Reklama

Reklama

Mrtví jako já

(seriál)
  • USA Dead Like Me (více)
Komedie / Fantasy / Drama
USA / Kanada, (2003–2004), 21 h 35 min (Minutáž: 42–74 min)

Tvůrci:

Bryan Fuller

Hrají:

Ellen Muth, Mandy Patinkin, Rebecca Gayheart, Callum Blue, Cynthia Stevenson, Laura Harris, Christine Willes, Britt McKillip, Peter Williams, Jasmine Guy (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(29)

Obsahy(1)

Georgina dokončila studium a rodiče na ní naléhají, ať si konečně najde perspektivní zaměstnání. Netuší však, že tím jí vlastně podepíší rozsudek smrti, neboť jejich dcera umírá při svačině poté, co jí zasáhne záchodové prkýnko z vesmírné stanice. Její smrt však není zcela obyčejná, stane se totiž "smrtkou", to znamená, že musí sledovat skony jiných a pak jim pomáhat najít jejich další cestu. Seznamuje se se skupinou podobně vyvolených a hlavěn se svým naprosto sucharským šéfem. Musí dál žít na zemi, ale ve změněné podobě. Vrací se do svého starého zaměstnání, sleduje svou smutně působící rodinu a hlavně se věnuje onomu "vedlejšáku", při němž se hlavně v počátcích nevyvaruje někdy i dosti fatálních chyb... (Sandiego)

(více)

Recenze (205)

tempus 

všechny recenze uživatele

2 série jsou akorát, který by bez Ellen Muth nebyl, takový, jaký je (americký seriál, který vypadá, jako britský). Z hlavních postav je nejpodivuhodnější Rube a Roxy. PS: viděl jsem to s dabingem a teď si nemůžu na netu pustit ani 1 díl, protože je jenom v originále, který, když jsem slyšel, nedokážu poslouchat.Zajiímevé komentáře:Lavinia, Axident. ()

bouncer 

všechny recenze uživatele

Na první pohled tu je sympatická dávka cynismu a černého humoru, který se mi líbí. Na druhou stranu je tu nepřiměřené množství blbosti a stupidních zákonistostí, které opravdu nesnáším. Ve výsledku dostanete seriál, který vás prvním dílem zaujme a už ve třetím ho odhodíte s tím, že vám nemá co říct. ()

Reklama

Elyssea 

všechny recenze uživatele

Dead Like Me. Už dlouho mi nějaký seriál tak dobře nesednul a už dlouho mi tak nebylo líto, že končí. Nejspíš to bude tím, že George je moje alter-ego a její suchý humor, otrávenost a not-giving-a-shit-mood jí prostě žeru. Celá smrťácká parta je povedená (doopravdy jsem si neoblíbila jen Daisy a lituju brzkého odchodu Betty), ale kraluje Mason, Mason, Mason! Je tak inteligentní až je prakticky retardovaný, má britský přízvuk a je neskutečně okouzlující i když je úplně mimo. Skvělý seriál o smrti a o životě (škoda jen, že oproti smrťácké partě problémy Georginy rodiny znamenají velký odklon od humoru), na který se dobře kouká jen a pouze v originále. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Pilot mě nasosal dost, dost, dost. Jenže se potvrdilo to, co jsem čekal v nadcházejících dílech. Hlavní hrdinka je nepříjemná, snaží se být vtipná a hlavně neskutečně nevýrazná, přestože se snaží o opak, no a co je nejhorší. O stereotyp není nouze, takže se každý díl děje to samý obohaceno o pár překvapivých kousků navíc. Každopádně nápad jako takový by zasloužil spíše filmové zpracování, jak podotkla má přítelkyně a můžu jí dát za pravdu, protože zbytek je prostě o ničem. Nápad zajímavý, ale jednotlivý díl ztrácí na kvalitě více a více. (5/10) ()

Dero 

všechny recenze uživatele

Předně - konverzační seriály i filmy zbožňuju. Skutečně po nich nepožaduji nic zvláštního, tu nějakou zajímavou myšlenku, tu analogii s mým vlastním životem a hlavně švih, ať ten díl odsejpá. V prvních dílech Dead like me jsem postrádal vše výše zmíněné. 42minutová stopáž je úmorná, pointa a dialogy předvídatelné nebo prostě jen tupé, herci toporní (světlou výjimkou je Mandy Patinkin) a celý ten podivně nekonzistentní svět smrťáků nepřesvědčivý. A taky jsem nesnášel úvodní znělku. Když se nad tím zpětně zamýšlím, vlastně se mi na tom seriálu nelíbilo vůbec nic. :o) Ale vytrval jsem a od pátého dílu se věci pomalu začaly měnit - minuty ubíhaly subjektivně rychleji, Ellen Muth se rozehrála stejně jako její kolega Callum Blue, dialogy přiostřily a tu a tam se do nich vedrala i zajímavá, nečekaná myšlenka. Stále se nejedná o nic světoborného, ale nemusí hned pršet, že ano... první 4 díly za dvě hvězdy, zbytek za tři a půl. ()

Galerie (70)

Zajímavosti (17)

  • Reggiina bicí souprava je od firmy Ayotte, kanadského výrobce bubnů. (Tom Riddle)
  • I když se děj odehrává v Seattlu, natáčelo se ve Vancouveru. Přesto filmaři nepředělávali žádné značky ani nápisy. V některých dílech jsou proto vidět znaky Vancouveru. (lucieK)
  • Seriál je založený na novele Pierse Anthonyho "Na bledém oři", ale pracuje s myšlenkou, že smrtek je na světě mnoho. (Tom Riddle)

Související novinky

Konkurence pro Dextera? Hannibal Lecter!

Konkurence pro Dextera? Hannibal Lecter!

14.09.2011

Slavný filmový kanibal se přesouvá do televize. Francouzské studio Gaumont založilo novou divizi, která bude produkovat televizní seriály. A hned uzavřelo smlouvu s Marthou de Laurentiis. Známý… (více)

Reklama

Reklama