Moje rodina

• Velká Británie My Family
Velká Británie, (2000–2011), 60 h 2 min (Minutáž: 26–50 min)

Tvůrci:

Fred Barron

Hudba:

Graham Jarvis

Robert Lindsay, Zoë Wanamaker, Gabriel Thomson, Daniela Denby-Ashe, Siobhan Hayes, Kris Marshall, Tayler Marshall, Kevin Bishop, Colin Stinton, Peter Wight (více)

Série(11) / Epizody(120)

Ben Harper je zubař středních let s mírně cynickým a ležérním pohledem na svět, jeho žena Susan, povoláním turistická průvodkyně, je naopak posedlá představou, že musí vše řídit a mít pod kontrolou. Společně se snaží vychovávat své tři děti: Nicka, jehož základní vlastností je lenost, módou posedlou puberťačku Janey a nejmladšího a nebezpečně chytrého Michaela. Dohromady tvoří jednu typickou středostavovskou britskou rodinu, která na obrazovkách britské televize kraluje už od roku 2000. Tehdy, v době, kdy se většina britských televizí soustředila v oblasti sitcomů na produkci co nejmodernějších – až kultovních – děl, přišel americký producent Fred Barron s nápadem vyplnit evidentní „díru trhu" klasickým jednoduchým seriálem pro každého. Seriálem, který si nebude na nic hrát, který prostě na obrazovky přivede úplně obyčejné hrdiny. Lidičky, v nichž se může poznat mnohý z nás, lidičky, řešící každodenní problémy všedního života, ocitající se v nejrůznějších složitých, komických, trapných, ale vždy uvěřitelných situacích. Na rozdíl od běžné britské praxe jednoho scenáristy zapojil do literární přípravy několik autorů, čímž ji nejen odlehčil a urychlil, ale dodal jí i větší pružnost a širší úhel pohledu. A dalším – i když možná téměř nejdůležitějším – předpokladem budoucího úspěchu bylo to, že pro spolupráci získal dvě z nejoblíbenějších britských televizních hvězd, Roberta Lindsayho a Zoë Wanamakerovou. Díky tomu všemu se z Mojí rodiny stal jeden z nejoblíbenějších britských sitcomů všech dob. (Česká televize)

Zeldur

Mě tenhle seriál připadne takový ponurý, bez humoru. Někomu se to může možná zdát vtipné, mě však ne. ()

Margerie

Povedený britský sitcom, který si celkem zdárně udržuje nastavenou laťku od začátku až dokonce. Vynikající suchý humor, který asi nesedne každému, ale kdo má tohle rád, určitě si přijde na své. Herecké výkony Lindsaye a Wanamaker jsou opravdu na dobré úrovni. 80% ()

darthhokro

Další britský sitcom, který stojí za shlédnutí. Benovy sarkastické hlášky, Nickova nekonečná blbost, naivní Roger, hloupoučká Aby, ledově klidná Susan, vypočítavá Jane a šprťák Majkl. Seriál který dokáže kdykoliv zlepšit náladu. ()

jonny

opravdu skvele...at si rika kdo chce co chce ale dle meho nazoru se tenhle serial vazne povedl. # Hodnoceni za prvni tri serie. Po prichodu nove tvare v podobe sestrenice a zubarskeho kolegy humor trochu upada a cely serial trochu srazi, imho ()

boombang

K tomuto seriálu jsem se dostal pozdě, takže mi pěkných pár dílu uniklo - pročež doufám, že to budou brzo opakovat (a já budu moct případně ještě jednu hvězdu přidat). Kam se na tohle hrabou Nováci a podobné nedovařené vykopávky (včetně Step By Step). Všechny postavy jsou dosti vtipné, hlavně Nick a Michael, a je vidět, že natáčení muselo herce velmi bavit. Jojo, britský humor je britský humor, o tom žádná. ()

Lennie

Jak už bylo zmíněno, tenhle seriál je velice jednoduchý, ale o to více pobaví. Nečekala bych, že se ČT překoná a bude vysílat konečně něco nového. ()

lake-lake

CAUTION! podobnost s jakýmikoliv žijícími i nežijícími osobami je čistě náhodná. jinak byste si to mohli začít brát osobně ()

MartinDrhlik odpad!

Aby bylo vtipné dělání ze sebe debila, tak to ten herec taky musí umět zahrát... Nehorázně trapný seriál - nevtipný kýč. Veřejnoprávní televize vyloženě uráži vkus diváka, když toto nabízí jako produkt pro pobavení a odpočinek. 100krát by divák, podotýkám inteligentní divák, uvítal raději sympatické příběhy Rodiny Smolíkovy, než toto. ()

Kindernay

Miluju americký sitcomy,zato britský mě většinou moc nebavily a tenhle mezi ně patří..tenhle seriál se mě moc nelíbil,nemám moc rád britskej humor a Moje rodina mě moc nezaujala. ()

JackieBliz

Susan: Nicku, narodil ses ve chlévě? Nick: Já nevím, tys u toho byla. // Nick: Není na tom králíkovi něco divnýho? Ben: Jo, je tu dva dny a ještě po mně nechtěl peníze. // Susan: Večeře je hotová. Janey: Dokážeš si představit, že v některých rodinách je to radostná zpráva? ()

Diego75

Seriál Moje rodina obsahuje sice řadu skvělých vtipů, ale mně přijde, že některé epizody jsou jimi plné a u jiných jsem se zase nudil. Vzhledem k odlišným hodnocením ostatních uživatelů vidím, že řada lidí má na tenhle seriál jiný názor a já je chápu. Je možné, že některé humorné díly nejsou mým šálkem kávy. ()

buchannon

Někdy fungující, a někdy dysfunkční rodina, každopádně má mé sympatie, především cynik Ben. Kdybych někdy měl rodinu (což se jistojistě nestane), byl bych jako tento supr borec! Jistě, tento seriál není žádné hluboké umění, je to taková oddychovka na večer a to je občas zapotřebí! ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 4/10. Od páté sezóny šel seriál kvalitativně hodně dolů a postrádal svůj původní humor. ()