Amityville: Dollhouse

USA, 1996, 93 min

Steve White

Ray Colcord
  • Morholt

Nápad zase nebyl úplně blbej. Domeček pro panenky se spojitostí s Amityville, který začne ovládat dům postižené rodiny zase není tak okoukaný motiv. Jenže to by to do rukou nesmělo vzít režisérské jelito, které nedokázalo vykouzlit nic, co ke strašidelnému domu patří. A to platí i o maskách, které by byly lepší, kdyby nebyly. Pozitivem tak zůstávala poměrně šmrncovní Starr Andreff a zmíněný námět. Celkově škoda času. 15%(23.5.2014)

„Amityville: Dollhouse“ rozhodně patří k tomu lepšímu, co bylo v sérii „Amityville“ natočeno, což je velmi povzbuzující, protože pět filmů před tímto opravdu za moc nestojí. „Amityville: Dollhouse“ nedosahuje kvalit prvních dvou filmů, ale přesto budete mít v některých scénách celkem příjemný hororový zážitek. Především proto stojí za to na tento film kouknout.(19.2.2015)

• JohnnyD

Je to rovnako hrozné ako zvyšok série - obzvlášť scenár je neskutočne tupý (príbeh nedáva hlavu ani pätu a to ani nespomínam prepojenie na originál Amityville Horror, lebo to by som chcel asi veľa), no máme tu (hlavne ku koncu) skvelú show plnú groteskných masiek (wtf wasp people) a hlavne zombie-hnijúceho-otca, ktorý dáva jednu hlášku za druhou a ksichtí sa ako Jim Carrey. Ale stále je to nuda...(19.1.2014)

Tvorcom Amityville: Dollhouse nemožno uprieť snahu natočiť old-schoolový horror bez žánrových prímesí - lenže táto snaha je zároveň aj kameňom úrazu tohto filmu. Z toho čo zo začiatku vyzerá ako rodinný horror á la Poltergeist vzniká neskôr ohromný balast, ktorý pôsobí nechcene smiešne (Nemŕtvy hmyz... NEMŔTVY HMYZ!!!). Treba uznať, že postava nemŕtveho otca-vojaka má slušnú masku, ale opäť ide o element mäsiarsky nasilu vtlačený do deja. Keby bol tento film kompaktnejší, alebo by tvorcovia vynechali niektoré časti deja a rozvíjali by (poriadne) iba určitú časť, hneď by to bolo lepšie. Takto mi to pripadá že scenárista v snahe urobiť čo najlepší film skombinoval polo-ukradnuté nápady hlava-nehlava, aby tak mohol vzniknúť film pripomínajúci POLTERGEIST, HOUSE, HELLRAISER a tak trosku aj AMITYVILLE samotny :). 6/10(6.3.2009)

Po několika filmových průjmech v rámci série je Dollhouse téměř zjevením. Opět dokonale dodržuje zásadu nenávaznosti na předchozí části, ve zkratce - původní dům shořel i s předchozími majiteli, otec od nové rodiny vystavěl nový dům kolem zachovalého krbu a v požárpřeživší stodole nachází domeček pro panenky, který by jako z okna vypadl našemu starému známému stavení, ten daruje své malé dcerce a horor začíná.. Všichni členové rodiny počnou prožívat všelijaká dobrodružství, tak třeba dcerku díky domečku vystraší obří myš, otci se zdají hrůzné sny, matka ( macecha), kterou představuje krásná Starr Andreef začne toužit po svém nevlastním pubertálním synovi, ten po návštěvě hmyzu ve svém uchu musí navštívit ORL a syna macechy navštěvuje jeho umrlý otec. Vše spěje k epickému finále, kde se všichni střetnou s démonickým osazenstvem prokletého domu. Onu epiku si ale musíte představit v kontextu s domem pro panenky, kdo viděl např. Puppetmastera nebude překvapen vzezřením zplozenců pekla. Pokud tedy od tohoto filmu nečekáte důstojné pokračování skvělého Hororu v Amityville ( nečekal jsem) můžete se i příjemně pobavit, zklamalo mne vlastně jen !SPOILER! nenaplnění poloincestní touhy Starr Andreef, ale to je opravdu jen problém mé hormonální nerovnováhy.(2.1.2014)