Iron Man

• USA Iron Man

Multimilionář a vynálezce Tony Stark je cynický bonviván a sukničkář, který po otci zdědil zbrojařské impérium Stark Industries a pokračuje v práci s jeho kolegou Obadiahem Staneem. Dodává americké armádě tzv. inteligentní zbraně a právě se chystá předvést zástupcům v Afghánistánu nový výrobek, extrémně ničivou raketu Jericho. Cestou z úspěšné prezentace, na níž se mu podaří uzavřít s vládou výhodnou smlouvu, je však armádní konvoj přepaden a zraněný Tony je zajat teroristickou organizací Deset kruhů. Je uvězněn v jeskyni v horách se vzdělaným afghánským lékařem Yinsenem, který mu zachránil život riskantní operací, když mu do hrudi voperoval elektromagnet, který brání střepinám, aby se dostaly k srdci. Teroristé Tonyho donutí, aby pro ně raketu Jericho vyrobil. Je zděšen, když zjistí, že jsou vybaveni jeho zbraněmi, a s Yinsenem se vrhne do práce. Nejprve vyrobí malý obloukový reaktor, kterým nahradí elektromagnet ve své hrudi, a poté se pustí do létajícího, vyzbrojeného brnění, které chce využít k útěku. Podaří se mu uprchnout, přestože Yinsen za jeho svobodu položí život. Tony okamžitě zastaví výrobu zbraní a začne tajně pracovat na vylepšené verzi bojového obleku. Netuší, že Obadiah je tím, kdo si objednal jeho únos, zmocnil se trosek prvního obleku a tajně se pustil do výroby vlastního modelu. (TV Nova)

teekanee

Tímto filmem to tedy všechno začalo a to v opravdu velkém stylu. Líbí se mi komorní atmosféra na začátku filmu, která dodává Iron manovi na uvěřitelnosti. Velebit výkon Roberta Downeyho Jr. ani nemá smysl, jelikož všichni víme, že on prostě ten Iron man je i ve skutečnosti. V tomhle si celkově Marvel zaslouží jen a jen uznání, jelikož jejich casting je opravdu vynikající. Většina herců mají ke svým postavám blízko i v realu. Film si také zaslouží pochválit za výborné CGI, které ani po 10 letech nevypadá vůbec zle. Solidních 80% ()

Tomas129

Jsem možná jeden z mála, který dal 5 hvězd, ale Marvel je zkrátka moje a tento díl si 5 hvězd podle mě zaslouží. Na tomto filmu se mi líbí nejvíce to, že to ještě není tak fantasticky přeplácané a snaží se o reálnost. Tony Stark tu teprve něco vytváří od základů a je hezké sledovat postupný vývoj jeho obleků. Málokdo si uvědomuje, že mít takový zdroj energie, tak dnes již nebude problém takový oblek postavit. Do Jarvise nám taky už moc nechybí. Je to jen otázka peněz a prostředků a co se Jarvise týče, tak ještě navíc trochu času. Film jsem si proto naprosto užíval a hltal každý technologický detail i Jarvisovy animace. Efekty skvělé, příběh hezký, ale nijak odlišující se od klasických filmů, kde se objeví padouch, který chce prostě víc moci, peněz atd. Postava Tony Starka je úplně boží :-D Miluji jeho humor a Robert Downey tuto postavu ztvárňuje perfektně a ani si už nedovedu někoho jiného představit místo něj. 5 hvězd za kreativitu, podněty k technologickému vývoji (což už se na youtube někteří šílenci pokoušejí o létající oblek z Iron Mana), hezké zpracování a správné poukázání na to, že zbraně, ať je vyrábí kdokoliv, se dají zneužít kýmkoliv, což bohužel vždy byl, je a bude problém :-) ()

Kamzicky

Skvělé obsazení, krásné efekty a vynikající scénář. Takhle odstartoval Marvel svou několikaletou pouť a to opravdu velice úspěšně ()

EYO EYO

Ďalšia super marvelovka s vybornym Robertom downey jr. ,Výborne som sa bavil a určite je to jedna z najlepších marveloviek ,presne toto mám velmi rád na mcu filmov ,ze je tam nespočetné veľa akcie ,výborne cgi a ešte sa im tam podarí aj natrepať humor pre ktorý má najviac mcu filmy bavia,dej výborný,scenár ešte lepší a kamera a cgi sú neskutočne super /90% ()

majorzeman13

Super,prvotřídní zábava se skvělým Robertem Downey Jr..... První a třetí díl jsou alespon pro mne parádní ,velkolepý blockbustery !! Druhý díl je taky moc fajn,ale už né tolik jako jeho "bratříčci". ()

Richard.Seve

Myč oken (čti IRON-man) překvapil. Oceňuji uvěřitelné chování všech postav, uvěřitelný vývoj hlavního hrdiny, dokonce ani různá technická vysvětlení netahala za uši. Pěkná chronologie, kdy začátek filmu byl prostředkem v ději, způsobila, že byl člověk trochu napnutý, co vše se tvůrci budou snažit ze stvoření Iron mana vysvětlit a co nechají být. Já byl spokojen, Iron si moje sympatie získal, výjimečně jsem fandil i té jeho lehce šarmantní a těžce submisivní sekretářce. Pár nedostatků bych našel, ale zrovna nemám náladu se v nich šťourat. Dal bych 4 hvězdy, ale konec, kdy Stark na tiskové konferenci...... - nebudu prozrazovat, pokud se k tomu náhodou dostane ještě někdo, kdo to neviděl,......... byl opět typicky Starkovské. Tak za tento i další detaily, které film udělaly vrstvenější dávám 1 hvězdu navíc. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Žádný gesta, prosím. Ale to byl fór. Jo, mír. Mám rád mír. Ale neměl bych práci." V marveláckém filmovém vesmíru film číslo 1: Bezstarostného kurevníku a majitele zbrojařské korporace Stark Industries unesou. Ten za pomoci svého rozumu vyrobí super oblek a uteče. Poté se snaží odčinit problémy, které sám natropil výrobou a prodejem zbraní. Film není o monstrózní akci, ale právě o Tonym, který projde velkou proměnou a stane se zastáncem humanity. "Měli jste všechny ženy z Playboye?" - "Jak se to vezme. Lednovou ne. Ale v březnu byly dvojčata. " Robert Downey Jr. v červeno-zlaté zbroji nebo v saku od Armaniho byl zábavný. Mezi ním a Gwyneth Paltrow coby Starkovou asistentkou to přirozeně jiskřilo. "Dvakrát Martini, extra suché, extra olivy, extra rychle." Film má rockové hudbní motivy. A píseň Back in black od AC/DC velmi potěšila. Film jinak považuji za průměrný komiksový film. - 60%. ()

MatyRock

Robert Downey Junior a jeho první štace v roli egocentrického miliardáře, který svou prostořekostí, arogancí a vtipem uchvátil nejednoho diváka. Možná se nejedná o oscarové drama, ale je to opravdu povedený blockbuster s klasicky plochým (pro první film dostačujícím) záporákem, dobrou hudbou a scénářem. Iron Man je snímek, jenž ve velkém odstartoval kolotoč superhrdinských filmů a postavil základy pro MCU. Minimálně za to, tomuto filmu vděčím. 9/10 ()

Sejkorka

Slušný film, z takových těch batmanů, supermanů apod. mi nejvíce sedí. Ale stejně, když se objeví na scéně Gwyneth, oči se mi rozzáří a tep zrychlí :) ()

Foltest

Poměrně povedený čistokrevný akční film. Docela jsem přemýšlel, jestli dát dvě nebo tři hvězdy, protože děj opravdu není nic světoborného. Možná je to tím, že snímek je určený zhruba pro jedenáctileté děti, ale tak co už. Tři hvězdy má snímek za to, že ve své době šlo opravdu o revoluční počin, který naneštěstí odstartoval příval dalšího milionu filmů s podobným tématem. Akce je povedená. Není jí samozřejmě tolik a není ani tak barevná jako v následujích filmech, zato je ale smysluplná a celý film díky tomu netvoří jen stupidní mlácení se pár postav. V Iron Manovi je akce divákovi servírována s rozmyslem a dívaka tak opravdu baví. Charakter Tonyho Starka byl vystihnut bravurně. Je přesně takový, jak jsem si ho jako malý představoval. Komediální stránka filmu bohužel trochu pokulhává, protože vtipy jsou dost dětinské a prvoplánové. Hlubší příběh filmu o napravení amorálního miliardáře docela funguje a je i v rámci možností uvěřitelný. Iron Man je tak na každý pád dobrý film, který stojí za zhlédnutí hlavně díky své akci a díky tomu, aby si divák připomněl idealistické začátky Marvelu před tím, než se z něj stalo to, čím je teď (2020). ()

evita_

Môj prvý stret so svetom superhrdinov a ja nemôžem povedať nič iné než to, že som nadšená :) Tlieskam za skvelý výber hlavného hrdinu, jeho elektro-virtuálnych kamošov, ktorí sú ako živé postavy a v neposlednom rade za slušnú dávku humoru. Zoznamovanie s hlavnou postavou a ukážka toho, ako sa ním vlastne stal je niečo, čo mi skutočne vyhovuje. A ako zrejme v každom filme, ani tu sa nevyhneme smutným pasážam, kedy niekto umrie a potom mi je to ľúto. Ale to k superhrdinom a zachraňovaniu sveta proste (asi) patrí. Za mňa bez váhania 5 hviezd. ()

Elanornegra

Videné mnohokrát. Čím ďalej tým viac tento film docenujem. Jednoduché scenaristicky, ale pôsobivo spracované. Obsadenie Robertom Downeym aj s jeho backroundom bol jednoznačne zásah do čierneho, ako bol aj jeho humor. Samozrejme, vizuál výborný, ťažký rock sedel ako uliaty, Jeff Bridges ako enemy taktiež výrazne charizmaticky. Gwyneth Paltrow ako nevinná Pepper cute. Kto tušil, čo to odštartuje.... I ´m Iroman. 90% ()

Aceboris

Super, spracované, akčné , efektné , vizuálne divadlo. Dnes som si to opäť pozrel a opäť z nadšením v 4K kvalite je to ešte krajšie. Tonny Stark alias R.D.J + Gwyneth super kombinácia . Čo je však veľké plus sú hlášky na niektorých som sa lepšie pobavil ako pri komédii. Hlavne robot s hasiacim prístrojom ten stál za to . Za mňa super 8/10 vrelo odporúčam fanúšikom Marveloviek a dobrej akcie . ()

darius1706

Hele, proč ne. Jako animák super, na svou dobu dobré efekty a i se tam něco dělo. Robertovi tahle role sedla jako prdel na hrnec, díky tomu se asi na to dalo koukat tak dobře, Jeff Bridges solidní výkon a jelikož nikdo od toho asi nic moc filozofického nebo vědeckého nečekal kromě PR USA a US Army, tak ani nevadí místy fakt praštěné dialogy. ()

wistar

dobře odvedený akčňák, Tony je i dobrá postava. Problém mám s Pepper, která zde není moc prokreslaná a její romance je opravdu špatná. Co se týče akce tak ta je super a potěšil i Ironmanův první oblek. Film by se mohl zkrátit a trošku zlepšit záporáka. Takhle jsou to slabší 4 hvězdy. 7/10 ()

pistabaci

Prvý MCU zárez a môj prvý marvel film a hneď je to super. Downey sa pre roľu plecháča narodil a holohlavý Bridges prekvapil. Síce tie akčné scény neboli úplne dokonalé ale zase je to úplne prvý film, tak sa uvidí čo ďalej ale rozbeh fajnový. ()

Jareth

Tohle je prostě klasika, na kterou se můžete koukat kolikrat chcete, a neomrzí. Tenhle film má fajn humor, bezva soundtrack, fajn efekty a super herce. Navíc Robert Downey junior tady má prostě svoje charizma, které je strašně fajn ()

Marvel řeší interní problémy

Marvel řeší interní problémy

21.03.2023

Nový Star Wars seriál má název

Nový Star Wars seriál má název

04.10.2018

Tento týden vyšla kupa nepotvrzených informací o chystaném disneyovském seriálu ze světa Star Wars, který má na starosti režisér prvního Iron Mana Jon Favreau. Nakonec – k velkému překvapení všech… (více)

Nový Star Wars seriál bude obří

Nový Star Wars seriál bude obří