Reklama

Reklama

Žena zákona

(seriál)
všechny plakáty
Thriller
Francie, (1996–2007), 55 h 30 min (Minutáž: 90 min)

Tvůrci:

Éric Kristy

Hrají:

Corinne Touzet, Yves Beneyton, François-Eric Gendron, Dominique Labourier, Gregori Baquet, Franck Capillery, André Oumansky (více)
(další profese)

Série(12) / Epizody(37)

Obsahy(1)

Tvorcom sa podarilo vykresliť hlavnú hrdinku ako živého človeka, a nie čítankový model či prototyp ženy veliacej mužom. Isabelle je totiž nielen ctižiadostivá, húževnatá, pracovitá, rázna a rozhodná, ale má aj typické ženské vlastnosti, ako je súcit či pochopenie. Po absolvovaní policajnej školy si vyslúžila hodnosť práporčíčky a v mestečku Valadieu nastúpila ako šéfka oddelenia vyšetrovania. Nie všetkým jej podriadeným výhradne mužom sa to, pravdaže páči. A na dôvažok, Isabelle to nemá ľahké ani v súkromí. Je slobodnou matkou malého syna Nicolasa. A keďže je aj príťažlivá, cez prsty sa na ňu najmä spočiatku pozerajú partnerky jej podriadených. Televízny seriál Žena zákona sa nakrúca už od roku 1996, doteraz vzniklo 26 častí a pre tých, kto si prípady, ktoré rieši Isabelle Florentová a jej kolegovia, obľúbia, potešujúca informácia v najbližšom čase sa pripravujú nové epizódy. Keďže v dĺžke jednotlivých epizód ide v podstate o celovečerné televízne filmy, v priemere ročne vzniknú tri až štyri epizódy, keďže nakrúcanie je mimoriadne náročné technicky i personálne. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (25)

sportovec 

všechny recenze uživatele

I feminismus má své dny ... kdy právě neperlí. V tomto francouzském případě i při této slabině nezanikají tradiční přednosti francouzských nejen detektivek, ale hraných filmů vůbec. Půvab Corinne Touzetové je právě tak nesporný jako uhlazenost děje, vcelku slušná zápletka a na této úrovni ryzí zábavy i přesvědčivé charakteristiky. Svou úrovní se ŽENA pohybuje někde mezi skutečným filmovým dramatem a zase ne zásadně zavržitelnou četnickou hexalogií s Luisem de Funesem. Kladná hrdinka navíc není neprůstřelnou a její soukromý život rozhodně jednoduchý. I když je výsledný dojem opravdu o poznání slabší než jiné, paralelní seriály té doby, zážitek, který si odnášíme, je zřejmě v převážné části diváctva pozitivní. Bavit na úrovni není zvrhlost přesto, že i tady má tvůrce své dny někdy až příliš často. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Překvapivě svižný francouzský krimiseriál, rozplétající netriviální případy a s přimhouřením oka i jejich důvěryhodné rozuzlení. K tomu všemu krásné francouzské exteriéry, přirozeně dávkovaný humor, ostrá a houževnatá šéfka a i ta dávka napětí (i když s happy-endem můžeme spolehlivě počítat) se nese po celou svojí, na seriál nadstandardní délku. ()

Reklama

Skuby47 

všechny recenze uživatele

Pokud je člověk nemocný a odkázaný na kamaráda v podobě televizní obrazovky, potěší ho krimiseriály tohoto typu. Srovnání s komisařkou Lescautovou se přímo nabízí, příběhy i dynamika policejních zásahů je podobná. Kdo čeká akčnost či potoky krve, bude zklamán. Děj je situován do prostředí běžné pouliční kriminality a aktuálně reflektuje dobu. Vyšetřování spočívá spíš na lidech a postupném rozplétání případu, než na hrdinských činech četníků či špičkové vědě, jak tomu bývá u většiny amerických kriminálek. Když už jsme u toho, tak má daleko blíž k realitě. Pokud si vzpomínám, tak když se naše policie odhodlá k akci, tak většina honiček končí tragicky. ()

Kri-kri 

všechny recenze uživatele

Další feministicky laděný francouzský krimiseriál, jehož hlavní hrdinka četnice Isabelle Florentová je neskutečně protivná a nesympatická, že i taková Lescautová by ve srovnání s ní hravě získala hlavní cenu v soutěži Miss sympatie. Nemůžu si pomoct, ale působí na mě straně strojeně a bez emocí, zejm. v prvních dílech. Později se to sice nepatrně zlepší (zhruba v době, kdy se odbarví na blond), ale nepříjemný dojem z ní zůstává i nadále. Její tým mi vůbec nepřijde jako dobře sehraná parta a protivná je mi i postava manželky jednoho z četníků. Co se případů týče, některé jsou zajímavé a originální, jiné jako by byly jen předělávkami jiným kriminálek a je v nich určitá podobnost s Lescautovou a Moulinem. Docela hezká a místy nedotčená příroda. Slabý průměr 2 * a 40%. ()

gabin(a) 

všechny recenze uživatele

Další z řady feministických policejních seriálů, ale tenhle ještě ujde, protože je za a) francouzský tudíž b) hlavní představitelka není zplastikovaná načesaná přestárlá kikina, naopak je velmi přirozená a řekla bych fajn c) odehrává se v realistických barvách a ne v barvách reklam na hygienické potřeby, metr dlouhé řasy či (ne)hydratovanou pokožku jako policejní večerníčky made in USA. ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama