nijak výrazně neklesne pod vyváženou linii. Pitaval je vcelku solidní, řekněme nadprůměrnej (ve srovnání s jinými) krimi seriál z 80. let. Když už není díl ani tak detektivní, či napínaví, vyváží se to vcelku dobrou dávkou humoru. Detektivní bandu složenou z ostřýleného Rudly Pekaře alias Notýsek, praporky milujícím Liborem Krajcárkem, čili Penízek, znalcem mezipostelových vztahů Kamilem Hamříkovic a benjamínkem Jiříkem Otradovců vede tvrdou rukou nadporučík Břéťa Kubát... [7/1O] ()

deckardx

Nektere dily byli dobre,ale ostatni stoji za houby.. Ale hraje v nem ceska spicka a epizoda s Hrusinskym byla vyce nez dobra... ()

jatamansi odpad!

První uvedení si vůbec nepamatuji a zkusmé zkouknutí na Primě bylo otřesem, počínajíc už hudbou a pohledem do služebny. Možná mi nepřísluší hodnotit, ale nebylo sil věnovat tomu více času. ()

manonfire

"Když nejde o život(resp smrt)...jde o hovno." Pravidlo všeobecně lidské platí naprosto ukázkově i v oblasti kriminálních seriálů. A tady jde o smrt jen v každém řekněme čtvrtém-pátém díle. Sledovat totiž hodinu jak se celý policejní aparát pouští do nerovného boje s fantomem aranžérem výloh Ovoce-Zelenina, nebo zápolí s bestiálním zlodějem papagájů...chce vskutku pevné nervy. Scénář je dejme tomu průměrný, koukat se na to jistě dá, ale Dietl by určitě zvládl jít více do hloubky, pokud by mu to formát seriálu umožňoval. Vtipné je, že s výjimkou Freje vidíme v epizodních rolích věhlasnější a lepší herce(Hrušínský, Kemr, Preiss, Čepek, Sklenčka), než jsou ti, co vedou každodenní vyšetřování. Koumák Zedníček není vtipný, spíš obvykle to otravný. Silák Krampol je prostě mimický svéráz, ale jeho dramatické schopnosti jsou mizivé. Šmoulinka Pešek je výstavní opak mužnosti. Alespoň že Taťka šmoula Hašek si střihl asi svou nejlepší roli.60% ()

Ironfood

Angličané mají Sherlocka Holmese, Američané Nicka Cartera, Němci komisaře Shimanského, Italové inspektora Cattaniho, Číňané soudce Ti, Ale ty všechny bez problémů strčí do kapsy náš Rudla Pekař, nejlepší detektiv všech dob. Je v podstatě chodící encyklopedií, zná dokonale psychologii zločinců, disponuje skvělými kombinačním schopnostmi, přesto však zůstává skromný a nebojí takové té černé policejní práce. Nenosí zbraň a ani fyzicky by třeba na takového Shimanského nestačil, ale jistě by vymyslel nějaký mazaný způsob, jak se konfrontaci vyhnout... ()

Trolejbus

Ten seriál mám moc rád a hodně převyšuje seriály jemu podobné z téže doby. Dnes už natočit podobnou detektivku asi nikdo nezvládne. ()

klúčik

Taká zvláštna kriminálka. Zo začiatku je to nezáživné, ale postupne prichádzame na to, že príbehy sú zo života. Seriál nám nechtiac aj pripomína dobu v ktorej sa natáčal. 55%. ()

Kracken

Nemám rád tyhle komunistický seriály, ikdyž odstupem času působí spíš komicky. Radši se podívám na kriminálku Miami :) ()

Han22

Není to kupodivu tak špatný, jak se mi zdálo ze začátku. Jen se člověk musí naladit na tu správnou notu. Případy nejsou nijak objevné, dokonce se řeší i takové banality jako loupež papoušků, sražený cyklista nebo podfuky v bytovém družstvu. A jejích řešení většinou spočívá v rutinní, nezáživné mravenčí práci, kombinaci, výsleších. Akce jsou zde za 15 dílů všehovšudy dvě. A přesto, nebo proto se mi seriál celkem líbí, protože je to celé takové realisticky působící. Policajti zde pracují tak, že si říkáte - jo tak nějak by to mohlo fungovat. Navíc zde opět hrají prim skvělí herci - pošťuchující se frajeři Zedníček a Krampol, mladičký Michal Pešek a zkušený veterán, který nerad zbraně Vlastimil Hašek. Celkově žádná extra klasika, ale ani žádná hrůza. ()

velkyvezir

Po nějaké době se znovu dívám na seriál a říkám si, že by bylo zajímavé provést analýzu, kolik kritiků dramaturgie tohoto seriálu nyní opěvují Případy 1. oddělení, které se co do zobrazení reálnosti vyšetřování příliš neliší. Jinak Ladislav Pešek ve své roličce ukazuje, jak byl výborný herec, ty emoce z něj tečou proudem, fakt parádní scéna (díl Kuchařinka). ()

Billie777

Koukala jsem na to už jako dítě a vždycky mi to připadalo takový nudný a nezáživný. Ale líbila se mi hudba. Některé díly nejsou špatné, za zmínku stojí díl s Hrušínkým a díl z Rázlovou. ()

klukluka

Seriál, jemuž jsem se léta vysmíval, nevědouc a nevěříc, že by ti špatně oháklí chlápci mohli být součástí kvalitní krimi. A ono jo! Je to dobře napsaný, dobře zahraný, výborně zrežírovaný- nemám s tím problém. Naopak- velice mě to zaujalo. A srovnání s Prvnim oddělením? Určitě spojené nádoby. Dříve a nyní, přístup jinak velmi podobný. ()

Bohemák

KDO SEDÍ V AUTĚ, JE NEVIDITELNÝ!!! PODEZŘELÉHO SLEDUJEME ZE VZDÁLENOSTI 5 METRÚ. VAŠE VEŘEJNÁ BEZPEČNOST Účastí Dietla je dáno to, že se vyprávějí uvěřitelné příběhy, ale všechno kolem je naprosto příšerné. Bolševická slátanina o těch "našich pracovitých kriminalistech, co nad námi bdí ve dne v noci". Zvláště Abrahamova postava a Frejova figura jsou neuvěřitelně odporné. ()