Mrtví jako já (TV seriál)

Dead Girl

(pracovní název)
  • Kanada

• Austrálie

Komedie / Fantasy / Drama

USA / Kanada, 2003 - 2004, 21 h 35 min (Minutáž: 42 min)

Ellen Muth, Mandy Patinkin, Rebecca Gayheart, Callum Blue, Cynthia Stevenson, Laura Harris, Christine Willes, Britt McKillip, Peter Williams, Jasmine Guy, Chris Gauthier, Neil Grayston, Erica Cerra, Jodelle Ferland, Darrin Klimek, Jewel Staite, Fulvio Cecere, Mädchen Amick, Emily Holmes, Pascale Hutton, Michael Eklund, Keith Dallas, Yeardley Smith, Kevin Durand, Claudette Mink, Katharine Horsman, Sonya Salomaa, Harold Perrineau, Lisa Marie Caruk, Christie Laing, Zak Santiago, Katie Stuart, Dustin Milligan, Michael Des Barres, Conan Graham, Paul Anthony, Robin Mossley, Ryan Robbins, Nicki Clyne, Dan Payne, Tegan Moss, Teryl Rothery, Ty Olsson, Kett Turton, Susan Sullivan, Ali Liebert, James Kirk, Tiffany Lyndall-Knight, Eddie Mills, Ben Bass, Sarah Lind, Adrian Petriw, Gary Collins, Tygh Runyan, Tom McBeath, Serge Houde, Daniel Boileau, Philip Granger, Aaron Pearl, Robert Gauvin, Richard Lawson, Tom Butler, C. Ernst Harth, Lochlyn Munro, John DeSantis, John Kapelos, April Telek, Colin Lawrence, Kimani Ray Smith, Alain Chanoine, Michael Rogers, Steven Grayhm, Matthew Currie Holmes, Robin Dunne, Peter Kelamis, William MacDonald, Mary Ann Mobley, Claude Duhamel, Anne Marie DeLuise, Wendy Glenn, Layla Alizada, Michael Kopsa, David Lewis, Peter Bryant, Andrew Moxham, Gavin DeGraw, Sean Owen Roberts, Michael Adamthwaite, Paul Jarrett, Tony Massil, Joseph May, Elias Toufexis, Bruce Fontaine, Cameron McDonald, Peter New, Patti Allan, Kwesi Ameyaw, Ingrid Torrance, Ken Kramer, Bill Dow, Michael Roberds, Tony Alcantar, Cainan Wiebe, Glynis Davies, Paul Kloegman, Sean Campbell, Lorena Gale, Arthur Corber, Terence Kelly, Eve Brenner, Daryl Shuttleworth, Julianne Christie, Stefan Arngrim, Ashley Whillans, Alvin Sanders, Malcolm Stewart, Manoj Sood, Frank Charles Turner, Matthew Robert Kelly, Mary Black, Daniel Bacon, Kirsten Robek, Mark Acheson, Frank Cassini, Lisa Bunting, Gary Jones, Kevin Blatch, Simon Longmore, Haig Sutherland, Blu Mankuma, David Kaye, Robin Webb, Andy Thompson, Heather Feeney, Jackie Burroughs, A.J. Cook, Ian Thompson, Jay Brazeau, Fred Ewanuick, Alex Kliner, Robert Clarke, Venus Terzo, Mike Mitchell, Barbara Barrie, Laura Mennell, Brett Kelly, Dale Hall, Eric McCormack, Piper Laurie, Ryan DeBoer, Emily Perkins, John Waters, Susan Bain, Catherine Barroll, Shelley Berman, Sean Amsing, Ron Small, James Purcell, Peter Hanlon, Campbell Lane, Tyronne L'Hirondelle, Kurt Max Runte, Dee Jay Jackson, Meghan Black, Jenny Mitchell

Koho by to napadlo, udělat z práce Smrtky job jako každý jiný - i když živobytí vás to nezajistí. I mrtví totiž musí z něčeho žít, tak to chce ještě nějaký vedlejšák. V půlce první sezony mě zaskočila změna vedlejší postavy, ale ukázalo se, že nová postava Daisi Adair má také něco do sebe a je velmi komplikovaná. Ale musím říct, že nic dalšího už mě v seriálu nijak nezaskočilo. Také nebylo co. A to je právě ten problém, co mi zabraňuje udělit plné hodnocení. Ač výborná základní koncepce, příběhy občas zvostanou na půl cesty, sklouznou do stereotypu a v pulce druhé sezony jsem nebyl už tak nadšený jako na začátku. Kdo ví, jak by dopadlo třetí řada, kdyby nějaká byla - a možná ten stereotyp je důvod, že nikdy žádnou třetí nenatočili. Jen mi řekněte ale jednu věc: Vážně je britský přízvuk tak divnej?!(18.1.2010)

• Superpero

Začáteční uvedení do světa tohohle seriálu se mi líbilo a věřil jsem, že to zhltnu fakt rychle. Jenže po pár dílech mi přišlo, že ten seriál nemá co říct. Nemá ani chytlavý ústřední příběh, postavy které bych měl rád (až na ústřední hrdinku tak je fakt dobrá), prostě nic. Viděl jsem fakt málo dílů, takže nehodnotim. Asi se to pak zlepší, jenže mě to prostě nesedlo.(31.5.2007)

Osobně se mi líbí ta možnost, že to tak skutečně je plus výkon Ellen Muth a její "příjemný" přístup ke všemu, dodává serálu Dead like me trochu Dr. Houského nadhledu. Člověk si kolikrát uvědomí, na jaké zbytečnosti dává ve svém životě až přehnaný důraz a zase jiným lidem může záležet na pakticky nepotřebných maličkostech. Pro někoho to může být těžce stravitelný seriál, z důvodu určité ukecanosti, ale milovníkům sarkasmů jenom doporučuju.(29.9.2008)

Pilot mě nasosal dost, dost, dost. Jenže se potvrdilo to, co jsem čekal v nadcházejících dílech. Hlavní hrdinka je nepříjemná, snaží se být vtipná a hlavně neskutečně nevýrazná, přestože se snaží o opak, no a co je nejhorší. O stereotyp není nouze, takže se každý díl děje to samý obohaceno o pár překvapivých kousků navíc. Každopádně nápad jako takový by zasloužil spíše filmové zpracování, jak podotkla má přítelkyně a můžu jí dát za pravdu, protože zbytek je prostě o ničem. Nápad zajímavý, ale jednotlivý díl ztrácí na kvalitě více a více. (5/10)(26.4.2008)

Líbí se mi to, protože je to mystery. Vím ale, že by to mohlo být i na tři. Ale je třeba oddělit žánr, který mám rád, od žánru, který je celkem trapný (např. seriál Ztraceni, kdy milion dílů mačkali klávesu jak hloupí). A když si uvědomím, kolik seriálů je trapných a kolik seriálů (včetně tohoto) představuje můj oblíbený žánr, tak musím jasně a nahlas říct, že tento je prostě dost dobrý. A stal se seriálem i mé rodiny. Neni to sice ten druh seriálu, po kterém by se mi celý život stýskalo, při jeho sledování si to ale dost užívám. Každá postava je jiná, každá je svá. Všechny jsem si je oblíbil. Nejvíce ale charismatického mentora (bez vlastního přičinění) Ruba. Čtyři hvězdy a není co řešit.(16.11.2009)

• - I když se děj odehrává v Seattlu, natáčelo se ve Vancouveru. Přesto filmaři nepředělávali žádné značky ani nápisy. V některých dílech jsou proto vidět znaky Vancouveru. (lucieK)

• - Komiks, který v několika dílech čte Mason, je "Cosmic Plan". (HappySmile)

• - Červená žába, která se ve filmu objevuje, je argentinská rohatá žába znamá také jako "the Pac-Man frog". Tato žába má ostré zuby a její kousnutí může být velmi bolestivé. (HappySmile)