Mrtví jako já (TV seriál)

Dead Girl

(pracovní název)
  • Kanada

• Austrálie

Komedie / Fantasy / Drama

USA / Kanada, 2003 - 2004, 21 h 35 min (Minutáž: 42 min)

Ellen Muth, Mandy Patinkin, Rebecca Gayheart, Callum Blue, Cynthia Stevenson, Laura Harris, Christine Willes, Britt McKillip, Peter Williams, Jasmine Guy, Chris Gauthier, Neil Grayston, Erica Cerra, Jodelle Ferland, Darrin Klimek, Jewel Staite, Fulvio Cecere, Mädchen Amick, Emily Holmes, Pascale Hutton, Michael Eklund, Keith Dallas, Yeardley Smith, Kevin Durand, Claudette Mink, Katharine Horsman, Sonya Salomaa, Harold Perrineau, Lisa Marie Caruk, Christie Laing, Zak Santiago, Katie Stuart, Dustin Milligan, Michael Des Barres, Conan Graham, Paul Anthony, Robin Mossley, Ryan Robbins, Nicki Clyne, Dan Payne, Tegan Moss, Teryl Rothery, Ty Olsson, Kett Turton, Susan Sullivan, Ali Liebert, James Kirk, Tiffany Lyndall-Knight, Eddie Mills, Ben Bass, Sarah Lind, Adrian Petriw, Gary Collins, Tygh Runyan, Tom McBeath, Serge Houde, Daniel Boileau, Philip Granger, Aaron Pearl, Robert Gauvin, Richard Lawson, Tom Butler, C. Ernst Harth, Lochlyn Munro, John DeSantis, John Kapelos, April Telek, Colin Lawrence, Kimani Ray Smith, Alain Chanoine, Michael Rogers, Steven Grayhm, Matthew Currie Holmes, Robin Dunne, Peter Kelamis, William MacDonald, Mary Ann Mobley, Claude Duhamel, Anne Marie DeLuise, Wendy Glenn, Layla Alizada, Michael Kopsa, David Lewis, Peter Bryant, Andrew Moxham, Gavin DeGraw, Sean Owen Roberts, Michael Adamthwaite, Paul Jarrett, Tony Massil, Joseph May, Elias Toufexis, Bruce Fontaine, Cameron McDonald, Peter New, Patti Allan, Kwesi Ameyaw, Ingrid Torrance, Ken Kramer, Bill Dow, Michael Roberds, Tony Alcantar, Cainan Wiebe, Glynis Davies, Paul Kloegman, Sean Campbell, Lorena Gale, Arthur Corber, Terence Kelly, Eve Brenner, Daryl Shuttleworth, Julianne Christie, Stefan Arngrim, Ashley Whillans, Alvin Sanders, Malcolm Stewart, Manoj Sood, Frank Charles Turner, Matthew Robert Kelly, Mary Black, Daniel Bacon, Kirsten Robek, Mark Acheson, Frank Cassini, Lisa Bunting, Gary Jones, Kevin Blatch, Simon Longmore, Haig Sutherland, Blu Mankuma, David Kaye, Robin Webb, Andy Thompson, Heather Feeney, Jackie Burroughs, A.J. Cook, Ian Thompson, Jay Brazeau, Fred Ewanuick, Alex Kliner, Robert Clarke, Venus Terzo, Mike Mitchell, Barbara Barrie, Laura Mennell, Brett Kelly, Dale Hall, Eric McCormack, Piper Laurie, Ryan DeBoer, Emily Perkins, John Waters, Susan Bain, Catherine Barroll, Shelley Berman, Sean Amsing, Ron Small, James Purcell, Peter Hanlon, Campbell Lane, Tyronne L'Hirondelle, Kurt Max Runte, Dee Jay Jackson
  • shyster

Námět je to vynikající. Jak to asi vypadá po smrti a jaká je smrtka. To je ale asi tak všechno pozitivní na tomhle seriálu. Jednotlivé postavy vás nechají chladným. Nemáte možnost vcítit se do nich. Co je ale nejhorší, jsou ty různá pravidla a vyobrazení světa smrtek. Všechno se to snaží vypadat zájímavě a propracovaně, ale opak je pravdou. Scénaristi často porušují pravidla, která "ve světě smrtek" vytvořili.(6.2.2008)

Roztahaný příběh mrtvé dívky a jejího života po životě mě zcela oslnil především svou smutně veselou atmosférou. Někdy ty příběhy na pokraji rodinného dramatu byly trochu slabší, to ano, ale když si vezmu, které cílové skupině to bylo určeno, je to velice nadstandardní seriál. Je tu trochu britského humoru, trochu všudypřítomné americké vypatlanosti, trochu staromilského sentimentu, trochu odkazů k životním hodnotám, trochu mysteriózních záhad a trochu skvělé hudby na pozadí. Vlastně, co víc bychom si mohli takhle odpoledne přát. Lepší ovšem je originál a pustit si to navečer, to vám řekne každý, kdo si to takhle zařídil.(29.4.2011)

Nápad je to dobrý, scénář taktéž, krutě pravdivé "příběhy", charakterní hlavní hrdinka ale jak tu už někdo psal, je to na jedno brdo. Jasně, díly se něčím liší ale sjíždět to nonstop jako jiné seriály, to je smrtící. Na tento seriál musí být nálada. A to buď extrémně optimistická (veselá), aby vám ji to pak srazilo nebo naopak musíte být vydepkovaný a seriál vám pak buď zvedne náladu, že je na tom někdo hůř než vy nebo to vaši deppku prohloubí. Z hlavních postav opravdu vyniká jen Ellen Muth a Mandy Patinkin. Možná dám časem 4 hvězdy, ale to mně nesmí druhá série nudit.(27.10.2008)

Jeden z nejlepších seriálů, co jsem kdy viděla. Dokonalý černý humor a skvělé zakončení filmem. I když víc sérií by mi nevadilo. Ellen Muth byla skvělým tahem, zamilovala jsem si ale všechny postavy. Callum Blue a Cynthia Stevenson také excelovali a Mandy Patinkina není třeba zmiňovat. Tohle je prostě must see.(3.7.2016)

Tak tohle jsem od smrtonošů vážně nečekal. Po zklamání, které jsem si odnesl z jiného "smrti se dotýkajícího seriálu" (Six Feet Under) jsem opravdu nechtěl uvěřit tomu, že se mi to bude líbit. Ale ono jo. Georgia v podání Ellen Muth se zapsala mezi velice zajímavé postavy, pro mě hlavně tím, že je taková zvláštní, neokoukaná nebo originální. Nemůžu najít to správné slovo. Černý humor tohohle seriálu mi naprosto vyhovuje. *** Druhá sezona se veze na stejné vlně a pořád dokáže skvěle zabavit. Roxy se stala policajtkou. Trošíčku víc se řešili vztahy, navíc jsme se dozvěděli víc o Rubovi, víc o Masonovi, ale i o Daisy. Taky o hrobařících a o spoustě dalšího, co je pro svět smrtonošů důležité.. Nejvíc pobavil díl s fialovým lístečkem pro Masona. Škoda konce, už zbývá jen film.(13.6.2012)

• - Spoiler: Důvod, proč Rebecca Gayheart (Betty Rohmer) opustila seriál, je na Hollywood nezvykle temnějšího rázu, než například odchod do jiného seriálu. Rebecca zavinila dopravní nehodu, při které zemřel malý chlapec, a tak se producentům televize Showtime zdálo nevhodné, aby hrála smrtku. Tvůrce show Bryan Fuller s její postavou nicméně měl svoje plány, a hodlal ji vrátit. Poté ale ze seriálu taky odešel, a tak se tak nikdy nestalo. (Tom Riddle)

• - Laura Boddington, která hraje verzi George viditelnou normálními lidmi, je v titulcích uvedena jako "Un George", tedy "Ne George". (Tom Riddle)

• - Komiks, který v několika dílech čte Mason, je "Cosmic Plan". (HappySmile)