Perníkový táta

• USA Breaking Bad (více)
USA, (2008–2013), 49 h 16 min (Minutáž: 43–58 min)

Tvůrci:

Vince Gilligan

Hudba:

Dave Porter

Série(5) / Epizody(62)

DrSixhead

Takhle se mají točit seriály! Výborná dramaturgie, OSKAROVÉ herecké výkony, a i jediný seriál, který se každou sérií zlepšoval. Stojí opravdu za vyzkoušení. 9,5/10 ()

Cermicek

Absolutní génium!! Skoro nikdy se mi nestalo, že bych byl smutnej, že série končí. Tohle byla absolutní jízda a diváckej orgasmus. Jsem zvědavej, stli tohle někdy někdo překoná!! ()

Recenzon

Opravdu učebnicový příklad seriálu. BRAVŮRNÍ! ! Herecký výkony bez jediné chyby a dokonalost prostě. Hlavní postava Walter White nešel obsadit nikým lepším než Bryanem Cranstonem a Jesse to samé. Jeden z nejlepších začátků seriálu, co jsem kdy viděl a konec je na tom ještě lépe. Snad každá smrt nějaké postavy byla bravůrní a skvěle napsaná. ()

MatakCZ

Na první pohled se sice může zdát, že se jedná pouze o seriál, zaměřený na vaření a distribuci drog, ovšem nelze se mýlit více. Také je dost těžké o seriálu mluvit bez spoilerů, takže se pokusím mluvit hodně obecně, protože věřte mi, zrovna tenhle seriál nechcete mít vyspoilovaný. Na seriálu nelze najít skoro jediný slabší aspekt a exceluje v každém odvětví kinematografických kvalit. Od samotného příběhu, castingu, hereckých výkonů, přes práci s barvami a samozřejmě detaily a foreshadowingem. Jediná menší negativa tak mohou být jen pomalejší rozjezd v první sérii a jeden specifický díl ve třetí sérii (pokud jste fandové tak moc dobře víte o kterém mluvím), každopádně to jsou opravdu jen velmi malé vady na kráse na celkovém mistrovském díle. Pane Gilligane, na tenhle seriál jen tak nezapomeneme. ()

Insomniac

Sem - tam hluché miesta, ale je ich fakt málo. No a niekedy by som fakt vyvraždil asi všetky ženské (obe:), čo tam hrajú... Ale to je asi tak všetko a zábava je to fakt skvelá. 90% Zatiaľ hodnotím po dvoch sériách, pretože som sa k tomu po dlhom plánovaní dostal až toť nedávno. Ale ak to bude gradovať, bezpochyby pôjdem na 5*****. ()

reypal

Hodně nekorektní, smutný, absurdní, zvláštní, s černočerným humorem podaný příběh učitele chemie na cestě zločinu, lemované rozpuštěnými mrtvolami a uncemi toho nejkvalitnějšího fetu, jaký se dá uvařit v karavanu s prostřílenými dveřmi..není to 100%, ale po delší době konečně čistý produkt . ()

Luckyboy

Filmařský skvost. Některé záběry a scény jsou dokonalé. A proč? Protože režisér nemusí vážit každou sekundu, protože tohle není film. A je to jedině dobře. Proměna hlavního hrdiny z umírajícího zoufalého muže, který chce jen zaopatřit rodinu, v bad ass zločince nemá chybu. Závěrečná série v podobě katarze a rozpadu skoro všeho, kvůli čemu s tím Walt vůbec začal, včetně konečného přiznání si, že to dělal hlavně pro sebe, neměla chybu. Aneb dávejte si bedlivý pozor na svého středoškolského učitele chemie. ()

NoRell

Jako většina lidí tady, i já si dala Breaking Bad maratón a teď si připadám jako strašně nudná puťka lpící na pravidlech. Hey yo, potřebuju ňáký osvícení;) ()

G.o.g.o

Neskutočne napínavý a prepracovaný seriál aký som už veeeeelmi dlho nevidel. Prekvapilo ma že jeho kvalita neklesá zo série na sériu, naopak stúpa! jednoznačne 5* BIATCH ! ()

spoock

Nejlepší seriál všech dob, který nemá obdoby. Dechberoucí drama od první epizody až do finále. Tenhle seriál by měl stát na piedestalu a inspirovat další generace. ()

Vica

Vynikajúci seriál u ktorého mám nutkanie upodozrievať tvorcov, že čerpali zo skutočných udalostí. Milujem precíznu prácu scenáristov, keď udalosti do seba zapadajú a postavy nie sú zaškatulkovatelné, nie su vyslovene negatívne ani pozitívne, dodáva im to na ľudskosti a úplne som uverila každej odohranej sekunde. Vyzdvihnuť v prvej sérii musím Arona ako Jessiho a neskor sa dočkáte úžasneho Gusa, keď raz budem dealovať vo velkom, on bude mojím vzorom :) ()

mata77

Breaking bad graduje tak, ako som to ešte nikdy u žiadneho seriálu nevidela. Každá séria je lepšia a lepšia, hlavná postava sa tak neskutočne rozvíja a mení, že mi spadla sánka a ešte som ju nedokázala vrátiť do pôvodnej polohy... ()

DuMonT

Budem sa opakovať, ale tá premena postavy je skutočne geniálna, ako sa postupne mení tvár a zmýšľanie hlavnej postavy. Tiež sa mi páči "drogové" prostredie v ktorom sa dej odohráva. Seriál, ktorý jednoznačne musíte každý vidieť ! Edit po skončení seriálu : Veľké Ďakujem AMC za taký geniálny seriál ako Breaking Bad, finálna časť geniálna, dá sa povedať dokonalá, ten pokoj ktorým bolo dielo zavŕšené. Viva the King Heisenberg! ()

Jorge4005

Na Breaking Bad se mi líbí že každá nová série je lepší než ta starší.Poslední 5.série je jednoznačně nejlepší,plná napětí a rozhodně má nejlepší seiálový konec.Druhá polovina 5.série byla značně lepší tam už pořádně vrcholilo.Hodnocení: 1.série 90%.2.série 100%,3.série 100%,4.série 100%,5.série 110% ()

PamelaJJK

Jo, jo, jóóó.... Tenhle seriál mě nejdříve nějak obcházel a doléhaly ke mě jen kladné a ještě kladnější reference a ohlasy. Nakonec jsem se s ním přece jen setkal a hned po prvních dílech jsem byl nadšený. Krotil jsem však své nadšení a čekal, až toho zkouknu víc. Teď jsem zhruba v půlce třetí sezóny a mé nadšení je stále větší a větší... Líbí se mi ten mix psychologického dramatu a akční krimi, který je umocněn brutálně černým humorem. K tomu skvěle padnoucí hudba, parádní kamera a úžasný Bryan Cranston. V této roli je to fakt sympatický "táta". Fakt ho žeru. Na Aarona Paula jsem si pár dílů musel zvykat. Zpočátku mi nebyl příliš sympatický, ale už jsem si na něj zvykl. Když k těmto všem kladům přičtu to, že se zde v epizodní roličce ukázal i můj oblíbenec Danny Trejo, tak není co řešit. Své nadšení už nekrotím a Perníkový táta se pro mě stal tím nejlepším seriálem. Palec nahoru, blažený úsměv a plný počet. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis