Reklama

Reklama

Blue Beetle

Trailer 1

VOD (1)

Čerstvý absolvent vysoké školy Jaime Reyes se vrací domů pln nadějí do budoucna, aby zjistil, že domov už není takový, jaký jej opustil. Zatímco hledá smysl života, zasáhne osud, když se Jaime nečekaně střetne se starobylou relikvií obdařenou mimozemskou technologií. Když si Skarabeus vybere Jaimeho za svého symbiotického hostitele, je obdařen neuvěřitelným brněním schopným mimořádných a nepředvídatelných schopností, které navždy změní jeho osud, když se stane superhrdinou Blue Beetlem. (Vertical Ent.)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (86)

oveckaoa 

všechny recenze uživatele

Další z průměrných Dc co šlo do kin. Ke klukovi se dostane skarab on zmutuje a stane se superhrdinou toho skaraba chce ženská a její nohsled co má na sobě bojové brnění . Reyesovi jsou po Khanových z Ms Marvel nejméně sympatická rodina a pravděpodobně jsou jimi i inspirovaní je zde podobně debilní styl humoru.  Když nejsou na plátně nebo je tam pouze ten jeden  je to dobré, když jsou stojí to za hovno filmu nepomáhá ani humor typu prdící loď nebo babka s rotačákem co křičí smrt imperialistům ačkoliv sama je imigrantka a žije v zemi co ji přijala.   Záporák je průměrný , ale zase akce není digibordel a je přehledná potitulkovka vyjde do ztracena jelikož si to na sebe nevydělá. Gunn sice řekl, že se může Blue Beetle objevit v novém Dc , ale pokud se neobjeví nemyslím si, že by to byla ztráta. 60 procent ()

blackJag 

všechny recenze uživatele

No takhle, HBO Max by tomu slušelo víc :) Není to špatné... pokud divák neviděl tuny jiných komiksových originů. Mexičan nebo Číňan, je to už definitivně únavné. Ještě kdyby se drželi té šílené mexické rodiny, dejme tomu, ale byly to jen takové náznaky (babička bývalá revolucionářka, strejda jako paranoidní geek), potom honem zpátky do vyšlapaných kolejí. 50% ()

Reklama

MysaStavitel 

všechny recenze uživatele

Fajn, prostě fajn. Film je příjemnou a jednoduchou jízdou, která má solidní tempo a tak vás film nudit  rozhodně nebude. Tomu napomáhají vcelku důstojně provedené postavy a hlavně sympatický hlavní hrdina. Akce je taky poměrně solidní a CGI vám aspoň každých 5 minut nepřipomíná, že jste opět v éře her z Playstationu 2. Příběh je vážně jednoduchý a vcelku předvídatelný, některé vtipy mě pobavily a některé naopak moc ne. Záporáci jsou absolutně generičtí, ano opět zde máme dalšího, který má identické schopnosti jako hlavní hrdina, jen je zlý a silnější, teda alespoň v prvních dvou aktech. Definitivně váš mozek zašlápne vzpomínku na tyto záporáky jako brouka, hned druhý den ráno.  Všechno tyto ingredience tvoří vcelku povedený superhrdinský koktejl, který si určitě užijete, ale po jeho dopití už si ho pravděpodobně nikdy znovu nedáte. ()

Ryuuhei 

všechny recenze uživatele

Extrémně generický, předvídatelný snímek, který mě ovšem nijak nenudil a k celé té bláznivé hispánské rodině jsem si udělal po dobu sledování celkem vřelý vztah. Zbytek tvořil superhrdinský patos, tentokrát cílící až na příliš uřvané transformace, či na dnešní dobu příšerné vizuální efekty. Kdybych to neviděl, absolutně o nic bych se nepřipravil. DC jde zkrátka taky trochu do kelu, asi jedou s Marvelem na podobné vlně. ()

Marcos22 

všechny recenze uživatele

Blue Beetle aneb když si hispánská rodinka buranů z Palmera City vyšlápne na elitní ozbrojené komando. Právě téma rodiny, které staví režisér Angel Manuel Soto ve svém snímku na piedestal, jej tolik odlišuje od všech ostatních superhrdinských snímků. Láska k vlastní rodině je hlavním hnacím motorem Blue Beetla a diváka provází takřka po celou jeho stopáž. Scénář ani akční scény nepřináší na poli superhrdinských filmů nic převratného ani objevného. Příběh samotný je dost sterilní, přímočarý, nenadchne, neurazí, a to je na současnou kinematografii málo. Vyjma rodinného přesahu Blue Beetle nenabízí nic, proč by si jej měl divák opětovně pustit, což je ohromná škoda. Výsledný produkt je daleko za ambicemi tohoto mimozemského skaraba. Na pomezí dvou, tří hvězd. S ohledem na nekonvenční a vlastně originální rodinný přesah, v porovnání s žánrově obdobnými snímky, se přikláním k třetí hvězdě. 🙂 (17.08.2023) ()

Galerie (32)

Zajímavosti (5)

  • Blue Beetle měl být původně uveden jako exkluzivita na HBO Max, ale to bylo později změněno a film si odbyl premiéru v kinech. (wesi96)
  • Ve filmu se nachází 2 potitulkové scény. (Marcos22)
  • Fiktivní Palmera City, ve kterém se děj odehrává, bylo inspirováno estetikou města Miami. Snímek se natáčel v Portoriku (města San Juan a Puerto Rico) a Spojených státech, a to konkrétně v Kalifornii (Los Angeles) a Texasu (El Paso). Dále se filmovalo v ateliérech Wilder Studios ve městě Decatur (stát Georgia). Hlavní natáčení pak trvalo od 25. května 2022 do 18. července července téhož roku. (fiLLthe3DD)

Související novinky

Komiksový Blue Beetle má tragický start

Komiksový Blue Beetle má tragický start

20.08.2023

Warneři se sice můžou do konce rukou plácat po zádech za to, jak moc se jim vyplatila sázka na Barbie v režii Grety Gerwig s Margot Robbie v hlavní roli, jenže bokem růžového megahitu se studiu v… (více)

Třetí Wonder Woman nakonec nebude?

Třetí Wonder Woman nakonec nebude?

11.08.2023

Herečky Gal Gadot (Wonder Woman, Rychle a zběsile 5) byl v posledních dnech plný internet, což je dáno zejména tím, že má tento víkend na Netflixu premiéru její nový špionážní snímek Heart of Stone … (více)

Warneři už zvažují odsuny premiér

Warneři už zvažují odsuny premiér

21.07.2023

Čeká nás nová vlna odkladových novinek tak jako za časů pandemie covidu? Soudě dle reakcí stávkujících herců a scenáristů zřejmě ano, k dohodě se studii se totiž údajně v dohledné době nikterak… (více)

Reklama

Reklama