Žena zákona (TV seriál)

Une femme d'honneur

Žena zákona

Thriller

Francie, 1996, 37x90 min

Corinne Touzet, Yves Beneyton, François-Eric Gendron, Dominique Labourier, Gregori Baquet, Franck Capillery, André Oumansky, Piotr Siwkiewicz, Aurélie Amblard, Thierry Redler, Natalia Dontcheva, Delphine Chanéac, Constance Dollé, Françoise Bertin, Alexandra Lamy, François Vincentelli, Marie Bunel, Arnaud Viard, Emilie Ohana, Arlette Thomas, Gisèle Casadesus, Julie Judd, Yvonne Clech, Jean-François Poron, Patrice Alexsandre, Renée Faure, Morgan Perez, Yvon Back, Claude Brosset, Daniel Langlet, Alain Doutey, Dominique Marcas, Monique Tarbès, Cécile Vassort, Claude Berne, Emmanuel Leconte, Jennifer Decker, Jean-Claude Bouillon, Philippe Lellouche, Julie Bataille, Gregory Monro, Philippe Lefebvre, Évelyne Dandry, Laurent Olmedo, Jean-François Gallotte, Alexandre Thibault, Frédéric Pellegeay, Jean-Louis Tribes, Anne Canovas, Michel Bompoil, Patrick Raynal, Georges Neri, Robert Plagnol, Marina Golovine, Frédéric Graziani, Marie Marczack, Philippe Morier-Genoud, François d'Aubigny, Pierre Pellet, Mauricette Gourdon, Arno Chevrier, Patrick Guérineau, Riton Liebman, Pascal Demolon, Margot Abascal, Hubert Saint-Macary, Nadine Spinoza, Fedele Papalia, Iliana Lolitch, Jean-Michel Noirey, Alain Blazquez, Patrick Messe, Marc Berman, Yves Pignot, Christian Sinniger, Louise Szpindel, Marc Brunet, Hélène Vauquois, Marc Duret, Frédéric Saurel, Pascal Elso, Pierre Forest, Pierre Santini, Thierry Nenez, Claudine Baschet, Marcel Champel, Grégoire Bonnet, Nadir Legrand, Mateo Guez, Nathalie Roussel, Sarah-Laure Estragnat, Vincent Grass, Pierre Laplace, Pierre-Jean Chérer, Antoine Coesens, Jacques Serres, Nathalie Cerda, Philippe Magnan, Jean-Claude de Goros, Paco Boublard, Isabelle Petit-Jacques, Alain Floret, Fily Keita, Fred Ulysse, Bruno Sanches, Marc Samuel, Christian Morin, Delphine Rich, Stéphane Brel, Thierry Liagre, Anny Romand, Catherine Alcover, Laurence Ragon, Fanny Gilles, Xavier-Adrien Laurent, Frédéric Attard, Jérémie Covillault, Nicolas Wanczycki, Alain Stern, Laurent Richard, Franck Adrien, Fabien Baïardi, Jacques Hansen, Christian Bouillette, Vincent Martin, Laetitia Milot, Alexandra Naoum, Denis Sylvain, Olivia Brunaux, Sylvie Herbert, Olivier Granier, Marie Rousseau, Marie Verdi, Marie Lenoir, Hervé Pauchon, Patrice Melennec, Gérard Sergue, Jacques Vincey, Philippe du Janerand, Patrick Guillemin, Gilles Geisweiller, Bernard Cazassus, François-Régis Marchasson, Christian Bujeau, Bruno Cécillon, Louison Roblin, François Loriquet, Michel Monsay, Laurent Le Doyen, Caroline Beaune, Didier Sauvegrain, Alain Moussay, Jean Dell, Claude Petit, Noémie Kocher, Cécile Auclert, Frédérique Bonnal, Isalinde Giovangigli, Daniel Briquet, Gérard Dournel, Marc Bertolini, Jean-Marc Lebars, Max Morel, Tony Librizzi, Gabrielle Forest, Joël Barbouth, Blanche Raynal, Christina Crevillén, Stanislas Forlani, Sylviane Goudal, Marie Collins, Monique Lejeune, Patrick Floersheim, Cyril Dion, Jean-Gabriel Nordmann, Jean-Claude Lecas, Bernard Dumaine, Fabienne Mai, Jean-Marie Cornille, Rémy Carpentier, Francia Seguy, Jean-Marc Maurel, Liliane Cebrian, Delphine Zentout, Valérie Labro, Gilda Albertoni, Yannick Van Nieuwenhove, Arsène Jiroyan, Igor Skreblin, Françoise Pinkwasser, Pascal Pistacio, Marianne Borgo, Silvie Laguna, Gérard Lecaillon, Marie Vincent, Stéphanie Pareja, Dominique Guillo, Louis-Emmanuel Blanc, François Cottrelle, Stéphane Blancafort, Christophe Guybet, Jean-Baptiste Martin, Jean-Paul Tribout, Warren Zavatta, Maureen Dor, Saul Jephcott, Eric Métayer, Karine Pinoteau, Laurent Moreau, Jean-Claude Dumas, Rémy Roubakha, Gilles Matheron, Flavia Coste, Julie Voisin, Geoffroy Thiébaut, Jean-Claude Jay, François Clavier, Daniel Berlioux, Anne Deleuze, Cécile Pallas, Bruno Esposito, Marc Rioufol, Jean-Philippe Daguerre, Luce Mouchel, Cybèle Villemagne, Fabien Gravillon, Boris Rehlinger, Eric Franquelin, Kevin Miranda, Virginie Arnaud, Pierre-Alexis Hollenbeck, Annick Blancheteau, Fabrice Eberhard, Anne-Charlotte Pontabry, Benoît Brione, Charles Lelaure, Yan Duffas, Philippe Maymat, Sylvie Audcoeur, Jean-Marie Galey, Christian Van Tomme, Hervé Sogne, Michel Cordes, Léa François, Julien Gaspar-Oliveri, Guillaume Romain, Nicholas Hawtrey, Celia Rosich, Stana Roumillac, Isabelle Leprince, Zack Zublena, Maka Sidibe, Camille Verschuere, Philippe Cariou, Luc Lavandier

I feminismus má své dny ... kdy právě neperlí. V tomto francouzském případě i při této slabině nezanikají tradiční přednosti francouzských nejen detektivek, ale hraných filmů vůbec. Půvab Corinne Touzetové je právě tak nesporný jako uhlazenost děje, vcelku slušná zápletka a na této úrovni ryzí zábavy i přesvědčivé charakteristiky. Svou úrovní se ŽENA pohybuje někde mezi skutečným filmovým dramatem a zase ne zásadně zavržitelnou četnickou hexalogií s Luisem de Funesem. Kladná hrdinka navíc není neprůstřelnou a její soukromý život rozhodně jednoduchý. I když je výsledný dojem opravdu o poznání slabší než jiné, paralelní seriály té doby, zážitek, který si odnášíme, je zřejmě v převážné části diváctva pozitivní. Bavit na úrovni není zvrhlost přesto, že i tady má tvůrce své dny někdy až příliš často.(3.2.2008)

• sinp

Narozdíl od Julie Lescautové mi tahle další vyšetřující dáma není až tak sympatická. Řešení jejich osobních problému stejně jako neomylnost, která se místy snoubí až s arogancí mi spíše připomíná Ženu "za pultem" než Ženu "zákona". Její vyšetřovací metody se mi rovněž pozdávali jako neschopné a tak mi nezbylo než zírat, jak se dá doploužit k vyřešení případu... Abych to neházel na úroveň Německých požíračů housek, Francouzi jsou přecejen uhlazenější a tempo je fajn, ale perla to není.(18.9.2005)

Další z řady feministických policejních seriálů, ale tenhle ještě ujde, protože je za a) francouzský tudíž b) hlavní představitelka není zplastikovaná načesaná přestárlá kikina, naopak je velmi přirozená a řekla bych fajn c) odehrává se v realistických barvách a ne v barvách reklam na hygienické potřeby, metr dlouhé řasy či (ne)hydratovanou pokožku jako policejní večerníčky made in USA.(28.5.2010)

Pokud je člověk nemocný a odkázaný na kamaráda v podobě televizní obrazovky, potěší ho krimiseriály tohoto typu. Srovnání s komisařkou Lescautovou se přímo nabízí, příběhy i dynamika policejních zásahů je podobná. Kdo čeká akčnost či potoky krve, bude zklamán. Děj je situován do prostředí běžné pouliční kriminality a aktuálně reflektuje dobu. Vyšetřování spočívá spíš na lidech a postupném rozplétání případu, než na hrdinských činech četníků či špičkové vědě, jak tomu bývá u většiny amerických kriminálek. Když už jsme u toho, tak má daleko blíž k realitě. Pokud si vzpomínám, tak když se naše policie odhodlá k akci, tak většina honiček končí tragicky.(3.12.2013)

Zajímavý seriál přibližující všední život francouzského četníka bez zbytečných příkras, sentimentu a hrdinství. Tak trochu i zamyšlení, že i naši četníci za první republiky měli něco do sebe a naše dnešní Městská policie, to je jenom ostuda ČR. Celkem slabší hodnocení vyplývá zřejmě z nepochopení a taky z nedostatku akce. Do popředí se totiž místo akce v tomto seriálu dostává každodenní mravenčí práce policajta, tedy četníka. Myslím, že si zaslouží 4*.(5.3.2012)