Iron Man

• USA Iron Man

Multimilionář a vynálezce Tony Stark je cynický bonviván a sukničkář, který po otci zdědil zbrojařské impérium Stark Industries a pokračuje v práci s jeho kolegou Obadiahem Staneem. Dodává americké armádě tzv. inteligentní zbraně a právě se chystá předvést zástupcům v Afghánistánu nový výrobek, extrémně ničivou raketu Jericho. Cestou z úspěšné prezentace, na níž se mu podaří uzavřít s vládou výhodnou smlouvu, je však armádní konvoj přepaden a zraněný Tony je zajat teroristickou organizací Deset kruhů. Je uvězněn v jeskyni v horách se vzdělaným afghánským lékařem Yinsenem, který mu zachránil život riskantní operací, když mu do hrudi voperoval elektromagnet, který brání střepinám, aby se dostaly k srdci. Teroristé Tonyho donutí, aby pro ně raketu Jericho vyrobil. Je zděšen, když zjistí, že jsou vybaveni jeho zbraněmi, a s Yinsenem se vrhne do práce. Nejprve vyrobí malý obloukový reaktor, kterým nahradí elektromagnet ve své hrudi, a poté se pustí do létajícího, vyzbrojeného brnění, které chce využít k útěku. Podaří se mu uprchnout, přestože Yinsen za jeho svobodu položí život. Tony okamžitě zastaví výrobu zbraní a začne tajně pracovat na vylepšené verzi bojového obleku. Netuší, že Obadiah je tím, kdo si objednal jeho únos, zmocnil se trosek prvního obleku a tajně se pustil do výroby vlastního modelu. (TV Nova)

peaceNwar

Keďže aj tak Stark všetko, čo povie, myslí sarkasticky, sa z tých megatonážnych klišé v skutočnosti stavajú prednosťami toho filmu. Naviac scenár disponuje takou ľahkovážnosťou, že tých pár malých logických a motivačných dier nemôže nikto brať vážne. Chvíľkami autoparódia, inokedy dosť originálna heromovie, takže sa naozaj nedá sťažovať. Navyše to má aj myšlienku, ktorú zachytia vnímavejší diváci a ktorá paradoxne protirečí establishmentu. PS: Bohužiaľ scéna po titulkoch mi skazila celú radosť a odrazila tú jednu hviezdu, s ktorou som koketoval pridať ju tomuto filmu na hodnotení. ()

Braga

V rámci žánru nepochybně nadprůměrný film, k čemuž přispívá větší přítomnost hlubších myšlenek, než bývá obvyklé, a zejména pak síla osobnosti a herectví Roberta Downeyho. ()

Pandos

Film má troch pomalý rozjezd, ale po tom, co se určily role to už byla jedna paráda za druhou. Robert Downey Jr. Je hlavním tahounem filmu (taky kdo jiný), a podle mě to byl skvělý výběr herce, protože neznám nikho jiného tak symptického, kdo tak moc srší charkterem jako právě on. Kostýmy Iron-Mana jsou nádherné a ještě lepší všechny ostaní vizální efkty – na těch si prostě dali opravdu záležet. Zhlédnuto s českým dabinem. Hodnocení 90%. ()

spacowa

Miluju Roberta Ddowney Jr. !! :) takže si užívám jeho filmy, ať už je v roli charizmatického detektiva Sherlocka Holmese nebo v roli neuvěřitelně sex Iron Mana. Navíc komiksové adaptace jsou můj šálek kávy a tahle mě rozhodně vůbec nezklamala. Palec nahoru i pro půvabnou Gwyneth Paltrow ()

aannemer

Lepší tři, za víc to nestálo. Film mě nenudil, ale že bych ho musel vidět podruhý... Je to přeplácaný, překombinovaný a hlavně zbytečně dlouhý. ()

riso677

Plecháč s komiksov a marvelovských filmov ožíva v jedinečnom filmu.A osobne si myslím že 1. časť je lepšia než 2.Film ma zaujal a osobne pobavil. ()

janulin123

"Dámy a pánové, Tony Stark ! " Robert Downey se vrátil ve velkém stylu a charisma má věru na rozdávání. Po utlačovaných puberťácích pokousaných radioaktivními pavouky přichází něco neotřelého a zábavného. Tony Stark má peníze, každou ženu, na kterou si ukáže a hlavně geniální mysl. Když se k tomu všemu přidá i rozum a charisma po zajetí v Afghánistánu, vzniká nám něco jako hrdina 21. století ...Bravo Marvel, jen tak dál !! ()

Scaevola

Předvídatelné od začátku do konce, ale jistě si jdoucí za svým bez ohledu na všechny případné otázky. Adaptovat komiks, který stavěl sám sebe na studené válce, do moderní doby asi chtělo trochu odvahy, ale dobrá věc se podařila - a to především díky někomu, kdo patrně hrál sám sebe. ()

TheJirkaW

Luxusní film a lepší kapela než AC-blesk-DC se tam dát nemohla <3 bez ní by to byl film kategorie Hulk (a nemyslim neuvěřitelný Hulk , ale Hulk s Debilem Banou) ()

Eeve

Veľmi dobrý a kvalitný film po všetkých stránkach - akcia, ani chvíľu sa nenudíte, skvelé efekty, dobrý scenár, no najväčšou devízou filmu je kvalitné a výborne vyselektované herecké obsadenie, samozrejme v čele s Robertom Downeym Jr., na ktorom stojí celý film a ktorý srší charizmou a sympatickosťou na každom kroku. Videla som film niekoľkokrát, no ani po x-tom raze sa mi nezunoval :) kvalitných sfilmovaných komiksoviek je ako šafránu, takže v tomto smere som nadšená. ()

kishi_SO

arogantny, vtipny, sympaticky genius so zalubou vo vymyslani zbrani. Pekne intro k zahajeniu iniciativi Avenger. Miestami mi to prislo trosku akoby narychlo pozliepane. Ale zacat sa nejak musi a preto ostava len dufat, ze v ostatnych dieloch to bude len a len lepsie. P.S.: prisiel som na to ze Gwyneth Paltrow je neuveritelne sexy :) ()

Tsuki003

Awww, od teď miluju Marvel filmy :) Tony Stark je ten nejlepší superhrdina! Velmi netradiční superhrdina, snobáckej ksicht, ale zamilovat si ho není těžké. Film je nadopovaný akcí, sarkasmem a vtipem, ale s takovou nonšalantností... Myslela jsem, že se u filmu najím. No, nestalo se. Teprve teď, po zhlédnutí, ohodnocení a komentáři, do sebe láduju už studenou večeři. Super film! ()

blade23mc

Film, na který se dokážu dívat stále dokola i přesto, že jsem ho viděl nejmíň 20x. Nedokážu si představit, že by Iron mana hrál někdo jiný. Downey je v ní prostě skvělý. Ve filmu podle mě snad pomalu nic co divák chce nechybí. Akční hrdina x záporák, krásná asistentka, vtipné scény při testování obleku a více.. Není co vytknout - 95% ()

Delmondo

Jak moc nemám v lásce adaptace komixových superhrdinů tak Železnej Maník se mi líbil a to hodně. Robert Downey Jr. je jako Tony Stark neskutečně zábavný a nad ostatními superhrdiny těžce vládne. Gwyneth Paltrow ta je taková moje osobní hrdinka, jí jako sekretářku bych chtěl taky. A po technický stránce je taky vše v pořádku, akce má švih a efekty jsou dobrý. K tomu netřeba více dodávat. ()

kacer4

Film má určité chyby, ale samotný Iron Man a Tony Stark sú proste úžasný a jedinečný. Downey Jr. to zvládol bravúrne. Myslím, že marveláci nemohli mať lepší začiatok (Neuveriteľný Hulk sa nemože počítať). ()

LeePriest

Buďto šílené nebo geniální. Možná obojí. No nějaká chybka se sice ve filmu najde, ale skvělý hlavní hrdina vše podává tak, že jsem si těch ojedinělých drobností skoro nevšímal. Rozhodně doporučuji fanouškům X-manů, Spidermana a všem ostatním, kteří mají rádi hrdiny s různými pěknými schopnostmi. Na závěr ještě dodám, že Gwyneth Paltrow to zde VELMI sluší :-) ()

Marvel řeší interní problémy

Marvel řeší interní problémy

21.03.2023

Nový Star Wars seriál má název

Nový Star Wars seriál má název

04.10.2018

Tento týden vyšla kupa nepotvrzených informací o chystaném disneyovském seriálu ze světa Star Wars, který má na starosti režisér prvního Iron Mana Jon Favreau. Nakonec – k velkému překvapení všech… (více)

Nový Star Wars seriál bude obří

Nový Star Wars seriál bude obří