Dům ďábla

• USA The House of the Devil

Píše se rok 1980 a mladá vysokoškolská studentka Samantha má finanční problémy. Rozhodne se proto přijmout podivnou nabídku a jeden večer postaršímu páru hlídat dům. Jenže ten večer se nevyvíjí zrovna podle jejích představ. Obrovský starý dům na samotě skrývá víc tajemství, než by mohla vůbec tušit. (Chatterer)

Deacon59

Vypadá to jako kdyby to bylo natočené před 30 lety, to se povedlo, Ale jinak je to nuda k nevydržení. Možná na druhé zhlédnutí hodnocení upravím. Posledních 15 minut super. ()

Booman

Běs a hrůza, ale ve špatném slova smyslu. 2/3 stopáže hlavní postava předvádí ustrašenou studentku, která pobíhá zcela paranoidně po domě za každým skřípnutím prkna a závěrečných cca 15 minut kdy se film na oko rozjede je snad jestě větší utrpení nemluvě o finálním rozuzlení, jehož demenci bych mohl popsat snad jediě spoilerováním. ()

bedsore

Paradne vykreslene a zahrane postavy, super atmosfera, kamera i strih, vse bavilo az na uplny konec, ktery nebyl zrovna podle meho gusta. I tak prevlada pozitivni dojem. ()

ondrasheq odpad!

Píčovina a ztráta času. 70 minut se nic neděje, aby se posledních 20 minut pět lidí povraždilo. Paranormal activity je proti tomu veledílo. Jsem strašpytel (Kruh nebo Orphan jsem si dával každým coulem), ale u tohodle se snad musí bát jen malý dítě. ()

lamice27

Tak nevim no...prvni hodina totálně o ničem,nějak na mě neplatil ten 80kovej look, takže hodnocení se motalo u dvou hvězd ale musim řist že konečne rozuzlení mě potěšilo a trošku mi zvedlo náladu. Takže asi takhle: * za občasnou dusivou atmošku, druha* za mozek mimo hlavu a třetí* za finále ryze nečekané :) komplet *** ()

HanLiuKun

Asi už na tyto (rádoby) staré horory nejsem, uznávám, že je to velmi zdařilá napodobenina, ale chybí mi tam to hlavní - atmosféra. Hodinu jsem se nudila, posledních 30 minut bylo fajn. ()

mazdenda

Trvá to docela dlouho, než film diváka dokáže pohltit. Trpělivost se ale vyplatí. Před koncem sem se už chtěl jít schovat pod postel(a to jsem se díval ve dne). Bohužel zakončení je jako z jiného filmu a níčí pečlivě budovanou atmosféru. ()

lineker

75 minut nic a potom brutální finále. Divák čeká a čeká kdy už to příjde. Ani nevím co mně bavilo víc, zda stupňující se napětí, nebo konečné chrstnutí toho všeho co se ve mne nahromadilo do tváře. Jen škoda "mírně ohrané" koncovky, bez toho by se bezesporu tenhle jinak skvělý horůrek obešel. ()

baronGrga

Bloumání hlavní hrdinky po podivně křoupajícím a šustícím House of the Devil dokáže obstojně budovat atmosféru dlouhé desítky minut, když se ovšem ani nadále neděje takřka nic, film ztrácí na intenzitě a po nijak invenčním závěru se tak propadá do šedého průměru. Jinak ovšem excelentní napodobenina osmdesátkových filmů. ()

Kaya

NUDA NUDA NUDA! Vždyť se ve filmu absolutně nic neděje vyjma posledních 15ti minut! Kdyby byl film zasazeny do přítomnosti tak se jedna o jasný ODPAD tahle to máme za 1* za atmosféru 80tých let. ()

ciapok

Kto hlada ostry start, tempo, ktore nedovoli si ani odbehnut od monitoru, ryčiacich netvorov apod., oblukom tento film obist ! Ale kto poctivo rozohraty horor so vsadenim do 80ties, s mrazivou gradaciou a zufalym nasepkavanim hlavnej postave "vypadni odtial co najskor" ... ten nasiel. ()

Hextall odpad!

Sľuby sa sľubujú a blázni sa radujú. Ak niekto sľubuje napätie, musí si byť istý, že ho aj ponúkne. Hrať sa na starý dobrý podstivý horor a ponúknuť divákovi nudný sajrajt plný stupidných a nelogických rozhodnutí, v ktorom sa v podstate 90 minút nič nedeje a jeho vyvrcholenie musí byť každému jasné už po desiatich minútach, je zbytočne trápne divadlo. A nezachráni to ani sporo osvetlený dom, ktorý sa silou-mocou snaží byť tajomný. Výsledkom je len trápne divadlo, v ktorom sa tvorcovia snažia byť silou-mocou niečim, na čo ani zďaleka nemajú. ()

ferdinandv

Hororová “must see” lahůdka od Ti Westa. Film, který buduje výtečně atmosféru už od prvních chvil – od prvního telefonátu na babysitting. Zároveň se tenhle kousek přesouvá do dob 80. let, a to včetně všeho, co k tomu patří – oblečení, účesů, auťáků a dokonce i stylovým sluchátkům s walkmenem… Příběh je svébytný a postupně precizně budovaný a postupně graduje až v celkem překvapivé peklo… ()

hrochopier

Paradoxne, kebyže je tento film skutočne natočený v 80 tych rokoch tak má hodnotenie možno 30-40 %, Tie vysoké hodnotenia sú skôr z nostalgie. Podpriemerný kvázihorror, ktorý mňa ako fanúšika horrorov z toho obdobia vyslovene urážal. ()

Va33ek

Bohužel nedočkal jsem se zalíbení, jak mnozí z Vás tady. Přišlo mi to zbytečně zdlouhavé, hlavně začátek, kdy hlavní hrdinka chodí neustále sem a tam, pobývá na intru atd. (K čemu to potřeboval divák vidět?) Když konečně dorazí do domu hrůzy, tak se tam opět nic neděje, (ale uznávám, že atmosféru to opravdu mělo (za to 1 hvězda)). Zase chodí sem a tam, myslím, že by se tam dalo zahrnout spoustu strašidelných scén, ale bohužel ty mi tam chyběly a celkový dojem včetně (z mého pohledu) ne moc dobrého konce (kdy hrdince vše až přímo komicky vychází) je téměř nulový. ()

Vlad

Len jedno slovo: Škoda. Film je výborne štylizovaný do posledného detailu. Skutočne by som neveril, že bol natočený v 2009-tom. R.v. 1989 by som uveril bez problémov. Ale tam všetka chvála končí, pretože porovnávať tento film s klasikami z 80-tych rokov je bláznovstvo. Nie som fanúšikom digitálnych efektov a smrteľného tempa od začiatku do konca, vynikajúca atmosféra sa dá budovať aj inak. Ale tu žiadna atmosféra nebola. 70 minút destilovanej nudy, následne kontrastných 15 minút čistej (nie atmosférickej) akcie a potom koniec v štýle: prestrih, "Fin" a bodka. Škoda, lebo film mal potenciál, mohol byť vynikajúci. Celé 2* udeľujem výlučne za vynikajúci 80s feeling. ()

tXtX

Opäť Ti West a opäť plný počet z mojej strany, nemôžem si pomôcť. Po úžasnom The Innkeepers si v teple domova púšťam ďalší klenot s nazvom The House of the Devil. Minimalistický horor v ktorom sa trištvrtinu filmu vlastne nič hororové nedeje a ja som s tým nemal absolútne žiadny problém. Ba naopak, vychutnával som si každú minútu tohto akože "osemdesiatkového" skvostu. Jocelin Donahue je skvelá, prirodzená a veľmi sympatická. Jej prechádzky s walkmanom hore-dole som jednoducho žral. Scenár perfektný. Nik sa nikam neponáhľa, od začiatku sa pekne krásne sype atmosféra, ktorá je pilierom filmu. Škoda, že to má len 95min. Už neviem čo by som viac dodal. Tlieskam a dúfam, že sa niekedy v budúcnosti od tohto človeka dočkám ďalších, podobne ladených vecí. ()

tompolicky

Pěkné oldies zpracování, žádné přehnané scény plné krve, oproti tomu příjemně ponurá atmosféra let dávno minulých. Nostalgie doslova čiší z obrazovky. Najde se tu pár slabších scén i nejasností, to dnes ale snad v každém filmu. Jen jsem čekal nějaké lepší a propracovanější finále, vše se odehrálo příliš rychle a ne úplně zajímavě pro diváka. Příjemná hudba, dobré herecké výkony, slabší scénář, rychlé finále. Shrnuto, podtrženo - lepší průměr. ()

C.A.T. odpad!

Acho jo..95 minut promarněnýho času...Chápu, že se film snažil vybudovat nějakou tu napjatější atmosféru, ale mě teda upřímně řečeno přímo ubíjely scény, kdy hrdinka leze hodinu do schodů na nakonec je z toho stejně kulový.. Konec hrozný a děj jak pro blbečky... Tento film mě opravdu vytočil do otáček... ()

Beliel

Stopáž filmu je 95 minut. Z toho prvních 71 minut je naprosto o ničem. Ta budovaná atmosféra, jak se zde píše, se mi asi někde vytratila, protože já jí tam nenašel. Čili pokud přečkáte hodinku a něco, tak se konečně začne něco dít. Ovšem, abych tomu dal více, tak na to to nestačí. Krásná hlavní herečka, správná osmdesátá léta a fakticky nicotná záležitost. ()

West natočí western pro Blumhouse

West natočí western pro Blumhouse