Reklama

Reklama

Žena zákona

(TV seriál)
Thriller
Francie, (1996–2007), 55 h 30 min (Minutáž: 90 min)

Tvůrci:

Éric Kristy

Hrají:

Corinne Touzet, Yves Beneyton, François-Eric Gendron, Dominique Labourier, Gregori Baquet, Franck Capillery, André Oumansky, (více)
(další profese)

Série(12) / Epizody(37)

Obsahy(1)

Tvorcom sa podarilo vykresliť hlavnú hrdinku ako živého človeka, a nie čítankový model či prototyp ženy veliacej mužom. Isabelle je totiž nielen ctižiadostivá, húževnatá, pracovitá, rázna a rozhodná, ale má aj typické ženské vlastnosti, ako je súcit či pochopenie. Po absolvovaní policajnej školy si vyslúžila hodnosť práporčíčky a v mestečku Valadieu nastúpila ako šéfka oddelenia vyšetrovania. Nie všetkým jej podriadeným výhradne mužom sa to, pravdaže páči. A na dôvažok, Isabelle to nemá ľahké ani v súkromí. Je slobodnou matkou malého syna Nicolasa. A keďže je aj príťažlivá, cez prsty sa na ňu najmä spočiatku pozerajú partnerky jej podriadených. Televízny seriál Žena zákona sa nakrúca už od roku 1996, doteraz vzniklo 26 častí a pre tých, kto si prípady, ktoré rieši Isabelle Florentová a jej kolegovia, obľúbia, potešujúca informácia v najbližšom čase sa pripravujú nové epizódy. Keďže v dĺžke jednotlivých epizód ide v podstate o celovečerné televízne filmy, v priemere ročne vzniknú tri až štyri epizódy, keďže nakrúcanie je mimoriadne náročné technicky i personálne. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (26)

sinp 

všechny recenze uživatele

Narozdíl od Julie Lescautové mi tahle další vyšetřující dáma není až tak sympatická. Řešení jejich osobních problému stejně jako neomylnost, která se místy snoubí až s arogancí mi spíše připomíná Ženu "za pultem" než Ženu "zákona". Její vyšetřovací metody se mi rovněž pozdávali jako neschopné a tak mi nezbylo než zírat, jak se dá doploužit k vyřešení případu... Abych to neházel na úroveň Německých požíračů housek, Francouzi jsou přecejen uhlazenější a tempo je fajn, ale perla to není. ()

Skuby47 

všechny recenze uživatele

Pokud je člověk nemocný a odkázaný na kamaráda v podobě televizní obrazovky, potěší ho krimiseriály tohoto typu. Srovnání s komisařkou Lescautovou se přímo nabízí, příběhy i dynamika policejních zásahů je podobná. Kdo čeká akčnost či potoky krve, bude zklamán. Děj je situován do prostředí běžné pouliční kriminality a aktuálně reflektuje dobu. Vyšetřování spočívá spíš na lidech a postupném rozplétání případu, než na hrdinských činech četníků či špičkové vědě, jak tomu bývá u většiny amerických kriminálek. Když už jsme u toho, tak má daleko blíž k realitě. Pokud si vzpomínám, tak když se naše policie odhodlá k akci, tak většina honiček končí tragicky. ()

Reklama

castor 

všechny recenze uživatele

Překvapivě svižný francouzský krimiseriál, rozplétající netriviální případy a s přimhouřením oka i jejich důvěryhodné rozuzlení. K tomu všemu krásné francouzské exteriéry, přirozeně dávkovaný humor, ostrá a houževnatá šéfka a i ta dávka napětí (i když s happy-endem můžeme spolehlivě počítat) se nese po celou svojí, na seriál nadstandardní délku. ()

sportovec 

všechny recenze uživatele

I feminismus má své dny ... kdy právě neperlí. V tomto francouzském případě i při této slabině nezanikají tradiční přednosti francouzských nejen detektivek, ale hraných filmů vůbec. Půvab Corinne Touzetové je právě tak nesporný jako uhlazenost děje, vcelku slušná zápletka a na této úrovni ryzí zábavy i přesvědčivé charakteristiky. Svou úrovní se ŽENA pohybuje někde mezi skutečným filmovým dramatem a zase ne zásadně zavržitelnou četnickou hexalogií s Luisem de Funesem. Kladná hrdinka navíc není neprůstřelnou a její soukromý život rozhodně jednoduchý. I když je výsledný dojem opravdu o poznání slabší než jiné, paralelní seriály té doby, zážitek, který si odnášíme, je zřejmě v převážné části diváctva pozitivní. Bavit na úrovni není zvrhlost přesto, že i tady má tvůrce své dny někdy až příliš často. ()

gabin(a) 

všechny recenze uživatele

Další z řady feministických policejních seriálů, ale tenhle ještě ujde, protože je za a) francouzský tudíž b) hlavní představitelka není zplastikovaná načesaná přestárlá kikina, naopak je velmi přirozená a řekla bych fajn c) odehrává se v realistických barvách a ne v barvách reklam na hygienické potřeby, metr dlouhé řasy či (ne)hydratovanou pokožku jako policejní večerníčky made in USA. ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama