Mrtví jako já (TV seriál)

Dead Girl

(pracovní název)
  • Kanada

• Austrálie

Komedie / Fantasy / Drama

USA / Kanada, 2003–2004, 21 h 35 min (Minutáž: 42–74 min)

Ellen Muth, Mandy Patinkin, Rebecca Gayheart, Callum Blue, Cynthia Stevenson, Laura Harris, Christine Willes, Britt McKillip, Peter Williams, Jasmine Guy, Chris Gauthier, Neil Grayston, Erica Cerra, Jodelle Ferland, Darrin Klimek, Jewel Staite, Fulvio Cecere, Mädchen Amick, Emily Holmes, Pascale Hutton, Michael Eklund, Keith Dallas, Yeardley Smith, Kevin Durand, Claudette Mink, Katharine Horsman, Sonya Salomaa, Harold Perrineau, Lisa Marie Caruk, Christie Laing, Zak Santiago, Katie Stuart, Dustin Milligan, Michael Des Barres, Conan Graham, Paul Anthony, Robin Mossley, Ryan Robbins, Nicki Clyne, Dan Payne, Tegan Moss, Teryl Rothery, Ty Olsson, Kett Turton, Susan Sullivan, Ali Liebert, James Kirk, Tiffany Lyndall-Knight, Eddie Mills, Ben Bass, Sarah Lind, Adrian Petriw, Gary Collins, Tygh Runyan, Tom McBeath, Serge Houde, Daniel Boileau, Philip Granger, Aaron Pearl, Robert Gauvin, Richard Lawson, Tom Butler, C. Ernst Harth, Lochlyn Munro, John DeSantis, John Kapelos, April Telek, Colin Lawrence, Kimani Ray Smith, Alain Chanoine, Michael Rogers, Steven Grayhm, Matthew Currie Holmes, Robin Dunne, Peter Kelamis, William MacDonald, Mary Ann Mobley, Claude Duhamel, Anne Marie DeLuise, Wendy Glenn, Layla Alizada, Michael Kopsa, David Lewis, Peter Bryant, Andrew Moxham, Gavin DeGraw, Sean Owen Roberts, Michael Adamthwaite, Paul Jarrett, Tony Massil, Joseph May, Elias Toufexis, Bruce Fontaine, Cameron McDonald, Peter New, Patti Allan, Kwesi Ameyaw, Ingrid Torrance, Ken Kramer, Bill Dow, Michael Roberds, Tony Alcantar, Cainan Wiebe, Glynis Davies, Paul Kloegman, Sean Campbell, Lorena Gale, Arthur Corber, Terence Kelly, Eve Brenner, Daryl Shuttleworth, Julianne Christie, Stefan Arngrim, Ashley Whillans, Alvin Sanders, Malcolm Stewart, Manoj Sood, Frank Charles Turner, Matthew Robert Kelly, Mary Black, Daniel Bacon, Kirsten Robek, Mark Acheson, Frank Cassini, Lisa Bunting, Gary Jones, Kevin Blatch, Simon Longmore, Haig Sutherland, Blu Mankuma, David Kaye, Robin Webb, Andy Thompson, Heather Feeney, Jackie Burroughs, A.J. Cook, Ian Thompson, Jay Brazeau, Fred Ewanuick, Alex Kliner, Robert Clarke, Venus Terzo, Mike Mitchell, Barbara Barrie, Laura Mennell, Brett Kelly, Dale Hall, Eric McCormack, Piper Laurie, Ryan DeBoer, Emily Perkins, John Waters, Susan Bain, Catherine Barroll, Shelley Berman, Sean Amsing, Ron Small, James Purcell, Peter Hanlon, Campbell Lane, Tyronne L'Hirondelle, Kurt Max Runte, Dee Jay Jackson, Meghan Black, Jenny Mitchell, Tosca Baggoo, Brendan Beiser

Jeden z nejlepších (pseudo)paranormálních seriálů, které kdy vznikli, hlavně i díky geniální cynické nadsázce a faktu, že děj není pitomý (občas by se dal dokonce nazvat chytrým, pro někoho možná i s přesahem) a humor je občas solidně upozaděn. Navíc je to dost často ten druh vtipu, u kterého se nesmějete, ale jen usmíváte. Všechny SuperPřírodniny, policejní pohádkáři, nebo přemožitelky zkřívaných tváří se mohou jít v porovnání Georgii (a Mandy Patinkinem) klouzat. PS: proč?! Proč je navazují film taková zhovadilost......?(13.5.2012)

2 série jsou akorát, který by bez Ellen Muth nebyl, takový, jaký je (americký seriál, který vypadá, jako britský). Z hlavních postav je nejpodivuhodnější Rube a Roxy. PS: viděl jsem to s dabingem a teď si nemůžu na netu pustit ani 1 díl, protože je jenom v originále, který, když jsem slyšel, nedokážu poslouchat.Zajiímevé komentáře:Lavinia, Axident.(20.3.2012)

Pro mne dost zajimave tema, jediny duvod, proc jsem se zacal divat. Prvni dil ale vysvetlil vsechno, byl dost povedeny, humorem jen pretekal. Ale pokracovani je porad na jedno brdo. Dal jsem poprve ctyri hvezdicky, ted ubiram na tri, protoze hlavni hrdinka je sice skvela, to ano, ale mi silene nesympaticka a dost na granat. Treba s dalsim dilem to bude jinak, ale zatim no way :)(11.2.2008)

Nápad je to dobrý, scénář taktéž, krutě pravdivé "příběhy", charakterní hlavní hrdinka ale jak tu už někdo psal, je to na jedno brdo. Jasně, díly se něčím liší ale sjíždět to nonstop jako jiné seriály, to je smrtící. Na tento seriál musí být nálada. A to buď extrémně optimistická (veselá), aby vám ji to pak srazilo nebo naopak musíte být vydepkovaný a seriál vám pak buď zvedne náladu, že je na tom někdo hůř než vy nebo to vaši deppku prohloubí. Z hlavních postav opravdu vyniká jen Ellen Muth a Mandy Patinkin. Možná dám časem 4 hvězdy, ale to mně nesmí druhá série nudit.(27.10.2008)

• GodComplex

Svym nametem by se ocividne mohlo jednat o velmi zajimavou zalezitost, nicmene to je cele neskutecne spatne zpracovane a absolutne nevyuzite. Uz pilot dava tusit, ze potencial zde bude trestuhodne pohrben. Nezacina to spatne, nicmene uz druha pulka pilotu zacne otravovat a nudit. Problem je podle me zarazeni "smrtek" do bezneho zivota, v tu chvili to ztratilo naboj. Hlavni hrdinka je znacne protivna a otravna, jeji gesta a vyjadrovani zacnou postupem casu citelne prudit. Ostatni herci, resp. charaktery jsou pomerne nevyznamne a o nicem. Videl jsem pouze pilot a nekolik prvnich dilu, ale s hlavni dejovou linii to take nevypada nejak zvlast dobre a i pres svuj jasny potencial se Dead Like Me jevi jako jednoznacny neuspech. 3/10(5.4.2008)

• - Když se Rube dívá na rodný list Rosie, v místě narození je napsáno Czechoslovakia. (*Elfík*)

• - Natáčení pilotního dílu trvalo jeden měsíc. U ostatních dílů to byl zpravidla jen týden. (Tom Riddle)

• - Komiks, který v několika dílech čte Mason, je "Cosmic Plan". (HappySmile)