Reklama

Reklama

Mrtví jako já

(seriál)
  • USA Dead Like Me (více)
všechny plakáty
Komedie / Fantasy / Drama
USA / Kanada, (2003–2004), 21 h 35 min (Minutáž: 42–74 min)

Tvůrci:

Bryan Fuller

Hrají:

Ellen Muth, Mandy Patinkin, Rebecca Gayheart, Callum Blue, Cynthia Stevenson, Laura Harris, Christine Willes, Britt McKillip, Peter Williams, (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(29)

Obsahy(1)

Georgina dokončila studium a rodiče na ní naléhají, ať si konečně najde perspektivní zaměstnání. Netuší však, že tím jí vlastně podepíší rozsudek smrti, neboť jejich dcera umírá při svačině poté, co jí zasáhne záchodové prkýnko z vesmírné stanice. Její smrt však není zcela obyčejná, stane se totiž "smrtkou", to znamená, že musí sledovat skony jiných a pak jim pomáhat najít jejich další cestu. Seznamuje se se skupinou podobně vyvolených a hlavěn se svým naprosto sucharským šéfem. Musí dál žít na zemi, ale ve změněné podobě. Vrací se do svého starého zaměstnání, sleduje svou smutně působící rodinu a hlavně se věnuje onomu "vedlejšáku", při němž se hlavně v počátcích nevyvaruje někdy i dosti fatálních chyb... (Sandiego)

(více)

Recenze (206)

Matty 

všechny recenze uživatele

Nevím, jestli za to může český dabing, nesympatická hlavní hrdinka či příběhová dutost, ale tento seriál mě (cynika, rochnícího si v morbidnostech) navzdory svému námětu a všelicos slibujícímu pilotu nedokázal ani po pěti epizodách dostatečně zaujmout a tedy přimět k dalšímu sledování. 70% Zajímavé komentáře: DaViD´82, mirror ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

S Odpočívej v pokoji to moc společného nemá, jen proto, že je to o smrti, spíš se to trošku blíží k Nezvratnému osudu. Nejhorší je, že seriál se rozjíždí pomalu po dějové stránce, navíc ty zákonitosti umírání jsou občas trošičku směšné (smrtonoši.) Ovšem černý humor nechybí. BYLA JSEM POD STOLEM A KOUŘILA HO TOMU VYSOKÝMU FRAJEROVI, PAK SE NĚKDO NAKLONIL A POŠEPTAL MI DO UCHA: NE, TAMHLE JE CLARK GABLE! ()

Reklama

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Posmrtný život je pěkná byrokracie. Když je vám osmnáct let a vedete mizerný život naplněný depresí, tak pro vás může být spadlé záchodové prkénko z MIRu, které vás usmrtí, svým způsobem i vysvobozením. Zvlášť, když zjistíte, že "život" po smrti může být docela velká zábava a zároveň jste sarkastických poznámek plná smrtka bez stálého bydlení a pravidelného platu. Nekonvenční seriál, který spolehlivě zvedne náladu již svou znělkou. I ve svých pouhých dvou sezónách si stihl vybudovat kultovní status a byl zrušen v nejlepším (jestli je to plus či mínus je na vás). Má na své straně spoustu výtečných nápadů, ale je třeba uznat, že se takřka v každé epizodě najde úsek, který by se dal vystřihnout a výslednému tempu by to jen prospělo. Navíc opravdu slibný potenciál není zcela využit. Přesto velmi originální a nesporně i kvalitní seriál. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Po sezoně a půl pomalu stereotyp seriálu, který sází pouze na jedinou kvalitní postavu s šíleným zjevem a hláškami, mě unavil na tolik, že pochybuji o jeho dokoukání. Problém není v castingu ani ničem podobném, ale v tématu, které je na půl cesty mezi tím, čím mohlo být a tím, čím je. Velká škoda, ale přesto se najde poměrně dost okamžiků, které diváka potěší a rozesmějí. Na oddech jako zákusek slušné, jinak příliš pomalé a unavující. (Mimochodem, kdo chce mít požitek ze seriálu nesmí se dívat na dabingovanou verzi, která zabíjí všechno dobré a povedené.... a z hlavní postavy se stává jen divná holka) ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Pilot mě nasosal dost, dost, dost. Jenže se potvrdilo to, co jsem čekal v nadcházejících dílech. Hlavní hrdinka je nepříjemná, snaží se být vtipná a hlavně neskutečně nevýrazná, přestože se snaží o opak, no a co je nejhorší. O stereotyp není nouze, takže se každý díl děje to samý obohaceno o pár překvapivých kousků navíc. Každopádně nápad jako takový by zasloužil spíše filmové zpracování, jak podotkla má přítelkyně a můžu jí dát za pravdu, protože zbytek je prostě o ničem. Nápad zajímavý, ale jednotlivý díl ztrácí na kvalitě více a více. (5/10) ()

Galerie (70)

Zajímavosti (17)

  • Reggiina bicí souprava je od firmy Ayotte, kanadského výrobce bubnů. (Tom Riddle)
  • Seriál je založený na novele Pierse Anthonyho "Na bledém oři", ale pracuje s myšlenkou, že smrtek je na světě mnoho. (Tom Riddle)
  • Waffle House, ve kterém se seriál natáčí, bylo možné vidět i v seriálu Hvězdná brána (od r. 1997), konkrétně v 18. epizodě 8. série, když byl Daniel (Michael Shanks) na cestě k povznesení.  (KREI)

Reklama

Reklama