Mrtví jako já

• USA Dead Like Me (více)
USA / Kanada, (2003–2004), 21 h 35 min (Minutáž: 42–74 min)

Tvůrci:

Bryan Fuller

Ellen Muth, Mandy Patinkin, Rebecca Gayheart, Callum Blue, Cynthia Stevenson, Laura Harris, Christine Willes, Britt McKillip, Peter Williams, Jasmine Guy (více)

Série(2) / Epizody(29)

Georgina dokončila studium a rodiče na ní naléhají, ať si konečně najde perspektivní zaměstnání. Netuší však, že tím jí vlastně podepíší rozsudek smrti, neboť jejich dcera umírá při svačině poté, co jí zasáhne záchodové prkýnko z vesmírné stanice. Její smrt však není zcela obyčejná, stane se totiž "smrtkou", to znamená, že musí sledovat skony jiných a pak jim pomáhat najít jejich další cestu. Seznamuje se se skupinou podobně vyvolených a hlavěn se svým naprosto sucharským šéfem. Musí dál žít na zemi, ale ve změněné podobě. Vrací se do svého starého zaměstnání, sleduje svou smutně působící rodinu a hlavně se věnuje onomu "vedlejšáku", při němž se hlavně v počátcích nevyvaruje někdy i dosti fatálních chyb... (Sandiego)

smolicek04

Super seriál ktorý mám stále viac a viac radšej. Nieviem čím ma dostal ale viem že patrí medzí prvé najobľúbenejšie. ()

tempus

2 série jsou akorát, který by bez Ellen Muth nebyl, takový, jaký je (americký seriál, který vypadá, jako britský). Z hlavních postav je nejpodivuhodnější Rube a Roxy. PS: viděl jsem to s dabingem a teď si nemůžu na netu pustit ani 1 díl, protože je jenom v originále, který, když jsem slyšel, nedokážu poslouchat.Zajiímevé komentáře:Lavinia, Axident. ()

BluT

Po prvních pár dílech 4*, ale potom, co jsem se do toho víc zažral, jsem musel zvednout na pět*. Nejvíc mě dostal samotnej námět, páč je silně originální a zajímavej. No jen si přečtěte Fuckmeho obsah filmu. Cool, ne? ()

Roby

První série byla hodně dobrá, ale v té druhé to šlo fakt dolů i když v druhé se charaktery postav konečně někam hnuly v té první to bylo značně statické. ()

casioa....

Cynizmus, sarkazmus, čierny humor....a všetky aspoň trošku príbuzné izmy-thaat´s me :) takže, k 5* nie je z mojej strany čo dodať! ()

killjezor

Osobně se mi líbí ta možnost, že to tak skutečně je plus výkon Ellen Muth a její "příjemný" přístup ke všemu, dodává serálu Dead like me trochu Dr. Houského nadhledu. Člověk si kolikrát uvědomí, na jaké zbytečnosti dává ve svém životě až přehnaný důraz a zase jiným lidem může záležet na pakticky nepotřebných maličkostech. Pro někoho to může být těžce stravitelný seriál, z důvodu určité ukecanosti, ale milovníkům sarkasmů jenom doporučuju. ()

lonewolf

Výjimečně jsem seděl u TV v obýváku a na pozadí měl puštěnou ČT2. Najednou jsem uslyšel poměrně zajímavý příběh o jedné holce, který mě tak nadchl, že jsem se musel dodívat do konce a teď čekám na každý nový díl. No a samozřejmě tomu značně příspívá hlavní hrdinka. ()

AngiS

Ač mi ze začátku George byla nesympatická, po třech dílech jsme ji začla doopravdy "milovat", stejně jako celý seriál. ()

sl4necek

Excelentní scénář a herecké výkony. Trochu mi vadila neexistující ústřední dějová linka, nudná Georgina rodina a občasné nelogičnosti, ale za ten černý humor a bizární úmrtí to stálo. ()

Paity

Vím, že mě to na začátku velmi zaujalo. Ono taky když seriál začíná tím, že někoho zasáhne a usmrtí záchodové prkýnko, tak zpozorníte. :-) ()

Cassandra

Co nás čeká po smrti? Posun do vyšších sfér anebo pouze mejdan pro červíky? To se můžeme jen dohadovat, protože jsme se zatím nedostali k události, která nám poznání pravdy umožní. Každopádně doufám, že bych nemusela žít v tom samém světě a fungovat prakticky stejně jako předtím, tj. pracovat, uklízet apod. Na tomto principu je seriál založen, a ačkoli je to nápad celkem originální, až zas tak zajímavé mi to nepřijde. Tento komentář píšu po prvním díle - líbili se mi herci, z humorných narážek mi přišla zábavná asi tak třetina (místy jsou moc "chtěně vtipné"), zkusím dát ještě pár dílů a pak sem dám hodnocení, zatím to vidím tak na tři, tři a půl. ()

jasiska

Ani neviem, prečo sa mi tento seriál tak páčil. Nebol ani nejak zásadne vtipný, ani výnimočne hlboký a v podstate ani o ničom nebol. Napriek tomu, si ma okamžite získal a moju prizeň si zachoval počas oboch krátkych sérií. Asi to bude sympatickými hrdinami a hlavne hlavnou hrdinkou. ()

sona123

Baví to chvíli, ale po chvíli to začne být jako obehraná deska (originální ostatně není ani námět). Možná je to Patinkinem - líbil se mi, když zpíval v Chicagu, tady jako průvodce ve světě čerstvě mrtvých už tolik prostoru nemá. A možná je to dobře. ()

Laku

Po shlédnutí celé první série musím říct, že se mi Dead Like Me dostal pořádně pod kůži. Opravdu příjemný, vtipný a nápaditý seriál.. Pro mě velká perla mezi americkou seriálovou produkcí posledních několika let, a to už je co říci. ()

hnkflknk

Skvělý černý humor. Je mi líto, když nevidím nějaký díl, ale díly na sebe naštěstí moc nenavazují, tak to zas tak moc většinou nevadí. Ty lidi si tam hned oblíbíte a i jejich speciální rysy povah. Má to trochu i filosofický podtext (?). Chytlavé a udělané tak, aby se to lidem líbilo...... ()

Konkurence pro Dextera? Hannibal Lecter!

Konkurence pro Dextera? Hannibal Lecter!

14.09.2011

Slavný filmový kanibal se přesouvá do televize. Francouzské studio Gaumont založilo novou divizi, která bude produkovat televizní seriály. A hned uzavřelo smlouvu s Marthou de Laurentiis. Známý… (více)