Iron Man

• USA Iron Man

Multimilionář a vynálezce Tony Stark je cynický bonviván a sukničkář, který po otci zdědil zbrojařské impérium Stark Industries a pokračuje v práci s jeho kolegou Obadiahem Staneem. Dodává americké armádě tzv. inteligentní zbraně a právě se chystá předvést zástupcům v Afghánistánu nový výrobek, extrémně ničivou raketu Jericho. Cestou z úspěšné prezentace, na níž se mu podaří uzavřít s vládou výhodnou smlouvu, je však armádní konvoj přepaden a zraněný Tony je zajat teroristickou organizací Deset kruhů. Je uvězněn v jeskyni v horách se vzdělaným afghánským lékařem Yinsenem, který mu zachránil život riskantní operací, když mu do hrudi voperoval elektromagnet, který brání střepinám, aby se dostaly k srdci. Teroristé Tonyho donutí, aby pro ně raketu Jericho vyrobil. Je zděšen, když zjistí, že jsou vybaveni jeho zbraněmi, a s Yinsenem se vrhne do práce. Nejprve vyrobí malý obloukový reaktor, kterým nahradí elektromagnet ve své hrudi, a poté se pustí do létajícího, vyzbrojeného brnění, které chce využít k útěku. Podaří se mu uprchnout, přestože Yinsen za jeho svobodu položí život. Tony okamžitě zastaví výrobu zbraní a začne tajně pracovat na vylepšené verzi bojového obleku. Netuší, že Obadiah je tím, kdo si objednal jeho únos, zmocnil se trosek prvního obleku a tajně se pustil do výroby vlastního modelu. (TV Nova)

Greg25

Robert Downey jr. je Tony Stark jak vyšitý a co si budeme povídat, tenhle film stojí na něm, na Iron manovi. A Robert to taky s přehledem a nadhledem zvládá jako nic. Trošku bych viděla problém v akčních scénách, protože přesto, že je to komiksová adaptace moc jich tam na dvouhodinový film přeci jen není. Ona vůbec celá akce působí přespříliš uhlazeným dojmem bez dynamiky. Což není výčitka spíš konstatování. Iron Man je každopádně dobrý komiksový film na který může být Marvel právem hrdý. 90% ()

Simgal

Perfektní origin příběh o tom jak se z namyšleného a sebestředného miliardáře stane stejně namyšlený a sebestředný superhrdina. Nějaké mouchy sice film má, ale za dokonalého Downeho, neuvěřitelně sexy Paltrow a v neposlední řadě skvělý humor, nemůžu jinak než dát plný počet. ()

Brejlil

Začátek v jeskyni docela dobrý, scény, ve kterých Stark kutí své opus magnum jsou fascinující a každý architekt a návrhář a inženýr by za tak sofistikovaný systém jistě prodal vlastní matku. Vyvrcholení už tak dobré není, ale pořád jde o zábavný film. Downey má charismatu na rozdávání, ale největší hvězdou je jistě Bridges a jeho doutník. A Gwyneth pořád vypadá dobře. ()

Lilloos

Tony Stark je bezpochyby charakterově nejzajímavějším superhrdinou, těžko si ho však představit v podání kohokoliv jiného než je Robert Downey. A stejně jako hlavní postava, i celý film vybočuje ze stereotypu "nadpřirozených" bojovníků za dobro. Až nebezpečně realistická a závažná první hodina nastartuje originální námět, který bohužel s přibývajícím časem vyprchá a závěr je jen ubohou klasikou. Uvidíme, na jakou cestu se vydá pokračování. ()

DaeGurth

Je to prostoduché, má to spoustu logických, technických a čert ví ještě jakých děr, ale postava Iron mana a jeho Pepřenky to táhnou nahoru. ()

IvcaSammet

Marvel jsem nikdy nemusela, celkově mě superhrdinové nic neříkají, Iron Man je ale jedna z velmi mála výjimek, která mě okamžitě chytla. I přesto, že je většina akčních scén absolutně přehnaných a nereálných, pořád se na to dá dívat aniž bych musela nevěřícně kroutit hlavou. Navíc si film po celou dobu udržuje vtipný podtón, který filmu dodává tu pravou atmosféru. Robert Downey Jr.byl snad pro roli Iron Mana vyloženě stvořený. Jedno z nejlepších komixových zpracování a rozhodně to nejlepší od Marvelu, co jsem kdy viděla. ()

JohnFarst

Iron Man je dosť dobrá oddychovka a celkom zručne natočený komiks ale svojim predchodcom sa ťažko vyrovná vďaka svojej ukecanosti a takej nenápaditosti. Je to celé správne komiksovo naivné a priblblé ale keďže na to sme už zvyknutí dá sa na tom v kľude pobaviť. Pár scén mi ale liezlo na nervy ako keď si Stark staval brnenie pred nosom arabov a nim to nedochádzalo alebo scéna posledného súboja mohla byť o dosť prepracovanejšia a efektnejšia než bola. Jeff Bridges mi po premene na zloducha svojim krčovitým herectvom pripomínal Nolteho v Hulkovi, skôr bol zaujímavý ako tichý padouch v úzadí. Inak si Downey Jr. úlohu dosť vychutnal a len upresnil svoj výrazný herecký talent cestou jemu najlepšou - hláškovaním, hláškovaním, hláškovaním. Gagov tam bolo veľa a nie všetky boli smiešne čo vyznelo niekedy dosť trápne. Treba pochváliť výbornú hard rockovú hudbu, ktorá tam rozhodne povedala veľa. Favreau natočil poctivú komiksovku a nešliapol vedľa, len dúfam, že dvojka bude ešte nadupanejšia a zábavnejšia ako v prípade Spider-mana. Po celý čas bolo vidieť, že to natočil komiksový fanúšik a tak by to malo byť, však Ang Lee? ()

Ulrich

Pro me prvni velke prekvapeni letosniho roku. Je videt, ze jde udelat dobry komiksovy film nejen ve forme dramatu ala X-men, ale muze jit i o odlehcenou zabavu, aniz by zklouzla mezi shitozni zalezitosti typu Fantastic 4. Iron Man jde cestou zabavnosti a nutno rici, ze se mu to dari vic nez vetsine mainstreamovych zalezitosti z posledni doby (o dost lepe treba nez Spider Manovi). Marvel se mi zacina zamlouvat svym pristupem, a hlavne obsazovani kvalitnich hercu do hlavnich roli. O Downeyem Jr. toho jiz bylo napsano mnoho, ja jen si pridam, ze doufam, ze Iron Man pro neho bude filmem, ktery ho vysvyhne jako hereckou hvezdu do sirsiho povedomi. Ale i dalsi rolie jsou obsazeny na vybornou - Bridges je tradicne skvely i kdyz mu zaver trochu podrazi nohy, protoze ten vyvoj v zaverecneho "madmana" neni moc uveritelny. Paltrow mi uz dlouho nebyla takhle sympaticka a jeji sceny s Downeyem me bavili asi nejvic z celeho filmu. Zkratka a dobre - jde o skvely popcornovy film, bez otravnych primesi, ktery si milerad dam znovu. ()

77Ivana

Velice solidní akční podívaná. Nemůžu si pomoct, ale Downey má úžasné charisma a jeho suché hlášky jsou nepřekonatelné. Hned na úvodu filmu je scénka kde se chlubí vojákům, že se v jeho posteli vystřídalo 12 krasavic z obálek loňského Maximu (s tou březnovou to nevyšlo, ale na prosincové byla dvojčata) prostě nemá chybu. ()

Grizzly

Jako velky fanda vzdycky napjate ocekavam jakykoli comixovy film a tesim se jako maly kluk. Jak nemuzu vystat Maguirova Petera Parkera, zamiloval jsem si Downeyho Tonyho Starka! Iron-Man mne fakt mile prekvapil a doufam, ze nasledujici predpokladana vlna comixovych filmu bude jen lepsi a lepsi. Je videt ze prima ucast Marvelu je jen ku prospechu veci. Zpracovani pribehu do filmu a soucasnych realii je nenasilne a fajn. Jen Howard jako Rhody mi moc nesedl, ale hadam ze je to o zvyku. Kazdopadne doufam, ze se z Iron Mana vyklube minimalne trilogie. Jednak by byla skoda ten potencial nevyuzit a jednak by tenhle film byl moc velka jednohubka, kdyby nemel pokracovani. Kazdy superhrdinsky comix musi pokracovat dal ;). 80% ()

TaanStari

Co mi brání dát 5* téhle skvělé one-man show? Ten tupý, nudný a přehnaný konečný souboj. Že by inspirace u Transformerů? *proč mají všichni superhrdinové obleky v takových přiteplených barvách? ()

blazenka

Nejlepší akční podívaná jakou jsem kdy zažila, přitažlivě odtažitá a profesionální Gwyneth Paltrow, podle mě měla nedostatek prostoru, ale neznám předlohu, tak to tak asi bylo správně. Robert Downey zazářil naprosto s přehledem, film se mi líbil od začátku do konce i díky skvěle zahranému padouchovi alias Jeff Bridges. 80%. ()

Cartman

Konečně opět komixový hrdina, bez dokonalé aury Supermana a podobných zoufalců. Nejlepší zbraň není ta, kterou nemusíte použít, ale ta kterou stačí použít jen jednou, je moje nové heslo:o) Hlavně se s nikým nesrat a nezachraňovat koťata ze stromů... ()

MAJkLSON

8/10 - Paradní začátek letní sezóny 08. Mohlo být více akce, ale to vynahradí spád, napětí a Robert Downey Jr. - ten je v roli Tonyho Starka skvělý. ()

melloun

Dostatek vtipu, akce, ale i předvídatelných scén to je Iron Man. Po všech stránkách výborný film s "plechovým" komixovým hrdinou, který mě dostal třeba zkoušením trysek na létání v garáži, nebo Gwyneth Paltrow, která si střihla roli "poslušné" sekretářky udělající pro svého šéfa cokoli :oD ()

Driscoll

Mám pocit, jako by MARVEL stvořil jednoduché schéma, podle kterého se točil Neuvěřitelný Hulk i Iron Man. Jenže zatímco ve filmu o prvním jmenovaném pokulhával scénář a herecké trio Norton-Tyler-Hurt působilo značně vyčpěle, v Iron Manovi je to přesně naopak. Ano, schéma je stále stejně jednoduché, ale scénář filmu nohy nepodtrhává, Starkovy hlášky jsou skvělé a trio Downey Jr.-Paltrow-Bridges táhnou film vzhůru. Takže silné 4*... A kdy bude další díl? ()

Honny2

Iron man je dalším filmem spadajícím pod velkorozpočtové "trháky" a dokonale splňuje svou roli zaujmout publikum velkolepými efekty, akcí, ale i romantikou. Downey obstojně zahrál milionářského playboye, který se během děje vtělí do superhrdiny ochraňujícího svět před vším zlem (uff to už tu párkrát bylo). I přesto, že ve snímku nenajdou uspokojení ti, co raději serióznější podívanou, je to dobrý film pro odpočinkový večer nebo jen tak pro zlepšení nálady. Ještě musím dodat, že Gwyneth Paltrow zde hraje opravd pěknou roli a výborně se na ni hodí! ()

Marvel řeší interní problémy

Marvel řeší interní problémy

21.03.2023

Nový Star Wars seriál má název

Nový Star Wars seriál má název

04.10.2018

Tento týden vyšla kupa nepotvrzených informací o chystaném disneyovském seriálu ze světa Star Wars, který má na starosti režisér prvního Iron Mana Jon Favreau. Nakonec – k velkému překvapení všech… (více)

Nový Star Wars seriál bude obří

Nový Star Wars seriál bude obří