3:15 zemřeš

• Česko Horor v Amityville (více)

14. listopadu 1974 dovedl policii zoufalý telefonát do domu DeFeových, kde nalezla šest těl obyvatel domu, zastřelených ve spánku. K vraždě rodičů a čtyř sourozenců se přiznal Ronald DeFeo, který tvrdil, že mu to přikázaly hlasy. O rok později, 18. prosince 1975, se do domu přistěhovali George a Kathy Luzovi se svými třemi dětmi. Mysleli si, že to bude dům jejich snů. Mohl být, pokud by to byly noční můry... Rodina Lutzových v domě vydržela pouhých dvacet osm dní, během nichž byli terorizováni démonickými silami. Film 3:15 zemřeš, natočený podle skutečné události, zachycuje jeden z nejděsivějších příběhů o strašidelných domech, které kdy byly vyprávěny - protože se skutečně stal. (SPI Film)

oli.G

Klasická šablóna o strašidelnom dome, optimalizovaná pre dnešné teenagerske publikum - čo Bay so svojimi Dunami dokáže viac než dobre (ako nám už dokázal v Texase). Spolu s Kľúčom vrchol tohtoročnej žánrovej úrody, preto sa len veľmi ťažko vyhne porovnávaniu... z ktorého obe snímky vyjdu priblížne s rovnakým skóre. Kým Softley sa vydal oldschoolovejšou cestou, stavial na atmosfére a na konci prekvapil slušnou pointou, Douglas je kamarát s ľakačkami, krvou a videoklipovým vizuálnym podaním (ostatne keby nebol, pravdepodobne mu Bay nezatelefonuje), no s blížiacim sa záverom mu mierne dochádza dych. Jeho réžijný debut si najlepšie užijete na Halloweena v plnom kine, obklopení publikom, ktoré je schopné každú ľakačku "oceniť" 5-sekundovým vreskotom a následnou 20-sekundovou diskusiou na tému "Vieš ako som sa zľakol?". U Kľúča by ma to rušilo, u tejto neambicióznej a zábavnej jednohubky ani náhodou. ()

gogo76

Na pozretie fajn,horory mám rád,hlavne tie ktoré mi dokážu nahnať strach,alebo aspoň priklincujú do sedačky.Tomuto sa to veľmi nepodarilo aj keď som to pozeral v noci.Strašne veľa flashbekov,rýchly strih ,samé vidiny...myslím že niekedy je menej viac.Tých duchárskych horrorov je už veľa,chcelo by to niečo originálne.Odporúčam radšej STRACH V PRIAMOM PRENOSE.50%. ()

Ruut

Další ze záplavy předigitalizovaných sraček. On za moc nestal už původní Amytiville Horror. Ale tohle je hnus. Hromada kamerových filtrů, videoklipový střih, cool look všeho, spousta trapných keců. Nic z toho samozřejmě nedokáže zakrýt prázdnotu snímku. Jako třešnička na dort tu máme příšerné finále bez jakékoliv gradace a s odfláknutým koncem. Možná celkem hezká oddechovka pro náctileté. Pro hororové fanoušky ztráta času. ()

Real Tom Hardy odpad!

"HOUSES DON'T KILL PEOPLE. PEOPLE KILL PEOPLE." -------------- O sérii Amityville neviem ani ň, konkrétne tento diel som si pustil iba kvôli spomienkam a chytľavému názvu. Z pamäte sa mi vybavuje len to, ako v tom čase školopovinné deti nerozprávali o ničom inom, len o Nezvratnom osude, Kruhu, väzňovi z Azkabanu a 3:15. A ja som si fakt celých 15 rokov myslel, že je to film o tom, ako v dome o 3:15 pravidelne zvoní telefón a niekto čochvíľa zomrie. No nič, späť k veci. Atmosféra dobrá, dom nádherný, RR v poho, ľakačky otravné, situácie hlúpe. Nerozumel som tomu ošiaľu vtedy, nerozumiem mu ani dnes. ()

Shit

Začátek slušnej, ale pak už to bylo horší a horší a ani lekačky za moc nestály. Děj je od začátku, kdy ukážou co se stalo jasnej, takže žádný moc velký překvapení se nekoná a konec trošku napínej je, ale ten happyend se tam jaksi nehodil a taky by bylo mnohem lepší, kdyby tam někdo zemřel vprůběhu filmu, ale nic takovýho se nekonalo a jen pár dobrých scén tenhle horor zachránilo od horšího hodnoceníj ()

• Původní knihu „The Amityville Horror“ napsal Jay Anson, který se živil psaním scénářů pro propagační filmíky k řádným filmům (např. Tucet špinavců, 1967). Údajně ji vytvořil podle skutečných událostí, které se měly odehrát v roce 1974 v New Yorku na Long Islandu. (imro)
  • Šlo o poslední film, produkovaný samostatným studiem MGM, všechny další už totiž nesly název studia Dimension/MGM. (imro)
  • Přestože film se odehrává v sedmdesátých letech, většina postav má na sobě moderní oblečení. (topesto)

Ptačí zob

16.02.2006

A další předělávka

A další předělávka

11.02.2005

Specialista na filmovou akci Michael Bay nasměroval svou produkční společnost na konkurenční žánr. Po předělávce Texaského masakru a vedle jeho připravovaného prequelu, si pod svou záštitu vzal také… (více)