Moje rodina

• Velká Británie My Family
Velká Británie, (2000–2011), 60 h 2 min (Minutáž: 26–50 min)

Tvůrci:

Fred Barron

Hudba:

Graham Jarvis

Robert Lindsay, Zoë Wanamaker, Gabriel Thomson, Daniela Denby-Ashe, Siobhan Hayes, Kris Marshall, Tayler Marshall, Kevin Bishop, Colin Stinton, Peter Wight (více)

Série(11) / Epizody(120)

Ben Harper je zubař středních let s mírně cynickým a ležérním pohledem na svět, jeho žena Susan, povoláním turistická průvodkyně, je naopak posedlá představou, že musí vše řídit a mít pod kontrolou. Společně se snaží vychovávat své tři děti: Nicka, jehož základní vlastností je lenost, módou posedlou puberťačku Janey a nejmladšího a nebezpečně chytrého Michaela. Dohromady tvoří jednu typickou středostavovskou britskou rodinu, která na obrazovkách britské televize kraluje už od roku 2000. Tehdy, v době, kdy se většina britských televizí soustředila v oblasti sitcomů na produkci co nejmodernějších – až kultovních – děl, přišel americký producent Fred Barron s nápadem vyplnit evidentní „díru trhu" klasickým jednoduchým seriálem pro každého. Seriálem, který si nebude na nic hrát, který prostě na obrazovky přivede úplně obyčejné hrdiny. Lidičky, v nichž se může poznat mnohý z nás, lidičky, řešící každodenní problémy všedního života, ocitající se v nejrůznějších složitých, komických, trapných, ale vždy uvěřitelných situacích. Na rozdíl od běžné britské praxe jednoho scenáristy zapojil do literární přípravy několik autorů, čímž ji nejen odlehčil a urychlil, ale dodal jí i větší pružnost a širší úhel pohledu. A dalším – i když možná téměř nejdůležitějším – předpokladem budoucího úspěchu bylo to, že pro spolupráci získal dvě z nejoblíbenějších britských televizních hvězd, Roberta Lindsayho a Zoë Wanamakerovou. Díky tomu všemu se z Mojí rodiny stal jeden z nejoblíbenějších britských sitcomů všech dob. (Česká televize)

Sympy

Špičkový seriál, už jsme ho sjeli potřetí. Jen bych nekde rad sehnal, jak jdou dily za sebou, protože treba podle csfd se ridit moc nedá. ()

Cycake

V původním znění úžasné, českého dabingu se bojím, ale snad to tentokrát bude lepší. Get stuffed, aaah, a love letter - Nick je prostě nepřekonatelný ()

Fill16

Tenhle britcom obsahuje strašně trefné scénky, jako bych je někde už viděl. Obzvláště některé díly jsou opravdu vražedné od začátku do konce. "Nesplachuje záchod..." ()

Martanka

užasné - jednoduché a trefné, ale opět jako snad u 95% seriálů PŘÍŠERNÝ dabing . nevím jestli tu o tom někde nefrčí diskuze, ale vysvětlí mi někdo proč je u nás dabing tak populární ???? ()

zekon

Nadprůměrná zábava s inteligetním humorem kde nemusí být výjimečně ani smích v pozadí, protože je skutečně vtipný. Příběhy běžné rodiny nenudí a velmí baví. Hlášky jsou fantastické a neotřelé. ()

Martynez odpad!

No nevim jestli je to tim, že se na to dívám ve všední dny ráno nebo tim, že jsem to prostě nějak nechyt, ale ODPAD! ()

lele

nesnáším toho hňupa Nicka, mlátila bych ho od rána do večera pantokem po palici, ale jinak můj oblíbený seriál, Ben je třída :) ()

jarynzlesa

Tradiční rodinný koncept s jemným britským humorem na každý den. Seriál lze sledovat v jakoukoli denní hodinu - pobaví vždy. ()

pan_buh

Do osmé/deváté série to nebylo špatné. Ale pak se seriálu chytili asi "noví mladí", či snad nějací pitomci a začalo se to tam hemžit teploušema a černochama. Nevím jak Vám, ale mě nebaví koukat na teplýho černocha. Nepřijde mi to vtipný. ()

bernau84

Průměrný komediální seriál který by šlo natočit (nebýt impotence českých tvůrců) i u nás. Bohužel jsou časté scény které hraničí s trapností nebo pseudohumorností se smíchem v pozadí. Pakliže se v díle ani jednou neobjeví Nick (Kris Marshall) tak jde mé hodnocení o jednu dvě hvězdy dolů. ()