Perníkový táta

• USA Breaking Bad (více)
USA, (2008–2013), 49 h 16 min (Minutáž: 43–58 min)

Tvůrci:

Vince Gilligan

Hudba:

Dave Porter

Série(5) / Epizody(62)

matolos1

Najdokonalejší seriál všetkých čias. Každá časť perfektne nadväzuje, perfektná téma, dokonalé herecké výkony, dokonalá kamera a hlavne záver seriálu, ktorému môže každý inší seriál závidieť. ()

koza3

Po shlédnutí první série dávám čtyři hvězdy. Naprosto famózní start, první tři epizody by mohly zastat celovečerní snímek se super hodnocením. Další epizody mě vpravily do děje a ukázaly špetku historie hlavních protagonistů. Zéver série už nebyl tak brutální jako začátek, ale těším se na rozjezd celého seriálu. Spousta lidí mi tento epos doporučovala a já jej odmítal. Když konečně nemám na co koukat (čekání na GoTota :-)) tak jsem to prubnul... neprohloupil jsem. Druhá série byla krutopřísná. Rozjezd krkolomější, ale doplňovaly to brutální peaky skoro v každé epizodě. Vykrystalizování proměny hlavního hrdiny jsem zatím v žádném jiném seriálu neviděl. Konec sezóny mi moc nesedí s tím, co jsme viděli ve spojlerech v jednotlivých epizodách a čekal jsem větší boom konec, ale nechme se překvapit. Jak už to tak v tomhle seriálu vnímám, tak vyvrcholení nepřichází na konci série, ale nečekaně v podstatě kdykoliv. Zatím luxusní čtyři hvězdy...dosáhne to na pět? Jo, jo, jo. Třetí série to rozjíždí na plné obrátky. Zamotané nitky si scénaristí hlídají a každou sledují jako ostří nože. Všechny příběhy dávají smysl a vytváří to lahodící melodii. Nevidím důvod, proč nedát pět hvězd.... Čtvrtá série totalitní masakr! Ze začátku jsem byl neskutečné vytočený ze Skyler. Její feministické chování, utlačování Walta, pořád jsem čekal kdy jí dá přes držku až po pár episodách jsem viděl ovoce, které začala sklízet, tak holka má něco do sebe, ale za manželku bych jí nechtěl :-) Jsem zvyklý na to, že celá série Vám dá pár malinkatých orgasmů a až na konec jeden velký. Tahle show Vám dává mega exploze každou druhou epizodu a poslední dvě epizody je prostě frenetický gang bang, ze kterého Vám vyletí mozek ušima. Sezóna skončila tak jak skončila, tak doufám, že pátá nám to nějak hezky zakulatí, ukáže pár šíleností a hlavně nezkurví perfektní hodnocení, které u mě show zatím má. Pět hvězd. Takovéhle šílené lechtání žaludku jsem pocítil naposledy po sjetí Battlestar Galactica... masáž! Pátá série = nebe seriálového průmyslu. Takovýhle pocit při ukončení seriálu jsem měl naposledy již při zmíněné BG. Naprostý odvar. Přerod Walta v totálního hajzla, kterého nebudete (nebo budete?) na konci litovat... Není potřeba nic dodat. Dávám do svých top 10. Druhé shlédnutí po několika letech bylo prozaické. Vzpomínal jsem na zásadní momenty, které jsem si pamatoval, ale ty vedlejší rozhovory a situace se mi úplně vykouřily z hlavy. Možná jsem to tedy vnímal jinak, že na první shlédnutí, ale mnohem více jsem si užíval a rád sledovat vztah Walta a Jesseho, defakto otec-syn, krystalizace a zakončení jejich příběhu. O něco míň mě iritovala Skyler nebo jsem si jí možná špatně uložil do bitch šuplíku. No a v závěru jsem doufal, že jsem si to o Hankovi špatně uložil, ale bohužel :-( Hodnocení pořád top. ()

strelenka

Nic nebylo lepší, než Breaking Bad před maturitou místo hromad a hromad papírů maturitních otázek. Bylo to něco tak rychle návykového, že jsem pomalu ani nespala. Tenhle seriál je výborný, vaření perníku je lehce nepolapitelné, hlavní hrdina je klaďas jak řemen ale všechno je naprosto v pořádku dokud nepřijdete na to, že ten Jessie, je pěknej ko***. Ale co tomuto seriálu jinak vytknout? Skoro nic, protože to co by šlo jsem mu už odpustila a jen jsem si užívala "odlišnou realitu" běžící na obrazovce. Stoprocentně doporučuji! (I když je možné, že Vás to po prvních třech sériích přestane bavit. U mě se tento jev naštěstí nevyskytl.) ()

pOne

Musel jsem si nechat nějaký časový odstup na hodnocení seriálu jako celku. Pokud bych měl udělat matematický průměr hodnocení jednotlivých epizod, tak by to bylo za 4 hvězdičky. Ale za celkový dojem, včetně zajímavého soundtracku (zatim jsem jenom rychle prolít), přidávam jednu hvězdu a dávám plný počet. Asi jsem měl při hodnoceni jednotlivých dílů trochu vyšší laťku po nedávno viděném seriálovém skvostu Narcos. Rozjezd první série Breaking Bad byl velice průměrný. Děj mě nijak nevtahoval, postavy se chovaly jako karikatury, nebo jako magoři. S odhalením rakoviny se však začali lidi chovat vcelku normálně a i děj se roztočil. Úroveň epizod byla víceméně srovnatelná (=na vysoké úrovni). Celá plocha 62 dílů byla dobře využita, téměř bez zbytečné vaty. Žádný film takový prostor nemá, takže v tom má tento formát výhodu. Výborný seriál, na jehož konci mi bylo líto, že končí..... ()

minimalism

Perníkový tatko? Ten preklad je na facku ale obsah tohto seriálu je geniálny, Bryan Cranston - skvele prevzatie role, to ako sa Walter premieňal z učiteľa na bossa s krásnym? smutným? koncom bolo nádherné. Aaron Paul - Jesse bol jediný ktorý bol dobrý, Jesse bol lepším človekom ako Walter takže pre mňa sa stáva postavou ktorú mám najviac rád. Anna Gunn - za rolu Skyler by som jej určite dal nejakú cenu za herectvo, to ako hrala manželku hlavného "hrdinu" som miloval aj nenávidel. Tento seriál mi ukázal to ako má človek svoju druhú tvár, to ako sa vyformoval jeden človek a životy ľudí v jeho okolí. Geniálne. ()

PaTeXx

Neskutečně mě mrzí jak to dopadlo. Pro Walta vlastně nejhůř jak mohlo. Nerozloučil se se Skyler, nedokázal se rozloučit s Juniorem a Jesseho si tak znepřátelil, že pro Walta ani nedokázal udělat poslední laskavost. Ale v tom je krása tohoto seriálu. Od první série jsem věděl, že to bude bomba, ale až taková? Série od série se seriál zlepšoval neskutečným tempem a to vyvrcholilo osmým dílem páté série. Od závěrečné scény (všichni určitě víme, o kterou se jedná) neměl seriál ani jednu malou chybu. Ať si dopiče kdo říká co chce, ale já říkám, že jsem viděl nejlepší seriál všech dob, ačkoliv tomu mé zprůměrované hodnocení úplně neodpovídá. Ale nemůžu se v hlavě zbavit toho posledního pohledu Jesseho, když se dívá na Walta. Každopádně, celá BrBa crew, děkuju. "Say that you want this! Nothing happens until I hear you say it." "I want this..." ()

blondboss

Skutočne neviem, kde začať. Je toho toľko. Tento komentár píšem po zhliadnutí komplet všetkých častí a len krátko po zhliadnutí záverečnej časti Felina a jednoducho som ohúrený. Toto je seriál seriálov dokonale dramaticky vyšpičkovaný a vyšperkovaný do najmenších detailov. Nádherne a absolútne dokonale stvárnená premena jednej osobnosti, ktorú výrazným spôsobom ovplyvnili peniaze a ktorá si prechádza akousi krízou stredného veku. Bryan Cranston je jednoducho Pán Herec a Aaron Paul aj keď veľa krát ufňukane, ale zároveň špičkovo sekundoval. Ja som jednoducho nadšený - perfektné dialógy, brilantný scenár, ukážková práca s kamerou a dokonale zrežírovaný televízny seriál. Toto jednoducho musí vidieť každý fanúšik kvalitného filmu. Uberám 5 % jedine za pár trošku nudnejších častí, ale inak je to dokonalosť sama. 95 % ()

hwnd

S01: uniká mi, kde se to super hodnocení bere. Možná to není úplně špatný seriál, ale super na 4 nebo 5 hvězd? Povětšinou je to nuda, pár chemických vtípků se mísí s vážnou rovinou nemoci, vesměs ploché postavy a celkově reklama na to, jak se daj snadno v drogách vydělat prachy, když se člověk ve škole učil, umí se trochu otáčet a vyrovnat se občas s nějakou tou mrtvolou.. Postupně to doma asi dokoukáme, ale žádná kulervoucí záležitost to teda není. ()

AndrewNewman

Narcos je možno trochu obľúbenejší, pretože má v čele Pabla Escobara, ktorého cesta na vrchol a prerod v krvilačnú beštiu sú o dosť rýchlejšie, ako v prípade Waltera Whitea. Nič to ale nemení na tom, že práve tieto dva seriály považujem za klenoty kriminálneho žánru. Pernikový tatko je vo všetkých smeroch dokonalým zobrazením toho, ako veľmi môže rakovina zmeniť človeka a nie v takom prípade, ako by sme čakali. Z obyčajného a nudného učiteľa chémie sa v pomerne krátkom období stal najobávanejší sociopat v drogovom podsvetí. Na hranie takejto postavy to chcelo toho správneho herca a Bryan Cranston sa svojimi výkonmi navždy zapísal do histórie. Nemyslite si ale, že by som zabúdal na Jesseho Pinkmana, ktorého fantasticky stvárnil Aaron Paul. Na koniec len zhrniem, že ak by niekto tvrdí, že je Breaking Bad najlepším seriálom všetkých čias, neviem či by som s ním na 100% súhlasil, ale oponovať mu určite nebudem. ()

zdenzo

Je zvláštní jak před šesti lety při premiéře jsem byl z toho unešený, ale po dekádě od první série už ro prostě není 100% a El Camino moc nepřidalo :( ()

PTomA

Kdo viděl, ví, jak dobrý je tento seriál. Je naprosto bez chyby, Bryan Cranston a Aaron Paul jsou mistři svého oboru, jak v oboru pervitinu, tak v oboru herectví. Celkově je tu nespočet skvělých herců, dialogy mezi postavami jsou dokonalé a děj je napínavý od začátku do konce. Když jsem u konce, ten je zakončen velmi dobře (lépe jak velmi populární seriál od HBO, ve kterém se ztráceli i sami tvůrci). No a tak tu máme asi nejlepší seriál (u mě soupeří s The Wire a Mad Men), který snad nemá obdoby. 10/10 ()

Milan42

Tak tohle byla pecka. Přiznám se, že prvních pár dílů jsem pochyboval nad tím, jak tenhle seriál může mít tolik hodnocení, ale s přibývajícím počtem dílů a sérií jsem to rozhodně pochopil. Neskutečně promyšlený děj a skvělé herecké výkony Bryana Cranstona. Za mě jednoznačně 100%! ()

Nikolas__

1. Série [8/10] - Perfektní pilot, ovšem celkově tato série rozhodně perfektní není. Postava Walta Whita je úžasná - Jesse ještě není tak skvělý jako potom, a Skyler mě hrozně iritovala. Zpracování a scénář výborný. 2. Série [8/10] - Úžasná série kombinující výborně napsané drama s komediálními prvky. Postava Jessieho už lepší, scénáře opět zajímavé. Nejlepší díl byl asi ten se Saulem a ten poslední. Žebříček sérií: Nejlepší: 3, 2, 1 : Nejhorší ()

Bajo.

Všechno už bylo řečeno. Tak snad jen že se jedná o stejně kvalitní záležitost jako byl perník pana W.W. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis