Iron Man 2

• USA Iron Man 2

Tony Stark, majitel velké zbrojařské firmy a vynálezce speciálního obleku Iron Mana, odmítá snahy vlády o vydání své technologie pro potřeby armády a tvrdí, že nepřátelé státu jsou ve vývoji o mnoho let pozadu. K jeho velkému překvapení se na závodech v Monze objeví podivný muž, který ve velmi podobném obleku vyvolá nejdříve autonehodu závodních formulí a následně napadne Starka. Útočníkem je Ivan Vanko, zneuznaný potomek ruského vědce, který kdysi pomáhal Tonyho otci založit Stark Technologies. Z vězení ho unese Tonyho konkurent Hammer, který chce, aby mu tajně vyrobil obleky Iron Mana. Jenže Vanko začne pracovat na takzvaných drondech - válečných robotech. Pro sebe si vyrobí svůj vlastní oblek Iron Mana a na výstavě technologických válečných novinek pomocí svého tajného softwaru a robotů napadne diváky a Tonyho... (TV Nova)

kacirek_

Pro 10 - 15ti leté chlapce asi vskutku velkolepá podívaná...Celkově dvojka příběhově asi lepší jak jednička, ale zůstávám u 3*, i nadále se jedná o jednorázové pobavení. Český dabing, co se týče hlavní postavy, naprosto otřesný, proboha proč to dávaj jen s dabingem??? Downey je velmi zábavný a charismatický, ovšem pouze jako Stark a ne jako Iron man. Závěrečná scéna na střeše pekelné klišé, film mě minul asi o 15 let a pohlaví. Ovšem kdy se nám poštěstí si v kině poslechnout AC/DC, že? ()

*Colorado

Myslím, že jsem byl mile překvapen. Před návštěvou kina jsem četl jednu ne úplně pozitivní recenzi a proto jsem svá očekávání zahnal do postele a řekl si, že si to zkusim užít. No a ono to fungovalo. Jasně, jde o dvojku, a jak už to u pokračování úspěšných snímků bývá, měly akční scény působit ještě větším a grandióznějším dojmem než v díle prvním. Jako celek to působí trochu absurdněji než v jedničce, ale jak jsem uvedl na začátku, očekávání byla na míle daleko a tak jsem si to užil. Jo a Mickey Rourke měl docela dobrou ránu, počítám, že by jeho postava mohla soutěžit ve cvičení se stuhou a nedopadla by vůbec špatně :)))) ()

Hapretor

Ne, ne a ještě jednou ne. Opět zklamání, tentokrát o to větší, protože je to natahování fusekle a to, jak píši v profilu, opravdu nemusím. Je to vlastně úplně stejné jako jednička, jen s tím, že je tam jeden Iroňák navíc a spousta dalších ne tak high-tech vypiplaných robůtků. Opět pár fórů, opět pár úseků s dobrou akcí a opět i dost kecacích úseků o ničem. Dvojka ničím převratným nepřekvapí, pobaví minimálně a je hlavně šíleně předvídatelná. Profláklé až hrůza. Podle mě úplně zbytečný počin. Stačilo by jen jednou a dost, pane Favreau! Jedna hvězda je jen za Rourka a jeho oblek s lightwhipers. Aspoň tady něco inovativního. A já si fakt přál, aby Starkovi nakopal prdel. Můžete hádat proč. ()

FilmWave

Minimálně o celou třídu níž než první díl. Trestuhodně nevyužitý Mickey Rourke, zoufale málo humoru (jedna z hlavních předností prvního dílu) a slabší akce (trailer obsahuje skutečně všechno zásadní). Podobné zklamání jako druzí "Transformers". V současném programu ještě o chloupek slabší, než "Souboj titánů". Co ale stále funguje jsou Downey i Gwyneth Paltrow. ()

NikaLango

Neskutečné zklamání! Pokračovací filmy se prostě nevyplácí, vznikla z toho jakási splácanina typu natočili jsme fajn film, uděláme ještě jeden! Ne! Pár gagů na dvě hodiny času prostě nestačí a akce taky nic moc. A tentokrát to ani superhrdina nespravil. ()

derek007

Líbila-li se Vám jednička, pak velmi pravděpodobně oceníte i dvojku. Celkově má film podobný spád. Nezdílím názor, který mluví o již otravném Downeym, mě se líbil pořád stejně a určitě to není karikatura sama sebe, kterou třeba Depp předvádí ve třetích Pirátech. Rozhodně zábavný a nehloupý blockbuster. ()

zabro

Ja jsem si tento film maximalne uzil. Presne toto jsem si predstavoval jak by to mohlo byt. Uz se nemohu dockat dalsiho dilu. Navic se me libi, jak marvel zacina budovat cely vesmir a snazi se to propojit. Doufam, ze mu to vyjde a drzim palce :-) ()

Darkslayer

Pri Iron Man 1 som sa skvele bavil a k 2ke som najmä po prečítaní tunajších komentárov pristupoval obozretne. Kinu som sa z dôvodu dabingu snažil vyhnuť, ale nejako som neodolal a dobre som urobil. Iron Man 2 pre mňa stelesnuje perfektnu oddychovu záležitosť (aj keď len povrchnú). Užil som si to viac ako 1ku a to ma ešte zo začiatku dosť iritoval dabing. Skvele obsadenie a stvárnenie na čele s Downeym Jr.. Konverzačky sú vtipné a nenudil som sa ani na minútu. Nedostatok akcie až tak nevadí, aj keď záverečný "Boss fight" je trestuhodne nevyužitý. Napriek občasne slabším momentom som z kina odchádzal maximálne spokojný. ()

Toka

Směle si troufám říci, že to bylo na stejně dobrý úrovni, né-li lepší než první díl. Prostě BOMBA a nejlepší film z Festivalu Fantazie. ()

Thoughtless126

Vinikající pokračování s novými skvělími herci ( Scarlett, Mickey, Samuel ). Skvěle jsem se bavil a nemohu si stěžovat. Akorát mě štval ten co promítal.. neuměl to.. ()

Relli

Pokračování bylo nevyhnutelné, a jako skoro každý koncept druhého dílu se jednalo o film, kde se málo myslí (přestože mluví až až) a hodně střílí a exploduje.. Rozhodně jen pro nenáročné uživatele. Přesto nekteré akční scény stály za to. Nelituju, že jsem se díval, ale jsem si celkem jistej, že repete už mě nečeká ()

sbl

SPOILER ALERT! Druhý Iron Man se nese v duchu Spidermanovské trilogie. Tedy: první díl je zasvěcen objevením svých možností a schopností a druhý se zabývá ztrátou osobnosti. Ze Starka se místo arogantního a hláškujícího egocentrika stává hláškující ochlasta. Jenže i když tyto parametry jsou pro oba komiksové hrdiny podobné, tak Iron Man dává Spideymu na prdel na celé čáře. Nic proti Raimimu, ale Favreau je podle mě lepší akční režisér a navíc se smyslem pro humor, který mě i Downeymu svědčí. K Downeymu nemusím nic dodávat, Rourke je parádní záporák, Paltrow je prostě úžasná ženská a Scarlett tu její sexy bojovnici žeru. Cheadle je jako vždy největší sympaťák a Rockwell si mě svou postavou dostatečně zhnusil, takže splnil svůj úkol. Proč nedávám plnou sazbu? První železný muž se mi prostě líbil víc a proto se bude těžko překonávat, ať už jich natočí kolik chcou. HODNĚ SILNÉ 4*. ()

Luk Skywalker

Tento snímek není nic extra, nepředvádí nic nového pod sluncem, ale je to kvalitní akční podívaná, která rozvadí téma z jedničky. Kiksy typu, že lineární urychlovač staví Tony Stark v garáži pominu. I ve dvojce je zde další domácí kovář, ale tentokrát nestaví bojový oblek v jeskyni, ale doma v garáži či kde - Rusové jsou šikovní :-). ()

char_t

Stejný drajv jako v jedničce, stejně geniální casting, smrtelně sexy Scarlett Johansson, Rourke jako super zlořád... Jen kdyby scénárista přestal pít. Seriously, urychlovač částic postavenej z toustovačů? Nespletli jste si to s MacGyverem? Superhrdina, který mlátí do pancéřovaného superzáporáka pěstmi, jelikož zřejmě zapomněl, že má zbraně? WTF? Být to domyšlené, dám bez váhání čtyři hvězdy a budu se těšit na příští shlédnutí. Takhle jen lehký nadprůměr. ()

Rockerman

Jak už to tak bývá "Dvojky" od úspěšných "Jedniček", bývají slabší. Tento film není výjimkou. Ne, že bych se nebavil,dobrých scén a skvělých triků tam byl dost. Navíc R.Downey i G.Paltrow jsou mí oblíbenci. Přesto hodnotím jen lehce nadprůměrně, protože jednička byla fakt zábavnější. ()

hEROic

jediny co film brzdilo byly ztroskotanecky vystupy v prvni tretine... potom vypukla paradni akcni komixova jizda a to ja tuze rad... slabsi nez jednicka, ale ne o moc a tady je navic jako bonus nadherna Scarlettka :) 75% PS: dabing otres takze radeji v originalu... ;) ()

gumbo

Oproti jedičce se moc a zbytečně kecá, jinak se to hodně podobá jedničce. A Stark už taky není takovej frajer co bejval. 65% P.S. Už se těšim na zbytek Avengers ()

Spectacular Music of Hollywood

Spectacular Music of Hollywood

07.12.2023

Zahajovací koncert třetího ročníku Composers Summit Prague představí světové skladatele filmové hudby na jednom pódiu, kde osobně oddirigují svá nejznámější díla. Mezi významné osobnosti patří… (více)

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

20.11.2017

Olivia Munn u X-Menů

Olivia Munn u X-Menů

15.04.2015

V Iron Manovi 2 se mihly hned dvě herečky, které čeká superhrdinská budoucnost u konkurence. Nejdřív se studiu 20th Century Fox zalíbila Kate Mara, která poslala Tonyho Starka na slyšení do… (více)