Iron Man

• USA Iron Man

Multimilionář a vynálezce Tony Stark je cynický bonviván a sukničkář, který po otci zdědil zbrojařské impérium Stark Industries a pokračuje v práci s jeho kolegou Obadiahem Staneem. Dodává americké armádě tzv. inteligentní zbraně a právě se chystá předvést zástupcům v Afghánistánu nový výrobek, extrémně ničivou raketu Jericho. Cestou z úspěšné prezentace, na níž se mu podaří uzavřít s vládou výhodnou smlouvu, je však armádní konvoj přepaden a zraněný Tony je zajat teroristickou organizací Deset kruhů. Je uvězněn v jeskyni v horách se vzdělaným afghánským lékařem Yinsenem, který mu zachránil život riskantní operací, když mu do hrudi voperoval elektromagnet, který brání střepinám, aby se dostaly k srdci. Teroristé Tonyho donutí, aby pro ně raketu Jericho vyrobil. Je zděšen, když zjistí, že jsou vybaveni jeho zbraněmi, a s Yinsenem se vrhne do práce. Nejprve vyrobí malý obloukový reaktor, kterým nahradí elektromagnet ve své hrudi, a poté se pustí do létajícího, vyzbrojeného brnění, které chce využít k útěku. Podaří se mu uprchnout, přestože Yinsen za jeho svobodu položí život. Tony okamžitě zastaví výrobu zbraní a začne tajně pracovat na vylepšené verzi bojového obleku. Netuší, že Obadiah je tím, kdo si objednal jeho únos, zmocnil se trosek prvního obleku a tajně se pustil do výroby vlastního modelu. (TV Nova)

Skleni

Musíme si uvedomiť, že takú kravinu vie s takým výsledným dojmom urobiť len Amerika. Efekty, bojové scény, magnet v hrudi, a týpek co dokáže z bicyklu spraviť lietadlo a navyše s plnou výzbrojou(ale to tu už bolo-v podaní McGaywera). U mňa silne slabý dej a takmer nulovou pointou a zápletkou. Jednoducho akčná blbosť. Lenže výkon Roberta a niektoré humorné scény to vylepšujú. No a hviezdičku pridávam samozrejme aj za flashback únosu a za hudbu. ináč nič nové pod slnkom, tento film. 55% ()

Dimo

Nečekal jsem nic. Dostal jsem dílo tak trochu nenáročné na přemýšlení, přímočaré, Americké a opět nenáročné - bráno celkově. Jinak se jedná celkem o zábavnou, komiksově uvěřitenou jízdu, která moc nenudí. Linie příběhu je prostá, ale funkční, takže klasika - hrdina, nějaká ta kočka na obzoru, JůEs ármy, cool černoch a děsivej záporňák. Ale hrdina je opravdu chlapík k pohledání, jeho vytváření se superhrdinou není tupé, kočka je docela kočka, armáda je prostě armáda, černoch je zapadající a záporňákem Jeffem Bridgetsem jsem příjemě překvapen. Iron Man není nejlepší komiksovou adaptací, co jsem kdy zřel, ale je to zdatně odvedená práce, která jako by vědomě pracovala s faktem, že výsledkem bude ta nenáročná, ale nenudící podívaná. Povinný závěrečný souboj naštěstí není přehlídka trapností, jako třeba u zhovadilosti jménem SpiderMan a úplný konec? Díky za něj, není nic lepšího, než na samý závěr filmu vyprsknout smíchy. ()

kamil0606

Další zo série komixových príbehov tentokrát postavený na supermodernej technike. Podobne ako hlavný hrdina i tento film má umelé srdce. Miestami sa aj objavujú nejaké náznaky "sily" ale čo tohto kritéria týka je Iron Man slabý. Všetka tá technika je síce skvelá ale v tomto filme to s ňou až prehnali(všetka tá výroba, skúšanie, obliekanie ...). Niektoré scény boli zbytočne naťahované len aby bola väčšia minutáž, čo tiež nebolo pozitívom. Herci boli obsadení tak, že už na prvý pohľad bolo jasné kto je na akej strane, ale zahrané to bolo viacmenej dobre. Ani famózne efekty a veľmi dobrá hudba(+zvuky) nepomôžu pri priemernom príbehu ako je Iron Man. Približne takých 70% ()

LANSA

"The truth is.........Im IRONMAN"... Opravdu povedená podívaná, ale cobyste chtěli od filmu jehož úvodní píseň je ACDC - "Back in black". V tu chvíli jsem věděl, že jsem nešáhl vedle. ()

Tryman

Úžasná podívaná z pěkně zpracovaných efektů, chytře volené hudby a zajímavého, skvěle vyprávěného příběhu. Downey nemá jako Iron Man chybu, bez něho by film ztratil většinu kouzla... Nemám nic, co bych tomu mohl vytknout. Možná jednu věc, chtělo to trochu víc scén s Iron Manem, jeden let do Asie a jedna bitka s kolegou z práce je možná trochu málo.. ()

Utero

Povedená popcornovka se skvělými efekty a příjemným hereckým obsazením včele s Rebertem Downey Jr. nebo Gwyneth Paltrow. Už se těším na druhý díl kde se doufám jak je slibováno objeví Scarlett Johansson. ()

Kaučuk03

Přímočaré jak cesta na hajzl. Týpek, co zachraňuje svět, zlí hoši v Afghanistánu, libová sekretářka. Přítel, co je největší svině atd... Jasně u těhle filmů je to i odpustitelné, takže je to spíš za 3,5*. Nejvíc mě tady bavily ty udělátka všechna ta technika, příběh občas kráčel v jejím závoji. Ale jo koukat se na to dalo a byla to i zábava. ()

Stíba

Ve srovnání se všemi těmi Spidermany, X-many či Batmany je pro mě Iron Man asi jedničkou. On je totiž trochu netypický, jiný, méně nadpřirozený. Robert Downey jr. byl perfektní a v této roli působil naprosto přesvědčivě, že jsem až chvílemi věřil že je to vše možné... :-) stejně tak úžasná (jako téměř vždy) byla Gwynet Paltrow... pro mě tak jeden z nejlepších filmů svého žánru, který mi přirostl k srdci... ()

dalziel

Cisarov pekar,pekarov cisar + Transformers = Iron Man Vcelku zabavna a akčna "podivana". ... a jefry "dude" lebovski uz asi nehuli ,lebo abstak vysvetluje tu jeho prudku agresivitu :-) ()

Modus

Komiksové filmy nějak zvlášť nevyhledávám ale když přijdou tak je musím vidět…U Iron mana to je jiné, toho jsem hltal jako malý pískle, takže jsem si ho prostě nemohl nechat ujít…Troufám si říct že tohle byl jen začátek protože to co přijde bude daleko větší nářez, proč si tohle myslím, producenti podle mého netlačili pořádně na pilu, chtěli diváka navnadit a to se povedlo…Film se spíše zaměřuje na netradiční vznik hlavní postavy, samozřejmě že ne vždy se to ve filmu povede na jedničku, vždyť vlastně první půlka filmu se mluví a jede se podle šablony…Vizuální efekty působí hodně dobře, ale z hlediska akčních scén je to krapánek zdrženlivé, jsem ale přesvědčen že tohle vše se nám vynahradí v druhém díle…Hned od prvního okamžiku v poušti, kdy jsem uviděl v autě Roberta Downeyho Jr. pronášejícího jednu hlášku za druhou, jsem věděl, že tvůrci pro tu roli nemohli najít nikoho lepšího, protože R.D.J. je opravdu Tony Stark…A pochybuji o tom, že by se pro tuto roli našel lepší herec, který by dokázal zahrát přerod z cynicka v hrdinu uvědomujícího, že jeho zbraně se mohou dostat do špatných rukou a zabít ty, kdož je měli původně používat na ochranu země…A v neposlední řadě se skvěle povedla hudba, protože tenhle rockový nářez se snad do jiného filmu nehodí, jako do Iron mana!!! ()

Miany

Iron Man - film, který je natočen podle komiksu, který jsem ovšem nečetla a tak nedokážu porovnávat. Nicméně, film se mi ve zpracování líbil. Z počátku to mělo jakýsi válečný nádech, takže jsem od toho filmu čekala něco jiného, ale nakonec to byla příjemná podívaná. Záporák, který taktéž ztvárňoval Lebowského, byl postavou vychytralou a odpornou, to jsem cítila, když jsem se na film dívala, jinak jsem se kochala jen ztvárněním filmu, kamerou a hereckým obsazením. Ale jako celek hodnotím kladně, lepší než průměr. ()

NiaWolf

Takový průměr...skvělé efekty, slabší příběh a dialogy. Čekala jsem víc. První polovina je skvělá, ale ke konci se to tak nějak začne táhnout, ale určitě je to skvělé pokoukání :) ()

desolator6

Akčný popcornový film kde hlavný hrdina bojuje dva krát spravil niekde "fatal error". Film ja tak nezaujímavý ( do polky filmu sa dej len rozbieha) až strach. Pre niektorých to bude znieť kruto, ale vynechajúc dve bojové akcie, filmy prirovnávam nudnosťou k Twilightu. ()

deepspace101

Sekvence před úvodním "Iron Man" titulkem se bezpochyby povedla a svou černohumorností mě plnu očekávání, jestli si film nastavenou laťku dokáže udržet i nadále, přiměla usadit se pohodlně do křesla. Vždyť kolikrát se člověku naskytne příležitost spatřit, jak hlavního hrdinu sejme puma z vlastní továrny? :-) Touto scénou ovšem veškerý cynismus končí a vystřídají ho rádoby vtipné hlášky, jimiž se postava Roberta Downeyho Jr. nejčastěji snaží oživit nudné plácání se svou sekretářkou, avšak vytváří spíše dojem psa, který chce kousat, ale zvládne sotva polohlasně štěkat. Charismatický herec ještě automaticky nezaručuje charismatického filmového hrdinu. Nevyhneme se ani dojemným výjevům s ochotně umírajícím přítelem, jenž očividně věděl, že přesně podle žánrových pravidel přišel jeho čas, poněvadž našeho železňáka by už jen zbytečně zdržoval. Závěrečný souboj "plech na plech" se ve svém úsilí diváka ohromit míjí účinností a holohlavý Jeff Bridges v roli záporáka působí spíš jako důchodce nad hrobem. Proč zrovna v těchto vypatlaných spektáklech panuje tendence tak často obsazovat mé oblíbené herce, to opravdu nechápu. Copak Edward Norton, Kevin Spacey nebo zde přítomný Robert Downey skutečně touží chrlit ze sebe jeden klišovitý blábol za druhým? Herecká profese je asi vážně tvrdá řehole. ()

LojZza

Nejlepsi adaptace Marvelovskeho superhrdiny. Iron Man osciluje mezi detskym Spidermanem a zmatenymi X-many. Robert Downey jr. se pro tuhle roli snad narodil, a popravde si nedokazu predstavit nikoho jinyho, kdo by se tam tak skvele hodil. K tomu paradni akce (i kdyz je ji malo), trefna hudba (paradni scena kde Tony testuje Mk.II), delaji z tohodle filmu muj nejoblibenejsi comicsak. ()

Pořez

Tak tohle můžu! V rámci komiksového žánru je to rozhodně těch nejlepších 10%, překračující Spidermany, některé X-many, ale především všechny zelený mužíčky, kočkoženy, "električky" a "déérdebily". Film, který rozhodně dobře zapadá jako dílek do mozaiky znovuzrození Roberta Downeyho :-) ()

Marvel řeší interní problémy

Marvel řeší interní problémy

21.03.2023

Nový Star Wars seriál má název

Nový Star Wars seriál má název

04.10.2018

Tento týden vyšla kupa nepotvrzených informací o chystaném disneyovském seriálu ze světa Star Wars, který má na starosti režisér prvního Iron Mana Jon Favreau. Nakonec – k velkému překvapení všech… (více)

Nový Star Wars seriál bude obří

Nový Star Wars seriál bude obří